Geľo Sebechlebský (TV film)

Komedie

Československo, 1963, 73 min

Ani herecká elita v spločenskej satire podľa divadelnej hry Jozefa Hollého nedokázala vytažiť z látky viacej.(5.10.2016)

Samá herecká slovenská elita sa zišla pri tomto filme, ale najviac som bol zvedavý na nedávno zosnulú Vieru Strniskovú. Tá bohužiaľ nedostala toľko priestoru ako som si myslel. Zápletka fajn, ale príliš uhladené a intelektuálne dialógy ma príliš nebrali. Je jasné, že sme s doktormi a vo vyššej spoločnosti, ale 2/3 filmu ubehnú bez nejakej silnejšej alebo vtipnejšej scény. Až záver, rozuzlenie a policajti hľadajúci "doktora" priniesli to, čo som od filmu čakal. Výborná herecká zostava v nevyváženom tv filme, ktorý trošičku zostarol. V dobe svojho vzniku ho možno mali za vtipný, ale dnes si to nemyslím. 60%.(27.4.2014)

Ach, ty slovenské inscenace s minimální výpravou a maximálním efektem. Herecká elita slovenského filmu zde předvádí romanticko milostné hry s kapkou vypočítavosti, žárlivosti i malých podvodů. A to vše na nejvyšší společenské úrovni. Úsměvné a herecky bezchybné.(21.4.2014)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST = 4.5.1964 (7.1.2012)(7.1.2012)

Co je roztomilé v Mamzelle Nitouche, je zde nejen přežité, ale křečovité a dokonce bych řekla, že i trapné. Ani herecká elita nedokázala příliš zachránit tu ohavnou kýčovitost hlavní postavy. Na Machatovo chechtání bohužel sedí jen jeden výraz, tlemení. A tak jedinými světlými chvilkami zůstávají herecké etudy Jozefa Kronera a Františka Dibarbory.(6.7.2016)

• - Geľo Sebechlebský vznikol pod režisérskou taktovkou Karla L. Zachara aj o necelých 20 rokov neskôr, keď ho naštudoval pre Slovenské Národné Divadlo. Až na pár výnimiek bol doň obsadený rovnaký herecký ansámbl a až na Jozefa Krónera si všetci zahrali iné postavy. (kosticka7)