Televízny film podľa divadelnej hry Jozefa Hollého. Spoločenská satira klasika slovenskej drámy o šibalskom študentovi, ktorý demaskuje meštiacke maniere vo svojom najbližšom okolí. (STV)

Flego

Ani herecká elita v spločenskej satire podľa divadelnej hry Jozefa Hollého nedokázala vytažiť z látky viacej. ()

mchnk

Ach, ty slovenské inscenace s minimální výpravou a maximálním efektem. Herecká elita slovenského filmu zde předvádí romanticko milostné hry s kapkou vypočítavosti, žárlivosti i malých podvodů. A to vše na nejvyšší společenské úrovni. Úsměvné a herecky bezchybné. ()

gogo76

Samá herecká slovenská elita sa zišla pri tomto filme, ale najviac som bol zvedavý na nedávno zosnulú Vieru Strniskovú. Tá bohužiaľ nedostala toľko priestoru ako som si myslel. Zápletka fajn, ale príliš uhladené a intelektuálne dialógy ma príliš nebrali. Je jasné, že sme s doktormi a vo vyššej spoločnosti, ale 2/3 filmu ubehnú bez nejakej silnejšej alebo vtipnejšej scény. Až záver, rozuzlenie a policajti hľadajúci "doktora" priniesli to, čo som od filmu čakal. Výborná herecká zostava v nevyváženom tv filme, ktorý trošičku zostarol. V dobe svojho vzniku ho možno mali za vtipný, ale dnes si to nemyslím. 60%. ()

Snorlax

Co je roztomilé v Mamzelle Nitouche, je zde nejen přežité, ale křečovité a dokonce bych řekla, že i trapné. Ani herecká elita nedokázala příliš zachránit tu ohavnou kýčovitost hlavní postavy. Na Machatovo chechtání bohužel sedí jen jeden výraz, tlemení. A tak jedinými světlými chvilkami zůstávají herecké etudy Jozefa Kronera a Františka Dibarbory. ()

PTuranyi

Výborná veselohra s dobrou produkciou a excelentným hereckým obsadením. To čo Jozef Hollý v svojej divadelnej hre v príbehu pripravil doviedli herci svojím umením takmer k dokonalosti. Exceluje samozrejme Karol Machata v hlavnej úlohe a zahanbiť sa nedá ani Jozef Króner ako doktor Zelenák, či Viliam Záborský ako filozof Rubánus. Film bez problémov obstojí v porovnaní s povojnovými československými veselohrami Vlastu Buriana. ()

• Geľo Sebechlebský vznikol pod režisérskou taktovkou Karla L. Zachara aj o necelých 20 rokov neskôr, keď ho naštudoval pre Slovenské Národné Divadlo. Až na pár výnimiek bol doň obsadený rovnaký herecký ansámbl a až na Jozefa Krónera si všetci zahrali iné postavy. (kosticka7)