The Hire: Ambush

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční
USA, 2001, 6 min

Thomas Milian si najme Clivea Owena, aby mu pomohl převézt ukradené diamanty. V půli cesty je ovšem přepadnou maskovaní muži, kteří zahájí palbu z černé dodávky. Nato se rozpoutá dechberoucí automobilová honička zakončená pyrotechnickým bonbónkem. John Frankenheimer se stal jedním z osmi režisérů, kteří se propůjčili německé automobilce BMW. Dostal za úkol natočit desetiminutovou akční bombu, na kterou mu bylo zapůjčeno jedno BMW 740i a rozpočet v podobě $1 000 0000 dolarů. Společně s producentem Davidem Fincherem tak stvořil své předposlední dílo (rok poté zemřel), v němž dokázal - jako již v RONINOVI - svoji zručnost při točení automobilových honiček. (John Doe)

becki_tu

Až mě zabolelo u srdce. Ani ne z režie, nebo hereckých výkonů, ale z toho, co nakonec zbylo z krásné stříbrné 740i. V každém případě noční akční nářez jak má být. ()

luka4615

V rámci série The Hire se bohužel jedná o zoufalý průměr, na němž zaujme snad jen užitých styl snímání vozidel. ()

murakamigirl

Owen je po Frankenheimerovi najväčším plusom tých šiestich minút. Po napriek tomu, že JE Owen bezchybný a Frankenheimer bezchybný NIE JE. Zato natočil prehľadnú a skutočne strhujúcu naháňačku. V tom je/bol viac ako doma... Ešte minimálne vyleštiť scenárik a v rámci toho trebárs i rozšíriť priestor a mohlo by to byť tutti-frutti... "Are you still alive?" Owen je skrátka Owen, že? 75% ()

zdepapepa

Hezká noční akční jízda. Škoda jen ne tolik nápaditého konce, i když možná by byla škoda nekončit v nejlepším... ()

GodComplex

Rozhodne nejnudnejsi a nejhorsi kousek teto serie. Zadni herci, hudba, pribeh, nic co by stalo za zminku. Frankenhaimer byl zrejme pekny loser. 3/10 ()

blackrain

Chci Clivea Owena za řidiče. Dokáže v každé situaci zachovat chladnou hlavu a věří v sebe a samozřejmě ve své BMW. Kličkovaná mezi bagry a cisternami byla hodně riskantní, ale on to zvládnul s přehledem a elegancí. ()

Duotone28

zo strany Frankenheimera plytke...a tak isto ma pobavil aj podpriemerny owen. O bmw ani nehovorim...na filmecky od gumarov PIRELLI sa to zatial nechyta ani naznakom Uvidime co na to povie dalsia rezia...nazdar ()

Dexter1

Celých 6 minút je dokonale vyplnených a ja som sa na automobilovej naháňačke dosť slušne bavil. A Clive Owen je celkom drsný "kuriér". ()

Fanucci

Efektně natočené, velice přímočará akce...ale to najdete skoro ve všech "Hire" filmech. Filmu Ambush chybí lepší závěr, výraznější pointa. ()

fmash

Dle mého nepříliš dobře sestříhaná honička bez nápadu a na rozdíl od většiny ostatních epizodek také víceméně bez vtipu. Sice to má jen pár minut, ale není důvod se na to dívat. ()

dezorz

prvy diel zo serie reklamnych filmov bmw, ktory nema sluzit nicom inemu len ukazat v dramatickej akcii co vsetko BMW 740i Sedan dokaze. ()

ad

Rozhodně nejslabší z Hire. Pokus o zběsilou jízdu nevyšel, a téměř absence příběhu dělá z filmu už opravdu jen reklamu. ()

Wormboy

Automobilova nahanacka, ktora by nerobila hanbu ani plnohodnotnemu hollywoodskemu blokbastru. Technicky vydareny kratas, ktoreho absencia originalnejsieho zaveru, ci prekvapivej pointy, je mimoriadne citelna. ()