Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

mira007

no, docela hodně málo ftipná komedie. Ivana Chýlková je moje oblíbenkyně , ale přes jednu hvězdu to nepovyskočilo. ()

HanaM.

Ano, nehrajme si tu na žádnou hloubku, generační výpověď, nebo nedej bože tradici hořkých komedií (fuj). Tenhle film je prostě jako sympatická ženská - dovede Vás pořád překvapovat a ve chvíli, kdy už, už zatlačujete slzy dojetí to nějak pořádně ujetě zase shodí - a můžete se zase smát. Nikdy mi nebyla sympatická Chýlková a už vůbec ne Kotek, ale tady jsou úžasní, ale nejlepší je stejně (v jiných filmech hrozně sexy) Ondřej Sokol v roli homosexualního kamaráda! Asi jsem se do toho filmu zamilovala, nemůžu to podložit racionálními argumenty, ale je tam chemie. ()

Stanley619

Pro mě jeden z nejhorších filmů, které jsem viděl v kině v roce 2011. Už tak po deseti minutách jsem se hrozně nudil. Pro mě docela špatně obsazený film se slabým příběhem, a nebýt Ondry Sokola, byl by i bez vtipu. Jak já říkám, tyhle filmy jsou spíš pro ženy(bez urážky). Nic moc pro mě. 36% ()

Misacek22

Čekání se vyplatilo, film mě ani omylem nezklamal. Z hereckých výkonů musím vyzdvihnout především Ondru Sokola, ten roli homosexuála ztvárnil opravdu na výbornou a co slovo, to perla! :) Dále mě překvapil Vojta Kotek, kterého obvykle příliš nemusím, a o Ivaně Chýlkové je zbytečné se zmiňovat, ta hraje výborně vždy. Film má příběh, vtip, ale i smutné chvilky, zkrátka vše, co má mít. Velká pochvala Alici Nellis! ()

nikoletkaa

První polovina byla taková nic moc, ale jak se na scéně objevil Vojta, tak to nabralo ten správný směr. Ten směr, kde není nouze o vtipné situace a hlášky. Ale nejlepší byl samozřejmě Ondra Sokol - tak strašně roztomilý! :) ()

Greg25

Lehce vážnější verze Deníku Bridget Jonesové. O ženách pro ženy. Konečně i Češky mají takovýhle film. :-) 100% ()

Mortemiss

Trochu menší úchylárna, ale dalo se na to dívat. Chýlková naprosto perfektní a taktéž kolega Vojtíšek, který mě svým vystoupením velice překvapil. 70% ()

Pavelos

Další hřebíček do rakve české kinematografie. Na to, že se mělo jednat o komedii, tak jsem se bohužel moc nenasmál. Asi těžko se na tento snímek někdo podívá vícekrát než jednou. Myslím, že komentář od uživatelky Nathalie je naprosto výstižný: I ženy mají své dny, ale pokud je mají, neměly by točit filmy "ze života". ()

Bukk

Co říct...obsazení se mi líbilo a výkony stály na český průměr za ty kvalitněji podané. Problém mám s tím zpracováním tématu a možná i s tím tématem samotným. Ani za boha jsem nemohla nikomu přijít na chuť, ty jejich výlevy citů byly víc než iritující. Ale co, snaha se cení. I když souhlasím s převládajícím názorem, že bývaly režisérčiny počiny kapku jinde. Ale co když to natočila pro to, aby mohla na chvíli vypnout? V tom případě - bravo. ()

monaMis

Spojeni Chylkova-Kotek mi zkazilo cely dojem z filmu, ktery uz i tak byl v mych ocich lehce podprumerny...Ja te soucasne ceske tvorbe asi opravdu nerozumim :-/ Jediny pozitivni dojem na me udelala vanocni atmosfera ve filmu :) ()

jasanka

Normálně bych asi dala 4*, ale protože to byl nejlepší český film, který jsem v posledních dlouhých letech viděla, tak přihazuji pátou. Přiznám se bez mučení, že jsem film vůbec neměla v plánu vidět. Pak jsem ale náhodou zjistila, že v něm hraje Ondřej Sokol, takže jsem druhý den "musela" vyrazit do kina. Příjemně překvapila i Ivana Chýlková, kterou normálně moc nemusím, i Vojtěch Kotek. Konečně taky nešlo o typicky česky hořko-sladkou komedii plnou sexu. Akorát posledních asi deset smutných minut si tvůrci mohli odpustit. Jinak ale spokojenost. ()

DDUDU

Nerad chodím na české filmy do kina, jelikož je to samé klišé, beznaděj a děj který je jasný už po prvních 5 minutách. Tady jsem se zasmál a odcházel z kina dobře naladěn. Ivana Chýlková a Ondřej Sokol naprosto prvotřídní. ()

dawe787

Trhák to není, kravina taky ne, prostě normálka, pro zasmání, trochu na zadumání, pohodička. Není to přitažené za vlasy a na nic si to nehraje. Přesně to se dá čekat od Alice. Ostatně u mě vedou v jejím spisu Mamas & papas. ()

adriane9

Dlouho jsem váhala, nad hodnocením.. děj je ve skutečnosti šílený.. Tohle by se dít prostě nemělo..Ale jasně, o tom co by se mělo a nemělo vlastně filmy jsou,takže se to snažím chápat :-). Rozhodně Vojta Kotek překvapil, filmy s ním opravdu nemusím, ale tuhle roli zvládl bravurně, nenásilně a i když jeho tělo není nijak sexy, v určitém světle byl docela fajn..O výkonu Ivany Chýlkové a Zuzky Bydžovské nemluvím to jsou jedny z nej a také kvůli nim jsem film musela vidět...A velký bod za hudbu, sedla mi neskutečně, skladba Such a nice day je úžasná... ()

TrebleClef

Rádoby lehká komedie křečovitě snažící se napodobit západní filmy tohoto typu - emancipovaná kariéristka zapletená s mlaďasem...jak ,,originální", byt z ikey, ,,in" hadry, moderní bary v Pze...Trapná reklama na la putyku, šílená hudba. Roli Issový by zahrála i tupka po lobotomii. Jedna hvězda Bydžovský, druhá za občasný vtipný hlášky. ()

tyna97

Co na to říct...Já předpokládala, že to bude nudné (o ženských věcech atd.), ale celkem mě to překvapilo. Není to tak hrozné ()

fisus

Už podruhé jsem se v posledních dnech dostal k filmu, který určitě více sedne ženám. A stejně jako v předchozím případě i tady jsem se moc nebavil. Ondra Sokol hrál výborně, ale víc si z toho už za pár dní pamatovat asi nebudu. ()