Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

Anayka

Ta Alice, jak ji známe z Výletu a Tajností, je pryč, ale já jí to nevyčítám. Jako nenáročná komedie na jeden večer mě to bavilo. ()

radeckator

Nejslabší film Alice Nellis. Zápletka trapná jako od Viewegha, buzík Ondřeje Sokola zbytečně moc přihrátej, matka Zuzany Kronerové zbytečně moc trapná a Erika Ivany Chýlkové zbytečně moc nereálná. Jinak je ale film skvělá reklama na La Putyku, takže úplně zbytečný není. ()

josieaddms

Děsně blbý film. Alice Nellis si zřejmě dala maraton blbých amerických romantických komedií, a rozhodla se, že ze všech těch klišé a blbých scén, natočí svůj český, a ještě pitomější snímek. Jenže se rozhodla že do hlavní role obsadí Chýlkovou, což byl totální průser. Ne jenom, že je naprosto ohyzdná, ale ještě neumí hrát! Nechápu jak se tohle mohlo stát slavnou herečkou, vypadá kopie jejího vlastního manžela, navléknutá v módních hadrech. No naprostá hrůza! Paní režisérka jí asi navíc řekla, že má krásný nohy a že je musí co nejvíc ukazovat, tak se podle toho řídila. Bylo to směšné, a nesympatické. A to dokonce i odhlédnuto od toho, že její postava byla nesympatická rozmazlená megera, co se v pětačtyřiceti chovala na dvanáct. Jednu hvězdičku dávám za to, že zbytek obsazení se jí dost povedl. Klepl je sympatickej, Kotek je fešák, a celkem přesvědčivý herec, Bydžovská je nadstandardní herečka která zahraje snad všechno, a Sokol v roli kamaráda teplouše byl přiměřeně roztomilý. Jinak dialogy byli pitomé až to bolelo, hudba od té kapely co si tam vybrala byla totálně tragická, příběh byl nesmírně stupidní, a co scéna, to vymleté klišé. Takže je to je takhle malilinko od odpadu. ()

VeeDee

Nějak se nemůžu přenést přes to, že 44letá počíná dítě. Kdyby jí bylo o deset méně, tak je to bližší realitě... tohle už je ale vážně "nezdravý". Film na jedno shlédnutí. Třetí hvězdu dávám za gaykamaráda Ondru Sokola a sexy Vojtu Kotka. ()

Lasombra

Jakoby to ani nebyla Elis... Tento kousek jsem shlédla hned po mém oblíbeném filmu Tajnosti a pro mě to byl drsný pád k zemi. Kde je poetičnost, hravost a lehkost jejich filmů? Místo příjemné metropolitní atmosféry z ulic Prahy jsem spíš cítila splálený burger z USA. Santa klaus zpívající v baru, či snad americké pekárny a pubertální garden party? Pardon, ale jsem až příliž velká vlastenka, když chci aby měly české filmy, českou tvář? Příběh sice celkem vtipně vymyšlený, ale určitě obsazení herců mě spíš otrávilo, Ještě, že tam byla Ivana Chýlková. ()

Jonatána

Tak jsem si dneska pustila Novu, kde dávali tento film. Pro mě dost nuda až na poslední cca půlhodinu. Ondřej Sokol výborný, Zuzana Bydžovská taky, ovšem nějak jsem nedokázala uvěřit tomu zápalu mladého kluka pro starou ženskou. I když ji hrála Ivana Chýlková. Vypadá dobře, o.k., ale když je zabrali spolu, prostě jsem viděla matku se synem. Vzhledem k tomu, že vedle v pokoji byl můj dvacetiletý syn se svým stejně starým kamarádem, přišlo mi to docela unapetutlich (nevím, kde má na klávesnici přehlasování, sorry). Ale aspoň jsem si uvědomila, že bych rozhodně nechtěla ve svých 41 letech trávit Vánoce nejprve s maminkou a pak sama v baru, protože nikoho jiného nemám. Jsem ráda, že jsem na tenhle film nešla do kina a neplatila za něj. a nějak nerozumím šílenému nadšení některých svých kamarádek. Co už, nemusím rozumět všemu. Měla jsem raději koukat na něco pořádného na DVD nebo na Lásku podle předlohy, kterou dávali na jiném kanále. Pozdě bycha honit, ještěže jsem u toho vyžehlila, tak to nebyla úplná ztráta času. a to mimčo na konci bylo kouzelné :-). ()

E lan

Velmi dobrý a příjemný český film s výbornou Chýlkovou a Kotkem v hlavní roli. Povedený scénář a profesionální ztvárnění zase přineslo jeden koukatelný český film... ()

Psichi

80 minut jsem se u filmu výborně bavil a na české poměry jsem byl mile překvapen. Chtěl jsem dát 4 hvězdy. Ale to co paní Nellisová vymyslela na posledních cca 20 minut je tak … (nemůžu najít slušný příměr), že jsem chtěl dát film do odpadu. Nakonec jsem to, ale rozdýchal a film hodnotím spíš kladně. Vztahy nejsou jednoduchý a přešlapy a zoufalství co zažívá Erika poznala většina z nás :D 60% ()

caba

Vidím dost špatné hodnoceni od uživatelů,ale já jsem se pobavila .Ráda jsem viděla v českém filmu Zuzanu Kronerovou,která je výborná.Všechny postavy byly dobře obsazené a téma filmu bylo dobře zvolené.Nedivím se ,že bezdětná Erika -(Ivana Chýlková)-ve svých 44 letech udělá vše proto,aby byla matkou.Vtipné,film mile překvapil. ()

RajAthen

Pandořina skříňka ASI řady žen, kterým nějakým způsobem ujíždí vlak. Dovedu si takovou situaci představit i jako chlap, mladšího věku než-li hlavní protagonistka. Též si myslím, že snímek hezky ukazuje určité sobectví, které se může v takové situaci objevit. Klobouk dolů, co všechno paní Chýlková se svou postavou, zažije, jakkoli prostor si pro sebe krade se svým homokamarádem (až nadlidsky uvěřitelně) Sokol. ()

mira.l

Jejeje... už to jméno .... Erika Oskarová.... všudypřítomná reklama... od odpadu to zachránila snad jen Ivana Chýlková. ()

DadysGirl

Hru, která byla předlohou jsem neviděla a velmi mě to mrzí, protože film se velmi povedl... Z hereckých výkonů nejd vybrat ten nejlepší, protože byli všechny skvělé... Alice Nellis má opravdu talent a tahle komedie se, alespoň pro mne, zařadí mezi ty nejlepší... + jako bonus oceňuji skvělou hudbu a La Putyku! ()

TSZ

Na Perfect days jsem byl v kině a musím uznat, že jsem se při sledování skutečně cítil dobře (ponechme nyní stranou, zda to bylo díky kvalitám filmu nebo krásné slečně, co byla v kině se mnou :-)).Každopádně se jedná o (na české poměry) kvalitní vztahovou komedii s dobrými hereckými výkony a vydařenou muzikou (Circus ponorka je pro mě hudební objev tohoto roku).Mouchy to samozřejmě má (a některé jsou dost podstatné), takže ty čtyři hvězdy berte spíš jako hodnocení v rámci žánru, jenž u nás není v příliš silné pozici. ()

rottik-cb

„Ty jsi sice taky sama, ale šťastná.“ „Ale nejsem šťastná.“ „Ale jsi.“ „Tak jo.“ Film, u kterého jsem se smála nahlas. Divadelní předloha je sice lepší (viděla jsem perfektní nastudování Jihočeského divadla s Věrou Hlaváčkovou v hlavní roli), ale divadlo s filmem není úplně fér srovnávat, že. Na tomto snímku mi vadila akorát jistá nevyrovnanost- zbytečně dlouhý úvod, polopatické představování postav a bohužel i sponzorů, naopak na konci maximálně zestručněný popis událostí. Herecké výkony ale tyto výtky smetly ze stolu. Příjemně mě překvapili všichni. Ivana Chýlková po letech na plátně. Moc jí to slušelo a Eriku jsem jí naprosto věřila. Vojta Kotek urazil od Snowboarďáků obrovský kus cesty směrem k civilnímu herectví, a ač se mi nikdy nelíbil, zde byl snesitelný, což je u něj pochvala :) Ondřej Sokol hrál brilantně, upozornil na sebe nejvíc za svoji kariéru. Bavil mě i ve chvílích, kde by mi jiní herci přišli trapní. Režisérka Alice Nellis ukázala, že umí točit i oddechové komedie, a patří jí za to můj velký dík. Nejvíc jsem si užívala kravinky typu růžový svetr nebo šachový kroužek :) Podepisuji se pod komentář uživatelky Esquirol a doufám, že film bude brzy v červených číslech. ()

Zajija

Ač musím přiznat, že jsem byl k tomuto filmu trochu kritický, ještě před jeho shlédnutím na kinovém plátně. Byla by mi hamba se nepřiznat že jsem se příjemně zasmál, ale to hlavně díky Ondřeji Sokolovi, který v roli homosexuálního kamaráda nebo chcete-li inseminátora, byl prostě skvělý a bavil mě po celý film. Věc druhá je přiznání toho že bych si na roli hlavní hrdinky přál někoho jiného, ale tak s tím se po nějakém čase uplynulého filmu, dokážu smířit. Byli by to asi jasné dvě hvězdičky, jenomže za Ondru Sokola nemůžu jinak než za tři. *** ()

venca206

Sokol, to už je pomalu fenomén. Nadanej režisér a herec! Kvůli němu 4 hvězdy. Chýlková mi byla vždycky nepříjemná a tak už to zůstane! ()

PetiRe

Trailer mě vůbec nenadchnul, u filmu jsem se ale velmi pobavila. Po dlouhé době zase komedie jak se patří. Chýlková je má oblíbená herečka, u ní jsem očekávala, mě ne nezklame, každopádně musím říci, že Kotek, kterého zrovna dvakrát v oblibě nemám, mě velmi MILE překvapil. No a k Ondrovi Sokolovi není třeba nic dodávat, pač ten perlil celý film. Celkově moc příjemná oddechovka, škoda jen té zbytečné pohřbové scény (to je asi nějaký nový mores současných režiserů...), která však byla nečekaně obrácena také v humor. ()

dj_kure

Dost podobný jako Líbáš jako Bůh, který byl stejně nudný jako tohle. Víc trapnejch situací než lidí na Václaváku. Za největší filmový klišé všech dob jsem měl chuť dát odpad z fleku (SPOILER: Smrt někoho blízkýho v rozhádanym stavu, když máti vlezla nasraná do BUSU, bylo mi hned jasný že to tak bude. maximální trapnost KONEC SP.), ale na ten to nakonec naštěstí pro Nellis nebylo. Pár světlých záblesků je jen když se objeví teplej Sokol, jen díky němu si tahle slátanina vysloužila hvězdu navíc. 30% ()