Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

martin383

Něco tady smrdí. Je to komedie, není to komedie..nějak mi to nesedí. Chtěl jsem se smát, ale moc to nešlo, možná je to snímek hlavně pro ženy jejich styl humoru, protože jsem se za 108 minut moc nenasmál. Možná to lze trochu označit za tragikomedii. Největší plus tohoto filmu je určitě výkon Ivany Chýlkové. Myslím, že Alice Nellis má na víc! Hodnotím tak 45%. ()

Dodge-I

...fakt hooodne divoky propletenec - par forku se tam najde, zvlastni trojuhelnik sem tam zaujme, a je z toho cosi jako prumer (ta 3. * je za Sokola), zvlaste kdyz opakovany vtip neni vtipem (priste neco v urnovem haji!). A strasne rychle se da na tento film zapomenout... ()

Honey007

Alici Nellis mám hodně ráda a vždy se na každý její filmový přírůstek těším. Tentokrát jsem ale po velké vlně kritiky dlouho váhala, zda se do toho pustit či ne. Zvědavost nakonec zvítězila a nunto hned na začátku říct, že je to zaítm nejslabší Nellisin snímek. I když klasické vztahové motivy a exitenciální témata se opět objevují, nejsou tentokrát v hlavní roli, ale pouze ilustrují rádoby vtipný životní příběh jedné neobyčejné čtyřicátnice. A to je největší problém - jednotlivé herecké výkony jsou opravdu dobré (viz Ondra Sokol a jeho "a tobě nasral do kabelky dneska kdo?" :)), ale nefunguje to dohromady jako celek. Není to komedie nabitá vitpy a vtipnými scénami, ani drama přinášející zajímavé úhly pohledu na svět. Celý snímek jakoby postrádá nosné téma, se kterým by pracoval - a přitom vztah hlavní hrdinky se synem nejlepší přítelkyně skýtal nejednu možnost jak pro vtipné příhody, tak hlubší kontext pro zamyšlení. Celkově spíše slabší průměr. 45%. ()

Calvus77

Zřejmě by některé "kusy" měly zůstat pouze na divadelních prknech a toto je rozhodně jeden z nich. Přišlo mi to teatrálně křečovité a rozplizle dlouhé. Ale objektivně přiznávám, že mě Ivana Chýlková, jako žena, nikdy nepřitahovala a tady vlastně nesleze z plátna. Zřejmě i proto mi spojení Chýlková-Kotek přišlo příliš neuvěřitelné. Z obdobného soudku jsou "Ženy v pokušení" a tam spojení Vlasáková-Dyk funguje výborně. ()

ouf

LIVINGDEAD - je dobrej ,,nemám rád české filmy" ale když neustávající slepičí hlasy v práci neustále neustávají do oblak tento skvost vychvalovati , do kina já uráčil se napochodovati a poté ohodnotiti čtyřmi hvězdami - jelikož nemám rád české filmy (- kreténků co podléhaj okolí tu máme jak žížal jůlijí po dešti ,Tys mě týpku pobavil víc něž Ivana s Ko ko kotkem dohromados almondos cyráno nazdars ,uctivá poklona , služebník ()

deknou

Na současné české filmy se nedívám,ale na tento jsem se rozhodla jít s kamarády do kina.A musím říci,že jsem opravdu nelitovala.Moc se mi líbila sestava I. Chýlkové a V. Kotka .A postava Ondry Sokola v podání homosexuála Richarda. Tento film si zasloužil nominaci Českého Lva. Na tento film se ráda podívám znovu a znovu a musím říci,že tento film se opravdu podařil . Super !!! :) ()

nihiliste

Jeden z nejlepších filmů uplynulého roku. Ústřední dvojice Chýlková x Kotek zahráli perfektně a při spoustě situacích jsem se vážně pobavil. Bonusem je výborný soundtrack od Circus Ponorka. ()

matkoslav1

Běžte na to radši do divadla. Podpoříte prkenníky, Bydžovská je ve srovnání s Chýlkovou jako Liška proti Ko(ko)tkovi či jako jútú proti garážové kapele z Modletic u Prahy. Jediné pozitivum je ten dravec... Sokol, tuším. ()

JAzzeURo

Film veskrze v typicky českém duchu filmové tvorby posledních let. Lehká zápletka s nepříliš syrovou hloubkou, kde si všichni všechno odpustí. Kdyby to tak fungovalo i v životě, tak by bylo vše daleko snazší. ()

mina_harker

Pohodový film, podkreslený příjemnou hudbou, dokonce ani postavy mě neiritují - matka Zuzany Kronerové je skvělá, kamarád Ondřeje Sokola je sympaťák a milenecký pár Chýlková - Kotek není až tak trapný, jak jsem si před shlédnutím filmu myslela - docela to mezi nimi jiskří. Tři a půl hvězdičky. ()

FirstFan

Ať si řiká kdo chce co chce, mě se film líbil. Bylo tam trochu toho příjemného humoru, závažnějších životních událostí a na celkově takový trochu relax. Obsazení bylo podle mě docela přesný a všichni si do těch rolí sedli. Nejlepší na filmu? Přihřátý kamarád Richard. K Sokolovi mi ta role ohromě sedla ( ani nevím proč ), připadal mi přirozený. ()

andaAanda

po ene bene a výletu jsem alici nellis řadila k svým nejoblíbenějším režisérkám, ale její poslední tři filmy si mou pozornost udržovaly jen ztěží. vnímám, že zkouší nové věci, že si nevybírá banální témata, že pořád točí o věcech, co se jí zřejmě hodně dotýkají - třeba podoby mateřství a cesty k němu - ale mně to všechno, a nejvíc v tomhle případě přijde jako něco, co mohlo klidně zůstat nevyřčeno. jako balast. žádná radost z vyprávění, žádná dynamika.... je to taková cesta bez cíle, která mě ničím nestrhla ani neobohatila. ()

marcelita

Pro mě průměrná americká komedie v českém podání o úspěšné a vlastně osamělé ženské,které se to všechno nějak zkomplikuje.Nebylo to nejhorší,ale nevím jestli si to někdy ještě pustím znovu.Až moc ztoho šlo cítit,že to nebylo české,ale vykradené zoufalky,sex ve městě a podobně laděné seriály či filmy ala Sanda Bullock. ()

Indio

Herci jsou pravě ten element který mně zde bavil-Chýlková (i když nechápu proč ji má většina lidí za krasavu) je standartně dobrá a uvěřitelná. Bidžovská svou práci snad ani blbě neumí což zas a znova dokazuje. Překvapuje Kotek který se dostává z rolí pubertálních sladoušů směrem k dospělím sladoušům ale myslím, že časem se vymaní úplně. Sokol jako buzna natolik přesvědčivej až mně napadá, že opravdu je. Film má zajímavé téma, je jen škoda, že si Alice Nellis nevybrala zda bude točit komedii nebo vážné drama nebo z jednoho trochu ubrat- výsledek je trošku křečovitý přesto ocenuju, že se aspon někdo v naší kotlině snaží dělat vážnější filmy ze současnosti a ne jen taškařice z dob komunismu. ()

yrik

Uvěřitelný scénář, dobré dialogy,, výborný Sokol a Bydžovká. Film rychle utíkal bez vyložených hluchých míst (snad jen barmanská šou byla trochu mimo). ()