Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

evuline

Komediálně podané "vážné" téma o tom, že sláva - úspěch - kariéra nejsou asi tím pravým ořechovým, a že člověku stejně po čase začne chybět nějaký hmatatelnější smys a cíl života. Námět se mně líbil, ale závěr filmu mě přesvědčil o 3 hvězdách, herecký výkon Ivany Chýlkové byl fajn, už méně uvěřitelný byl Vojta Kotek (u něj mně nějak chyběla uvěřitelnost jeho citů a opravdovost postavy), naopak koho musím vyzdvihnout byl Ondra Sokol, který svou postavu zahrál vtipně a zároveň uvěřitelně...Tento fim bych zařadila do oddychovek, které neurazí,ale taky nenadchnou. ()

vyfuk

Opět se objevuje problematika o které jsem mluvil už v komentáři k filmu Láska je láska. Opět tu máme ve filmu smrt... už více jak pět filmů českých blízkých této době má na svědomí filmovou smrt. Role Ivany Chílkové - perfektní, role Vojtěcha Kotka - ušla, role Ondřeje Sokola - neuvěřitelně vinikající. Ondřej Sokol je rozhodně (podle mě) nejlepší homo-role za bůhví jakou dobu. ()

Guzo

Možná to je tím, že Ivana Chýlková není zrovna mou oblíbenou herečkou, ale i když se film snažil mě upoutat a občas se mu to i podařilo, nebylo to úplně ono. Chybělo mi tu hlavně jakékoli sžití s nějakou postavou, všichni hrají dost povrchně (možná až na Kotka, který ty "blbečky" opravdu zahrát umí, a Ondru Sokola - tomu jsem se snad jako jedinému zasmál) a příběh je asi opravdu spíš pro ženy.. 5/10 ()

ghatos

Těžce schématické. Postavy se chovají hůř než malé děti (nevtipný trapas na trapas). Chýlková není špatná, jenže v tomhle vyniknout je nemožné (co ty hudební intermezza?), i když třeba Sokol celkem bavil. Nejprofláknutější český mainstream současnosti s nulovou invencí. Tohle se snad ani ženským nemůže líbit. Ten konec byl fakt na vyblití (ha ha ha...wtf?). 28%. ()

Kacounek

Skoro jako by snímek byl tvořen pro úspěšný export. Ať si kdo chce, co che říká, české filmy jsou super:-). Podle kritik se líbil Sokol . Už jako homosexuál vypadá, to ano, a navíc je to pěkný chlap...ale o nějakém herectví bych moc nemluvila. ()

klima777

Ústup z vydobytých pozic. A snad i částečná ztráta vkusu.---------- Zablbnuli jsme si s půlkou Partičky; zapěli s kamarády; nakoupili "alkáč" a jiné zboží. Něktěří zesnuli, další se narodili. A tak dál.--------------- Vykřičená komedie, která klame tělem a předstírá jakýsi přesah. Výsledky nejsou dobré. ()

Autogram

Alice Nellis točí filmy pre ženy, ale mne sa nejako páčia, aj keď uznávam, že nejaké kinematografické veľdiela to nie sú. Rovnako aj v tomto prípade o dopletenej žene pokročilého stredného veku s túžbou po dieťati, napriek prítomnosti pani Oskarovej to na Oscara nebude. Pamätal som si z dávnejšieho sledovania filmu, že záver je pritiahnutý za vlasy ešte viac ako samotný priebeh, ale znovu ma to prekvapilo. Možno aj nemilo, hlavne ihneď nasledujúca scéna s popolom bola k tomu prilepená vyložene nevhodne. ()

KarKulA

Po dlouhé době jsem se opravdu dobře pobavila a to dokonce u současného českého filmu. Herecké obsazení a herecké výkony výborné a přesvědčivé - nejvíce u mě bodoval Ondřej Sokol coby homosexuální kamarád Rýša :-D - který byl zlatým hřebem panoptika bizardních postaviček. ()

koog

Čekala jsem velké zlo, ale nakonec jsem byla velmi mile překvapena! Začátek filmu je trochu slabší a pasáže z kadeřnictví mi přijdou jak točené jiným člověkem. Ondřej Sokol táhne celý film, je úžasnej a nebýt jeho, film ztratí půlku kouzla. Jako celek film hodnotím na 75 %. Je to oddychovka, ale hodně příjemná. Je to zase trochu jiná Alice, ale pořád je to ona :) ()

shabazza

K patřičnému ocenění kvalit tohoto snímku mi chyběly tři ingredience: Prsa, vagína a menopauza. V kině jsem si připadal jak u Cimrmanů ... smích jen v některých řadách. Chihotala se jen ta část hlediště, která se nacházela v průsečíku tří výše uvedených množin a to byla také cílová skupina. Nikomu jinému se tahle "komedie" líbit snad ani nemůže a nějak se mi nechce věřit, že by tohleto paní Nelis natočila při plném vědomí. Zasmál jsem se všehovšudy třikrát, z toho dvakrát díky skvělému Kotkovi a to třetí asi paní režisérka neměla ani v úmyslu :-D Chlapi by proste něměli chodit na "holčičí" filmy, a to ani jako doprovod :-D ()

Gekacuk odpad!

Velké zklamání. Komedie bez humoru. Zcela nepovedený film oslavující konzumní životní styl. Převážně feministické filmy Alice Nellis mají hodně sestupnou tendenci. Měl jsem pocit, že se dívám na reklamu na komerční televizi. Naprostá slátanina prakticky bez děje. Více by slušela půlhodinová mikrokomedie. Nellis se nám snaží vnutit představu, že každá žena, která prošvihla tu správnou dobu, si může pomocí domácího kutilství pořídit potomka v každém věku. Zeptejte se gynekologů, jak se na to dívají. Dítě bude samozřejmě jenom matky, která se o ně bude bez sebemenší stopy existenčních problémů starat. Podle světa, v kterém žije Nellis, je to tak v pořádku. Dále se snaží vyvolat pocit, jak je snadné jako kadeřnice zbohatnout a prosadit se v televizi. A pak už stačí si jen pořídit ty krásné věci do domácnosti, které chudý Kotek tak nepokrytě obdivuje. Partnerské dvojice jsou zřejmě úmyslně poskládané naprosto protikladně a hodně nepravděpodobně. Chýlková o 2 hlavy větší než Klepl. Chýlková skoro o 2 generace starší než Kotek. Klepl také skoro o 2 generace starší než Issová. Tedy u Issové jen podle scénáře. Zase hrála o mnoho let mladší postavu. Ve filmu není jediná normálně fungující rodina. Snad jedině rodina Bydžovské, ale ta má hřích z mládí v podobě Kotka. Jinak samí sólisté, asi jako v celé naší společnosti podle vidění Alice Nellis. Film překypuje podivnými existencemi. Nervově labilní a infantilní matku si zahrála výborná slovenská herečka Kronerová. Asi největšího blba nám představil Škultéty. Sokolovo herectví také není špatné. Robotek „v akci, s 50% slevou“ moc příležitosti nedostal a není to vůbec škoda. V žádném filmu Nellis ovšem nesmí chybět filmová pravicová aktivistka Martha Issová. Zřejmě je již rozhodnuto, že bude hrát puberťačky ještě minimálně 10 let. Zajímavějším hercům, jako jsou Vondráček, Chmela a Čapková, se moc prostoru nedostalo. ()

zuza99

Tak od Perfect Days jsem čekala strašnou blbost, hlavně kvůli názvu a traileru. Samozřejmě, že tam byly trapný scény a dialogy, ale po skončení filmu jsem byla fakt ráda, že jsem se odhodlala to zkouknout. U mě neoblíbená Chýlková mi tam vůbec nevadila a zjistila jsem, že vlastně hodně miluju Kotka :D Trošku mi tam vadila La Putyka (a to jí mám ráda) a Ondřej Sokol, ten mi přišel hodně trapnej. 3,5 * ()

giovanni3

Od tohoto filmu jsem nečekal zhola nic, ale očekávání se nenaplnila. Dějově to je ucházející, herecké výkony nic extra (až na Sokola, který toho teplouše hraje skvěle i s hláškami), vtip tu je sem tam také. Jednoduše jsem čekal odpad, ale dávám 3z5 . ()

Heraldika

V rámci české tvorby stále nadprůměr, Tajnosti byly pro mě větší zážitek, ale u Perfect days jsem se zase párkrát upřímně zasmála a to se počítá! ()

dita.krizova

Děj teda nic moc, čekala jsem to lepší, vtipnější a hlavně záživnější. Jediné plus je pro Chýlkovou a Sokola, ti mě aspoň bavili. Vůbec se mi tam nelíbil divný Chmela a motorkář Klepl (brrr). Jsem ráda, že jsem na to nešla do kina, neb tohle tuhle bejkárnu bych podpořit nechtěla. Navíc tam byla hrozně hlasitá hudba, někdy nešlo ani pořádně slyšet dialogy, hudba jinak byla stejně příšerná. ()

Rousse

Tak tohle Alice Nellis točila, když zrovna neměla své dny.... anebo možná měla.... a právě proto to dopadlo tak strašně. ()