Každá pořádná americká střední škola má baseballové družstvo a ke každému pořádnému družstvu patří skvěle vypadající cheerleaders - roztleskávačky. Stát se jejich kapitánkou je snem každé alespoň trochu ambiciosní studentky. Patří k tomu i kratičké sukně, zářivý úsměv a vystupování před nacpanými stadiony, ale také mimořádný zájem ze strany mužského osazenstva školy a první láska se vším všudy. To si také myslela Torrance, než se ten její velký sen splnil a ona se stala novou kapitánkou týmu své školy. Teprve pak zjistila, že ke každému sportu patří rány pod pás, k úspěchu závist okolí a k přízni svalnatých spolužáků první trpké zklamání. Z veselého poskakování s barevnými střapci se vyklubala náročná dřina při nácviku komplikovaných figur pro očekávané mistrovství školních týmů a z kapitánské frčky těžká zkouška nervů i charakteru. Aby v takové zkoušce uspěla, potřebuje nápady, odvahu, vtip, trochu drzosti a hodně lásky od kluka, od kterého by to vůbec nečekala... (oficiální text distributora)

Pohrobek

Ono to asi i bylo "myšleno upřímně". Tedy něco v tom smyslu, že za nablýskanou slupkou těchto roztleskávaček a jejich úsměvem může vězet i trocha čehosi hlubšího. Samozřejmě, takhle vysoké ambice musí být ukrutně zaobaleny ve vtipném a herecky přijatelném obalu, a tahle snaha narazila na pořádně nabroušenou kosu. Kirsten Dunst že je herečka? Tady určitě nikoliv! ()

Dever

Soundtrack Christophe Beck: 1. As If - Blaque [3:47] ,2. See Ya - Atomic Kitten [2:52] ,3. Mickey - B*Witched [3:29] ,4. Anywhere USA - P.Y.T. [4:06] ,5. U.G.L.Y. - Daphne & Celeste [3:25] ,6. Jump Up (If You Feel Alright) - Da Beat Bros. [4:00] ,7. Freakin' You - Jungle Brothers [3:36] ,8. Cheer For Me - 95 South [4:37] ,9. What's A Girl To Do - Sister2Sister [2:43] ,10. Bring It All To Me - Blaque/50 Cent [4:08] ,11. 'Til I Say So - 3LW [3:57] ,12. 2 Can Play That Game - Sygnature [3:12] ,13. As If - Blaque [3:47], ()

Gemini

Vřele doporučuji pro pochopení faktu, že cheerleading je dřina a sport jako každý jiný. Ale nedoporučuji jako film, protože ten je stejně naivní jako jsou herecké výkony přehnané. Být Bravo, Girls! (název vůbec není v našich zeměpisných šířkách kalkul, to ani náhodou:P) bernou mincí coby sonda do života těch holčin a fešáků co zpříjemňují mnohdy tragické dění na hrací ploše, mysleli byste si, že život všech těch na věci zúčastněných je jedno velké teatrální gesto (viz scénka "tak vylez z toho auta a rozbiju ti držku" - fuj, husí kůže, takhle nepřehrával snad ani Jeremy Irons v Dungeons And Dragons), a i když ji nemám právě rád, na rovinu říkám, že KD je mnohem lepší herečka než tady předvádí. Fakt, že fyzicky nedosahuje "kvalit" kapitánky roztleskávaček, tady není na škodu, spíš podporuje to co se Bravo, Girls! snaží ukázat, a sice to, že ne všechny roztleskávačky jsou duté jak štoudev a tahají se s členy fotbalového mužstva své školy. Nevertheless obvyklý styl teenage filmíků (kočky, fešáci, oblíbenost a vysoká noha) zůstává a nezvracím na něj další hanopis jen proto, že o tom tenhle film není. Celkově to ujde, pobavíte se, budete ušetřeni pseudovtipných vulgarismů a nechuťáren jaké byste čekali, když vám někdo řekne, že jde o komedii o roztleskávačkách, a to se cení. Takže výsledné hodnocení - příjemných 60%. PS: Ne že by to byly nějaké super punkové vzory, ale neznat CLASH??? To je snad možný jen v popíkoidní americe. PUNX NOT DEAD, a ještě že tak, lidičky tancujte pogo!!:P Já to musel napsat, páč jinak vás v tomhle filmu nic nepřekvapí:) ()

tron

Tempo je vďaka svižnému soundtracku svižné, celok je príjemne farebný a mužskému heterosexuálnemu oku lahodí kasting. Aj keď mi nie je jasné, prečo rolu prsnatej blondíny prijal niekto s kvalitami Kirsten Dunstovej... ale všetci máme slabé chvíľky a na túto jej sa aspoň pekne pozerá, čo si budeme nahovárať. Dunstovú ale prekvapivo zatieňuje výkon vždy do temnejších farieb orientovanej Elishy Dushkuovej (Arnoldova dcérenka v PRAVDIVÝCH LŽIACH, upírobijka na tragickom životnom rázcestí v seriáli "Buffy"). Trocha ako DIVOKÉ KOČKY od Bruckheimera, s tým, že jeho hrdinky boli drsnejšie a viac omlátené životom (čo ma zaujalo viac, než tieto rozmaznané morčatá z bohatých rodiniek). ()

Jara.Cimrman.jr

"Mám rád sport, který obsahuje gymnastiku, tanec a krátké sukně." V tom se s panem komentátorem shodneme. Takže ve chvílích, kdy nožky kmitají nad hlavami a salta s vruty se přetahují o divákovu pozornost, tak já nemám nejmenších výhrad. Oproti tomu romantická část mezi poskakováním za moc nestála, ale leccos zachránila hudební stránka, kde jsem mezi roztleskávačskými hitovkami nečekaně zaslechl i Sum 41 nebo třeba Warrant, a to mi dost zvedlo náladu. ()

• Role Torrance byla Kirsten Dunst blízká. I ona byla na střední škole roztleskávačkou. (zajda404)