Stávka!

• All I Wanna Do

The Hairy Bird

Komedie

Kanada / Itálie / USA, 1998, 97 min

Zhruba první polovinu filmu jsem si myslela, že už mě ničím více nezaujme, a že se mu nepodaří vyklouznout z průměru. Jenže pak se na scéně objevili chlapci od Sv. Ambrože, a do konce Stávky bylo o nášupovou zábavu vystaráno. Spousta úsměvných momentů, které vyvrcholí plesem. Celý děj se nese v bezstarostné, uvolněné a mladistvé atmosféře. Svérázné studentky v podání mladičké a roztomilé Kirsten Dunst, Monica Keena či Rachael Leigh Cook, byly okouzlující a přirozené. Pro snímek byly hlavními třpytivými klenoty a dodaly mu tu správnou dívčí rozjívenost.(3.4.2011)

Milé, vtipné, chvílemi dojemné, po celou dobu zábavné. K tomu všemu sympatické herecké obsazení a skvělý dobový soundtrack. Tomuto filmu lze opravdu máloco vytknout, snad jedině závěrečná stávka mohla být delší (nikoliv nutně stopáží) a trochu méně naivní, stejně jako reakce na ni. Ale celkově tyhle vzpoury proti vrchnosti já mám rád, a této vzpouře jsem fandil obzvlášť rád.(10.10.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $968,506Tržby Celosvetovo $-(24.3.2010)

Z dnešního pohledu je možné Stávku vnímat jako prostřední část neoficiální trilogie o jednotlivých dekádách dospívání v USA, které tak trefně zosobnila Kirsten Dunst. V tomto filmu se ocitáme na počátku 60. let, v Úsměvu Mony Lisy jsme se vrátili do 50. a Čmuchalky obratem pokračovaly v 70. let. Kirsten byla vždycky u toho.(27.12.2010)

Chcete-li se podívat jak vypadala Kirsten Dunst, Rechael Leigh Cook, Gaby Hoffmann ve svých teenegerovských letech, mrkněte na tenhle snímek. Nečekejte nic světoborného, ale v pár pasážích filmu se snad i někteří z vás zasmějí. Já se taky párkrát zasmál. Jelikož jsem neměl přehnaná očekávání a musel jsem trochu vyselektovat neustálé rušení reklamou na Hallmarku (jejíž častost mě nemile překvapila), dávám 3*.(2.4.2010)