Hollywood, 1927, George Valentin (Jean Dujardin) patří k největším hvězdám němého filmu. Poznáte ho podle tenkého knírku, typické bílé kravaty a fraku. Jeho účinkování v exotických příbězích o intrikách a hrdinských činech znamenalo velký úspěch pro filmové studio Kinograph, v jehož čele stojí magnát Al Zimmer (John Goodman). Sláva Georgovi vynesla elegantní manželku Doris (Penelope Ann Miller), každý den ho vozí do práce oddaný šofér Clifton (James Cromwell) a vítá ho vlastní usměvavá tvář z plakátů Kinographu. Na filmové premiéře spontánně reaguje na bouřlivé davy fanoušků a reportérů. Jakoby svým postavám z oka vypadl a jeho hvězdná kariéra se zdá neohrozitelná. Hollywood však brzy ovládne nový fenomén: mluvený film. George touto technickou novinkou opovrhuje a označuje ji za nevkusné pobláznění. V roce 1929 chce Kinograph úplně zastavit výrobu němých filmů a George se musí rozhodnout: buď přijme zvuk, jako to udělala mladá vycházející hvězda Peppy Miller, nebo bude riskovat pád do zapomnění. (oficiální text distributora)

kristynca

Krásné, nápadité a vtipné i beze slov. Přes půl filmu jsem se culila jako debil, ale to ten božský Valentin... Po Hugovi je to letos už druhý vymazlený pohled do světa filmu. Tady navíc ještě extra body za Uggieho. ()

Mrs.Bailey

Krásná pocta němému filmu s vtipnými i vážnými momenty, skvělou stylizací, ale lehce pokulhávajícím příběhem. Nicméně za tu odvahu a jistou originalitu s ohledem na rok 2011 se přikláním k pěti hvězdičkám. Vzhledem k vítězství na Oscarech ale doufám, že se moc dalších filmů neinspiruje. Novou němou éru bych nerada :D ()

B_EyE

Tak trochu jiné guilty pleasure ... občas se stane, že mi film vyrazí dech už jen svým zpracováním vyrazí dech. Minulý rok se to povedlo Drive, tentokrát to byl Artist. Děj je sice hodně přímočarný a předvídatelný (což je tak nějak u němého filmu pravidlem), ale na druhou stranu film nabízí trochu jiný požitek. Němému filmu musíte trochu více věnovat pozornost, nabídne vám trochu jiný humor a trochu jinou poetiku. Musím říct, že dnes jsem si film opravdu užil ... ()

maxipes84

Film roku 2011? Ani náhodou. Plusy: Dujardin, hudba, Goodman a pes. Zápory: "příběh", délka. P.S. Jaká pocta němým filmům? Na tohle by před 80 lety do kina nikdo nešel a kdo z vás si to pustí podruhé? Pche. ()

sedlo03

Bavilo mě to, i když jsem měl pochybnosti. Na film, ve kterém se nemluví to bylo přímo skvělé, ale přece jenom - doba je již někde jinde. Skvělý hlavní herci. ()

Brejlil

Kdyby byl Umělec někdy z roku 41-42, tak bych si říkal, jaká je to úžasná reflexe. Jenže není. Minul se s dobou o 70 let a dneska je to "jen" vypiplaná hříčka. Příběh sám vypadá jak produkt naivních 20 let, ve kterých se ocitáme. Ale odvyprávěn je brilantně. Hazanavicius a jeho kameraman nastudovali hodně různorodých filmů tak od poloviny 20. let do počátku let 50. Pravda, využití postupů filmu-noir pro rok 1932 vypadá anachronisticky, ale když to tak krásně vypadá. Nejlepší momenty: natáčení Německé záležitosti a opakování jednoho záběru, skvěle propracovaná montáž natáčení Slz lásky a některé záběry losera Valentina. A vůbec nejlepší byl jeden krásný záběr, který jako by z Murnaua vypadl. (Neprozradím). Dobrá byla také práce se zvukem, fascinující hudba, výprava (jen tramvaje chyběly) a také pes. Ale stejně je to jen hříčka. ()

Atheas

Newim ale už jsem asi dost přecitlivělý. Mě to rozplakalo.Němý film,hluboký zásah. Bože to bylo úžasné. Dost scén z tohoto filmu jsou věčné na věky věků. Prostě taková nádhera,která vyjadřuje tolik sílu úsměvu. ()

Nolanofil

Je to veľmi pekné, herecky výborné, akurát mi tam vadilo že George bol až pri dlho v depresiách. Inak je to pekná spomienka na časy minulé a mladý Hollywood. Raz za pár rokov takýto druh filmu neuškodí, ale predstava že by som mal vidieť všetky nasledujúce filmy bez zvuku ma desí. ()

MAJkLSON

Kdo by řekl, že v roce 2012 se budu dívat na němý černobílý film z roku 2011, který mě totálně pohltí? Překrásná Bérénice Bejo a sympatický Jean Dujardin se předvedli opravdu skvěle. Tleskám, že něco takového v této době vůbec vzniklo. ()

ashtangi

Oceňuji odvahu v roce 2011 natočit němý film. Nicméně němé filmy mě nebaví a nebavil mě ani tento, i přesto že byl velmi věrohodný. Byla to nuda, nuda a zas nuda. Nechápu všechny ty ceny, protože tento snímek ve mně nevzbudil žádné emoce, narozdíl od filmů The Help, Albert Nobbs, Shame, Melancholia... ()

barteca

TO JE FILM ! To je šperk - film o filmu , film ve filmu, esence zážitku skrze obraz. A herecky špica. Objevila jsem Jeana Dujardina a Bérénice Bejo. Evropská škola je znát. Oscar je nemine. Souhlas larelay a Marigold. ()

jandula00

V žádném případě nemůžu říct, že by mě The Artist zklamal, jen jsem po těch všech oslavných komentářích čekala o trochu víc. Jean Dujardin je sympaťák s úžasným úsměvem a společně s se svým Jackem Russelem tvoří skvělou dvojku. Příjemný zážitek. ()

xxSmoldaxx

Kdo by to byl řekl, že první němý film, který uvidím, bude v roce 2012 a že to bude žhavá novinka po celém filmovém světě. Samozřejmě jsem měl obavy jako většina ostatních, že mi to prostě nic neřekne. Že jako milovník akce a brilantních scénářů se budu nudit. Opak je pravdou. Artist mě pobavil a to tak, že hodně. Kam se na něj hrabou ukecané bezduché filmy! Dujardin naprosto famózní (jestli Oscara dostane Clooney, tak je to přinejmenším skandál), Bejo naprosto okouzlující a hudba naprosto úchvatná. 79% ()

Kjuk

Ty vole, tak já dokoukal do konce němej černobílej 100 minut dlouhej film!! The Artist má jistě svoje kouzlo a pěknej příběh, ale já se i přesto nemůžu zbavit pocitu, že pokud nejsem intelektuál nebo si na něj alespoň nehraju narozdíl od většiny zdejších uživatelů, nemůžu dát víc než 3 hvězdičky!! A tolik nominací na Oskara? Pro mě nepochopitelná věc, Tak jsem asi blbej no! ()

kaze

Herci sú neskutoční..úžasní...konečne film bez násilia, bez extra efektov, ktorý má šancu zabojovať o Oscara. Veľmi sa mi páči!!! ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

„Clooneyho Indy“ sbírá hvězdy

„Clooneyho Indy“ sbírá hvězdy

06.10.2012

O válečném thrilleru The Monument´s Men jsme psali jako o vážnější a méně akční variaci na Indyho. George Clooney se jako producent, režisér, scenárista a také hlavní představitel inspiroval… (více)

Natalie Portman – milenka nacistů?

Natalie Portman – milenka nacistů?

18.09.2012

Není nad vydatný bulvární titulek. Ale už nás znáte a víte, že se za ním obvykle skrývá zápletka připravovaného filmu. Studio Universal chystá film s jasným tahem na oscarovou branku. Předloha:… (více)