Na mezinárodní škole v Jakartě vyzývá profesor svou třídu 20 studentů k myšlenkovému experimentu. Tváří v tvář blížící se nukleární apokalypse musí určit, kterých 10 z nich ukryje v podzemí a tím obnoví lidskou rasu. Rozhodnutí se rychle stává smrtící, protože všichni ve skupině se obrátí proti sobě v zoufalém boji o přežití, který stírá hranice mezi teorií a realitou... (Weasley)

rigby

Začíná to jako jednoduchý příběh pro teenagery, který postupně dospěje. Bohužel v momentě, kdy to začne být zajímavé i pro starší ročníky, se to celé změní ve frašku a zamilovaný románek učitele a studentky. Celé je to jen hezké na koukání, ale chybí tomu hloubka a smysl. Možná, až autor dospěje, se tomu jednou bude smát. Tak jako já v posledních minutách. ()

DJMaroko

Asi se budu opakovat jako ostatní, ale opravdu je to nudná a utahaná hovadina. Obsah filmu sice popisuje o co jde, ale vědět to trochu přesněji tak to toho nejdu.Sci-Fi je moje oblíbené téma ať už je film dobrý nebo lepší, ale toto bylo od mého pojetí Sci-Fi hodně hodně vzdáleno. Vydržel a přetrpěl jsem celý film. Za námět a snahu jedna * ()

listo

Ano, kdybych se chtěla pitvat v logice filmu, udělala bych z něj fašírku. Ale nejsem patolog a chtě nechtě musím přiznat, že jsem se u snímku většinu času bavila. Vizuálně a hudebně na výbornou, závěr trochu na hlavu, nějaký hlubší rozměr chyběl, ale film obsahoval zajímavé myšlenky a pohledy na navozené situace. Kritikům castingu bych ráda připomněla, že nikdo se nechce dvě hodiny dívat na tlusté, zpocené, obrýlené a škaredé lidi. Ostatně proto v polovině amerických thrillerů honí darebáky sexy herečky s dokonalým makeupem, vystajlovaným účesem a na deseticentimetrových podpatcích ani jednou nezakopnou. Tak se trochu divím, že tady partička pohledných teenagerů tolika divákům trhá žíly. Nakonec kdyby ti studenti vypadali jako průměrní Američané, asi by v krytu nastal drobný problém s povinným plozením ve jménu přežití lidstva... ()

moriero

Tak tohle byla dokonalá bouře ve sklenici vody. Už dlouho jsem neviděl tak nádherně zabalené nic. Nedotažené teorie mimo mísu, pravidla měnící se během hry, využití informací napříč všemi třemi verzemi katastrofy...celé to načančané v hledivém vizuálním kabátu. P.S. Ano, nikdo se nechce dívat na otylé upocené Američany, ale ten casting jako z gay porna si fakt mohli odpustit. ()

Fantasy

Zajímavý pohled na to, jak může atomová apokalypsa a schopnosti jedince ovlivnit myšlení, chování a způsob rozhodování skupiny i jednotlivců samotných. Zajímavý námět, skvělý výběr lokalit a... to je tak všechno. Na to, že jsou tam všichni výborní filosofové, je pár z nich neuvěřitelně zabedněných a další řeší filosofické otázky jako někdo, kdo nemá o tomto oboru ani páru. Jak správně poznamenal Malarkey, občas měl divák pocit, že si dotyčný jedinec neumí svůj důvod proč by měl přežít ani obhájit. Herci... já nevím, jediný komu jsem to hraní věřila byl profesor a ten toho moc nenamluvil, i když oproti ostatním mu ta pusa jela prakticky bez zastávky. Pár zajímavých myšlenek, nad kterými by se mohl člověk zamyslet se našlo, ale podle názvu bych jich zde čekala o něco víc. Lehké rozčarování přinesl závěr filmu a zjištění, že celý film se vlastně točí okolo žárlivosti jednoho bývalého přítele. ()

Astonko

Najväčším plusom filmu je jeho námet, za ktorý dávam jednu samostatnú hviezdičku navyše, pretože filozoficko-katastrofický film tu ešte nebol a dúfam, že snímok nezostane jediným vo svojom žanri, pretože ide o veľmi dobrý nápad. Paradoxne, najväčšou chybou "Filosofov" je logika, ktorá vás často prinúti rozmýšľať prečo a ako je to tak ako to je, keďže to nedáva zmysel. Skupinka prevažne neznámych hercov predvádza dobré výkony v nádherných prostrediach, musím dokonca priznať, že ani ten zvláštny filter na kamere mi tento krát nevadil. Určite sa k tomu v budúcnosti rád vrátim a užijem si to ešte raz. 7/10 ()

Zlty_Dodo

Ak chceš postapokalypsu, pusť si Divide... s týmto slniečkárskym LGBT hippie odpadom nestrácaj čas.. Leda by si sa rád pozrel na Sophiu Lowe, to je milý pohľad, ale daj si to radšej bez zvuku ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

NeverEver

Obcas dobry napad, obcas zajimave zpracovani,ale tim je konec vyctu pozitiv. Relativne nudne, nezazivne a konec "na odstrel" :-) 2** je maximum co mohu dat. ()

pan_Bily

Nevim. Buď je to film pro náročného diváka, na který nejsem dost velký filosof, nebo je to opravdu taková blbost. Film je to o ničem, bez pointy, de facto i bez zápletky. Aspoň já jsem v tom žádnou nenašel a opravdu nevím, co by mělo být gró filmu. K tomu pak ještě velice podprůměrný casting a herecké výkony. ()

HMTD

Film který má jednu velkou přednost, donutí vás přemýšlet, a za to si zaslouží slušné hodnocení. Je to ale i jeho nevýhoda, protože jakmile začnete přemýšlet, dojde vám že obsahuje hned několik nelogičností které film skutečně sráží tak někam k 50 procentům, já ho ale beru spíš jako unikát, který si i přes své chyby zaslouží zůstat v paměti každého kdo rád zapojí šedou kůru mozkovou. Teď trochu k rozboru bacha bude to trochu spoiler i když se ho pokusím omezit. Ve chvíli kdy vybírají studenty do krytu za účelem přežití rasy, vyberou v druhém případě jen čtyři dívky a přitom jako posledního volí chlapce a o chvíli dříve řekne že tam mají málo můžu. No podle mne by měl být poměr 5 na 5 muži, ženy a nebo spíš půjde li o přežití rasy 6 žen a 4 muži. Dále by si neměli z jednoho myšlenkového experimentu brát znalosti do druhého, tedy žádné využití fotografické paměti. Celkově studenti nezahrnují hodně faktorů. I tak po zhlédnutí jsem měl chuť jít studovat filozofii. ()

MathewBB

Nejzajímavější ve filmu jsou etické problémy, které člověk v životě slyšel už mnohokrát - např. kdyby na kolejišti byli 3 lidi a ty mohl jedoucí vlak odvrátit na jednoho člověka, udělal bys to? Zachránil bys 3 životy na úkor jednoho? atd... Zbytek filmu je motanice ohledně podobného tématu s divným koncem.... ()

Pythonator

To jsem nevěděl, že filozofové vypadají jako modelové a bukvice z průměrné americké pomocné školy. A taky jsem nevěděl, že lze vyfilozofovat tak ujetý scénář. Je to neskutečně originální dílo, ale zároveň i neskutečně trapné. Asi to má přesvědčit průměrně inteligentní jedince, že sledují strašně geniální film plný géniů. Ha ha:-) Čistě z filozofického hlediska byla celá ta skupina lidí jen hromada blbců. A vybrat si v desítce lidí pro obnovu nového světa buzeranta (dokonce dva), aby ta "krásná odchylka" nevymizela... To jako vážně? To už si ti Amíci dělají s tou homo propagandou snad prdel. V poslední hypotetické verzi apokalyptického výběru mě velmi pobavil logický kopanec, kterého si přehnaně přefilozofovaní tvůrci asi nevšimli. Jak si mohla ta holka přečíst kód z předchozí hypotetické verze, když je to vlastně úplně jiná verze reality (či smyšlenky)??? Nemohla, ale nikoho to zjevně netrápilo. Je smutné, když si film, ohánějící se těžkou logikou, nedokáže sám logiku udržet. No, alespoň si z filmu vezmete tři důležitá ponaučení. Je třeba střílet básníky na potkání, pro obnovu genofondu lidské rasy je třeba vybrat nějaké buzeranty, a nikdy, opravdu nikdy nesmíme vybírat filozofy, protože to jsou asi všechno pořádní blbci. ()

AmunRa

Filozofové v myšlenkovém experimentu vybírají, kdo se schová do krytu při apokalypse. Ano, chápu, že myšlenkový experiment snese všechno, ale pointa shodila všechnu filozofii a moralizování ze stolu a nastolila hloupou osbní rozepři učitele se studentem. Zjevně film natáčený za účelem získání nějaké ceny. James D'Arcy a Sophie Lowe nehráli špatně, ale on vypadal celou dobu jako před infarktem a ona na tripu mimo sebe. Když snímek srovnám s podobně komorním The Man from Earth, vyplave celá plochost a vyumělkovanost filozofů. ()

beaverkiller odpad!

Ideální snímek pro ty místní rádoby filosofy. Tady by mohli krásně rozebírat sračky ve svých super komentářích a psát až do zblbnutí. A kdepak sou? ()

Jindra_S

Profesionálně nafilmované a ozvučené. Bohužel, celé to kompletně zabíjí (jako už mnohokrát předtím) scénář. V poslední třetině autorovi došla jakákoliv myšlenka, takže plácal a plácal a ...plácal. A pravidla se měnila dle toho, jak se to komu hodilo. Následují spoilery. Celý film se točí kolem myšlenkového experimentu 10 míst v bunkru na jeden rok a 20 lidech, kteří ta místa chtějí kvůli zániku světa. Odehrává se ve třídě, kde studenti experiment hrají a zároveň je experiment ukázaný v "reálném" prostředí. Celkem jedou 3 simulace. Ve dvou apokalypsa přišla, ve třetí ne (protože se to nehodilo). Celé mi to pak připadalo,jako by někdo vyprávěl něco, o čem moc neví a nechápe, k čemu filozofické experimenty byly. A nelogičnosti se vrší - například při druhém experimentu někdo vyťukal kód, aby se mohli dostat z bunkru. Ten kód si studentka zapamatuje a použije při třetím experimentu, kdy to má rozhodující roli - což je samozřejmě nesmysl - lidé z 2.experimentu by byli rozdílní od třetího a kód by neznali. Taky by se film dal brát jako obhajoba některých a potřeba rolí na tomto světě. Normálně by se takové role do postapokalyptického světa nehodily - realitní makléř, obchodnice s vínem, operní zpěvačka, ale pokud se náhodou rozhodneme vybrat právě je, tak apokalypsu přečkají s úsměvem na rtech, tancem a recitací. A pokud náhodou apokalypsa nenastane, vždy je tu někdo, kdo zmáčkne sebedestruktivní tlačítko a vyhodí všechny na ostrově do vzduchu (to tam vážně je) ()