Na mezinárodní škole v Jakartě vyzývá profesor svou třídu 20 studentů k myšlenkovému experimentu. Tváří v tvář blížící se nukleární apokalypse musí určit, kterých 10 z nich ukryje v podzemí a tím obnoví lidskou rasu. Rozhodnutí se rychle stává smrtící, protože všichni ve skupině se obrátí proti sobě v zoufalém boji o přežití, který stírá hranice mezi teorií a realitou... (Weasley)

Hanys_

Rozjezd hodně slušný, ale pokaždé když se "odejde" ze třídy, tak už je to slabší. Navíc konec je z kategorie těch trapnějších. Škoda, potenciál tady byl celkem solidní. 3.5/10 ()

Jespi

Pffff kde začít. OMLOUVÁM se, že jsem vás hodnotící uživatele před zhlédnutím filmu odrovnal. Bral jsem to tak, že konzumní většina to automaticky zkritizovala, protože to bude náročný film, který málokdo pochopí. Ještě jednou se omlouvám, protože takovou blbost jsem dlouho neviděl. Náročnost oné "filosofie" je v tomto filmu asi jako na střední škole a film se neúspěšně tváří jako brutální myšlenkový experiment. Nápad dobrý, bohužel zpracování nevyšlo. Pár otázek na přemýšlení dostaneme, ostatní je akorát špatně splácaná snaha o chytrý film. Nehledě na to, když už teda budeme polemizovat, co bude pro lidi nejužitečnější během apokalypsy? Že jeden z těch prvků určující přežití bude zlato a jiné drahé kovy ? Ale no taaaak. Země a lidi chcípají, 95% vody kontaminované, stejně tak jídlo a rostliny a páni tvůrci si opravdu myslí, že budou lidé směňovat jídlo za zlato? Kdyby řekli léky, sazenice rostlin nebo cokoliv OPRAVDU užitečného, tak to beru. Ve výsledku by lidi žrali psí konzervy, protože obsahují živiny a dlouho vydrží, ale nechoďte na mě s drahými kovy. Každopádně, stupidních momentů je ve filmu vícero, tohle mi jen nejvíc utkvělo v hlavě. 2* za film 1* za Sophie Lowe a její étericky melancholický výraz. 40% ()

Mauric

Jeden z nejzajímavějších filmů o ničem, který zdůrazňuje logiku, ale obsahuje dost logických chyb. Oceňuji nápad i diverzitu a věrnost charakterů - polovinu mladých filozofek bych ze třídy vystřílel ihned. Škoda jen, že závěr vyzní dosti do ztracena. Příjemná oddechovka na deštivé odpoledne. ()

lucijelucije

Tak tohle byl výběr těsně vedle. Hovadina první třídy. Hrátky s myslí dobře, ale opakovat pořád dokola, co by kdyby, nekdyby je fakt neuvěřitelně nudné a zcestné. Otázka, kdo bude žít a kdo zemře. Ty seš architekt, ty zahradník..Co budeme potřebovat? Jako by v "novém světě" někdo řešil, jestli se nám hodí víc veterinář, nebo tanečnice. A proč by vůbec se mělo rozhodovat o tom, jaká profese bude žít a která ne. Když lidé v krizových situacích jednají úplně jinak, než v těch, co kdyby..Ještě bych se do toho zapomotala, nelíbí se mi takhle uvažující film, který v konečné fázi je úplně jednomyslný a zpropadený. ()

Paldiny

Nápad o imitovanej apokalypse, ktorú sa snaží prežiť skupina filozofov sa mi pozdáva. Bavili ma sledovať diskusie, kde 21 osôb argumentuje prečo by malo miesto v kryte pre desiatich patriť práve im. 2/3 filmu hrá na logiku, dialógy prinášajú zaujímavé postrehy a prestrihy do fiktívneho krytu zobrazujú život v ňom. Oceňujem originalitu, zároveň že sa prítomní nepúšťajú do hysterických excesov a konflikty rieši s nadhľadom. Lenže posledná tretina nepochopiteľne opustí logické myslenie a rozhodne sa pre teóriu náhody aká je pre záchranu nášho druhu najmenej pravdepodobná. Filmu by rovnako slušil kratší strih, tak asi o 20 minút. Inak zaujímavý počin, len s nie celkom využitým potenciálom. ()

qxkamo

Ked si odmyslim zasadenie filmu do Indonezie a vystajlovanych hercov typu Barbie a Ken, tak ten film si zasluzi plne 4 hviezdicky. Nakolko sa jedna o film, pri ktorom si mozog nedokaze oddychnut, tak sa necudujem ani celkovemu nizkemu hodnoteniu, comu celkom rozumiem, pretoze to nie je zabava typu "zabijem vsetko, co vidim" alebo "zasmejem sa na kazdom prde". ()

Antaeus

A mne sa to páčilo! (Pre kritiku si prečítaj iný komentár.) Banda zabezpečených Bárbin a Kenov filozoFUJe v myšlienkovom experimene nad tým, kto je a kto nie je hoden prežiť a prečo. Nič prevratné sa síce po celý čas nedeje, ale atmosféra apokalypsy je podarená. Byť paranoik, dokonca by som tvrdil že nie nereálna. Miestami tam síce filozofujú nad myšlienkami typu "keby stolica bola cukrom, kadili by sme si do kávy?" a podobne, no ja som si film namôjveru užíval. Učiteľ bol "vychcánek", leč malo to svoj význam. Posledná voľba o tom, kto bude žiť, bola zaujímavá. Nenapadlo ma takto uvažovať. Týpek s vlastným háremom (i keď podľa zadania úlohy s defektnými spermiami) si to tiež pekne ustlal. Filozoficky vzato.. Páčila sa mi otázka:"je medzi filozofiou a reálnym životom rozdiel ako medzi masturbáciou a sexom?". Ozaj.. Je v tom rozdiel? ()

petikacka

JO, JO, JO!!! To byla duševní lahůdka, naprosté obžerství...Jsem zase o něco klidnější ve strachu o budoucnost...Říkám to pořád...LÁSKA JE TU S NÁMI... TO JE PRO LIDSTVO TO PŘÍSLOVEČNÉ SVĚTLO V TUNELU... za mě 80% ()

Tred2

Filozofická koverzačka bez jasného cíle. Průběh filmu je docela stravitelný, chvílemi je to skoro skoro až dobré. Bohužel závěr je úplně o ničem a tak film působí jako takové letní rozptýlení, které vyšumí, jen co se objeví závěrečné titulky. Koukatelné to je, ale prostě v rámci žádného žánru mě to ani zdaleka nestačí. ()

Matli

Dlouho jsem váhal, ale po 24 hodinovém odležení mozku jsem nemohl jinak. Hodně velkou váhu přikládám k originalitě a celkovému námětu filmu. Na tak zvláštní film narazím max. 2 za rok. V hlavní roli je v podstatě 21 lidí a scénář je tak jednoduše přiblbej, až je geniální. Film má být o tom, že od obrazovky člověk nemůže odtrhnout oči, protože čeká co bude dál a u tohoto filmu to tak je. 87% ()

warrenur

Mnoho mladuckych znamych tvari zo sucasnych filmov plodiacich pseudo-intelektualnu splet vyrokov, ktore vedia chrlit len mladi idealisti. ;) How naive. Meh... ()

Brunky odpad!

Zabitých 107minút života a daľšie dve plus za napísanie tohto komentáru. Chcel som dať jednu hviezdičku za tri výborné filozofické dokruttky skoro na začiatku filmu, ale na konci ttohto snímku som si uvedomil, že to za to nestojí. Najviac ma štve, že sa to nedalo vydedukovať z toho filmu hneď, lebo som stále len čakal a čakal čo z toho bude a veru som sa aj dočkal asi največšej debilny môjho života... ()

pilarius

Koncept pětihvězdičkový, vizuál svěží, provedení bohužel nevalné. Za hlavní fail propagované logičnosti považuju přenesení oné kriticky důležité informace mezi opakováními (postavy myšlenkového experimentu se předchozích událostí nemohly účastnit). Šlo to prostě udělat mnohem lépe, ale i tak se na to koukalo ale vcelku dobře. | Obsah filmu je zde podle mě značně zavádějící. | D'Arcy fakt připomíná (asi i díky podobnému hlasu) Cumberbatche. V Lowe jsem zase viděl Saoirse Ronan bez těch jejích modrých kukadel. ()

Doomedx

Z moji strany trochu overrated, ale napad genialni a hudba fantasticka, to mi staci na to, abych si tento snimek z hlavy jen tak neodmazal - 70% ()