Na mezinárodní škole v Jakartě vyzývá profesor svou třídu 20 studentů k myšlenkovému experimentu. Tváří v tvář blížící se nukleární apokalypse musí určit, kterých 10 z nich ukryje v podzemí a tím obnoví lidskou rasu. Rozhodnutí se rychle stává smrtící, protože všichni ve skupině se obrátí proti sobě v zoufalém boji o přežití, který stírá hranice mezi teorií a realitou... (Weasley)

Pharlap

Tak co si z tohoto filmu vzít. Pokud by to měla být mistrná imaginace scénáře postapokalyptického světa, pak ano, bavilo by mne to. Ale i tak by to bylo málo. Fádní, omšelé, nudné. Pokud by to mělo fungovat jako mistrně zamaskovaná love story, pak doporučuji scénáristovi odhodit pero, a začít přemýšlet o jiné kariéře. A navíc to suicidium.. to bylo zcela zbytečné a nic neříkající. Jakoby režisér hledal, vo čem to má sakra bejt.. ()

mac000

Námět zajímavý, zápletka vyumělkovaná, závěr neoriginální. Člověk má dojem, že všechno už to bylo a děj mě nedokázal zaujmout ()

elishia

Ja bych Sophii fakt dala korunu... Nebo mozna i bura za ten utrpny vyraz provazejici celou tuhle háj týnejdž filozofy. ()

kubas369

Velice zajímavý nápad tady devastují 1)naprosto debilní pointa 2)nesympatické a totálně neherecké obsazení 3)postavy prakticky bez nějakých charakterních rysů (vyjímka je profesor ten vypadá že by něco zahrát uměl ikdyž má dost gumovej ksicht) 4)hlavní hrdinka je sice hezká tvářička ale co se tíče míry sympatií mě jako diváka k ní jsou naprosto nulové 5)je tam spoustu nelogických vyustění zadaných problemů Např:(aby jste si neřekli že si vymejšlým kraviny) nemáš kód od dveří ale máš elektrikáře co kdyby to zkusil? a je toho víc mnohem víc. Prostě volovina, která si hraje na perlu ale za slušnej nápad alespoń ta jedna. ()

carodejb

Podhodnotené. Teda nie je to žiadna pecka, ale svoje čaro to má. Hlavne ak to núti premýšľať, len si treba uvedomiť, že v jednom bode treba prestať premýšľať a začať sledovať dej. To je jediný problém filmu - rozpor medzi jeho žánrovou (komerčnou) a artovou (snahou byť viac) rovinou. Alebo takto: tvári sa to,že to je niečo iné ako to v skutočnosti je. Inak skvele. Také detaily, že tam sú všetci pekný a podobne by som neriešil. A čo je vlastne pointa? Filozofia je fajn, ale prax je prax. Iracionalita nedokáže postihnúť všetky odtienky života. ()

zuzanara

Filmeček odehrávající se v prostředí, kde byste třídu hollywoodských modelů nahnali do jedné třídy možná jen pomocí nějakého důmyslného apartheidu. To, že se děj točí okolo filosofických myšlenkových experimentů má dvě stránky. Jednak se publikum, které s nimi není obeznámeno, nějak obohatí. Na druhou stranu celá ta filosofická pointa filmu a jeho ukrutná hloubka spíš silně pokulhávají a někdy už se musíte smát. Podle mého názoru šlo tento film natočit s danými prostředky a lidmi lépe. A rozhodně eliminovat ten obludný soundtrack snažící se o - o co se snažil? Správný soundtrack si prý ani neuvědomíte, není rušivým elementem. A ten ve Filosofech mě vyloženě od začátku do konce přiváděl k šílenství. V kombinaci s absolutně prázdným výrazem hlavní ženské aktérky budil dojem zoufalství. Někdy je třeba položit si otázku, zda nebylo anonymního kytarového noisu dost. Přepálené záběry a lokace se myslím docela hodily k filmu, který se z velké části odehrává v pomyslné rovině - proč pak ale tvůrci výrazněji vizuálně neoddělili tento svět od reálného? Na konci snímku mi zbyla jen jedna velká otázka "to je všechno?" V poslední řadě jen jedno výrazné doporučení: tento film si nepouštějte s českým dabingem. Je mimořádně špatný. I přesto byl film v zásadě horší mezi těmi "dobrými", proto tři. ()

Mamlas

Takový těžší přemýšlivý film, který není určen pro hlupáky. Za sebe bych tam přidal více akce, pár mordů, více bezprostředního napětí. Pak by to bylo dokonalé. Jo a ty kočičky to mohly odehrat v bikinách, pak jistých 5 hvězd :) ()

DaweForeman odpad!

Tohle beru jako jednu velkou úražku vůči filosofii. Pochopil bych, pokud by byl film nazván úplně jinak a pokud by se nejednalo o hardcore třídu filosofů, ale takhlenc opravdu ne. Nemůžu si pomoct, ale je tu spousta faktických a logických chyb. V neposledku nemusím ani zmiňovat, že vlastně to není ani o filosofii, ale o emocích. Příběh jako takový nemá žádný smysl, protože se ukáže, že to jen prostředek, jak si jeden člověk vylévá emoce na druhém. ()

Dslike

Nápad skvelí, hrať sa s myšlienkou "čo keby" ..."filozofovať" o tom čo by bolo správne, čo nie, čo by mohlo mať aký koniec, začiatok...miestami film aj týmto smerom šiel, avšak vždy skĺzol do nejakej trápnej umelo vytvorenej scény s premotivovaným profesorom na čele, ktorý vám chce zhoršiť známku z predmetu zato, že nahlas premýšľate (strašne si ten film vnútorne protirečil). ()

B3n

Vybrať do skupinky desiatich ľudí, ktorí majú byť základom na repopuláciu planéty po jadrovej katastrofe, dvoch homosexuálov, to už si vyžaduje buď mať silne v hlave nasraté, alebo byť zbláznený do politickej korektnosti. ()

Alex126

Mám z filmu takový pocit, že ani John Huddles nevěděl, co nám tímto snímkem chce říci. Nemohu než souhlasit s komentářem slečny Jany ( High.Hopes ), avšak hodnocení jsem musel o hvězdu zvýšit. To, že film o filosofii postrádá pragmatickou logiku ještě totiž nutně neznamená, že může dosáhnout na hodnocení 2/5. Osobně si myslím, že má film několik hlubokých filosofických myšlenek, skvělou grafiku, herce, který vypadá jako Sherlock a nádhernou Sophie Lowe, což samo o sobě utváří slušné hodnocení. Bohužel je tam několik hlouposti a film skutečně postrádá nosnou myšlenlu a logickou koherenci, díky čemuž s těží dosahuje hodnocení nad 30%. ()

TinoArts

Určite zaujímavé, nič podobné som zatiaľ nevidel - no zaujímavé neznamená dobré. Film, ktorý mal obrovský potenciál, no ten bol zabitý umelosťou a nelogickými scénami - čo je trošku paradox, keďže celý film sa točil okolo logiky. Väčšina postáv absolútni ne-sympaťáci, všetci ako z reklamy na make-up, a tváriaci sa hyper-múdro, no celé to pôsobí trošku hlúpo, najmä v druhej polovici. Musím pochváli možno trošku budgetovú, no originálnu vizuálnu stránku filmu. 65% ()

pacpac

Původní nápad a celé to téma se zdá být dobré, ale totálně to zabil konec - ať už jde o ukončení třetí simulace nebo o naprosto dementní závěr celého filmu, kdy se dozvíme (i když pravda je, že se to dá celkem předpovídat hned při "naprosto náhodném" rozdělení rolí), že jde vlastně o žárlivou pomstu nevyzrálého učitele. Nalákal mě začátek filmu ve třídě a i celá první simulace. Tou druhou už se to kapánek sváželo na opačnou stranu a poslední půlhodina to zabila úplně. Nebýt toho milostného trojúhelníku a nelogičnosti některých částí, dala bych 60% , takhle to mám stěží na 35% . ()

ondrasz odpad!

Shledal jsem to velice vtipne. Filosoficky naprosto sterilni, nedomyslene, da-li se zde vubec o premysleni hovorit, v hereckem vykonu pana ucitele trapne az detinske s pointou cekatelnou. Nicmene co film cini jeste horsim je to, ze se nejdna o komedii, ale o naprostp vazne natoceny psychologicky sci-fi drama, ackoliv treba jsem se zmylil a o komedii se nakonec jedna. Co k deji, no ono se k tomu moc rici neda, jen snad vyjev poukazujici na hloupost mezinarodnich studentu, kdy operni pevkyne hovorici 7mi jazyky (v psycohre) ma rakovinu hrtanu, kdy do tri let se stane slova a pisne prosta. Intelektualove ji vyradi. Mno predpokladejme, ze kazdy cesky pepik by vysel z teorie, ze umim-li cizim jazykem hovorit, budu umet tim jazykem i celkem obstojne psat, tudiz neprijde-li o sluch, muze tlumocit pisemne (lepsi neco nez nic:-)) v pripade, ze by to neovladala, muze nas preci tri leta ucit cizim jazykum a pak si s klidem onemet, jak se jejimu hrtanu zlibi. Tech veci je tam vic, doporucuju mrknout se a zasmat. : ()

MT_Y

Film mě jako takový zaujmul, kéž by takový příkladových filmů bylo více, fakt mě to po celý čas ukotvilo a nenechalo odejít od TV... Herci byli super a řekl bych že v tomhle filmu vlastně všechny, někteří sice nesli vlastně úlohu jen vtipné momenty apod. Ale o tak byli super. MOŽNÝ SPOILER!!!! Až na pár výjimek to byli fakt zajímavé verze filozofie, ALE nicméně ať furt jen nechvalim, protože to mělo svá negativa... První negativum byl ten konec (profesor, studentka) udělali to víceméně jako surprise, ale zrovna tohle se dalo poznat skoro už na začátku... No a další věc, která mě fakt megalne štvala, byla poslední verze té holky, chápu proč, ale prakticky je to vlastně nemožné nehledě k tomu že bylo absolutní nesmysl vlastně nechat žít jen ty vlastně zpívání apod. Já osobně bych to namichal půl na půl, chápu že v apokalypsa je důležité i přemýšlet a chovat se trochu tak aby člověk na to furt nemyslel, ale také musí být v krytu lidi kteří opravdu budou prospěšní. No ale to je na dyl mám z těch všech lidí utvorenou skupinu kterou bych do krytu dal... Takže, film jako celek skvělí, člověk se i pobaví, za přemýšlí atak dále, potom, kamera skvělá, občas sem tam něco až moc světle atak ale to už je práce efektů. Scénář jasný na pár výjimek a tu velkou chybu na poslední verzi a na úplném konci super. Takže, dal bych 5 hvězd, ale kvůli těm chybičkám 95% ()

angeline

Skupina pseudoelitních privilegovaných arogantních Američanů se v polo tričkách tváří jakoby je nadloubali. Přehlídka méně známých (= méně textu/žádný) a více známých (Ginny Weasley, Mia z Californication, Gossip Girl) převážně bílých modelů a modelek si hraje na "filozofii". Jupí! Vždycky jsem toužila vidět oživlou reklamu na GAP na letním hereckém táboře. "Jsem porodní bratr, poznám, kdy menstruuješ." "Jak by nám pomohl harfista bez harfy? K čemu je harfista bez harfy??" !Filozofie! Blake Lively, uvědomuješ si, že dostaneš blbou známku, když to nevyřešíš?! To by ses mohla nedostat na elitní univerzitu! Logické nesmysly a vážné ksichty, otravné neherectví a pitomý scénář. Bohužel to není ani dostatečně blbé, aby to bylo vtipné. Pozn. sobě: Nedívat se na film jen proto, že ho zrovna někdo ukradl v dobré kvalitě. ()

Scaevola

Možná, že plné hodnocení je poněkud nekritické, leč tahle metapříběhová hra mne nadchla: Už zasazení do "nezápadního" prostředí mimo běžný časový rámec - jedná se o školu koho a pro koho, o prázdninách nebo před přijímačkami? - naznačovalo, že vnější kontexty budou potlačeny. A vskutku. Obával jsem se scénáře o konci světa aneb "kterak banda postpubescentů zachrání svět" a byl jsem mile překvapen. Prvoplánově přitažliví hrdinové (a především hrdinky) sice nepředvádějí nikterak realistické vyrovnávání se s apokalypsou nebo snad herecké mistrovství, v rámci myšlenkového experimentu však nešlo o ztvárnění emocí, ale o hru samotnou. A ta se povedla bezvýhradně včetně přesahu k finálnímu záběru. Vyvrcholení dějové linky (mám na mysli ono druhé, skutečně poslední) sice trochu pošramotilo celkové vyznění už svou láskyplnou nepřesvědčivostí a tím, že na něj všechno okatě odkazovalo vysvětlujíc některé logické paradoxy, na druhou stranu jsem dlouho nemohl přestat fabulovat, jak bych se v podobné školní úloze činil já, a tudíž jsem ochoten tohle negativum přehlédnout. Tedy jsem nad míru spokojen. ()