Na mezinárodní škole v Jakartě vyzývá profesor svou třídu 20 studentů k myšlenkovému experimentu. Tváří v tvář blížící se nukleární apokalypse musí určit, kterých 10 z nich ukryje v podzemí a tím obnoví lidskou rasu. Rozhodnutí se rychle stává smrtící, protože všichni ve skupině se obrátí proti sobě v zoufalém boji o přežití, který stírá hranice mezi teorií a realitou... (Weasley)

danny79

Tady pouziju komentar jednohou uzivatele, s kterym se naprosto ztotoznuji - "film ktery celou dobu mele o logice a pritom jakoukoliv sam postrada". ()

nogi

Zajímavé. Doufala jsem ve větší pointu a taky nějaké překvápko, ale tak jako nač si stěžovat, koukatelné to bylo i tak ;) ()

stuj

Tak dobrý námět a přitom docela promrhán. Ze začátku to docela jde, ale v polovině se to pomalu mění a ke konci to padne úplně. Škoda. ()

marekbecica

Bunkr, kde by mohli přežít 1 rok při jaderné katastrofě by jim stejně nepomohl, zamoření po roce nezmizí. A filozofovat o takové situaci je trochu mimo. Na zaměstnání by v té chvíli vůbec nezáleželo, ale spíše na vlastnostech jednotlivých lidí, protože by spolu museli vydržet zavření v bunkru odříznutí od světa, trpící ponorkovou nemocí. A i kdyby byli všichni velmi společenští, monogamní (s vyváženým poměrem mužů a žen) flegmatici, které nic nerozhodí, tak stejně stačí jedna malá událost a vše jde do kopru. Nehledě na to, že v bunkru neměli žádné sazenice, semínka atd., kterými by mohli získat obživu v "prázdném" světě. A to pořád neberu v úvahu věci, jako nukleární zimu, mutace, viry a bakterie... Námět sice zajímavý, ale provedení postrádá logiku. ()

Grandimir

Posledních cca 20 minut dochází k totálnímu opadnutí atmosféry zásluhou naprosto nelogického, nezábavného a nezamyšleníhodného konce a přesto, že film je celkem předvídavý i předtím, tak do té doby jsem se slušně bavil. Nejlepší část filmu bohužel byl začátek. ()

Karel321

Pozor na tento film. Pokud čekáte něco k zamyšlení, okamžitě vypnout! Pokud se chcete nasrat, určitě nechat běžet. Postrádá logiku, myšlenku, realitu a strukturu! Americká pseudo filozofie neboli sračka. ()

jioex13

Úplně chabý děj, přičemž se sci-fi a fantasy to nemá nic společného. Po celou dobu jen debata o ničem, respektive film absolutně nenaplňující a chudý.Vlastně ani pořádně nevím za co moje hodnocení, ale něco mi napovídá, že si to alespoň něco zaslouží.Zkrátka když na to kouknete, okusíte hodinu filozofování ve škole. ()

MilanM76

Keď som si pozrel úvod filmu, tak som sa naňho veľmi tešil. Bohužiaľ film ma následne úplne sklamal. Ešte prvá tretina ok, ale potom to už ide úplne dole vodou. Kto by čakal nejaké filozofické a logické rozmýšľanie, tak nato zabudnite. 21 žiakov vrátane učiteľa vyberá 10 ľudí do krytu, ktorí by mali zabezpečiť pokračovanie ľudskej rasy po atómovom zničení sveta. Každý má vyžrebované povolanie, ktoré ovláda. V druhom výbere vybrali "manažéra investičného fondu" len preto, lebo kvôli fóbii z armagedou nosí so sebou zlato, zafíry a diamanty. Lebo to má hodnotu aj za vojny či katastrofy? Zvláštna americká logika... Keď bude treba budovať od nuly tj. drevených chatrčí, ... tak si asi za to zlato dôjde do supermarketu kúpiť sekery a iné náradie :-D To ako dievčina vyberá ľudí do krytu v treťom výbere je na zasmiatie. To ich vybrala aby si užili ten rok života v kryte a potom vymreli? Tak predsa úloha vôbec nestála... A samozrejme musela vybrať gaya aby zachovala tento "unikátny" genetický kód. Jedna hviezdička za začiatok a námet. ()

smalldevil odpad!

V životě jsem si nepřál víc, aby ve školní třídě bouchla jaderná puma. Ani před písemkou o jejímž tématu jsem nevěděl ani hovno. Tohle letos vede v odpadech, který jsem dokoukal. A navíc dokoukal s myšlenkou ať si už konečně autor přidá trochu koksu do rypáku a nechá celou tu psychosquadru do jednoho vychcípat. Kdyby tu byla známka megasuperextraodpad, tak jí téhle čůrákovině...hájící práva buzen, darmožroutů a sráčů, proti veškeré přirozené logice...dám. No a ten konec, to už je fakt zabiják mozkových buněk. Celkově beru film jako pokus nasrat co nejvíc lidí. ()

Dexies

koukal jsem na to dvakrát s odstupem jednoho týdne ... po prvním shlédnutí jsem byl nadšený, ale nevěděl jsem co si mám o tom filmu jako o celku myslet ... po druhém shlédnutí jsem byl znovu spokojený a všímal si více detailů ... příběh není těžký, je celkem dobře daný a postupem lze i mírně předvídat ... závěr je zajímavý a rozhodně patří do tohoto filmu, přímo ušitý :) ... herci jsou trochu "načinčaný" ale co, hlavní hrdinka je tak nesympatická, až je sympatická :) ... víc takových filmů ... jsem spokojen! ... ()

LarisaDavid

Nakoľko sme niečo podobné riešili v škole ( v rámci dilem) bola som tým pohltená a porovnávala svoj výber s tým ich. Ani mi príliš nevadil ten koniec, aspoň mi to vysvetlilo jeho konanie (učiteľ) ale myslím, že v rámci lokácie deja, by mali byť úplne iní herci. Pochybujem, že na Jakarte sú blondíny s modrými očami. (samozrejme, môžeme počítať s tým, že veľa z osôb bolo na pobytovom štúdiu zo zahraničia) Zároveň sa mi páčilo, ako to nakoniec tá blondínečka vyriešila, ale doteraz som nepochopila ich následné konanie, keď po roku z toho bunkru vyliezli... ()

wvwrayman

U spousty filmů musím přemýšlet, proč jsem investoval svůj čas do takové hovadiny. Ve filmu Filosofové musíte přemýšlet téměř od začátku do konce, ovšem pouze o ději. Podobných seancí jsem se sám již účastnil a nebylo to snadné rozhodování. Super námět. Tento film mi prostě sedl, jako prdel na hrnec. ()

Aresko123 odpad!

Tak toto bolo čo??? Strasne hlupy film........ Priklad : Ucitel : "studenti podme sa zahrat na takuto hru, akoze je koniec sveta a vy sa musite rozhodnut kto pojde s vami do krytu" a reakcia ziakov " "PREBOHA TAK DO TAKEJTO ZVRATENSTI JA NEJDEM !" alebo "AJ KEBY STE MA YHODILI ZO SKOLY JA SA NEZUCASTNIM" alebo kopec takýchto drístov o tom ake je to strašne tazke. Ved predsa by museli trosku porozmyslat a hrat sa...... Ach jaj to je HROZNE TAZKA DRINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Plna trieda tupých netalentovaných debilov a este sa na to mam pozerat? eden z najsprostejsich filmov tohto roku ! A pointa? Jedna premiantka tiedy sa nakoniec rozhodne ze bude rozhodovat za vsetkych a vyberie si do krytu : dievca ktore je potencialne nakazene ebolou, teplého frajera ktory neche sexovat so zenou ani za cenu zachrany druhu, plus dalsich dvoch homosexualov , jednu tenoristku lebo chce pochuvat spev, jednu modnu dizajnerku lebo chce mat dobre vkusne saty a kopec dalsich stupidit........... Kiez by som tam mohol byt, sam by som jej stupil na krk a ukoncil by som tak jeden stupidny film !!!!!!!!!!!! ()

stret

Film hmýriaci sa pseudofilozofiou - tou filozofiou ktorej logika je priestrelná kedykoľvek a kdekoľvek. Letmo spomenuté známe myšlienkové experimenty. Ale príbeh nás zavedie niekam kde sa ukáže, že o filozofiu až tak nešlo a nechá otvorené nejaké otázky na zamyslenie. Hlavná postava Sophie Lowe ma bavila. Menej ako 3 hviezdy si film nezaslúži. Ale nezaslúži si ani 5 hviezd. ()

monika_cz

Nemohla jsem se rozhodnout, zda dát 2 nebo 3 hvězdy, spíš bych dala tak 2,5. Ze začátku jsem byla nadšená, líbilo se mi zpracování a nápady. Zajímavé zvraty. Úžasné bylo pozorování mylšení jesdnotlivců a týmů. Ale ze závěru jsem byla velice zklamaná. Film má dobré počáteční téma, zajímavě pojaté, ale díky konci ztrácí význam, napětí a celkový dojem z filmu upadá. ()

zmirix

Nebylo to tak špatné jak jsem čekal.Je fakt,že člověk musí lecos skousnout co se týká logiky ale je to zajímavý nápad.60% ()