Pokoření

Divadelní herec, který pomalu ztrácí rozum, si začne s mladší, sexuálně nevyhraněnou mladou ženou. (Filmbox)

Aljak

Al Pacino a Greta Gerwig sú síce fajn, no tento film mi tak trochu pripomínal Birdmana (tou celou podstatou), a tak ma to napokon nijako výrazne zaujalo. Jediné čo ma bavilo boli asi len samotné postavy upadajúceho divadelného herca a mladej zmätenej lesbičky. Ale ako koncept filmu, no podľa to malo oveľa perspektívnejší základ, ktorý mohol byť prevedený určite zaujímavejšou a najmä epickejšou formou. Mňa to celé až príliš nudilo, no a by ma zaujímalo kde bola tá komédia, ktorá je písaná v žánrovom zaradení. ()

andrii

Thálie života neotálí. Bez scénáře, bez nápověd. Vede zanícené monology, dialogy. Zkouší člověka. Uvádí do premiér, repríz, derniér dějství bytí. Na hlavní scénu "šatnu" nitra profese iluzí. Padají, utrhují se pravdy na "mamonáře" mamu, doyena šalby. Stínohra dostihne, stíná, odličuje podzimní barvy. ()

mac000

Al Pacino si zakoupil filmová práva k románu Philipa Rotha ihned po jeho vydání roku 2009. Jistě sázel na to, že postava stárnoucího herce Simona Axlera bude jako stvořená pro jednu z jeho expresivních hereckých kreací. A sázel správně. Stejně jako Simon Axler na jevišti nehraje své postavy, ale žije jimi, neboť vycházejí z jeho nitra, tak i Pacino nehraje Simona Axlera, on JE Simon Axler. Když k tomu přidáme dobře napsané dialogy, zručnou režii veterána Barryho Levinsona a zajímavý výkon „protihráčky“ Pacina, u nás méně známé Grety Gerwig, potom nám vyjdou necelé dvě hodiny skvostné podívané, které utečou jako voda. Více takových ! ()

Lacike

Vyzera to ako starecka verzia filmu Birdman a v ulohe herca za zenitom, ktory riesi svoju karieru, ale zaroven mu uz trochu preskakuje tu je stale famozny Al Pacino. Jeho vykon je uchvatny a je jedinym dôvodom preco vidiet tento inak dost priemerny a miestami nezazivny film. Chvilami je Pacino tak dobry az som sa bal, ci sa dozije konca zaberu. Vsetci ostatni herci su len figurkami do poctu. Filmu najviac skodi existencia Birdmana, ktora nazorne ukazala o kolko mohol byt vysledok lepsi. 5/10. ()

silentname

Myslím si, že nebyť vynikajúceho záveru, tak by som filmu ešte nejaký ten bod stiahol. Je smutné, že tu máme talentovaných hercov, ktorý vedia ponúknuť veľa talentu ako herci, no málo zo seba dávajú ako postavy. Nikto v tomto filme nie je zaujímavý, ani tomu nedáva žiadneho ducha, ktorý by stál za to vidieť. Al Pacino je skvelý, a hoci mu verím, že sa snažil z toho niečo vytlačiť, tak mám pocit, že jeho postava nie je ani trochu zaujímavá. A to isté by som vedel povedať aj o Grete Gerwig. Talentovaná herečka, vie sa postarať o skvelú komédiu aj drámu, no jej postave niečo podľa mňa chýba. Film vyzerá dobre, má zaujímavé nápady, no príbeh a postavy a rovnako aj jeho nudná atmosféra ťahajú celý film dole vodou. Je to škoda. Čakal som skutočne oveľa viac. Hodnotenie: C ()

• Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu v Torontu 2014. (Terva)
  • Natáčelo se v George divadle v New Yorku. (Terva)