Hranaři

Hranaři

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2011, 96 min

• SoolenJV

Slátanina hodná Olmerových porevolučních pokusů o exploatační film. Snaha o aktuální tematický přesah se poněkud míjí účinkem, dějové zvraty nefungují, herci nehrají (i když se v podstatě jedná o "české hvězdy"). Jediné co jakž takž funguje je kamera. Výše uvedené však, společně s urputným kopírováním od zahraničních zdrojů a se zoufale nenápaditým pojmenováváním postav jmény herců, vytváří očekávaný průser.(5.5.2012)

• Sonnery

"Hoši, co kdybysme si natočili film o nás, víš vole!? Najmeme ty jelita z těch seriálů... Třeba z Růžovky a Pojišťovny, tam jsou super umělci. Dobrej nápad vole, najmeme ty šuliny. A k tomu Třísku, von hrál v tý Americe. Jojo a mohla by tam bejt nějaká drsná hudba, víš vole, ať to vypadá, že jsme drsný. Tak jo vole. Scénář napíše Pepa, víš, jak pro nás píše... Ale vždyť píše jenom ty píčoviny pro Blesk! Hlavně, že píše, ne vole! Tak když už píše, udělá i film, to je přece stejný.. Máš pravdu vole a prachy by moch dát ten teplouš, co o něm byl ten Čech mejd men... takhle nějak to asi vzniklo(6.11.2012)

• ivishka

Pokus o české Misson: Impossible. Starší bohatýři v drahých autech, s drahým a hlavně vybraným vkusem a jakoby čistě vyhlížející kamera(intenzita světla,která divákovi dost přibližuje takovou tu snahu o americký styl). Přihlouplé ženušky v domácnosti s kabelkami od Louise Vuitona či jak se to píše a bouchačkama v podvazcích či přihlouplé společnice jakoby nic netušíc přisedají na klín "mafiána" v drahém obleku - opět od nějákého věhlasného návrhře kdesi z Francie... Abych pravdu řekla přesně tak si představuji českou politickou scénu - samozřejmě s menší snahou o honosnost či noblesu. Bohužel tihle bohatí muži od rodiny(Rašilov,Etzler...)nikdy nejsou takhle skvěle zobrazení jako dobráci a ani takoví nejsou. Psané datumy s časem a místem kde se právě postava filmu nachází a "drámo" hudba,která se záhy objeví je právě ten první moment kdy si uvědomíte, že jste v zemi, která se snaží vším napodobit věhlasnou USA. V podstatě se mi to po herecké stránce také moc nezamlouvalo, ale musím sama za sebe pochválit Jiřího Langmajera a Sašu Rašilova. Ovšem konec s kterým jsem naprosto nepočítala mě utvrdil v myšlence,která se zabývá opět ilumináty a ovšem málokdo takovému konci přisoudí nějáký jiný než právě pošetilý význam - dle mého je na tom zrnko pravdy.(9.9.2012)

Cinema City Anděl - Nechápu většinu z vás a nechápu tak nízké hodnocení (24% a 244. nejhorší film). Mě se film líbil a i přes velkou kritiku jsem se rozhodl zajít na to do kina. Spoustu známých herců - super! Bylo to napínavé a zajímavé. Film, který otevřeně znázorňuje politickou a podnikatelskou scénu, která je plná korupce. Budu jeden opravdu z mála, ale Hranaři u mě zabodovali !! Já tyhle filmy fakt můžu, takže to byl určitě můj šálek čaje. 77% (with T.) // (5.5.2012) - Druhá projekce a hodnocení zvedám. Ještě jednou říkám - nechápu většinu z vás. Tenhle film je velmi dobrý, tak proč ho hodnotíte tak nízko? Takhle to v českých luzích a hájích opravdu chodí (korupce, zmanipulované státní zakázky, lobisté, mafie, atd...). Tenhle film chci velmi brzy zase vidět. 80% (with J.) // (18.7.2012) - Repete :-) Film je prostě hodně dobrej.. Opět zvedám. 82% // NOVA HD (23.3.2013) - Do čtveřice všechno dobrého :-) Pořád si stojím za svým a podle mě je to jeden z nejvíce podhodnocených filmů, co se na čsfd vyskytují. K dnešnímu dni má 31%, což já prostě naprosto nepobírám. Hodnocení ponechávám - 82% / Další projekce: NOVA HD (srpen 2015)(28.12.2011)

• kingik

Kladné známky za Katku Brožovou a za to, jak jí to slušelo, za plejádu dobrých českých herců a za to, že se děj odehrává v současnosti, i když velmi pokroucené a hodně zkreslené. To ostatní bylo standardní a nejméně funkční se ukázal scénář. Vznikla z toho komedie, ale smích přejde poté, co doběhnou závěrečné titulky. Herci, kteří v tohle zvláštním počinu hráli, jsou herecky dobře vybavení, ale tady šli dost pod svoje schopnosti. Jenže nutno je ještě dodat, s jakým scénářem zápasili a jaké repliky pronášeli, a přitom se ještě u nich museli tvářit smrtelně vážně, ale silně pochybuji, že se jim u toho nechtělo občas řvát smíchy. Děj se nedá popsat. Nedokázal bych to, protože ač je film místy až neuvěřitelně pitomý a místy přijde s něčím neotřelým a zajímavým, je současně dost spletitý, ale nejde o nic propracovaného, i když se to vehementně snaží vypadat propracovaně. Režijně je to poměrně zvládnuté, a to hlavně ve scénách nebo záběrech na Brožovou. Celé je to komedie, a tak je nutné to brát. Jako thriller to funguje napůl. Pokud nemůžete delší dobu narazit na kvalitní (českou) komedii, sáhněte po tomhle. Moje hodnocení je následující: jako komedie 100%, jako thriller 40%. Sami si vyberte.(8.4.2012)