Hranaři

Hranaři

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2011, 96 min

Cinema City Anděl - Nechápu většinu z vás a nechápu tak nízké hodnocení (24% a 244. nejhorší film). Mě se film líbil a i přes velkou kritiku jsem se rozhodl zajít na to do kina. Spoustu známých herců - super! Bylo to napínavé a zajímavé. Film, který otevřeně znázorňuje politickou a podnikatelskou scénu, která je plná korupce. Budu jeden opravdu z mála, ale Hranaři u mě zabodovali !! Já tyhle filmy fakt můžu, takže to byl určitě můj šálek čaje. 77% (with T.) // (5.5.2012) - Druhá projekce a hodnocení zvedám. Ještě jednou říkám - nechápu většinu z vás. Tenhle film je velmi dobrý, tak proč ho hodnotíte tak nízko? Takhle to v českých luzích a hájích opravdu chodí (korupce, zmanipulované státní zakázky, lobisté, mafie, atd...). Tenhle film chci velmi brzy zase vidět. 80% (with J.) // (18.7.2012) - Repete :-) Film je prostě hodně dobrej.. Opět zvedám. 82% // NOVA HD (23.3.2013) - Do čtveřice všechno dobrého :-) Pořád si stojím za svým a podle mě je to jeden z nejvíce podhodnocených filmů, co se na čsfd vyskytují. K dnešnímu dni má 31%, což já prostě naprosto nepobírám. Hodnocení ponechávám - 82% / Další projekce: NOVA HD (srpen 2015)(28.12.2011)

Další z kontroverzních snímků, který si nyní bere na paškál skandál podnikatelů a úředníků na vysokých postech. Ano, uplynulo už nějakých 24 let od Sametové revuloce a máme demokracii, ale jak je vidno, komunističtí proletáři a KGB spolu s dalšími útvary bývalého východního bloku stále u nás (ale i v jiných státech) z vesela operují dál. Je pravda, že film pouze na toto téma poukaze, někteří se u něj pobaví, ale všichni od tohoto tématu dávají ruce pryč a koukají jinam, než aby se provedli opatření a změnili jsme to! 80%(11.8.2013)

• xxmartinxx

Tenhle film je něco mezi thrillerem a parodií na thriller. Stylizace na úrovni televizní reklamy (kterou dokonale podtrhává všudypřítomný product placement) dělá ze všeho ještě směšnější zážitek, protože napovídá, že to snad filmaři mysleli vážně. Třískův závěrečný monolog to zase naopak vyvrací, tak těžko říct.(30.11.2011)

• Ilicka

Jsem podstatně shovívavější než uživatel SoolenJV, ale musím říct, že ten film je jeden VELKÝ narativní bordel. Během úvodní půlhodiny vysype na scénu asi dvacet postav, protřepe, prostříhá, a kdo se neorientuje v myšlenkových pochodech scénáristy, je naprosto ztracen. Ale nemusí se bát, stejně se to zvrhne v klasickou storku o pomstě a letadélku do Dubaje. Herci se předstihují v disciplíně, kdo bude víc přehrávat, špatně volená hudba vzbuzuje divákovu úzkost - že to nikdy neskončí. Bohužel tomu hodně chybí i do kultu Nahoty na prodej - a navzdory tomu, jak je ten film mimo, má hodně slušné vizuály.(6.5.2012)

• Ruut

Pro jednou začnu tím pozitivním = 1, vesměs skvělá je kamera a dobře využívá i luxusních interiérů. Tam ten digitál vyloženě sedne. 2, úžasně přehrává (na tiskovce celkem zbytečně podrážděný) Jiří Langmajer. 3, sympaťák je i hravý Jan Tříska, který pochopil, že až tak supervážně (nebo právě až moc) svou roli superagenta brát nemá. 4, SPOILER krásnou, opravdu krásnou smrt předvede Miroslav Etzner - tak krásný detail jsem už dlouho neviděl :-), vážně! KONEC SPOILERU ----- No a to všechno ostatní je vyložené zlo - mizerný scénář, nefungující vztahy, byť jen jedna jediná kladná figurka, překombinované intriky, přehršel luxusu ... suma sumárům není to taková bída jako Vorlův Jak ulovit miliordáře , ale slabší než třeba Kájínek nebo hodně pozadu za Czech Made Manem od stejného produkčního týmu ...(30.11.2011)