Hranaři

Hranaři

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2011, 96 min

• Wacoslav1

Ujíždím poslední dobou hodně na Českých filmech, ale tohle mě nějak nechytlo. Přemýšlím nad nejvhodnějším výrazem jak ten film pojmenovat a napadá mě slovo divný. Fakt hrozně divný nemůžu si pomoct. Mám rád filmy na podobný témata z naší prohnilý země. Nedávno mě takhle naprosto rozsekal Příběh kmotra no a tam kde Příběh kmotra skončil Hranaři začínají. Problém je v tom, že film mě vůbec nevtáhnul do děje všechny postavy mi byli vesměs ukradený jejich jednání mi přišlo zbytečně složitý a celý to bylo tak divně podaný. Film vás hodí do vody a plavejte o nikom se nedozvíte skoro nic proč dělá tohle a tamto, proč se to děje takhle a takhle. Prostě se to děje a hotovo. Tihle mají tohle a tohle na tamty a na tamty tihle jdou zase proti těmhle a takhle. Ne fakt to bylo peklo vůbec jsem se v tom neorientoval navíc většina herců hrála naprosto šíleně. Všichni se snažili působit jako nejvíc drsní mafiáni a být za každou cenu cool a celý to působí totálně nevěrohodně. Jediná přirozená tu byla asi Vilma Cibulková který jsem tu postavu věřil. Za ní dám hvězdu a druhou přihodím za aspoň nějakou tu akci. Jinak to bylo dost slabý. Příběh kmotra může být v klidu tenhle paskvil z přehledem strčí do kapsy.25%(7.6.2014)

• NinonL

Celou dobu jsem netušila, o co vlastně jde. Všude samej kágébák, všude samé kamery a obrazovky. Prostřihy ze života zbohatlíků, a co jako? A co ostatní tajné služby, kterých u nás působí desítky, ty na tuhle spoušť koukaly stejně jako já? Hvězdičku dávám za konec, kterému jedinému jsem porozuměla. Ale ne za ty Třískovy kydy, prosím.(27.4.2014)

• kingik

Kladné známky za Katku Brožovou a za to, jak jí to slušelo, za plejádu dobrých českých herců a za to, že se děj odehrává v současnosti, i když velmi pokroucené a hodně zkreslené. To ostatní bylo standardní a nejméně funkční se ukázal scénář. Vznikla z toho komedie, ale smích přejde poté, co doběhnou závěrečné titulky. Herci, kteří v tohle zvláštním počinu hráli, jsou herecky dobře vybavení, ale tady šli dost pod svoje schopnosti. Jenže nutno je ještě dodat, s jakým scénářem zápasili a jaké repliky pronášeli, a přitom se ještě u nich museli tvářit smrtelně vážně, ale silně pochybuji, že se jim u toho nechtělo občas řvát smíchy. Děj se nedá popsat. Nedokázal bych to, protože ač je film místy až neuvěřitelně pitomý a místy přijde s něčím neotřelým a zajímavým, je současně dost spletitý, ale nejde o nic propracovaného, i když se to vehementně snaží vypadat propracovaně. Režijně je to poměrně zvládnuté, a to hlavně ve scénách nebo záběrech na Brožovou. Celé je to komedie, a tak je nutné to brát. Jako thriller to funguje napůl. Pokud nemůžete delší dobu narazit na kvalitní (českou) komedii, sáhněte po tomhle. Moje hodnocení je následující: jako komedie 100%, jako thriller 40%. Sami si vyberte.(8.4.2012)

• Skrk

Vemte si 200ti stránkovou knížku, vytrhejte z ní 100 stránek...budete pořádně vědět o čem byla? Tuším něco o zrcadlení dnešní doby. Tak přesně takový jsou Hranaři. Celé to připomínalo videoklip. Jen ve dvou scénkách nehrála hudba! A Jiří Langmajer je skutečně špatný herec, sice se snažil, ale přehrával jako kráva!(27.4.2012)

• GeusX

Takový Hrnečku vař. Co největší směsice herců v co nejkomplikovanějším příběhu. Celé je to překombinovaně nepřehledné, žádná opravdu hlavní postava tu není. A nad tím vším bdí Veký bratr, který mluví rusky a anglicky. Co tím chtěli tvůri říci? Źe je všechno zkorumpovatelné, zmanipulovatelné a všechno je odposloucháváno?! Hm, budiž, ale chtělo by to lepší kabátek... Jako film to na mne nefungovalo. Snad jen jako hraná dokumentární rekonstrukce jakési kauzy...(24.3.2013)

• - Saša Rašilov nejml. a Tomáš Magnusek sa spolu stretli už vo filme Bastardi (2010). (Johnny.ARN)

• - Film se původně měl jmenovat Česká ruleta. (LentilleLily)