Hranaři

Trailer 1

Ve filmu sledujeme osudy dvou podnikatelských manželských párů, manželů Hložových a Slámových, které si rozhodně nemohou na nic stěžovat. Manželky vedou společně agenturu s hosteskami, Sláma má stavební firmu a Hlož zase bezpečnostní agenturu. Sláma se rozhodne získat stůj co stůj velkou stavební zakázku a zatáhne do toho i nic netušícího kamaráda. Proti Slámovi však stojí Spolek pěti, kterým sekunduje radní s přezdívkou Lulu. Sláma se rázem ocitne ve světě sledování, odposlechů, nedůvěry a nevyjasněných vražd. Atmosféra mrazivě houstne, nikdo nikomu nevěří. Hlož bojuje o záchranu přítele Slámy a poté vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vše zpovzdálí sleduje podivný pan Bishop. Proč asi? (TV Nova)

Trailer 1

SallyZen

To se zase česká kinematografie do něčeho pustila. A já nezazlívám Hranařům námět a celkový příběh. Popravdě si myslím, že to není zrovna nezajímavé téma. Bohužel je to ale natočeno dost naivně, přehnaně a bez silnější atmosféry. Herecky mě to asi spíš potěšilo, ale koukat na Etzlera a Brožovou bylo pro mě občasné utrpení. Mám s nima problém, a to se po tomhle filmu nezmění. Langmajer a Dlouhý paráda. Pak taky mi dost přišlo, že se to zkoušelo dost dorovnávat Holywoodu. V tomhle ohledu bych neřekl, že to je úplnej propadák, jelikož například kamera byla skvělá. Jen mi přišlo, že to tvůrci natahovali, námět špatně uchopili a nevyužili ten pravý potenciál, což je velká škoda. Snad příště. 45% ()

Radek99

Bojovat filmem proti korupci je jistě záslužný a odvážný počin. Činit tak ale tvářemi a duchem Pojišťovny štěstí? Uff. Leda by tvůrcům ani tak nešlo o popsání korupčních praktik v českém politicko-podnikatelské prostředí, ale spíš jen o tržby a vydělání co největšího balíku peněz... Proč by se jinak tak okázale surfovalo po bulvární vlně? Stejně jako v případě svým bulvárním vyzněním podobně laděných Bastardů a tématicky spřízněného Vorlova snímku Ulovit miliardáře divákovi Hranařů bude asi nejvíce scházet tvůrčí poctivost. On sice scénář Oty Klempíře, který jistě díky své praxi ve velké reklamní agentuře ví, o čem tematicky psát, není asi zase tak úplně vzdálen realitě, popsání korupčních praktik je vědomé a ono se to možná i takhle nějak děje, jenže ta zvolená forma je deprimující - točí a hraje se jen pro bulvárem vychovávaného diváka (stranou nechám fakt, že většina herců se proti bulváru veřejně vyhraňuje, účinkovat v podobně bulvárně laděných projektech ji ale zjevně nedělá problém), film se totiž dopředu tváří jako obrovská událost a senzace, slibuje skandální odhalení, ale ve skutečnosti vůbec nic neodhaluje a nic nepojmenovává, hraje se na notu konspiračních teorií (opravdu je tady v Čechách sledován každý náš krok z CIA i KGB?), napětí je většinou vytvářeno jen hudební složkou, repliky jsou vyprázdněné (to se týká jazykové roviny pásma postav) a všudypřítomná je snaha šokovat lacinými výrazovými prostředky, přehrávání patří tak nějak k věci, stejně jako čistě povrchní reklamní estetika, ostatně všimněme si marketinkového působení kolem filmu, už jen třeba filmový plakát je grafikou a grafickými prostředky na úrovni titulní strany Blesku, čiroskvoucí bulvární tisk. A zase, stejně jako u Bastardů, nezbývá než zrekapitulovat - Hranaři jsou naprosto tendenčním filmem, natáčeným především pro čtenáře Blesku a jiného bulváru. Mimochodem citát z oficiálních stránek filmu: ,,Herec Saša Rašilov (39) byl hostem na chatu Blesk.cz. Rašilova brzy uvidíme v kinech v novém filmu Hranaři, kde si zahrál hlavní roli. Jeho manželku ztvárnila herečka Kateřina Brožová. Jak jim šlo společné hraní a erotické scény ve sprše? Navíc Rašilov naznačil, jak se bude vyvíjet jeho postava v seriálu Ordinace v Růžové zahradě." Ale ano, necituji z bulváru, ale ze stránek tohoto thrilleru o korupci... ()

xxmartinxx

Tenhle film je něco mezi thrillerem a parodií na thriller. Stylizace na úrovni televizní reklamy (kterou dokonale podtrhává všudypřítomný product placement) dělá ze všeho ještě směšnější zážitek, protože napovídá, že to snad filmaři mysleli vážně. Třískův závěrečný monolog to zase naopak vyvrací, tak těžko říct. ()

Rosalinda

Plné známých až hvězdných ksichtů tak horem dolem propagované v telce v autobusu, kterým téměř denně musím jezdit... Takže bych čekala něco víc. Potkala jsem jen nudu, nudu, nudu k uzoufání, kterou jsem už dlouho nikde nepotkala. Jediné milé překvapení se ukázalo v podobě Kateřiny Brožové; zdá se, že je to snad opravdu herečka a nejen podivně dokonalá blondýnka. Přidává mi hvězdičku spolu s vždy dokonalým Jiřím Langmajerem; to už je snad stoprocentní jistota. Udrželi mne u toho jen herci a zvědavost, zda se opravdu nezačne něco dít, jinak bych zdrhala po čtvrt hodince. ()

slunicko2

Na příjemné jakože thrillerové korupčně-špionážní komediální pohádce je nejlepší české prostředí. 1) Herci i celé pojetí snímku působí jakoby šlo o nadsázku či parodii. Co já vím, možná jde..._____ 2) Paranoidní závěr v duchu "nejlepších" konspiračních teorií umocňuje celkový snový dojem z díla._____ 3) Výstižný koment Big Bear**._____ 4) Pokud bych měl film vnímat jako seriózní thriller z prostředí českých korupčníků a tajných služeb, dal bych mu jednu hvězdičku. Já se ovšem při něm vyloženě bavil, a to se počítá. Po druhém zhlédnutí potvrzuji tři hvězdičky. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe a Unhošti. (dyfur)
  • Film se původně měl jmenovat Česká ruleta. (LentilleLily)