Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(43)

Obsahy(1)

Globální katastrofa v důsledku osudové nehody v Ženevě způsobí, že posádka a studenti na palubě školní lodi Severní hvězda zažijí největší dobrodružství v životě. Skupinka různorodých lidí se octne v izolaci a uvědomí si, že je odkázána pouze sama na sebe. Na plavidle, jež se stane jejich jediným domovem, se učí koexistovat v extrémních podmínkách... Třináctidílné španělské dobrodružství se natáčelo na otevřeném moři a na lodi ve skutečné velikosti. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

Martrix 

všechny recenze uživatele

Po jednom díle(víc jich vidět nechci) na mě Na lodi působí jako mišmaš Beverly Hills, béčkového filmu o Bermudském trojúhelníku a nějaké šílené argentinské telenovely. Chápu, že mají Španělé jinou mentalitu, že jsou víc..ehm..emocionální a dramatičtí, než třeba Němci. Ale v tom jednom díle který jsem viděl, se pořád loučili a plakali a dělali dramatická gesta... . Pro španělomily, kteří jsou zvyklí, popř. se jim to líbí, může být Na lodi fajn seriál o partě mladých lidí, kteří se víc než z nepřízní moře, potýkají se vztahy na uzavřeném místě, jakým bezezporu loď plující kdovíkam je. Nápad to není z nejhorších a po jednom díle bych byl hooodně neobjektivní, ale ... podle mě jde o průměrnou záležitost pro náctileté, kteří ještě nemají dostatečnou lebeční kapacitu na dospělácké sci-fi seriály, jako je třeba Battlestar Galactica. ()

B3n 

všechny recenze uživatele

Ako dobre to začalo, tak zle to skončilo. Na začiatku je príbeh výborne rozbehnutý, katastrofa a izolovaná skupina ľudí dáva výborný priestor na rozohranie napínavej partie boja o život. Postupne postavy zisťujú, čo sa vlastne stalo. V druhej sérii ale začne prevládať telenovela a tretiu sériu už som dopozeral len z povinnosti a so zaťatými zubami. V postapokalyptickom sci-fi riešiť to, kto koho ľúbi, kto komu má ako prejavovať city a sledovať guilty pleasure hlavnej pobehlice seriálu, to je jednoducho nad moje sily. A fanúšikom sci-fi odporúčam radšej siahnuť po niečom inom. Španieli majú zrejme telenovelu v krvi a tak nesmie chýbať ani v sci-fi. Ale pre mňa sa to tam vôbec nehodí a prepletance vzťahov pôsobia nie že rušivo, ale zabíjajú inak výborný nápad. Len v tomto seriáli sa môže stať, že jeden 45-ročný chlap (a hovorím o kapitánovi lode, nie len tak o hocikom) pubertálne radí druhému, ako má na to ísť so ženou. Druhým obrovským negatívom seriálu je nelogické, často krát až debilné správanie sa postáv. Vraždy sa tu jednoducho nevyšetrujú. Hluk pri vraždení si nikto nevšíma, zato keď niekto niekomu polohlasne rozpráva nejaké tajomstvo, vždy je pri tom nejaký nechcený svedok, atď. Seriál odporúčam sledovať skôr fanúšikom telenoviel, než fanúšikom sci-fi. Je to taká napínavá telenovela. Sci-fi je tam pomenej a ťahá za kratší koniec. ()

Reklama

George8 

všechny recenze uživatele

Na tento seriál jsem narazil úplně náhodně, když jsem tenkrát hledal něco, co bych si pustil. Tenhle španělský seriál mě ale opravdu dost překvapil. Pilot mě navnadil na další díly a ty další díly mě nezklamaly. Postavy - Gamboa a Ulises byly vynikající. Musím vřele pochválit španělský štáb, jak dobře to natočili, teda až na ten konec, který se mi až tak moc nelíbil. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Španielom sa podarilo v minulosti natočiť viacero takýchto zaujímavých projektov, kde sa prelína výborná thrillerovo-mysteriózna línia s prvkami telenovely a tak človek nevie, ako to má nakoniec hodnotiť. Príkladom je napríklad Internát, ale aj tento seriál. Každá čas má 75-90 minút, no hlavne v prvej a čiastočne aj druhej sérii je minimálne polovica stopáže venovaná vzťahovým eskapádam hlavných postáv a to je dosť veľa. Na druhej stane prichádzajú rôzne záhady a postupné odhalenia, ktoré udržiavajú pozornosť diváka a nádej na excelentné zakončenie. Lenže po troch sériách sa dožijete trpkej príchuti. Seriál si nechal pootvorené dvierka pre prípadnú štvrtú sériu a osud 80% postáv je vám neznámy. Lenže žiadna štvrtá séria už nikdy neprišla. Z tohto hľadiska sa tak seriál ani neoplatí začať pozerať. K niektorým postavám si vytvoríte nejaké puto a všetko nakoniec vyfučí do stratena. EDIT: Vďaka pošte od užívateľa Kri-kri revidujem záverečné slová a zvyšujem hodnotenie o hviezdičku. Upozornil ma na to, že seriál nemá koniec len v českom dabingu, keďže réžia koniec nepochopiteľne vystrihla... Kto by bol teda sklamaný ako ja, môže si koniec postáv v španielskom origináli pozrieť tu ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Po skvělém Internátu jsem se pustil do dalšího žánrově obdobného španělského seriálu v očekávání stejného nadšení. I když se na Na lodi dá docela dobře koukat, nelze mu upřít poutavost děje, mnohé napětí a záhady přinutí diváka sledovat seriál až do konce, je přece jen o něco slabší. Poměrně brzy se vyčerpaly post-apokalyptické jevy, nevysvětlitelné přírodní úkazy a podmořské stvůry. Alespoň dějovou linku s kajutou 31 plnou mrtvol mohli trochu více rozvést. Že se zde poměrně dost řeší vztahy, láska a sex by mi ani tak nevadilo (ostatně i to do takového seriálu patří), jako spíš, že to mnohdy řeší i v dost napjatých a nejméně vhodných situacích, kdy by dotyčným mělo jít v první řadě o aktuální přežití. Dalším velkým mínusem je, že kapitánova dcera Ainhoa je neskutečná kráva, která se furt rozpolceně zmítá mezi Ulisesem a lodním zloduchem Gamboou. A když už jsem ho zmínil, taky mi hlava nebere, že přestože Gamboa během plavby zabije minimálně čtyři lidi, nijak zvlášť se to neřeší a když už na to přijde řeč, pokaždé se to nějak zamete pod koberec. O humorné a vtipné dialogy tu není nouze především díky srandistovi Pitimu, ovšem ke konci seriálu i on poněkud zvážněl. Nejzajímavější děj mají první dvě řady, třetí už je dle mého názoru až moc natahovaná a už ne tak napínavá, zejm. od momentu, kdy posádka Polárky dorazí na pevninu. Tím se hlavní motiv seriálu tak nějak vytratil a divák zbylé epizody dokouká spíš už jen z povinnosti. Také je ve třetí řadě příliš mnoho nových a zbytečných postav. Nejhorší a nejvíce nedomyšlené jsou poslední díly. Nějak jsem nepobral, jak mohl Ulises přežít, když ho Gamboa na rozkaz otce Estely zastřelil a taky považuji za dost nesmyslné, že ve chvíli, kdy jsou všichni v domě ostřelováni a někteří dokonce zraněni, řeší plky kdo s kým spal. A vrcholem trapnosti je, když Ulises a Max mají běžet na loď pro chirurgické nástroje a namísto toho si v lese povídají jak u kafíčka. Navíc mi v CZ dabované verzi vadilo vystřižení závěrečné scény posledního dílu s vysvětlením, jak to se všemi dopadlo. Kvůli všem těmto chybám a nesmyslnostem víc jak lepší 3 * a mírně nadprůměrných 65% Na lodi ode mě nedostane. ()

Galerie (204)

Zajímavosti (4)

  • Na rekonstrukci lodního interiéru pracovalo víc než 400 lidí po dobu čtyř měsíců. Šéf výpravy Fernando González a jeho tým použili 7.500 metrů kabelů, 130.000 nýtů, 120 nosníků a 1 800 metrů lan, zkušení námořníci pomáhali vázat uzly na vrchní palubě. Design interiérů i natáčení na otevřeném moři považovali producenti seriálu za zásadní pro věrohodnost díla. [Zdroj: AXN] (POMO)
  • Seriál NA LODI, který v sobě spojuje prvky dobrodružství i tajemna, se natáčel na otevřeném moři na lodi, jež byla postavena ve skutečné velikosti - jako věrná replika španělského dvojstěžníku. Velkolepá výprava se projevila i v pečlivě zpracovaných interiérech lodi. Zrekonstruováno bylo vše - od strojovny, přes kajuty kapitána a studentů, po hernu, kuchyň a jídelnu. [Zdroj: AXN] (POMO)
  • Původně měla mít druhá série 17 dílů, nakonec však byly poslední tři díly přesunuty do třetí série. (chaometic)

Reklama

Reklama