United (TV film)

Drama / Historický / Sportovní

Velká Británie, 2011, 90 min

Asi by se hodilo vzít si kravatu. 2000. hodnocení člověk nedává každej den. Takže jsem to musel zpestřit něčim výjimečnym. A co je lepšího než film o týmu, kterýmu fandim od roku 1999? Vlastně to pro fandu tohohle týmu považuju za povinnost. Tragédie Busby Babes v roce 58 je známá pořád. I tak se ale Manchester United semknul a dokázal nevídaný věci. Stejně tak lidi, co natočili tehle snímek. Moc fotbalu tam nebylo. Pár záběrů z tréninků. Ale o to vlastně vůbec nejde. Vzpomeňme si občas na ty, co pád letadla nepřežili. Já vzpomínám.(18.11.2011)

Film určený predovšetkým fanúšikom Manchestru United - teda napríklad mňe. Tým pádom som sa na "United" pozeral úplne inak, ako len na nejaký sfilmovaný dokument o futbalovom klube. Skvelé zachytenie histórie klubu a atmosféry a hlavne 2 skvelé herecké výkony. Vynikajúci David Tennant a (ťažko nájsť správne slovo) ohromujúci Dougray Scott spravili z filmu skvelý futbalovo-filmový zážitok. Film ktorý ukázal to, na čom je dlhé roky postavený úspech Man Utd - Never Give Up. 5* a žiadne "ale". There's only one United.(3.1.2013)

Nezapře se, že je to televizní zpracování. Myslím si, že tenhle příběh by si zasloužil lepší. Přesto jako velkého fanouška tohoto klubu mě tenhle film potěšil a ač to nemívám ve zvyku tak jsem * přisadil. Tahle tragédie co se stala 6. února 1958 Manchester United posílila a dnes se může pyšnit nejvíce tituly. Jako fanoušek jsem velmi hrdý.(3.9.2011)

Film který překvapí svým pojetím, a i když je o fotbale, tak se tam neobjeví ani jeden fotbalový zápas. Je to pojaté z hlediska hráčů a trenérů, kteří sestavily tým, o kterým si všichni mysleli, že nic nedokáže, ale oni dokázali dobýt svět. Většina Anglie je milovala, ale přišla na to až moc pozdě. Úžasné drama s O'Connellem v hlavní roli. On hrát prostě umí, věřím mu ty emoce a výraz v obličeji. Je úžasné, jak se Manchester za tak krátkou dobu zformoval a chvíli na to byl zase jeden z nejlepších celků ligy. Byli to krásný časy, když se fotbal hrál pro zábavu a nadšení ze hry, teď už jde jen o prachy. Manchester nemusím, ale za tohle si zaslouží úctu. Je to skvělé drama BBC ani jiné neumí, jen ten začátek mi přišel nudnější, proto nejdu až na 5*, ale určitě to stojí za shlédnutí. 85%(31.1.2014)

Sportovní snímky opravdu zbožňuji, co více říci když se navíc jedné o film z fotbalového prostředí a je podle skutečné události. Tentokrát kolem jedné opravdu smutné události. Rudé ďábly opravdu nijak nemusím, to mám radši jejich modrou variantu a ani tento snímek na ně můj názor nezmění. Když ale nebudu brát v potaz fanouškovský rozměr, tak je United velmi dobrý snímek, plný silných emocí a neokoukaných britských herců. Prostě žádný velký biják, ale velmi kvalitní britský tv film, pro které mám opravdu slabost.(14.3.2012)

• - Sir Matt Busby vyhrál 5 ligových titulů, 2 FA Cupy a 1 Evropský pohár. Jako manažer Manchester United odešel do penze v roce 1971. Zemřel v roce 1994. (Babba)

• - Jimmy Murphy zůstal u Manchester United až do svého odchodu do penze v roce 1971. Jako jediný trenér v historii postoupil s Walesem na mistrovství světa. Zemřel v roce 1989. (Babba)

• - Sir Bobby Charlton sehrál za Manchester United 758 zápasů a dal 249 branek. V roce 1968 byl kapitánem Busbyho týmu, který získal Evropský pohár. (Babba)