Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Děj filmu začíná v roce 1956, kdy asistent manažera Manchesteru United Jimmy Murphy dává mladíkovi Bobbymu Charltonovi šanci zahrát si v prvním týmu klubu přezdívanému "Busby Babes". Manažer Matt Busby mezitím přesvědčí tajemníka anglické fotbalové ligy Alana Hardakera, aby umožnil Manchesteru United startovat v Evropském poháru. Tým sklízí úspěchy jak doma, tak v zahraničí. V únoru 1958 je anglický tým ochromen leteckou katastrofou, neboť poblíž Mnichova se zřítí letadlo s hráči United. Nehodu nepřežije celkem 23 lidí, včetně osmi hráčů Manchesteru United. I přes katastrofu Manchester United dojde v roce 1958 až do finále FA Cupu. (Ruud36)

(více)

Recenze (110)

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Popravdě jsem se o film zajímala jen z toho důvodu, že můj bratr je tímto klubem posedlý až tak, že si dal jejich zkratku vytetovat. Nečetla jsem tedy námět a jen tak ze zvědavosti si film sehnala s tím, že ho v nejhorším vypnu. Nejsem vůbec fotbalový fanoušek, vlastně celkově nejsem sportovně založená :-), ale "United" mě hodně mile překvapil!. Ve filmu nejde ani tolik o fotbal, jako spíš o vytrvalost, sílu a snahu "povstát z popela", aby smrt hráčů nevyšla vniveč. Někomu se to může zdát jako patos, ale atmosféra a záběry byly opravdu pastvou pro moje oči. Vlastně bych vůbec nepoznala, že se jedná o televizní film, přestože malý rozpočet je znát (ale absence ukázky zápasů pro mě samotnou byla úlevou). Herci v čele s O'Conellem a Tennantem byli výborní a příběh také zaujal. Takže za mě 4*, kdybych byla fanouškem Manchesteru, dám těch 5,ale.. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Silná dávka emócií od BBC o jednej z najväčších športových tragédií vôbec. Nečakajte zábery z ihrísk, klasická šablóna športových filmov je predsa len o niečo pozmenená, ďaleko podstatnejšie sú postavy, podporené skvelými hercami na čele s Davidom Tennantom. Udalostí pred a po osudovej katastrofe, ktorá sa navždy zapísala do histórie, by si zaslúžili aj viac priestoru ale na televízne spracovanie je výsledok viac než kvalitný. Pre fanúšikov Manchestru United prakticky povinnosť. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Len zriedka kedy sa objaví snímok, ktorý z emocionálnej stránky tak tlačí na pílu ako tento. Spočiatku ma pre spôsob spracovania "United" nijak mimoriadne nenadchol, no odstupom času si ma jednoducho získal. Smutný no zároveň veľmi nabudivý film podľa skutočnosti, ktorý je jasným príkladom toho, že človeka nemusí zlomiť ani tá najnáročnejšia životná skúsenosť. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Po sportovních filmech Bourák a Maurice Richard, z kterých jsem byla nadšená, mě nic neodradilo od rozhodnutí zhlédnout i United. I když tady ani tak nešlo o zápasy jako takové, ale o jednu velkou tragédii, která se odehrála dnes už v minulém století a je i zároveň jakousi poctou těm, kteří pří ní tenkrát zahynuli. Moc smutné, ale velmi realisticky zpracované a klobouk dolů, já měla vážně pocit, že se dívám na film z té doby a ne z roku 2011. A taky si upřímně myslím, že se tenkrát hrálo víc pro fotbal jako takový, oproti dnešku, kde jde spíš o prašulky. Obdivovala jsem tu odhodlanost a vůli Jimmyho Murphyho začít znovu i za těch nepříjemných okolností. Musím se přiznat, že tak často to sice není, ale jedno vím určitě, kdykoliv se budu dívat na nějaký zápas, kde bude hrát Manchester United, tak bude můj pohled na ně ovlivněn tímhle filmem. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

SVĚDECTVÍ O DĚSIVÉM OSUDU, KTERÝ JIM VYRVAL TO NEJCENNĚJŠÍ.... SAMOTNÝ ŽIVOT!...... /// Fotbal je jednoduchá hra. Získáte míč, přihrajete ho a vstřelíte gól. Všechno ostatní je jen na okrasu. Úžasné Busbyho děti – mladej Bobby Charlton těšící se na svoji premiéru .... LESK, SLÁVA A TEMNÁ MINULOST MANCHESTERU UNITED. ... 6. února 1958 v cca 15:50 nasedají při mezipřistání v Mnichově zpátky do letadla, aby za 10 minut .... ten příběh je jednoduchej. Minuty po tragédii očima B.Charltona, co se dělo v Anglii a jak to bylo dál s mužstvem. Nečekejte žádnej velkej biják. I Damned United je nákladnější podívaná. Tohle je film pro příznivce M.U. Ti ostatní by totiž nemuseli tu dávku citovýho patosu rozdejchat. A to všechno kvůli lidem, který jsem ani neznal. Jak neznal??? Vždyť je to MANCHESTER UNITED! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Musím vidět každej film, kterej je o fotbale a podle skutečnejch událostí. 2.) Furt se rozhoduju, jestli fandit ,,MODREJM“ nebo ,,RUDEJM“. 3.) Thx za titule ,,xpavel“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Galerie (15)

Zajímavosti (4)

  • Sir Bobby Charlton sehrál za Manchester United 758 zápasů a dal 249 branek. V roce 1968 byl kapitánem Busbyho týmu, který získal Evropský pohár. (Babba)
  • Sir Matt Busby vyhrál 5 ligových titulů, 2 FA Cupy a 1 Evropský pohár. Jako manažer Manchester United odešel do penze v roce 1971. Zemřel v roce 1994. (Babba)
  • Jimmy Murphy zůstal u Manchester United až do svého odchodu do penze v roce 1971. Jako jediný trenér v historii postoupil s Walesem na mistrovství světa. Zemřel v roce 1989. (Babba)

Reklama

Reklama