United (TV film)

Drama / Historický / Sportovní

Velká Británie, 2011, 90 min

Fotblových filmů je velmi málo a těch povedených ještě daleko míň, a tak jsem s radostí uvítal drama United o tragické události z roku 1958.I když je to tv film, tak je z produkce BBC a to už zaručuje určitou kvalitu.A kvalitní taky skutečně je,komorní herecké výkony a citlivá hudba jasně dopomáhají ke skutečně pěknému filmovému zážitku.Trochu mě jen mrzelo, že nebyly, kromě pár minut z tréninků, žádné scény a záběry ze hřiště,což určitě ke sportovním snímkům patří.Celkově ale dobrá podívaná,nemůžu jít níž než 80%(4.12.2011)

To je snad zlý sen. Tento komentář bude trošku netradiční. Včera jsem viděl film United víceméně o osudech fotbalistů Manchesteru United, které postihla letecká havárie. Dnes si sednu k počítači, že napíši komentář. První ale skouknu novinky na seznamu. A co tam do prdele nevidím. Letecká havárie v Rusku - pád letadla s hokejisty Lokomotiv Jaroslavl - reprezentanti České republiky Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček zahynuli. Nemohl jsem tomu uvěřit, a vlastně ještě ani nemůžu. I sport přináší oběti, ať už jakýkoliv. Je to smutné, ale je tomu tak. Film United vypovídá za vše. Jak to snášeli samotní hráči, ale hlavně vůle čelit tomu a začít znovu. Tento film by proto měli vidět všichni, ať už fandí fotbalu, hokeji nebo jinému sportu. Je to o odhodlání a o samotých lidech a je mi úplně jedno, že se jedná o TV film. Natočený je parádně a s úctou. A já jen doufám, že tak, jak to dokázali v Manchesteru v roce 1958, dokážou to i v Jaroslavli. Upřímnou soustrast. *** Komentář věnovaný všem hokejistům Lokomotiv Jaroslavl, Janu Markovi, Karlu Rachůnkovi, Pepovi Vašíčkovi a Pavolu Demitrovi ***(7.9.2011)

Film určený predovšetkým fanúšikom Manchestru United - teda napríklad mňe. Tým pádom som sa na "United" pozeral úplne inak, ako len na nejaký sfilmovaný dokument o futbalovom klube. Skvelé zachytenie histórie klubu a atmosféry a hlavne 2 skvelé herecké výkony. Vynikajúci David Tennant a (ťažko nájsť správne slovo) ohromujúci Dougray Scott spravili z filmu skvelý futbalovo-filmový zážitok. Film ktorý ukázal to, na čom je dlhé roky postavený úspech Man Utd - Never Give Up. 5* a žiadne "ale". There's only one United.(3.1.2013)

Musím uznať, že aj keď fanúšikom Manchestru United nie som, tak toto bol veľmi dobrý film. Zachytáva veľa vecí, ktoré sa diali okolo tragédie v Mníchove, ľudské príbehy, pocity a danú dobu. Dosť mi tu chýbajú veci o futbale, ale tie sa dajú prepáčiť, lebo sa to dá ospravedlniť, že zámer bol skôr dej okolo tragédie. Ale nejaká širšia dobová línia a podrobnejšie životy tých ľudí sa sem mohli dať. Koniec koncov je to opis hroznej veci, ktorá sa nanešťastie stala napríklad aj Turínčanom, Zambijčanom, či našim chlapcom okolo Trojáka, či z Lokomotivu Jaroslavľ. Je to smutné, že život prináša takéto tragédie do životov ľudí, ktorí mali radi život. Film má v sebe typický nádych ostrovov, či už dialógmi, piesňami, hudbou, prostredím a inými záležitosťami. Treba uznať česť a úctu ľuďom okolo Busbyho detí.(19.2.2012)

Ze začátku dobré,ale spadlo to moc brzo.Pak už je to jen ''proč my...je to moje vina...ne není...nezvládnu to...zvládneme to...no vidiš'' a to už tak fajn sledovat není,i když jim to člověk přeje.Dalo se to Přežít.Každopádně ochutnávání zač je toho spoluhráč někde v Andách,je mrazivější maso.88% teda fakt ani omylem.(26.8.2011)

• - Sir Bobby Charlton sehrál za Manchester United 758 zápasů a dal 249 branek. V roce 1968 byl kapitánem Busbyho týmu, který získal Evropský pohár. (Babba)

• - Sir Matt Busby vyhrál 5 ligových titulů, 2 FA Cupy a 1 Evropský pohár. Jako manažer Manchester United odešel do penze v roce 1971. Zemřel v roce 1994. (Babba)

• - Jimmy Murphy zůstal u Manchester United až do svého odchodu do penze v roce 1971. Jako jediný trenér v historii postoupil s Walesem na mistrovství světa. Zemřel v roce 1989. (Babba)