poster

United (TV film)

Drama / Historický / Sportovní

Velká Británie, 2011, 90 min

 • BuryGol
  *****

  Asi by se hodilo vzít si kravatu. 2000. hodnocení člověk nedává každej den. Takže jsem to musel zpestřit něčim výjimečnym. A co je lepšího než film o týmu, kterýmu fandim od roku 1999? Vlastně to pro fandu tohohle týmu považuju za povinnost. Tragédie Busby Babes v roce 58 je známá pořád. I tak se ale Manchester United semknul a dokázal nevídaný věci. Stejně tak lidi, co natočili tehle snímek. Moc fotbalu tam nebylo. Pár záběrů z tréninků. Ale o to vlastně vůbec nejde. Vzpomeňme si občas na ty, co pád letadla nepřežili. Já vzpomínám.(18.11.2011)

 • A.Beech
  *****

  Film určený predovšetkým fanúšikom Manchestru United - teda napríklad mňe. Tým pádom som sa na "United" pozeral úplne inak, ako len na nejaký sfilmovaný dokument o futbalovom klube. Skvelé zachytenie histórie klubu a atmosféry a hlavne 2 skvelé herecké výkony. Vynikajúci David Tennant a (ťažko nájsť správne slovo) ohromujúci Dougray Scott spravili z filmu skvelý futbalovo-filmový zážitok. Film ktorý ukázal to, na čom je dlhé roky postavený úspech Man Utd - Never Give Up. 5* a žiadne "ale". There's only one United.(3.1.2013)

 • TominoLa
  ****

  Nezapře se, že je to televizní zpracování. Myslím si, že tenhle příběh by si zasloužil lepší. Přesto jako velkého fanouška tohoto klubu mě tenhle film potěšil a ač to nemívám ve zvyku tak jsem * přisadil. Tahle tragédie co se stala 6. února 1958 Manchester United posílila a dnes se může pyšnit nejvíce tituly. Jako fanoušek jsem velmi hrdý.(3.9.2011)

 • kinghome
  ****

  Film který překvapí svým pojetím, a i když je o fotbale, tak se tam neobjeví ani jeden fotbalový zápas. Je to pojaté z hlediska hráčů a trenérů, kteří sestavily tým, o kterým si všichni mysleli, že nic nedokáže, ale oni dokázali dobýt svět. Většina Anglie je milovala, ale přišla na to až moc pozdě. Úžasné drama s O'Connellem v hlavní roli. On hrát prostě umí, věřím mu ty emoce a výraz v obličeji. Je úžasné, jak se Manchester za tak krátkou dobu zformoval a chvíli na to byl zase jeden z nejlepších celků ligy. Byli to krásný časy, když se fotbal hrál pro zábavu a nadšení ze hry, teď už jde jen o prachy. Manchester nemusím, ale za tohle si zaslouží úctu. Je to skvělé drama BBC ani jiné neumí, jen ten začátek mi přišel nudnější, proto nejdu až na 5*, ale určitě to stojí za shlédnutí. 85%(31.1.2014)

 • campix
  ****

  Sportovní snímky opravdu zbožňuji, co více říci když se navíc jedné o film z fotbalového prostředí a je podle skutečné události. Tentokrát kolem jedné opravdu smutné události. Rudé ďábly opravdu nijak nemusím, to mám radši jejich modrou variantu a ani tento snímek na ně můj názor nezmění. Když ale nebudu brát v potaz fanouškovský rozměr, tak je United velmi dobrý snímek, plný silných emocí a neokoukaných britských herců. Prostě žádný velký biják, ale velmi kvalitní britský tv film, pro které mám opravdu slabost.(14.3.2012)

 • - Sir Matt Busby vyhrál 5 ligových titulů, 2 FA Cupy a 1 Evropský pohár. Jako manažer Manchester United odešel do penze v roce 1971. Zemřel v roce 1994. (Babba)

 • - Jimmy Murphy zůstal u Manchester United až do svého odchodu do penze v roce 1971. Jako jediný trenér v historii postoupil s Walesem na mistrovství světa. Zemřel v roce 1989. (Babba)

 • - Sir Bobby Charlton sehrál za Manchester United 758 zápasů a dal 249 branek. V roce 1968 byl kapitánem Busbyho týmu, který získal Evropský pohár. (Babba)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace