Klub zlomených srdcí

The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 91 min

Zbožňujem pohľad na dvoch pekných bozkávajúcich sa mužov. Vyvoláva to vo mne mierne vzrušenie. A tento film mi pár takýchto momentov ponúkol. K väčším intímnostiam však nedošlo, ale zato som aj rada. Chlapci väčšinou riešili bežné vzťahové problémy bez nejakej vážnejšej zápletky, a preto to na mňa pôsosbilo trochu mdlo. Na hercov sa však pozeralo veľmi príjemne a potešil ma hlavne John Mahoney, ktorý vniesol do filmu trochu uvoľnenosti a zábavy.(6.6.2015)

Jeden z mála filmů na téma GAY který se mě neprotivil a líbilo se mě vykreslení postav. Je zde opravdu jistá shoda s QaF, nicméně srovnávat film se seriálem je mírně nefair vůči filmu, proč? To si jistě každý domyslí. Jsem přesvědčený, že typy ukázané v tomto filmu mezi gay komunitou skutečně jsou. Proč by nebyli? Vždyť přesně takové typy jsou i mezi heterosexuály a kdo tvrdí, že ne, pak málo chodí mezi lidi. Příběh je pojmutý vtipně a celkem citlivě, žádné porno, dost relativně známých herců, Z. Braff dokazuje, že je schopný zahrát ledasco, zaměřeno na přátelství a lásku (Fialka) a i dobrá úkázka toho, že jsou tací co si ze sebe klidně udělají i legraci. Velmi dobrý film.(9.1.2009)

Dlouho předlouho mi trvalo, než jsem se dostal až k tomuto 11 let starému snímku. Po shlédnutí takových L - skvostů jako jsou Gia nebo Vojákova dívka nastal čas na další - Broken hearts club. Film neřeší nic existencionálního, vypráví o každodenním životě několika zcela odlišných jedinců - homosexuálů. Pro zaryté heterosexuály patrně nezkousnutelná věc. Pro mě však velmi citlivě popsaný a vyprávěný příběh se spoustou lidských tragédií a dramat. Film navíc nádherně dokresluje hudba, která nikdy ani přinejmenším neodtrhne od tématu, nebo nezkazí navozenou atmosféru. Mezi herci mě pak nejvíce zaujali Zach Braff a Andrew Keegan. Ti jako by opravdu vyprávěli příběh ze svého života - pohybují se s lehkostí a i když nemají ve filmu nějaký větší - výraznější prostor, přesto vynikají. PS: Komu se líbil tento snímek a má rád dramata, mohu jenom doporučit již zmíněnou Vojákovu dívku.(27.5.2011)

• Brygmi

Zvláštní. Řekla bych, že tady někdo opisoval od seriálu Queer as Folk, ale jelikož jsou oba tyto počiny ze ze stejného roku, tak tedy nevím... Nebo snad došlo k inspiraci britskou verzí? Parta homosexuálních přátel se jen tak poflakuje, chodí na party a řeší problémy se vztahy. Nejen téma, ale i postavy jsou velice typově podobné. Muž, který láme srdce nezkušeným mladíkům. Hezoun se zvláštním módním vkusem. Obyčejný chlapík, který trpí tím, že není tak sexy jako ostatní. Nováček prodělávající svůj coming out. A také lesbický pár (krásná blondýnka a tmavovláska s uštěpačnými poznámkami), který touží po dítěti. Bohužel, narozdíl od QAF mi to přišlo celé takové... bezkrevné. A nebylo to jen nedostatkem sexuálních scén (kamera se vždy "citlivě" vzdálila). Děj prakticky žádný, herci až na výjimky spíše žalostní (přehnaná intonace, karikatury či parodie?). A nesmírně mě štvalo také nadpoužívání slov jako "sweetie", "darling" a "love"... Copak takhle někdo mluví? Copak se takhle někdo vůbec chová? Občas jsem se sice zasmála, občas zamyslela... Ale stejně mi to přišlo zoufale slabé... Jen blonďatý Zach Braff je regulérně boží.(1.3.2008)

Osvěžující a příjemná komedie ze života gayů, která řeší jejich životy, vztahy, lásky a také rozchody, tedy naprosto běžné záležitosti. Životní situace a osudy řešíme všichni stejné a vůbec nezáleží na tom, jestli je někdo heterosexuál, homosexuál, žlutý, černý nebo pruhovaný. Jsme všichni lidé a nic se na tom nemění. Nesoudím člověka podle toho, koho má večer ve své posteli, ale podle jeho osobnosti a podle toho jak na mě zapůsobí.(30.6.2010)

• - Pracovní název během psaní scénáře byl "8x10's". (Cheeker)