Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on. Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují. Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit…. (oficiální text distributora)

Mr.Keli

Solidních 50%, ruku na srdce taková komediální esa a přitom více nudné než zábavné? Super film do TV, do kina se moc nehodí. ()

benny159 odpad!

Toto malo byť vtipné? Moje kolieskové korčule sú vtipnejšie ako toto. Nesúvislé a nič nehovoriace dialógy, trápnosť na každom kroku. Ani som to nedopozeral. Po polhodine som to vzdal. Škoda času. ()

Rostiiik

No popravdě, netušim jak to ohodnit. Místama jsem se i smál. Když to nebudem brát vážně tak fajn 3hvězdičky. Je to opravdu nenáročná komedie, která má své kouzlo, tím myslím Jonaha Hilla který je tam nejvtipnější ten zachránil celou tuhle komedii. Jinak by to šlo opravdu do odpadu jak už tady bylo zmíněno. Pokud chcete usnout a o ničem nepřemýšlet tohle je asi volba........ Jinak pro mě velké zklamání. ()

BisiJoker

Ben Stiller mě nějak dvakrát nebaví ale po boku s Hillem,Vaughnem a tim s obtížně vyslovitelnym přímením je to super kombinace.Nechápu to nízké hodnocení,tohle je prostě komediální pecka s pár celkem hustejma scénama a dost jsem se u toho smál.Ty 4 hvězdy jsou tu správná věc a na tenhle film se s radostí kouknu znovu zvlášť když hlavní slabinou emzáků jsou jejich vejce :) ()

zuzulatomas

Akoze to bolo co prosim ? Na zaciatku celkom dobra komedia a potom prisiel "votrelec" ? Komedia s mimozemstanmi ? Tak to bolo mooc slabe 2* Na komediu nic zabavne ... ()

onlyK2

Už kvůli obsazení jsem čekal trochu lepší rodinou komedii, ale bohužel, film nedosahuje ani obyčejného průměru. Humor skoro žádný, teda až na pár hlášek. A nápad s emzákama se mě sem vůbec nehodil. Hvězdičky dávám pouze za Hilla a Vaughna a jejich pár hlodů. ()

VanBradley89

Nic jsem nečekal, tak možná proto se mi to tak líbilo a bavilo mě to. Fajn hlášky, sympatický obsazení. Nemám problém dát 4*. ()

Facerr

Příjemný překvápko, který nesází na kvantitu, ale spíš kvalitu joků motajících se většinou kolem sexu, nebo "přehnanejch" scének, co by za normálních okolností neměli daleko od hollywoodskýho filmovýho patosu. Nejlepší na tom je, že všechno je tady představený se smrtelně vážnou tváří, jakou umí nahodit snad jen Stiller a jemu podobní. Ty "podobní" se sešli v hlavních rolích, který ztvárňujou opravdu výborně a jako vždycky "funny". Není se čemu divit tyhle herecký esa nemusej dělat vůbec nic, jen se prostě "normálně" tvářit na kameru a je to prča:). Obsahově mi to trochu připomínalo Četníky a mimozemšťany, ale na tuhle klasiku to na druhou stranu nemá.. ()

wallax

Dávam jednu hviezdu za "cucání koulí" a umelecké fotografie s EMzákom. So Stillerom to ide od filmu k filmu k horšiemu... ()

mondavi

Moc jsem se těšil, spousta oblíbených herců, dobrý nápad a ........ naprosto nevyužitý potenciál. Zklamání a šedý průměr. Jediný Jonah Hill celkem vyčnívá, toť vše. ()

lobo87

Čakal som veľké sklamanie, ale našťastie sa nedostavilo. Schafferovi sa podarilo natočiť buddy-teamovku v štýle Pegga s Frostom. A myslím, že o to tu išlo. Bolo to uletené, miestami som sa rehotal, miestami ma ubíjal scenár, ale bavil som sa výborne. Celá partička na čele s Ayoadem ma príjemne potešila... 70% ()

waltosin

"Jako když vidíte na něco reklamu a vám se to líbí a jdete si to koupit a v obchodě zjistíte že to vypadá úplně jinak než v té reklamě" a to je přesně sousedská hlídka. Nevim jestli je v komedii dobrý se dvakrát ušklíbnout a stokrát zívnout! 25% ()

Domas88

Herci udělali opravdu svoji práci, jinak to za nic nestojí jen Vaughn a Stiller a i Hill jsou machři a plus Ayoade to zlávdl mistrně, ale komedie jako oddychovka super, jinak tvrdšího hodnocení by neobstála vůbec dobře... ()

Nikolas__

Nechápu hodnocení. Tento film je úžasná Sci-fi komedie, která vás vždy rozesměje. Herci na dobré úrovni, atmosféra a příběh jsou strhující a velice nápadité, podívejte se na to, doporučuji! ()