V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

Colby Sawyer

Cruise je v posledních letech jistota. Tento komentář píši v roce 2015. Fajn kriminálka originální trošku složitá, ale přesto vysoce kvalitní žánrovka. Nic víc nic míň. Pokud máte rádi kriminální thrillery tak bude ve svém živlu. Dvojka snad bude stejně dobrá. ()

dom156

Takový nenápadný film a přitom velmi povedený. Viděl jsem to již 2x po delší době (cca půl roku) a můj názor se ani po druhém shlédnutí nezměnil. Fajn krimi s Cruisem. Velmi dobré herecké obsazení dává filmu vysokou nadstavbu, jen to klasické na koho se zle podívám, ten skončí v nemocnici, mi lezlo trochu krkem. Lepší nadprůměr a tím pádem i mé doporučení. ()

Lucjen

Akčných filmov nikdy nie je dosť a Toma Cruisa v týchto typoch úloh zrejme tiež nie. Ale okej, už som si naňho hádam zvykla, minimálne nekýcham celý film alergiou. Jack Reacher je proste strašný frajer, ktorý nepotrebuje ani mieriť aby sa trafil a je vždy tam kde ho potrebujú aby konal spravodlivosť. Príbeh má hlavu a pätu a aj keď "zvraty" zvratmi nie sú, toho čo má akčňák mať tu je až až. Príjemne strávený čas, len tie hlboké preslovy by si film mohol odpustiť. Ale to už by som asi chcela príliš, takže pekné tri hviezdičky. ()

salalala

Velmi zvláštní počin, který sice na jednu stranu působí oldschoolově, na druhou stranu se ale McQuarrie uchýlil k několika rozhodnutím, která se nezdají být úplně nejšťastnější. Tím nejzásadnějším bylo prozrazení pachatele hned v úvodní scéně, která je nesmírně stylová, atmosférická, nápaditá a napínavá, jenže v kontextu pozdějšího děje postrádá význam, protože diváka ochudila o další napětí a ze zápletky dost ubrala. Tvůrce se taky nedokáže rozhodnout, zda točí seriózní podívanou, nebo částečnou komedii, čehož největším důkazem je koupelnová bitka, o níž divák netuší, co si myslet, protože vypadá jako z grotesky, ale natočená je tak, že vtipná být úplně nemá. Hodně bizarní je i záporák v podání Wernera Herzoga, který tu nemá jasné uplatnění, navíc poměrně přehrává a vypadá jako z úplně jiného filmu. Jinak ale McQuarrie nemá problém s akcí, která je příjemně syrová a realistická, jen je jí tu málo, umí vykonstruovat příběh tak, aby byl atraktivní a spoléhá se na pomalejší tempo, které v tomto případě nevadí. Tom Cruise hlavní roli zvládá, jen se do ní zoufale nehodí, protože Jack Reacher má být dle předlohy kus chlapa, který vzbuzuje respekt jen tím, že vejde do místnosti, což Cruise opravdu není, Rosamund Pike je velmi dobrá, zbytek osazenstva už tu pouze existuje, což platí i o Jaii Courtneym, jehož záporák je nevýrazný a necharismatický. Jack Reacher je tak s odstupem deseti let poměrně příjemnou žánrovkou, která ale neudělala díru do světa, svůj účel splní, není ale úplně divácky přívětivá a divák u ní nikdy moc neví, na čem je. 70 % ()

Dont

No rozhodně se nedá říct, že by se Jack Reacher vyhýbal klišé. Naopak občas mi přišlo, že se film schválně vyžívá v zaběhnutých schématech. Honička v autech, rvačka ve stylu „pojď ven“, zápas na život a na smrt s hlavním padouchem, přestřelka v opuštěném lomu, milostná zápletka s krásnou dcerou vlivného muže, nechybí skutečně vůbec nic, co bychom mohli v akčním krimi postrádat. Snad největší klišé je hlavní hrdina sám – málomluvný válečný veterán, neuvěřitelně bystrý a schopný vyšetřovatel s neobyčejnou pamětí na detaily, skvělý střelec, rváč i řidič, drsňák žádaný u žen, pan „neexistující“, který se objeví, jen když chce a stejně rychle dokáže zmizet, a ještě k tomu neustále přidušuje hlas a když sundá triko, zastrkuje břicho :-)). Netvrdím, že to bylo bez chyb, ale mě to bavilo víc než třeba z akademického pohledu „kvalitnější“ Skyfall. Asi z toho důvodu, že si to šlo tou svou cestou, z které ani na chvíli neuhnulo, a občas mě to i rozesmálo, scénka ve vaně byla výborná. Proto nemám důvod vyhýbat se vysokému hodnocení. Druhá, "jen" televizní, projekce sice film stála jednu hvězdu, ale definitivně mi potvrdila, že tenhle film mi sedl a řadím ho mezi své oblíbené akční krimi. ()

marleyy

70% Kino. Cruise jsem nikdy nemusel, ale musím uznat, že se do rolí opravdu umí pořádně položit. Jack Reacher je oldschoolová zábava, která se zase tak vážně nebere, což mu velmi pomáhá. A Duvall zase vládne. ()

Toj

Na jedné straně místy fungující "atmoška" a v určitých okamžicích důsledně uchopený žánr asi nějakého konspiračního thrilleru. Celkově to ale není žánrově koherentní, začíná to jako thriller, chvíli si to hraje na dialogovku, najdeme automobilovou honičku s vtípkem na konci a končí to polohou někde mezi klasickým akčňákem a komiksovou adaptací. Největší problém ovšem je, že ideální divák by musel být idiot, aby nebyl furt v ději o 30 minut napřed a mít opravdu velkou slabost pro patos, protože to je jediný, čím film nějak výrazně oplývá. Našel bych si tu asi i ideologický problém, který krásně symbolizuje oslava "strejdy" s krámem na snajperky. ()

Foma

Dobrá je hlavně pomalost akce, vše si vychutnáme, honička dobrá, trochu víc zmuchlanýho plechu by neškodilo, ale nejspíš ubejvá těch starých nádherných aut, tak už s nima šetřej. Tady to byl Chevelle :-). Takže hodnocení je v rámci žánru, v rámci Cruise, v rámci pěknějch starejch aut :-). Cha, jak to Chevelle natřel novýmu Audi :-)! ()

kajas

Tom si zase jednou dokázal dobře vybrat roli, jeho Reachera jsem mu sežrala i s navijákem. Nechyběla krásná pomocnice, oškliví záporáci, nečekaný pomocník (milá rolička Roberta Duvalla) ani zábavné souboje. Pokračování budu vyhlížet s radostí. ()

kinderman

Knižní předlohu neznám, ale je patrné, že Cruise je možná Thétan čtvrté kategorie, ale jako producent umí vybrat látku a obklopit se schopným štábem. Jako představitel titulní role si svoje odehraje, čím je starší, tím méně má naštěstí potřebu předvádět svoje "herecké koncerty", které začínaly a končily hysterickými monology a lomením rukama. Pátá hvězdička je za účast Rosamund Pike a Roberta Duvalla. A fascinuje mě, jak se tady dobrá polovina komentujících pokouší radit scenáristovi (Ch. McQuaerrie, proboha!), jak vyrábět napětí. ()

Rhyme

Pred x lety jsem cetl knizku Posledni vystrel od Lee Childa, byl jsem prekvapen a mile potesen ze to natoci... a musim rici, ze to natocili naprosto luxusne a podle knizky. +++++ ()

Petroff

Nejdrsnější z drsňáků (rozhodně patří do Expendables 3), kterej na potkání vyslepičí naprosto neznámý advokátce celej svůj životní příběh. A tak se to má globálně. Nesmysly, voloviny a blbosti se celkem vrší, ale zároveň to má něco do sebe... o dost víc, než Mat Damon a jeho Bourne (ke kterýmu se to zřejmě často přirovnává). Nicméně: zábavný scény jsou fakt zábavný. Potěší, že Jack Reacher nehraje tu dementní filmovou hru, kdy na padoucha míříme a 10 minut si s nim povídáme, abychom mu dali šanci na zvrat a v neposlední řadě jedna z nejlepších automobilových honiček ever (s hodně funny třešničkovým ukončením). 3+ Jack Reacher si určitě zaslouží víc příběhů!! Točte další! ()

stuntmanMIKE

Tak som si pozrel zase jednu prijemnu zalezitost. Fakt celkom dobry akcny thriller, kde konecne ma miesto aj logika. Dobry scenar aj ked McQuarrie sa uz predviedol aj v lepsom svetle a velmi dobre technicke prevedenie filmu. Cruise je uz stary, ale dajme tomu, ze na to este ma. Keby si film udrzal tempo az do konca dam 5 hviezd, ale ku koncu to uz stracalo dych. Inak som spokojny. Chcem vyzdvihnut technicku stranku filmu... pokial ide o prevedenie nahanacky v aute a choreografiu subojov som nadmieru spokojny. Konecne film kde chlap nemusi dostat 30 ran po hube aby padol na zem. Taketo detaily su u mna cenene. 80% ()

Fanucci

Výborné! Skvělá akce, promyšlená zápletka, napínavé...a navíc je film místy hodně vtipný (což jsem absolutně nečekal). Nebýt dost zpackaného a utnutého závěru, dal bych 5 hvězd! ()

Mickalle

Cruise mi v žádném filmu moc nevoněl, nevím čím to( jestli se snad umyl), ale tady vypadá nadmíru sympaticky a hlavně nenuceně. Až na jednu trapnou scénku bez trika jsem ho baštil od začátku až do konce :) Všechny scénky už byly v desítkách filmů,ale i tak koncept vypadá dost svěže a originálně. ()

maverick10

I kdyz Jack jenom sel, vypadal jako ten nejvetsi drsnak pod sluncem, s Chuckem by si pohazoval jako s mickem na pingpong. To nemluvim o jeho mimice. Pokud to Mekvajr pojal jako oldschool pak je to asi v poradku. Ja jsem z toho ale vyrostl a typ Jacka Reachera uz nemusim, pro me je symbol moderni doby Jason Bourne, typ obycejneho chytreho klucika, ne zabijackou masinu s pohledem drsnejsim nez smirgl papir. ()

ilemas

Knihy s Jackem Reacherem jsou lepší, Tom Cruise, ač ho mám jako herce rád se na tuto postavu nehodí. Možná další filmy s J.R. budou lepší, ale tento díl mě moc nenadchl. ()

Jigy

Musím říct, že hodnocení se odvíjí asi od toho, že jsem čekal úplně něco jiného. Původně jsem myslel, že půjde o špionážní akci ve stylu MI, té jsem se ani vzdáleně nedočkal. Poté jsem čekal zápletku na styl politického thrilleru a ve výsledku šlo jen o slepé dálnice. Možná se tedy jednalo o dobrý film, ale mé očekávání nenaplnil. Mnoho se kecalo, mnoho se dumalo a ve výsledku se člověk ani nedověděl komu o co šlo. ()

berusche

Bum, prásk, za tebou, šup rozbité sklo, pár výstřelů, 150 cm v záběru a stoněkolikrát ohraná podívaná na téma: kterak super skoro tajnej zas všechno vyřešil, přežil a ještě zachránil krásnou dámu. Promiň Tome, já vím, pořád se do tebe navážím, ale já prostě nějak nemůžu jinak. Byla doba, kdy si mohl ještě hrát i jiné role, ale ta je zjevně pryč. A já ti na ten tvůj šibalskej úsměv prostě neskočím. Šeď v případě Toma filmem vládne již pár let. A to se prostě nedá nic dělat. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)