V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

Strandmon

Svěží agentský trhák, který ovšem dlouho čeká vůbec na nějaký závar ,ale když přijde akce stojí to opravdu za to. Tom Cruise je jako vždycky skvělý. Závěr :Povedená věc. ()

Lefty86

No pro mě velký překvapení, čekal jsem mission imposible 100x jinak. Akční thriller s nádechem kriminálky ne. Cruise mě nerušil a tvrďáka jsem mu věřil. Víc takových filmů. ()

Piri

Skvelá hudba a akcia. Dobre vybraní herci aj dobré zvraty a napätie. To všetko tento film má. Ak človek opomenie mierne nereálne pozadie hlavného záporáka, je to fajn film, ktorý neomrzí si viackrát pozrieť. ()

Tomyfrok

Mohlo by to být ještě lepší? Tak určitě, odpovím si, ale vzápětí dodávám, že to vlastně vůbec není třeba. Sáhnout po Cruisovi je dneska už taková sázka na jistotu, jelikož on si scénáře pro své filmy velmi pečlivě vybírá. Jinak tomu nebylo ani v tomto případě, kdy ztvárnil roli bývalého vojenského vyšetřovatele, jenž je opět nucen "nastoupit" do služby. Pomalejší tempo filmu a několik delších dialogů působí po úvodní tiché desetiminutovce trochu jako pěst na oko, ale to si po zásahu rychle zvyklo a dál už jsem se jen nechal vtahovat do děje. Sílu příběhu nikde nehledejte, jelikož se vracíme opravdu o čtvrt století zpátky, kdy máme na jedné straně typického padoucha a na druhé pro Cruise v trochu nezvyklé roli Jacka Reachera, který je neustále nad věcí, občas prohodí některou z hlášek, které, kdyby dnes měly pětadvacet let, považovali bychom je za kultovní, a pere se a střílí s takovou nonšalancí, že mu to prostě musíte věřit. A o tom to prostě je. Zároveň však dodávám, že právě před lety bych v této roli mnohem raději viděl Bruce Willise, pro něhož jako by byla psaná na míru. Vše ale pěkně sedí, zapadá do sebe, a když se ze sluncem prosvíceného dne, ve kterém se uděje pětinásobná vražda, dostaneme postupem času až do temnoty noci, možná bych drobounce krátil stopáž. aAe vesměs jsem odcházel nadmíru spokojen, protože v jednoduchosti je krása a takovéhle filmy by měly těm opravdu velkým dělat garde. Jen ať jich je více, já se budu bavit. (75 %) ()

Zyne

Velmi silne tri hvezdy. Film ma skvelou oldschool atmosferu, nebabra se v ruznych tech serepetickach spojenych s modernimi krimi thrillery, ma vyborne tempo, skvele slape. Je sice zanrove nevyhraneny (je otazkou nakolik je to zamer) a nekdy trochu podivne osciluje mezi hutnym krimi thrillerem a odlehcenou krimi komedii, zaroven ale 100% bavi a o to tu jde. McQuarrie si to vede docela jiste, Cruise na 50 taky jeste fajn slape, Herzog cool a Duvall ubercool (: rozhodne si to dejte ()

geimz

Malý inteligentný thriller, ktorý sa bohužiaľ trochu pochováva v predvídateľnosti a žánrových klišé. Nebyť týchto nedostatkov, tak by Jack Reacher poskytol plnotučný zážitok, ani nie tak z akcie (ktorá je mimochodom mimoriadna kvalitná), ako skôr z pomaly plynúceho napínavého príbehu, samotného Reachera a humoru. Je to tak presne medzi 3 a 4 *, musím sa ale prikloniť k nižšiemu hodnoteniu, práve z dôvodu vyššie spomenutej predvídateľnosti. V záplave novodobých "akčňákov" avšak stále hodný kus vyčnieva. ()

rossi001

silnejsi 3 hvezdy, u filmu jsem se nenudil a rychle to odsypalo. Nemam moc vyhrad,ale na lepsi hodnoceni to proste nebylo, ale rohodne pozitivni dojmy si odnasim 76% ()

berry.77

Nečekané knihu jsem nečetl, ale dost mě to zaujalo a ne jenom tím jak se to podobá na devadesátá léta. Herecké obsazení přesně s této doby odpovídá i klišé a nápaditost celého filmu a dosti míchání různorodého žánru. Dost jsem vyděl nádech Bourna a Vyjednávače (tady fakt jen okrajově). Tom Cruise ještě nikam nejde což nám dokazuje a ještě dokáže:) Neškodilo by tomu další díl co myslíte? ()

mosnak

Musím uznat,že poslední filmy s Tomíkem mě docela berou. A těším se na další. Jack Reacher: Poslední výstřel je solidní akčníkrimi s krásnou Rosamund Pike. Film jsem sice dokoukal až na třetí pokus,ale bylo to tím,že jsem byl až příliš unaven a taky tím,že začátek nebyl natolik svížný,aby mě držel při životě. Proto ta jedna hvězda dolů! 75% ()

Phorbo

Po dlouhé době, kdy jsem za poslední dobu neviděl řádný film, mě Jack Reacher potěšil. Sice je to hodně M:I'ovské, ale například "pití krve z boty" a spousta dalších skvělých hlášek, zábavných situací a všeho možného, tedy také kamery, která sice nebyla nic extrozni, ale vyzdimali z toho maximum. Je to sice takovej oddych, ale je to sranda. Courtney tu aspon není tak hrozněj jako s Willisem v Pasti, ale jeho xicht asi budu hrozně nesnášet furt ()

sona123

Cruise může a Jack Reacher dle mého názoru má potřebný nadhled a ironii sama ze sebe, tedy divák dostane přesně to, pro co si přišel (slabší odvar Mission Impossible) a jde spokojeně domů. O čem to bylo, to už jsem žel již další den nevěděla. ()

Nethar

Jo, tak tady se mi Cruise líbil, čím starší, tím méně Top Gun. I když Rosamund Pike ještě víc ;-) Asi dám lepší čtyři hvězdy, ale vážně zvažuji i pět, nechci být furt takový skrblík, však jsem se dobře bavil. Akční krimi thriller s nápaditými scénami, i když neříkám převratnými. Trochu tam chybí nějaká úplná velkolepost či filozofické ponaučení, abych těch pět dal s čistým svědomím. Zaujala mě například výborná a netradiční práce kamery při automobilové honičce. ()

Milky.

Nemastné, neslané, hodně věcí působí vycucaných z prstu nebo na efekt. Film na mě působil, že se ze sebe snažil dělat víc, než na co opravdu má. Absolutně mě míjela motivace postav. Zbytečné 2 hodiny. ()

Zombi

Je to mezi 3 a 4 hvězdama, Cruise je fajn, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že ta role je psaná na dvoumetrovýho hromotluka, kterýho se leknete, jen co se objeví. Courtney se mi celkem líbil ve Spartakovi, ale ve všech dalších filmech mi přijde protivnej, ale to je asi můj problém. Jinak vyšetřování, sem tam nějaká akce, sniperky atd. to je v pohodě, jen mi to přišlo zbytečně dlouhý. Lepší 3 hvězdy. ()

Lovely.Bones

Ničím zvláštní krimi! Nic proti tomuhle filmu nemám. Kvalitní herci, zajímavá kamera a střih, hudba dobrá a všechno klape jak má. Je to rozhodně kvalitně odvedená práce. Ale prostě to nevybočuje z řady, a není na tom nic zvláštního. Děj by mohl dobře padnout třeba do dvou-dílu nějakého kriminálního pořadu. Trošku mi vadil casting, protože jako jedny z hlavních postav vybrali tři velice podobné staré chlapi, u kterých jsem si nejednou řekl: ,,On tam má ten Robert Duvall dvoj-roli, nebo co? Já bych přísahal, že to je ten stejný chlapík, který hrál otce té Rosumade". Jelikož nejsem obrovský akční fanda, tak si nemůžu stěžovat jako někteří jiní lidé, že tam je málo akce. Můj verdikt je to, že to je poctivá a dobře odvedená práce, na kterou ale po týdnu velice jednoduše zapomenete. ()

filipvrbik

Je to hodně dobré, jen možná až trochu překombinované- ale aspoň to není průhledné a tuctové (připomnělo mi to rčení , že i paranoik může být sledován :-))...80% ()

Mikino00

Solidní akční jednohubka s průhledným, ale zajímavým případem. Postava Reachera je díky Cruisovi velice sympatická a předvádí slušné akční představení. Celé to zavání nostalgií po zlatých časech žánru. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)