Největší slabinou Sirens je paradoxně nesmírně silnej pilot (a odpornej přízvuk Amy Beth Hayes, ehm). Tam se jednalo o obyčejně filmovej materiál, ideálně smrsknutej do seriálový dýlky, se slušivě tragickou (nikoliv ve smyslu "špatnou") tečkou. K tomuhle formátu se dál přiblížil snad už akorát poslední díl; a kvalitativně se pilotu vyrovnal maximálně ten pátej (Bollocks bingo!!! To prostě musim zavést na přednáškách). Nicméně přese všechnu nevyrovnanost jsou Sirens opravdu zajímavym dramedy projektem. Jde ve svý podstatě o velmi temnej seriál, kterej řeší regulérní existenciální otázky (což k saniťákum perfektně pasuje) a skrze gaye Ashleyho zároveň nepatrně dloube do stereotypů. Zasloužilo by si to víc řad (a v důsledku i víc prostoru pro mýho oblíbence Rachida); takhle je to "pouze" fajn manuál pro záchranáře - naruby. --- „I‘ve always wondered the gay guys enjoy taking a shit more than straight guys.“(7.10.2013)

Jestliže máte po krk ušlechtilých hrdinů v nemocničních seriálech, pak sáhněte po Sirens. Těmhle hochům - gay, cizinec a chlap, kterej si svůj ošklivej ksicht vynahrazuje humorem - není nic svatý. Mrtvole by nejraději strkali prst do zadku, aby ji vyfoukli, tlustá ženská je přítěž a prioritou číslo jedna je dorazit k případu dříve, než hasiči. Zkrátka tak trochu realističtí a méně heroičtější záchranáři, co si neberou servítky. K humoru Misfits to má ale daleko především proto, že ve druhé polovině dílu většinou řeší bolístky a trápení jednoho z nich. A je to skutečně takové klišé, jak si jen umíte představit. Problémy typu "tatínek mě opustil" nebo "nechci umřít sám" strašně nudí a ničí veškerou pohodovou atmosféru. Kromě toho, seriál vlastně ani nemá nějakou zápletku a vtipné hlášky také nepadají příliš často. Po pár dílech tedy dávám ruce pryč.(28.2.2015)

,,TEN CHLÁPEK SI ZASLOUŽÍ TROCHU UZNÁNÍ. PŘIVEDL JI ZPÁTKY K ŽIVOTU, JAKO KDYBY BYL... CHTĚL JSEM ŘÍCT JEŽÍŠ, ALE JEŽÍŠ NIKOHO NEPŘIVEDL ZPĚT K ŽIVOTU, ŽE? KROMĚ SEBE SAMOTNÉHO“..... /// Takovej je Stuart. V týhle partě de facto ,,alfa“ samec. Žádná konkurence, jen Rachid , kterej (prej) vošuká všechny samičky, no a ,,omega“ Ashley, kvůli kterýmu mám pocit, že svět je plnej homosexuálů. Tak trochu jsem čekal, že seriál bude spíš o nekonečným a vtipným lovení ,,belzebubů“ z kanálů, černohumornejch zážitků a britskýho sarkasmu. Místo toho zjišťuju, že nejde ani tak o negativa práce a řešení podivnejch či zajímavej výjezdů, jako o jejich vnitřní ,,bolístky“. Chybou by bylo zapomenout na sympatickou seržantku Maxine, která – stejně jako oni, potřebuje ,,lidsky citlivou" první pomoc. Stu a Maxine se snaží, aby jim nebylo nejlíp jen ve svý vlastní společnosti a mě to moc nebere. Vlastně až ve 4tým díle jsem schopnej přijmout je (všechny) ,,za vlastní“. Jenže furt jsou tu spíš ty vztahy. A buď si vás za tu chvilku svejma životama a svejma chybama získaj, nebo ne. O ničem jiným to není. Já zůstal tak na ½ cesty. Přece jen se toho zase tolik nestalo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím jak ,,vyfouknout“ nafouklou mrtvolu. 2.) Nepotřebuju kolem sebe lidi. Stačí mi jeden ,,duševní“ kamarád. 3.) Je fajn, když v seriálu píchaj kluci s holkama i kluci s klukama. (Ne, jiný varianty se nedočkáš!) 4.) Thx za titule ,,KenoL“ ; ,,Hochy“ ; ,,Insonnia“ a ,,AntS“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(19.2.2012)

Sirens jsou politicky nekorektní, bez cenzury, ze života a zábavné. Tahle kombinace je v dnešní době dost nevídaná, a když k tomu přihodíte tak skvělé postavy, jako jsou Stuart, Ashley a Rachid, tak prostě nemůže vzniknout špatný seriál. Mě Sirens velmi mile překvapily a 6 dílů mi tu tentokrát přišlo bolestně málo.(5.8.2011)

♫ Blud, when you hear them sirens coming ... ♫ ... utíkajícího Banksyho můžete sledovat i dnes, díky reprízování Cardinal Burns. Na Channel 4, jehož Sirény dokazují, že v posledních 10ti letech se mu daří držet krok s BBC na poli komediálních seriálů. Opět skvělý výběr hudby (Black Keys, Joanna, ...). Seriál trochu budí dojem, že Leeds je malé město, ale nenechte se zmýlit, žije tam přes 750k obyvatel. Si vemte jen ty bezdomovce, ke kterejm furt vyjížděj ...(2.12.2013)

• - Paramedici v tomto seriálu nosí na uniformách znak oblasti West Riding of Yorkshire. Riding je název oblasti, na kterou se dělí některá hrabství ve Velké Británii. Tato je část hrabství York na severu Anglie, což vysvětluje přízvuk postav. (JardaBauer)