Edmond Vidal známý také jako Momon, vyrůstal v chudé cikánské osadě, odkud si odnesl smysl pro rodinu, neochvějnou loajalitu a hrdost na svůj původ. Nejvíce ho ale posílilo přátelství se Sergem Suttelem, s nímž poprvé okusil vězeňský život, navíc pro něco tak banálního, jako je krádež třešní. Oba se nevyhnutelně zapojí do organizovaného zločinu, a tak vznikl gang Lyonnais. Stávají se nejznámější ozbrojení lupiči počátku 70. let minulého století. Jejich nezadržitelný vzestup skončil až v roce 1974 velkolepým zatčením. Dnes je Momonovi takřka šedesát a rád by na tuto část svého života zapomněl a žil jen pro děti, vnoučata a svou ženu, ale jak sám ve filmu říká: „Člověk vězí ve svém těle a ve své duši svou minulostí, a ona nás stravuje, až nás zničí…“ (Česká televize)

DonBraso

Dva dalo by se říci bratři a jeden bez sebe jakoby nežili,udělali by kvůli tomu druhýmu vše,tedy hlavně Momon a začíná nám francouzská jízda,která dobře chutná,vyloženě taková jednohubka,která hezky jede až do finále,kde se člověk dozví jak to bylo.Je vidět,že Oliver Marchal nejspíš miluje dobro a zlo a šoupne divákům na ozdobený talíř vše,kde se vždycky sejdou dobrý herci,skvělá kamera s hudbou.Příjemný dvě roviny příběhu,který vlastně vypráví příběh mezi minulostí a současností,abychom nasáli svět neřádů a tvrdých povah,kde samozřejmě si Gérard Lanvin na týhle roli přímo smlsnul. ()

jack_scott

Mam rád drsné francouzské krimi podle skutečné události ala Mesrinne, a Marchal je prostě umí. Normálně by to bylo na 80% ale tu jednu hvězdičku tomu přidam. Mix několika dějových linií byl zvládnut výborně, krásně dokresloval atmosféru a spolu s vynikající výpravou a herectvím za to stojí. Námět sám také super....já jsem prostě spokojen! ()

srolyma

Solidní, po všech stránkách dobře odvedená práce, jak jsme ostatně od francouzských filmařů poslední dobou zvyklí. Film se zabývá tzv. Lyonským gangem, který působil ve Francii v 70.letech a sleduje dvě časové roviny. Současnou, kde se členové znovu zapojí do akce, aby pomohli jednomu z nich, a v retrospektivě se pak vrací zpět do historie a ukazuje zásadní okamžiky z historie gangu. Já osobně bych uvítal rovinu jenom jednu, jedno jestli současnou nebo minulou. To neustálé přeskakování sem a tam na mě působilo lehce rušivě, ale co, i tak to bylo velmi dobré. ()

Blazis34

Gang Story je moc pěkné dílo. Občas sice hodně drsné a nechutné, ale prostě asi takový je život gangstera. Fantastický Gérard Lanvin si střihl těžkou roli a snad jsem ho neviděl za celý film se jen pousmát, hrál svoji postavu opravdu uvěřitelně. Ve filmu ukázal, že když jednou si gangster, tak jím si napořád, těžko se této nálepky zbavuje, kór když je váš kamarád v potížích a chce od vás pomoct. Olivier Marchal stvořil tvrdé, ale zárověn velice zajímavé dílo, ale vidím to jen na lepší tři hvězdy. I tak ale slušných 70%. ()

Joostas

Frantíkům se občas zadaří natočit vážně dobře drsný film pro dospělé. Tohle je jak dobře naolejovaný kvér. ()

Bilky

Marchalova tretia gangsterská pecka za sebou a opäť kriesi starú dobrú francúzsku školu ponurých drsných kriminálok. Aj bez hviezdy ako je D. Auteuil sa mu podarilo živo vykresliť atmosféru v zločineckom gangu a bez zbytočných onanií alà Guy Ritchie presne vymedziť hercov k ich charakterom. 83% ()

MUNRO

Precizní záležitost!Dostalo mně to stejně jako v poslední době shlédnuté,podobně laděné snímky-Poslední gang a Gangsteři(2007).Francouzi v téhle kategorii,stejně jako v komediálním žánru nemají konkurenci.Olivier Marchal natočil skvostnou gangsterkuMálokterý režisér dokáže nenuceně podat děj ve dvou dějových liniích,ze současnosti a z doby založení Lyonského gangu,aniž by působil zmateně.Přestřelky a prostředí jsou naprosto výstavní,herci jsou skvělí a ani člověku nevadí,že vlastně fandí cikánskému gangu... ()

Kozlowski8

Jejich kamarádství začalo, když byli chlapci, jako mladí muži se společně dostali do vězení za banální krádež třešní a zde se začala rodit jejich gangsterská kariéra, která dosáhla vrcholu v nechvalně proslulém Lyonském gangu. Ani teď, kdy jsou z nich šedesátníci, nemají klidný život. Jejich kriminální minulost je jim v patách... Film čerpá ze skutečných událostí, což se pravděpodobně týká lupičské éry obou mužů v 70. letech, zatímco současná linie příběhu je zřejmě čistě produktem autorovy fantazie. Obě časové linie se vcelku příjemně prolínají, obě mají svůj náboj a atmosféru a kromě trochu rozpačitého začátku a několika naivních okamžiků musím vyjádřit apokojenost nad očekávání. Film svým příběhem i způsobem natočení připomíná klasické francouzské delonovské a gabinovské krimifilmy ze 70. let a koneckonců oba hlavní představitelé filmu nejsou oněm legendám nepodobní. 75%. ()

LadyRainier

Nějak mi to vůbec nesedlo, flashbacky do minulosti mi přišly divně natočené.Neodsýpalo to...Tři hvězdy s chlupem. Na to jak to všichni vychvalují dost zklamání... ()

PTuranyi

Hoci názov napovedá, že by malo ísť o príbeh gangu Lyončanov, čo určitým spôsobom aj je, v skutočnosti ide o príbeh Edmonda Vidala a Serga Suttela. Je to príbeh priateľstva a zrady. Kvalitne natočený, dobre zahraný, ale striedanie akoby dokumentárneho pohľadu na gang ako celok a Momonovho osobného pohľadu mu uberá energiu. Ani produkcii ani hercom sa nepodarilo vytvoriť dostatočné napätie a strhnúť moju pozornosť. 75% ()

mirushbiatch

Marchal je skvely reziser,o tom niet pochyb.Tieto ,,francuzaky,, mam moc rad a tak som sa tesil.A tak,ked sa clovek moc tesi,tak sa zvykne nepotesit.Myslim,ze tentokrat bolo tlacene prilis na pilu,sem tam nelogicke zmyslanie postav by tak nevadilo,ale...Nvm,nieco mi na tom vadilo.Napr. scenka svadby ala Godfather,to som sa musel pousmiat,hl. spievajuci dochodcovia boli uz moc,alebo wtf konske ,,erdzanie,, pri jednej scene.Napriek tomu som v podstate poteseny. :) ()

Teen.AGE.r

Jsem rád, že jsem svým hodnocení zvedl procenta filmu ze 78% na 79%, protože tenhle film si to zaslouží! Zaslouží si patřit do kategorie 80% a víc. Víte nechci to srovnávat s Kmotrem, ale po opravdu dlouhé době jsem se cítil (aspoň trochu) jako po shlédnutí Kmotra. Nevím co víc říct - jsem nadšen - snad jedině: "I spící gangster, je pořád gangster." ...85% ()

tixi

Neviem čím to je ale francúzi točia najlepšie gangsterky bude to asi tím že to majú v krvi aj ked mohli ten príbeh viacej rozvinúť,chýbalo mi tam viacej stých časov ked začínali teda tie štyri roky ked boli na vrchole ale zase treba vyzdvihnúť výborne herecké výkony,výborne prepracované akčné scény aj ked veľa ich nebolo,a v neposlednom rade vynikajúca kamera.80% ()

krijka

Francouzský „Kmotr“ není špatný film, hlavně pro ty, kdo mají rádi gangsterské filmy (řadím se mezi ně). Jenže mi celým svým vyzněním a hlavní dějovou linkou slavného předchůdce dost připomíná, ale bohužel jeho kvalit, samozřejmě, nedosahuje. Závěr filmu je navíc předvídatelný a některé vedlejší linie nejsou moc využité, třeba ta s Carlem a jeho utiskovanou ženou. Herci hrají dobře, jsou charismatičtí, ale stejně tomu něco chybí. ()

moorks

Marchal je prostě top režisér. A právem patří k nejlepším režiserům světa, co se týče tohoto žánru. Tímto filmem opět nezklamal...vybral zajímavé téma, stvořil zajímavý scénář a opět kvalitně obsadil. Lanvin v hlavní roli byla výborná volba. Další důkaz evropské resp. francouzské kvality a americké plytkosti a blbosti. ()

thejurox

Priznám sa, že toto bola moja prvá gangsterka z francúzskeho prostredia a musím povedať, že veľmi podarená a zanechala hlboký dojem. Prestrihy s minulosťou a súšastnousťou, naleštené autá, nabité zbrane, starí gantlemani a v neposlednom rade na prvom mieste dodržovanie mafiánskych tradícií. Možno by to iba chcelo napínavejší záver, ale koniec koncov mafiánka ako má byť! ()

Dr.dogous

Starý cikán, Mamon, gangster si užívá zasloužilého odpočinku, však se toho naloupil, zbojník jeden.. Jeho kamarád z dětství, běloch, má problém nechtěl pověsit svou profesi na hřebík a vymklo se mu to z rukou. Pomůže mu Mamon, zvláště když se konečně dozví pravdu? Že jeho přítel na život a na smrt byl „práskač“. 75% ()