Vidieť tento film som vôbec nemal v pláne. Dokonca som ani nevedel o jeho existencií. Až počas hokeja CZ vs. SVK som si prečítal celý program STV a práve názov ma upútal. Potešilo ma pár informácií a rozhodol som sa, že to teda skúsim. A neľutujem. Film zosobňuje mnoho aspektov, ktoré mám fakt rád. Jedná sa o skutočný príbeh. Dokonca z mafiánskeho prostredia + je to francúzska tvorba a tá ma len veľmi málo kedy sklame. Trošku som sa obával skokov v príbehu zo súčastnoti do minulosti a naopak. Musím priznať, že hlavne zo začiatku mi to aj dosť vadilo, ale keď som si na to zvykol bolo to fajn. Príbeh možno nie je až tak drsný ako by mohol byť človek zvyknutý pri takomto štýle z US tvorby, ale vôbec mu to neuberá na atmosfére. Pri konci sa to už brutálne rozbieha a prvky dobrého mafiánskeho filmu naskajú krásne scénu za scénou. A na moju radosť sa aj pritvrdilo. Hlavnú postavu Edmonda Vidala tvorcovia vykresľujú tak, že aj keď je to zločinec tak si ho divák oblúbi. Je to proste sympoš.(10.5.2014)

Slušná "řezničina", keď neviete, čo s večerom. Škoda len, že "rejža" nevisel nejaké tie babky hrubokrkým a neojekabátil známych, čo spávajú s kvérom pod záhlavkom (ľudovo nazývaný vankúš). Snáď by z toho ugriloval večer s poriadnymi... býčími žľazami, na ktorý nemá vplyv ani strýco Alzheimer. Pokryvkávajúci scenár a abstinujúci zmysel pre detail nedajú zabudnúť azda len nemocničnú prestrelku.(4.6.2014)

Zpracováním typicky pro krimi á la française, a tedy precizní jak po stránce režijní, tak technické. Perfektně zvládnutá je i atmosféra vykreslená v duchu chladném až neosobním, což dodává reálnému příbehu na autentické působivosti. Bohužel v kontrastu právě toto potlačuje jakékoli snahy o navázání vztahu k hlavním hrdinům, jež jsou sice zahrány Lanvinem, Duvalem a dalšími velice přirozeně, po zhlédnutí nicméně budou jedním z posledních aspektů, které by Vám film byly schopny v budoucnu připomenout, a to je myslím škoda a taky jediná věc, jež schází do plného hodnocení a vyrovnání se kolegovi Mesrinovi.(28.11.2014)

Skvěle zpracovaná gangsterka, která se bohužel točí víceméně kolem jedné pro mě totálně nudné události, až je to celkově jedna velká nuda s několika světlými okamžiky, které v tomto případě pouze dokáží naznačit, jaký by z toho byl o třídu lepší film, nebýt všech těch nezajímavých flashbacků. Takhle je to naneštěstí jen další i když o něco lepší tuctovka v žánru.(26.8.2012)

Francúzi presne toto vždy vedeli. Gang story skvele zapadá medzi všetky známe mafiánske filmy a nestratí sa medzi nimi. Herecky veľmi dobre obsadené, hlavný predstaviteľ má charizmu a ako záporák bol skvelý aj vo filme Limit. Problém som mal jedine s tým, že cigáni boli málo cigánsky, ale mne to vyvovovalo. Na tie ksichty pozerám denne. Tých pravých poznať ako komparzistov v davových scénach(krstiny), ale chápem, že pri ich obsadení by film nebol takým ťahákom. Mohli spraviť casting v Košickom ghete Luník 9, tam sú všelijaké masky...Inak ale pravda je - never nikomu. Dôveruj, ale preveruj. 80%.(7.10.2012)

• - Približne v 56. minúte filmu sa za Edmondom Vidalom (Gérard Lanvin), čítajúcim noviny na ulici, objavia v pozadí dva plagáty k snímkam Splice (2009) a 600 kilo zlata (2010). (fefee)