Opäť zjavný rukopis režiséra v príbehu, ktorý sa líši azda ani nie tak pohľadom z opačnej strany zákona, ale skôr divácky atraktívnou biografickou mapou vzostupu šéfa francúzskeho gangu. Marchal si je dobre vedomý, v čom spočíva jeho sila a tak dáva dôraz na početné, výborne napísané dialógy. Zároveň však neponecháva nič na náhode a zvyšok neodbíja, práve naopak - zaobaľuje ho do efektného háva západného štýlu (gradované napätie a presné časovanie dramatickej hudby, kvázi hollywoodsky nádych) a elegantného európskeho rozprávania s prídomkom 18+. Takže nechýba ani vulgárnejší jazyk a brutalita. Charakterní, presne typovo obsadení herci a neskutočne štýlové pasáže zo 70. rokov tiež robia svoje. Veľmi solídna záležitosť. 80%(23.5.2014)

Tihle chlápci nikdy moc nemysleli na horkou vanu nebo životní pojištění. Užívali života po svém a nyní, o desítky let později, ač stále s nabitými bouchačkami v nočním stolku u postele, se snaží vrátit svým blízkým to, co už dávno vrátit nelze a užít si zaslouženého stáří. Zatímco takový Veřejný nepřítel č. 1 postrádal větší švih a tah na bránu, bývalý člen pařížského policejního sboru Olivier Marchal překvapil už výbornou Válkou policajtů, kvalitativní sešup se nekoná ani v případě téhle bandy charismatických lupičů. Ta záměrně působí unaveným dojmem, moc nemluví, přesto se dá z jejich tváří leccos vyčíst. Syrový snímek už sice nemá takový feeling jako jeho starší bráška, přesto za pozornost stojí!!(16.9.2012)

I spící gangster je pořád gangster, takže když starý kamarád ve zbrani dluží prachy mladším ročníkům, o zářezuchtivém novém policejním komisaři ani nemluvě, je potřeba vytáhnout kvéry zpoza řemene pod koženou bundou a i přes manželčino lamentování vyřídit účty pěkně po francouzsku, tedy bez zbytečných keců, nutnosti efektního tajtrlíkování při přestřelkách, a s parádně kamennými hrdiny, kteří by v klidu mohli suplovat hřebíky do rakve, což v současnosti umí nejlépe právě bývalý nositel policejní placky Olivier Marchal.(31.5.2012)

,,VŠICHNI SNÍME O TĚCH STEJNÝCH VĚCECH. DOBRÝ KLIDNÝ ŽIVOT, ŠTASTNÁ RODINA, DŮM, PŘÁTELE NA KTERÉ SE MŮŽEŠ SPOLEHNOUT. BYL JSEM ŠŤASTNÝ: TOHLE VŠECHNO JSEM MĚL. A MNOHEM VÍC“..... /// Vyprávění ,,starýho zbrojnoše“ Vidala o starý gardě, gangu Lyonnais, mládí, jejich činech a životech. SPÍCÍ GANSTER, POŘÁD GANGSTER. Časy, kdy existoval kodex cti jsou minulostí, Serge je v base a ONI musej znovu ukázat ty svoje cigánský koule. Kvůli přátelství, kvůli solidaritě. Ovšem stále platí ,,něco za něco“. A to já miluju, protože to vzbuzuje takovej sympatickej vnitřní boj a otázky, co všechno je člověk ochotnej vyměnit za peníze. Olivier Marchal, charismatickej G. Lanvin, super soundtrack a scénář. Prostě Frantíci tohle uměj. Nejlíp! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu od Edmonda Vidala ,,Pour une poignée de cerises“ (příznačný název... - ,,Pro hrst třešní“) číst nebudu. 2.) Furt všem říkám: ,,radši 20hodin řídit, než 20 let sedět!“. 3.) Zjistím, že Francie není jenom Zidane. Nebo Jacques Mesrine. 4.) Thx za titule ,,topr harley“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(23.4.2012)

Pekná francúzska gangsterka. Drsná a bez príkras. Aj keď trošku predvídateľná. Ale to by až tak nevadilo. Najviac ma škrelo, že predely medzi jednotlivými epizódami v živote boli také rýchle a nevenovalo sa viac priestoru priateľstvu hlavných dvoch protagonistov. Možno keby sa film natiahol na 120 minút a vykreslilo sa to, čo sa nestihlo, mohlo to byť aj za plný počet. Takto sú to však stále veľmi slušné a najmä zaslúžené 4*. Kedy naposledy ste videli hlavného protagonistu mafiána rómskeho pôvodu?(7.8.2012)

• - Približne v 56. minúte filmu sa za Edmondom Vidalom (Gérard Lanvin), čítajúcim noviny na ulici, objavia v pozadí dva plagáty k snímkam Splice (2009) a 600 kilo zlata (2010). (fefee)