Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

Edwin44

jen 71%. Já na tomhle příjemný filmečku nemůžu najít žádnou, sebevětší chybičku. Je to zpracováné hodně podobně Pánu Prstenu. Cestování do středu zkaženého lesa mě hodně připomínalo právě scénu kdy jde Bilbo a Sam v převleku za skřety. No ale zpátky k filmu. Kromě fantasy ztvárnění, se mi hodně líbil humor, v podání šneka (Chris O´Dowd) a hlavně slimáka (Azis Ansari). Ono celkově "obsazení" je vynikající Colin Farrel jako hlavní bojovník Ronen a především Christoph Waltz jako hlavní záporák. Čekal jsem, že konec skončí tak, že zůstane ta holka malá a že ta královna zmenší i toho otce, ale bohužel se tak nestalo - škoda přál jsem to tomu vtipně roztržitému tátovi. Jo jinak bych zapomněl vynikající bylo i ztvárnění Ozze !!!! i díky němu pujdu proti zdejšímu proudu a dám za plnej počet. Já se zkrátka bavil !!!!!!!!!! ()

Mach Tom

Film my v námětu moc velmi moc připomínal Artur a Minimojové. Vizuálně krásný film, párkrát jsem se i zasmál, tedy šneku a tomu bez ulity, ale jinak je film někdy až moc zaměřený jen na cílovou skupinu. No už my bohužel není deset :-) ()

Narissa

Doopravdy vtipná podívaná pro děti a i dospělí se zasmějou. Krásné animace, pěkná huba...co víc si od animáče přát. A mě osobně se líbil i příběh, není to sice nijak nové, ale zpracování je zajímavé a hlavní hrdinové jsou praštění tím správným směrem. ()

Elanornegra

Pred rokom som videl asi top trailler na animak vobec. Ale, skoda ze to ostalo pri trailleri, ten CZ dabing mi tam vobec nesedel, dej priemer, hudba fakt slabsi odvar, rozhodne som cakal ovela viac. Zial aj sklamania su vo filmovom zivote bezne. Po animacnej stranke ale vyborne, mozno som cakal viac akcie, ale tak je to robene pre deti. Dalsie pozretie triezvy nezvladnem 65% ()

-marti-

Po dlouhé době zase jednou film, na který můžu jít s dětmi, aniž bych se z toho osypala. Dokonce, přiznám se, jsem ho s nimi viděla dvakrát během 14 dnů, a to nejenže dobrovolně, ale zcela úmyslně - za použití lehčí manipulace jsem je přesvědčila, že ho chtějí vidět ještě ve 3D. Byli jsme spokojení všichni. Dětem se líbil klasický hrdinský příběh, tomu nejstaršímu imponovaly mírně rebelantské postavy hlavní hrdinky a jejího minipřítele, oplakaly mrtvou královnu i rozloučení milující se dvojice, ocenily svůj díl vtípků a gagů a šťastný konec. Mně se nejvíc líbilo velmi pěkné a realistické ztvárnění přírody, s lehkostí přecházející do fantazijní roviny (např. kloboučky hub, které se po švenku kamery ukázaly být doslovnými klobouky houbových pidižvíků) a příběh, který byl pro děti čitelný - jasné dobro, jasné zlo, boj, vítězství dobra nad zlem, oslava života, dobrých vztahů, respektu k těm, kdo se od nás liší, i když jsou to vlastně stejní jako my. Vtípky určené rodičovstvu byly dávkovány ve vhodných intervalech, stejně jako pár dojemných scén, které nepůsobily nijak zvlášť kýčovitě. Dialogy byly živé a uvěřitelné, dabing se povedl. Jediné, co z filmu "čouhalo jako sláma z bot", byli dva slimejši, jejichž hlavním úkolem bylo zajistit srandu. Dětem ale na vkusu či nevkusu pramálo záleželo a Hrubovi a Hňupovi (či jak se jmenovali) se řehtaly na celé kolo. Pro mě jeden z mála filmů, který jsem dětem opravdu ochotně pořídila na DVD a s klidným svědomím jim ho pustím kdykoli znova (a nejspíš se s nimi zase znova kouknu). ()

Dok

Bez jakéhokoliv přemýšlení dávám pět hvězdiček. V poslední době při velké absenci rozumných filmů v televizi, jsem při jejím přepínání narazila na tento snímek. Po krátkém váhání, zda-li mám chuť zrovna na animák, jsem si řekla proč ne a zkoukla ho. Musím říct, že jsem z něj nadšená. Trochu mi kazí dojem lascivní podoba otce hlavní hrdiny, no každý máme jiný vkus, ale jinak tomu filmu nechyběl náboj, vtip a hlavně děj. Pokud si chcete odfrknout od všedních starostí, tento film doporučuji. :) ()

Final

Konečně pohádka, která má ambice dohlédnout dál, než za stádo tupých mluvících zvířat. Pěkná animace, fungující humor a příběh, je kombinace, která tu už dlouho nebyla. Ne že by film byl nějak originální. Často připomíná spíše Pána prstenů, zvlášť v závěru. Ale má své kouzlo, dabing se povedl a děti si jistě příběh také užijí. ()