Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

bloodline

Cítiť, vidieť a počuť, že realizáciu Bohemian Rhapsody roky sprevádzalo množstvo autorských problémov, nezhôd a rošád. Desili ma obavy z konečného výsledku a možno aj preto mi návšteva kina moc nevoňala. Zmena postihla aj najpovolanejšiu stoličku - režisérsku. Navyše vo fáze, keď bohémska rapsódia už pomaly smerovala do strižne. Vyúčtovanie znie nasledovne. Musím dlho loviť v pamäti, aby mi zišla na um tak sprasená réžia na vysoko profesionálnej úrovni. Zásahy torza kapely do príbehu sú evidentné a na škodu veci. Freddie a jeho život predstavuje natoľko extravagantne svojskú mašinériu, že aj tento pamätník evokuje moc uhladenú večerníčkovú verziu Queen a v žiadnom prípade sa nedá hovoriť o pocte legende. Malek zahral na hranici svojich možností, no ani to nestačí, aby siahal tej nenahraditeľnej charizme aspoň po členky. Prevláda vo mne veľké rozčarovanie. Po tých ováciách z každej strany som očakával filmovú noc v opere, ale vyšiel z toho popík Justina Biebera nehodný kráľovnej. 3 a 1/2* ()

kolemjdouc

nic úchvatného jsem v příběhu nenašla.Ač jsem pilně hledala.Herec který ztvárnil Fredieho to byla naprostá katastrofa.Jen ta podoba kolidovala s reálem až přespříliš.Fredie byl můj oblíbenec ale nevšimla jsem si,že by si až tak velmi cucal svoje zuby.Herec měl očividně falešné a hlavně z profilu při zpěvu, vypadal jako řehtající kůň.Sic jsem slyšela hity Queenů ale to bylo všechno.Ty to taky táhly ale za mě to bylo velmi laciné! ()

Pat.Ko

Áno, chápem, že život Freddyho v tomto není zhrnutý podrobnejšie... aleee čo bolo tu zhrnuté, bolo zobrazené majstrovsky! Ak má to byť tento film poctou pre kapelu Queen a pre Freddyho, tak rozhodne Queen a hlavne "Bulsara" majú byť pyšní. Skvelá ukážka cesty na vrchol a kráľovskej hudby. Som si prezeral aj skutočný Live Aid, noo musím povedať, že tvorcovia to realistickejšie nemohli napodobniť. Celý film malo svoje správne tempo, kde sa fanúšik kinematografie a klasického rocku nemal nudiť. Herecké výkony sú úctyhodné, no ak by obsadili do hlavnej roly niekoho iného než Ramiho Maleka, tak neviem, či by tento film by bol taký skvelý. Dnes som si tento film pozrel po druhýkrát, potreboval som si to pozrieť znovu, aby som si vysvetlil veci, ktoré mi neboli dosť jasné. Bol som nadšený samozrejme aj po prvýkrát, ale ešte som sa nevedel dostatočne vyjadriť k tomuto filmu. A chcem dodať, aj keď som to dnes videl po druhýkrát, aj keď som vedel, že "čo, kde a kedy"... mal som presne taký istý pocit ako keby to bolo po prvý raz, je to jeden z tých filmov, ktorý vás neprestane nikdy nudiť. 10/10, nie je o čom. ()

bila.tecka

Nemohu jinak, ale musím hodit hodnocení do průměru. Díky producentskému dohledu zbylých členů slavné skupiny je Bohemian Rhapsody příliš pietní a pohříchu nekontroverzní. Samozřejmě, bisexualita Freddieho vybízela k jisté pikantnosti, ale tím jak jsou Queen celosvětově (zaslouženě) populární, nebyla modla božského FM nijak dotčena. Chyběla mi empatie tvůrců s hlavním protagonistou, vývoj jeho osobnosti. Byla to pocta jeho talentu, nic víc a ani nic míň. ()

Warle

Tento komentář psal někdo, kdo považuje Freddieho za největšího zpěváka všech dob. Tak sorry za superlativy. Film, který se točil hodně na jistotu, nechtěl někde zbytečně experimentovat a riskovat a raději se drží pevně při zemi. Jestli to je špatně nebo dobře těžko říct, ale v rámci toho, že na film dohlížel mj. i Brian May, tak je to zřejmě i vůle kapely a to je nutno respektovat. Pokud se přeneseme přes některé nesrovnalosti v ději, tak dostaneme dokonalou filmařinu, která si jednoznačně chce jít pro sošky a vůbec se tím netají už od první minuty stopáže. Dokonalý casting, kterému vévodí neskutečný Rami Malek (ale i zbytek kalepy je k nepoznání od originálu), skvěle nazvušené slavnými písněmi od skupiny a závěrečný zkrácený LiveAid koncert je absolutně bez chyby a vše končí na vrchu, v tom nejlepším. Přesně tak, jak by si to určitě přál i sám Freddie. Každý rockový fanoušek si tohle neskutečně užije (i přes 134m dlouhou stopáž to uteče strašně rychle, protože se film ani na sekundu nezastaví) a měl by na to vyrazit do kina na co největší možné plátno s co možná nejlepším zvukem. Aspoň na Dolby Atmos, když už ne IMAX. Ale pro zbytek lidí jen obyčejný povedený životopis, který si do paměti nevryjí. No nic, The show must go on.. 90%. ()

mclenin

Tlieskam tvorcom, tlieskam Queenu, tlieskam Freddiemu. Bohemian Rhapsody má schopnosť diváka vtiahnuť do príbehu tak intenzívne, že má nachvíľu pocit, že je súčasťou niečoho väčšieho, že je súčasťou histórie. Skvelý výber songov, výborný remastering, Rami Malek si koleduje o Oscara a koncert Live Aid vo Wembley je takmer autentickým zážitkom, ktorý dvíha zo sedadiel. Jednoznačne filmový zážitok roka. ()

Varan

Neskutečně zajímavý, inspirující a dojemný film o kapele, která dokázala se dostat na vrchol slávy. Komické gegy, skvělá hudba, výborní herci hvězdně obsazené drama Bohemian Rhapsody získala u mě nejlepší film za letošní rok. ()

IvoB

Hnidopišsky jsem si chtěl do toho rýpnout a srazit trošku hodnocení, ale závěr mi to nedovolil. Je radost na to koukat a především to poslouchat. A když vás film nechá v závěru s husí kůží zaraženého v sedačce, víte, že to za to prostě stálo. Samozřejmě i tady se nevyhneme určité zkratkovitosti. Dráha Queenů a Freddieho Mercuryho byla jednoduše až příliš spletitá, a tak se spoustu věcí vezme hopem. Každopádně se ale dočkáte (nečekaně že...) skvělého soundtracku (dobrá práce s remasterováním skladeb) i velmi dobrého obsazení, které kromě hereckého talentu sedí i podobou. Nejméně podobný své předloze je asi zrovna Mercury v podání Ramiho Maleka. Malek Mercuryho připomíná spíše vzdáleně. Avšak pohyby a manýry zvládl na jedničku. Co říct. Bohemian Rhapsody dopadl přesně tak, jak jsme chtěli. Jako skvělá pocta jedné hudební legendě, a především jako dobrý film. ()

Mauric

Pocta hodna legendy. Ano, říkám to z pohledu fanouška, ano, není to nijak hlubokou sondou, ano, můžete tomu vyčítat kdeco (mnoho toho není). Ale ta energie, herecké výkony, humor a hudební stránka jsou natolik strhující, že jsem dlouho po opuštění kina cítil rezonující euforii. Tenhle skvost si v nejbližší budoucnoti s chutí zopakuji. ()

Randyz

Film, který mě v kombinaci s IMAXem naprosto dostal!!! Za mě jeden z nejlepších filmových zážitků v kině za poslední roky. ()

Paldiny

Ako by sa vám páčilo, keby Titanic uťali pri ľadovci. Asi tak som sa cítil, keď film skončil po koncerte Live Aid. Po jednej stránke super, že ani neviem ako tie dve a pol hodiny ubehli, po stránke druhej film skončil v polovici. Freddiemu zostávalo ešte šesť rokov života, šesť rokov nerovného boja s AIDS, šesť rokov skrývania sa pred otravnými novinármi, ale tiež šesť rokov po boku blízkych a po boku práce na ďalších štyroch radových albumoch, z ktorých ten posledný bol “dokončený až v nebi“. Toto obdobie si malo ukradnúť ďalšiu hodinu a pol a tá mohla emocionálne vyžmýkať každé oko v dosahu, zvlášť keď poslednú slohu skladby “Mother love“ dospieval až Brian May. Ale nie, členovia kapely zrejme usúdili, že by bolo voči frontmanovi neúctivé ho ukázať v nelichotivej, nezávideniahodnej zato úprimnej a realistickej póze. Rozhodli sa tak pre ľahšiu cestu, o akýsi vzpriamený pohľad legendy na pódiu a popritom práve až ten posledný album symbolicky spojil sólovú tvorbu Freddieho s kapelou. Po skončení filmu som sa tak cítil okradnutý o vrchol hereckého snaženia Rami Maleka a zároveň o objasnenie obdobia aké bolo doposiaľ držané pod pokrievkou. A že by minutáž zabrala štyri hodiny? No a čo, veď ani šesťminútová Bohemian Rhapsody nebola pre rádia, ale kapela si stála za svojim a doviedla ju do siene slávy. Paradoxne sa tak ale film s rovnomenným názvom prispôsobil pravidlám (vhodná dĺžka, veková prístupnosť) čím vlastne zaprel to, čo chcel svetu odkázať ich najpompéznejší hit. ()

kobe6

Nejsem extra Queenař, ale film mi popravdě nic moc nedal. Výborně zahrané, skvělý casting, natočeno vyloženě na efekt. 60-70% ()

Prochy38

Coby zarytý fanda Queen(-ů) si nejdřív rýpnu. Kurva proč, když točím takovou pecku, neskutečnou pecku o neskutečném zpěvákovi a neskutečné skupině, proč tam nasekám tolik chyb a záměrně asi pro hladší průběh filmu, zkomolím tolik událostí, kurva proč?! To k negativům. K pozitivů? Mám jich jen pár. Herci - výběr je dokonalost sama! A to nemluvím jen o členech kapely. Hudba famózní. Koncerty dech beroucí a musím říct, že už nepamatuju ten pocit, co jsem měl, když Queen rozjeli LiveAid. Narvané Wembley bylo něco úžasného. Pecka neskutečná a film roku 2018.... !! Freddie a Queen si tento film zasloužili. ()

dormouse

To, že je film tak dobrý, lze příst hudbě Freddieho Mercuryho, vedle níž jsou herecké výkony i režijní práce dobré, ale ne strhující. Anebo ne. Třeba byl Mercury novodobý Mozart a Qeen kongeniální seskupení úžasných muzikantů a teprve film mi otevřel oči. ()

Honzeek95

Film fajn, ale všechny hvězdy jdou Queenům a Malekovi, který sice tolik podobný Freddiemu není, ale zahrál ho naprosto neskutečně. ()

Greny

Film, který jsem si opravdu užil ... mám však obavy, že velkou část zážitku z filmu má místo, kde se člověk na film dívá. V kině je to naprosto úžasná podívaná, cítíte, jak si ostatní diváci podupávají do rytmu, kvalitní ozvučení z vás rve šaty ... pochybuji, že by měl film dokázal nadchnout doma v obýváku. To by bylo za 4* jen asi :) ()

Darth Maul

Po technickej i obsahovej stránke bezchybne zvládnutá rozprávka, ktorá vďaka nesmrteľnej hudbe, Freddieho individualite a dokonalému záveru spĺňa očakávania nezvyčajne širokého publika. Zaslúžený potlesk vypredanej kinosály. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě