poster

Bohemian Rhapsody

 • Velká Británie

  Bohemian Rhapsody

 • USA

  Bohemian Rhapsody

 • Slovensko

  Bohemian Rhapsody

 • Kanada

  Bohemian Rhapsody

 • Nový Zéland

  Bohemian Rhapsody

 • Austrálie

  Bohemian Rhapsody

Životopisný / Drama / Hudební

Velká Británie / USA, 2018, 134 min

Externí recenze k filmu (14)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Vznikl tak film pro fanoušky skupiny a pro široké masy, jemuž ale chybí to, co bylo pro Mercuryho osobnost typické. Extravagance, kontroverze, hravost, okázalost, živočišnost. Film se v protikladu k těmto jeho vlastnostem drží dost zpátky a zůstává u přízemní popisnosti jeho přínosu hudbě." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Napriek všetkému však film na veľkom plátne a s kvalitným zvukom funguje výnimočne dobre. Je priam etalónom filmovej zábavy, a keďže sa všetko deje v relatívne rýchlom tempe, máloktoré nedostatky si vôbec všimnete. Kľúčovou postavou je samozrejme Rami Malek v úlohe excentrického speváka. Jeho výkon…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Alexandra Tinková) ****

  "Bohemian Rhapsody do puntíku oživila zpěváka Freddieho Mercuryho a vlastně celou kapelu Queen. Od začátku nadšeně zíráme na plátno, chceme vědět každý detail ze životů hudebních legend. Postupně zjistíme, že na detaily nebo nové informace nezbylo tolik prostoru, protože tvůrci prostě vsadili na…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) *****

  "Nesmrtelná muzika, výborné herecké výkony v čele s Malekovým Mercurym, silný příběh tragické ikony a dokonale vystavěná kompozice s velkolepým finále ve Wembley, které funguje jako emocionální vyvrcholení, odměna za dvě hodiny strávené v soukromí kníraté primadony s předkusem." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Bohemian Rhapsody není ani ryba ani rak. Pravověrným fandům neprozradí o Mercurym nic nového a navíc si všimnou jako první všech nesrovnalostí. O nějakém strhujícím psychologickém rozboru nemůže být řeč. Všechny energické pasáže jsou vynikající, samy o sobě..." (více)

 • Filmpress.sk (Mária Demečková)

  "Napriek jemným nedostatkom Bohemian Rhapsody rozpráva príbeh nahlas. Využíva dramatickú elipsu. Hyperbolizuje najdôležitejšie udalosti. Redukuje postavy len na jednu dimenziu. Avšak, temperament nesmrteľných hitov tohto vynikajúceho hudobného zoskupenia je tým, čo je na tejto snímke najdôležitejšie…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Bohemian Rhapsody jsou v každém případě nutností pro příznivce Queen a Freddieho Mercuryho, ale i pro diváky mimo skupinu skalních fanoušků představují skvěle odvedenou životopisnou podívanou a silný zážitek jak filmový, tak hudební." (více)

 • Informuji.cz (Dominika Kubištová) ****

  "Je to precizně složené puzzle. Vše funguje podle předem připraveného návodu, režisér Bryan Singer narozdíl od kapely Queen neexperimentuje. Jeden dílek s vtipem, tři dílky s Mercuryho okouzlujícím sebevědomím, desítky dílků s nejznámějšími hity a pár dílků, které dokážou uhodit na citlivou strunu a…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ****

  "Ale i kdybyste s ním přeci jen měli mít problém, pořád tu jsou věci, co si zaslouží pochválit bez ohledu na to, jak moc vám Bohemian Rhapsody sedí, nebo ne. Svižnou režii už jsem zmínil, samozřejmě však nejde zapomenout na herce. Rami Malek se nejspíš může těšit na spoustu nominací a cen, protože…" (více)

 • NaFilmu.cz (Tomáš Lesk) *****

  "Bohemian Rhapsody není dokonalým filmem. To je třeba si objektivně přiznat, a je to i důvod, proč snímku, který mne v kině dojal k slzám (Queen je moje krevní skupina, co nadělám) neudělím plné hodnocení. Zdaleka nejde tolik na dřeň, jak by mohl. Na druhou stranu je to skvěle natočený a sestříhaný…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Energická pocta kapele, ve které naprosto nevídaným způsobem dominuje Rami Malek v roli jedné z největších ikon hudebního průmyslu. Přičtěte si k tomu výběr těch největších hitů kapely Queen a máte dostatek důvodu pro fanoušky k tomu, aby film glorifikovali do nebes. Pokud ovšem od filmu očekáváte…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze, Linda Keršnerová) ***

  "Filmový vzpomínkový optimismus prostě prýští na shromážděné dychtivé obecenstvo v barevné nostalgorockotéce, která vynechává v zájmu líbivosti výsledku všechno kontroverzní, nefunkční, shnilé nebo komplikované, a předkládá sterilní alternativní realitu, kde podoba se skutečnými postavami není čistě…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Výsledkem je vyprávění, které kapelu vystřelí k instantnímu úspěchu, postaví jí do cesty minimum překážek a vzájemných rozepří, zapomene na existenci dalších interpretů a stráví zbytečně mnoho času na vztahu Mercuryho s Mary Austinovou (Lucy Boyntonová). Bisexualitu, sklon k promiskuitě a nakažení…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "V mém osobním žebříčku se jedná o jeden z nejlepších filmů a nejsilnějších diváckých zážitků za posledních 5 let. Film, který je natočen s velkou péčí, respektem a který jeho tvůrci do kin posílají v mimořádně vypilovaném stavu. Emoce. Na ty si vzpomenu, když po pár měsících někdo zmíní titul…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace