Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

petisek

Film o živote Freddieho Mercuryho a skupine Queen vhodný pre celú rodinu. Hnevalo ma to? Nie! Nudil som sa? Nie! Ani raz som sa počas premietania v kine nepozrel na hodinky. Strhujúci výkon Ramiho Maleka človeku nedovolí odtrhnúť oči z plátna. Kvôli záverečnému Koncertu prosím nečakajte na webové verzie a choďte do kina. Na čo najväčšie plátno s najlepším zvukom. Toto je šanca pre nás všetkých, ktorí sme Freddieho nestihli zažiť naživo, precítiť jeho hudobnícku genialitu. Neviem posúdiť, ako film zapôsobí na nefanúšikov Queen, ale pre ich priaznivcov je film povinnosťou vidieť. Pre mňa doteraz film roku 2018. ()

Mkartaylas56

Nevěřil jsem vlastním očím, že má Bohemian Rhapsody takto obrovské hodnocení (94% když to píšu) a jelikož jsem tenhle snímek i tak celkem vyhlížel, tak jsem zašel do kina zjistit, zda jsou takto vysoká hodnocení oprávněná. A jsou, určitě jsou. Bohemian Rhapsody totiž není klasický životopisný film. Ano, některé klíčové prvky tohoto žánru, které jsou už ve spoustě jiných filmů zde samozřejmě najdete a ano, místy to naneštěstí vytvořilo lehké klišé, ale to je snad jediný opravdový mínus. Protože všechno ostatní funguje skvěle. Styl vyprávění (když opomenu občasné zmiňované klišé) je velice poutavý a zaručeně vás bude bavit. Co nebo spíše koho ale musím pořádně vyzdvihnout je po zásluze Rami Malek. Ten se podle mě dokázal skoro až převtělit do Freddieho Mercuryho a na to, že u tohoto projektu není od začátku a vlastně tak trochu naskočil do již rozjetého vlaku, si ode mne zaslouží jen chválu. A nechci zde opomenout i představitele zbytku kapely, kteří zahráli taktéž dobře a jsem moc rád, že celý film nebyl jen a jen o Mercurym, ale že jsme se dozvěděli něco i o zbylých členech kapely Queen. No a rovnou přejdu k závěru snímku, konkrétně samozřejmě na samotný koncert Live Aid. Fůůů no ty bláho, jako za mně to bylo to nejlepší možné zakončení, jaké si film o Freddiem Mercurym mohl přát. Už od nástupu kapely na pódium cítíte, že jste tam s nima a díky fantastické atmosféře jsem měl pocit, že tam spolu se všemi přítomnými zpívám, skáču, tančím, no prostě všechno, co v tento okamžik jde dělat. A jakmile se dozpívalo, tak jsem si s těžkým srdcem uvědomil, o jakou legendu svět předčasně přišel. Jednoduché shrnutí: jeden z nejlepších filmů roku a vřele doufám, že se na tento skvělý film nezapomene na předávání zlatých sošek. 95% ()

mar11

Naprosto souhlasím s kritiky, jež tomu vytýkají přílišnou konvenčnost. Je to vlastně životopisný film podle klasické šablony, kterému však nelze upřít řemeslnou či hereckou kvalitu (klobouk dolů, pane Malek) a Bohemian Rhapsody tak patří v rámci svého žánru k nadprůměru. O nejlepší film tohoto roku se ale určitě nejedná. ()

Kortexo

Dlouho jsem se rozhodoval, jestli na film jít, protože jsem věděl, že budu odcházet s pocitech bezmoci, vzteku ale i nezkonalé vděčnosti, za jejich hudbu.Tenhle film, není o skupině Queen, není ani o Freddiem Mercurym.Je o síle a podstatě umění a umělcích, napříč žánry a dobou.Je o tom co nám umění v životě dává a bere.Přináší radost i bolest, ale také samotnou podstatu života.Motivaci sám v životě něco vytvořit a sám sobě dokázat vlastní jedinečnost.Je jedno jestli je to basnička, fotka, film za sto milionů, nebo kresba na stěně, ale pokud jí vytvořím, kvůli vlastní sebereflexi a pochopení svých kvalit a nedostatků, v tu chvíli se stávám skutečným umělcem, ať už bude moje dílo znát celý svět, nebo bude po celý život, ležet v zaprašených policích.Nemusíte znát jejich hudbu, nemusíte ani znát jejich historii, běžte do kina a využíte tu energii k vlastnímu vývoji a ten rozhodně zaručeně příjde a přinese svěží vítr, do vlastní tvorby a zdanlivě nesplnitelných snů.Smaže další hranice a usnadní cestu k vytouženému cíli.Absolutně každý člověk, který tento film zde, jakýmkoliv způsobem odsoudil, je jen vystrašený z toho, že film nepochopil a ve vlastním životě stojí na místě a nezná cestu dál a zmůže se jen na to pouštět si Queen, když jede autem do práce, ale jejich hudbu nikdy nepochopí i kdyby byl na koncertě v Budapešti. Až půjdů, za 2. dny podruhé do kina, aby film vstřebal bez emoci, už mi film nic nového nepřinese.Půjdů tam proto, abych po titulcích slyšel hromadný potlesk a odcházející lidi se slzami v očích, protože už nikdy v kině možná tohle nezažiji. Nezapomenutelné!!!!! Děkuji, že jsem mohl být u toho... PS:Vyšel film na nosičích, je naprosto nepochopitelné zpracování dabingu, je to čistá syrová nenávist k filmů a nejhorší dabing za dekádu v rámci desítek let. ()

sweetsky

Čekala jsem, že se mi film bude líbit hlavně kvůli hudbě, ovšem je tak skvěle propracovaný a zahraný, že mě to nadchlo ještě tisíckrát víc a určitě bych ho doporučila nejen fandům Queen. Má drive a skvělou energii, od začátku až do konce. Snad ještě nikdy mi dvě hodiny neutekly tak rychle! ()

Adámo

Na film Bohemian Rhapsody se můžete dívat ze dvou základních úhlů pohledu. 1) Chcete vidět dokumentární film o Queen a očekáváte, že se dozvíte něco, co třeba nevíte. 2) Chcete ZAŽÍT cestu kapely její kariérou se zaměřením na život Freddieho Mercuryho a velké finale v podobě koncertu Live Aid. - Jestli je vám bližší možnost jedna, nechoďte do kina. Pokud možnost dvě, pak také nechoďte do kina. Jděte do IMAXu. Nemá smysl si nalhávat, že na tento film stačí klasický sál multiplexu nebo Světozor. Velké plátno a především perfektní zvuk, který dostanete pouze v IMAXu je u takovéhoto hudebního filmu naprosto zásadní. A dále? Nevím, jestli budu s odstupem doby kritičtější, ale neumím si představit, jak by mohl jít natočit hraný dokument o Queen věrněji. Nelze čekat že Rami Malek bude přesně Freddie Mercury, ale blíže to asi nejde. Možná zahrál svou životní roli. Film dokáže sedícímu divákovi v kině předat nevídané množství energie, hlavně z hudebních scén, které přesně dokazují, proč Queen je tak úspěšnou kapelou, která nestárne. Těžkému údělu F.M. je věnováno dostatečné množství prostoru a jako divák se do něj můžete vžít. Nadchl mě závěr v podobě fantasticky zpracovaného koncertu Live Aid s nevídaně pedantským přístupem k detailu (ten ale provází celý film), famózní výpravou, kamerou i režií. Navíc je to koncert, který bych si přál zažít, kdyby byla možnost se vrátit v čase. Takhle alespoň jeho nejlepší část v podobě vystoupení Queen. Díky! p.s. Zvažuji, že se do IMAXu vydám podruhé. | 11/2018 ()

estik97

Pět hvězd. Protože to bylo nabité. Emočně, hudebně, herecky. Pět hvězd protože Rami Malek. Pět hvězd protože Queen. Finále absolutně bez komentáře. Snažíš se, ať tě to nesemele, ale nedokážeš to udržet. Film, který se rozhodně musí vidět na plátně. Jsem ráda, že i já jsem se toho mohla účastnit. ()

miki68cz

Když se mi v první minutě filmu začne křivit ksicht do krabičky, oči mi zvlhnou a kvůli nudlím nemůžu dýchat, tak to znamená, že asi půjde o vyjímečný, citlivý, snímek z mě blízkého prostředí rockové muziky. Dvě a čtvrt hodiny utekly rychleji než voda a já litoval krátké stopáže filmu, i přesto, že vím, že povídání o této geniální kapele nelze shrnout do jednoho jediného filmu. Rami Malek hraje jako pánbů a výběr ostatních členů kapely byl castingově doveden téměř k dokonalosti. Byl jsem moc rád, že jsem pro shlédnutí filmu zvolil velký sál multikina, kde byl dokonalý zvuk a díky titulkům jsem si vychutnal i krásnou britskou angličtinu. Je jen jedna věc, která mne trochu mrzela a to že jsem čekal trochu větší důraz na dokumentární charakter filmu s více faktů a přesnějším určením času jednotlivých zlomových hudebních počinů, desek atd. Tento film vám vřele doporučuji, užijte si jednu z nejlepších kapel všech dob jako já. ()

toty

K tomuto snáď ani neni čo dodať. Zimomriavky, energia ako má byť. Super film a jeden z top hudobných filmov. ()

ACDCKL

Páni, tohle jestli nezíská alespoň 1 Oscara, ať se jde porota trhnout. Poslední týdny se mluvilo v podstatě jen o "Star is born", že by mělo získat něco, tento film rozhodně by měl něco získat. Rami Malek ukázal zde nejspíše svůj vrchol, v některých záběrech z profilu byl tak naprosto identický s pravým Freddiem, že jsem tomu nevěřil. Gwilym Lee a Ben Hardy, v podstatě to samé, co Rami, podoba neuvěřitelná. Jen Joe Mazzello není tak podobný Johnu Deaconovi, ale to je snad ta nejmenší kaňka na celém filmu. Ano, chybí mi tam např. setkání a nazpívání snad jednoho z nejslavnějších duetů a to David Bowie a nebo i poté Montserat Cabale, ale rád to odpustím. Abych šel z filmu, že bych se klidně obrátil na patě a zkouknul to celé odznova, to se mi hodně hodně dlouho nestalo. Následně i ukázky z jeho soukromého života, kdy vlastně měl všechno, ale neměl to nejdůležitější, nejbližší přátelé a někoho, koho by miloval a ten mu to vracel plnými doušky. Závěr filmu, jak já lituju, že jsem tohle nemohl zažít, to musela být taková paráda být tam naživo a slyšet, jak 100 tisíc lidí zpívá, normálně regulérní mrazení. Tohle je pro mě film roku, Avengers, jděte si trhnout, letos budete až ti druzí. 10 z 10, 5* naprosto zasloužených. Jdu si něco od Queen pustit. ()

jirkaslava

Doufám, že tenhleten film dostane hodně oskarů páč si to teda určitě zaslouží. Málek zahrál Fredyho naprosto EXCELENTNĚ a BRILANTNĚ! Naprosto NEJ flim letošního roku. Jelikož jsem sám velký fanda skupiny Queen, tak to asi nemůžu hodnotit moc nestraně, ale myslím, že sám Fredy by byl s výkonem "svého" herce naprosto unešen jako jsem byl já když jsem v kině párkrát tajně zamáčkl slzu aby to vedle sedící přítelkyně neviděla :-) Takže fandové Queenů hurá do kina, jsou tu vánoce :-) ()

soviczka

Všichni ti, kteří tu neustále dokola vyjmenováváte dlouhé seznamy detailů, které nebyly podle skutečnosti, vzpamatujte se! Bohemian Rhapsody není životopisný ani dokumentární film. Je to především óda na Queen, óda na Freddieho Mercuryho, úžasná oslava jejich úžasné hudby. Už si ani nepamatuji, kdy naposledy mě v kině něco rozbrečelo... Rami je prostě skvělý. Jediné, co mě po shlédnutí Bohemian Rhapsody vážně hodně štve, je to, že jsem nebyla na jejich koncertě ve Wembley! ()

Solverino

Nejsem fanda Queen, ale musím říct i tak, že to bylo naprosto super! Rami Malek hraje naprosto skvěle potrhlého Faruka Bulsaru aka Freddiho Mercuryho. Škoda jen, že by Rami potřeboval přibrat v závěru film několik kg aby to bylo mnohem věrohodnější... jinak pohybově, gesta... klobouk dolů. Vřele doporučeno i nefanouškům... ()

plo koon

Výborná technická stránka a herecké výkony. Film je oslavou skupiny a Mercuryho. Velmi umírněný, uhlazený, milý členům kapely. Pomíjí zásadní kontroverze. Pro film možná nejzajímavější část Mercuryho života odbude několika konstatováními v titulku. Při sledování vystoupení na Live Aid jsem začínal mít pocit, že je přeci jen trochu obskurní sledovat deset minut lidi, co hrají Queeny místo Qeenů. ()

Ukrizku

Hudební drama je, když 134 minut žijete uvnitř filmu a nevnímáte čas. Hudební drama je, když čekáte na každý další tón, přitom žasnete nad nevídanou potencialitou a výrazovou originalitou. Hudební drama je, když nechcete, aby ten koncert skončil, akceptujete cokoli a nemoralizujete, dokážete se obejít bez investigativních scén i očekávaného pathosu umírání. V tomhle uměleckém díle nechcete, na co jste ve filmu zvyklí, ale hodláte participovat na výzvách, které vedou k velikosti. Rami Malek - neotřelý herecký génius, přenesl na plátno poselství pěveckého giganta - když odcházíte z kina, máte pocit, že všechno dokážete, máte chuť žít. Královna ve vás evokuje vítězství, přenese na vás naději a odvahu. Dá vám tolik energie, kolik přijmete. Tohle dělal Freddie Mercury se svými posluchači a tohle udělal Rami Malek se mnou. ()

horor2

Po dlouhé době, co se mi chtělo u filmu brečet. Kdo chce vědět o Freddiem něco víc, ať si pustí dokument. Toto je skromný příběh o něm i o kapele Queen. Nakonec jsem rád, že ho natočili decentněji a trochu s úctou. Uslyšíte slavné songy a uvidíte v něm koncert, který je považován za nejlepší živé vystoupení všech dob. POZOR: Teď hodnotím tuto lež jako fungující výmysl, který nemá na sobě nic pravdivého. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě