Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Sharleen76

Tak dobře. Uplynulo 24 hodin od zhlédnutí filmu Bohemian rhapsody a tak můžu s čistým svědomím napsat recenzi. Přiznávám, jako velká fanynka Queen jsem stále v euforii a přeju si, aby mi ten pocit nadlouho zůstal. Rami Malek není Freddie Mercury, přesto do něj Freddieho duch na pár hodin vstoupil. Možná mohl být trochu víc uvolněnější, živočišnější. Chápu ale producenty Briana a Rogera proč chtěli film natočit právě takhle. Chtěli vzdát hold Freddiemu, příteli a umělci. ()

radeckator

Velmi průměrný hraný dokument o úspěšné kapele a ještě k tomu přehnaně pozitivní, všichni Mirci Dušíni, brrr. Histerie která ho provází je velice neúměrná kvalitě tohoto filmu. ()

Kingjiri

Za normálních okolností bych si hudební film o skupině, kterou neposlouchám, určitě nepustil. Nakonec jsem dal projekci šanci kvůli Singerově režii a nadšenejm recenzím. S technnickou stránkou věci jsem byl spokojenej, takže Singer nezklamal. Jenže příběh mě nedokázal pořádně zaujmout, občas jsem se i nudil a nakonec usoudil, že nadšený recenze byly jeden velkej hype. O životě Mercuryho potažmo členů kapely se člověk moc nedozví a dobrá polovina stopáže patří samotný hudbě. Bohemian Rhapsody je tak předevšim pro fanoušky Queenů, protože v něm můžou slyšet jejich neznámější fláky podpořený líbivou Singerovou filmařinou (závěrečný Live Aid bylo z tohohle pohledu hodně dobrý). Pro hardcore fanoušky Queen to dost možná bude za pět hvězd a pro "normální" fanoušky za čtyři. Za mě spíš jen lehce nadprůměrnej hudební film, kterej v TOP 300 (nebo aspoň TOP 100) nejlepších filmech nemá moc co dělat, tři silnější hvězdy. ()

Simomon

Autobiografie, která je postavená na konverzačních epizodkách a samozrejme soundtracku kapely Queen. Ceskej hajp kolem tyhle kapely jsem nikdy nepochopil, me to hudebne nebavi (ale to neberu v potaz hodnoceni filmu). Střípky, proč mě film nebavil: Naivní rekonstrukce příběhu kapely Queen; Film je absolutně nekonfliktní (o homosexu jen náznaky, heroin chybí); Bez zápletky, nekonečno dialogů; Závěrečné vyvrcholení z wembley je digitálně odfláknuté (divácí vypadají jako fnoušci ve fifě); POSLEDNI SLOVO: Film je řemeslně skvěle natočen, masky vypadaji uzasne, herci hrajou a chapu, ze ten film na nekoho funguje. Až to nekdo sestriha na 90 min, rad se na to podívám znova, takhle prumerných 50%, 2/5* ()

Nocturno culto

Škoda že se nedozvíme jak by vypadala verze s Cohenem, zřejmě by to bylo ostřejší ale Malek to dal taky slušně. Soundtrack složený z klasických hitů nemohl zklamat. Tak tedy vím jak to bylo a to je asi všechno. ()

vikino1

Pche - tolik humbuku kvůli takové lži. Bohemian Rhapsody je jen klamavá PíáR reklama na Frediho životní cestu, sekundárně na kapelu Queen. Přitom tam záměrně (skoro) vynechaly to nejpodstatnější, co nakonec ukončilo jeho život. Podobnej pocit jsem měl u sledování Já Kájínejk. Fascinuje mě, že týpek jehož drogové a sexuální latexové večírky jsou dodnes legendární má ve filmu jen jeden letmý prostřih na stoleček s kokainem (přitom o trpaslících - ano množné číslo - chodících po jeho večírcích se sombrérem plným kokainu musí vědět každý, kdo se o Queen aspon trošku zajímal na konci osmdesátek). Stejně jak u Kájínka si Fredie za svůj život sám vytvořil svoje vlastní peklo, ve kterém nakonec tak (ne)čekaně zhynul. OOO sláva jemu. O třicet let později o něm natočí film a najednou 90% České republiky brečí, co za velikána nás to vlastně opustilo a jakou to měl vlastně smůlu. Já tedy rozhodně ne. Z filmu se dá vyzdvihnout maximálně charitativní koncert ve Wembly a Malek, který podal docela zajímavý herecký výkon. ()

Oonika

Skvělé natočené, hodně mě to bavilo, ale že bych teda v kině pouštěla potoky slz a potřebovala to vidět ještě desetkrát, to zase ne. Za pár let se ráda podívám znovu, ale zas tolik to se mnou nezamávalo. ()

Inozuka

Hodně konvenčně natočený film o jedné z nejzákladnějších rockových kapel dvacátého století. Ten film není špatný, jen takový obyčejný. Žádné velké překvapení se nekoná, ale na druhou stranu je Bohemian Rapsody řemeslně poctivě natočený film. Rami Malek válí a Oskara si právem zaslouží. Už jen za ten předkus a líbání se s knírači. Je však potřeba pochválit celé herecké obsazení, které sedí a dost odpovídá podobě skutečných hudebníků. Ač nejsem žádným velkým fanouškem Queen, užil jsem si to .... ()

gulama

Mám tento žánr ráda od dětství, ale to nic nemění na tom, že ne každému bych dala byť jen 4 hvězdičky. Nechám si uležet v hlavě jestli za pět hvězd může film sám o sobě - je dobrý, a nebo jestli je to dáno výbornou hudbou. :) ()

Lupes

Vlastně jsem čekal všelicos, od tendenční hysterie vymýšlející si dobové pronásledování homosexuality až po efektní, prázdnou a bulvárně přitažlivou pařbu Freddieho života. Ale ono se nic z toho (téměř) nekonalo! Příjemné překvapení. Úžasné je zachycení určité jemnosti a ztracenosti citlivého indického kluka ze slušné rodiny. Veškerá Freddieho výstřednost je pouhým projevem hledání, jeho touha po lásce a "rodině" je nabízena nepodbízivě, bez velkých gest a emocí, a sympatie tak vzrůstají po celou dobu filmu. Dojemné scény umírání si tvůrci také odpustili a střízlivě zůstali u koncertu ve Wembley jako vrcholu celého filmu. Tleskám! Tohle je film dělající pro sexuální menšiny dobrou práci, protože namísto Pride parade exhibice či vyvolávání paranoie volí cit a lásku. Nakolik je Freddieho příběh uhlazený dohledem žijících členů kapely je těžko říct, ale pokud tohle mají na svědomí, je to skvělá práce. A navíc ta spousta muziky! ***** ()

E lan

Ač nemám rád Queens tak tohle je tak krásný film vkusně podbarvený jejich hudbou, že jsem se kochal a užíval si každou minutu. Skvělý příběh, herecké výlony jak z partesu... ne, není tu co vytknout! Bravo! ()

Gardenboy

Nedá sa inak. Maximalizmus vo všetkých smeroch, povinnosť vidieť v kine alebo na obrej obrazovke s tým najlepším zvukom, aký sa len dá zohnať. Inak to nemá zmysel. Odchádzal som z kina ako obarený, s pocitom, že som videl niečo výnimočné. ()

rublik05

Neuvěřitelně kvalitně zpracovaný snímek o jedné z nejvýraznějších kapel a osobnosti v hudebních dějinách a já jsem moc rád, že jsem si tento mimořádný zážitek mohl poprvé vychutnat v perfektně ozvučeném kinosále. Opravdu jsem nečekal tak intenzivní, energií a emocemi narvaný film, který diváka doslova pohltí, naprosto skvostné herecké obsazení spolu s poctivým filmařským řemeslem dávají vzniknout vskutku mistrovskému dílu. Rami Malek naprosto úžasný, veškerá ocenění za tuto roli dostal právem. Ve finále mi ani vůbec mi nevadila lehká zdrženlivost a vynechání drsnějších a diskutabilních témat. Závěrečný koncert z Wembley je něco naprosto ohromujícího. Zde není o čem debatovat, maximální spokojenost a pro mě zcela nevšední zážitek. 10/10 ()

Armin82

Minulé století vyprodukovalo spoustu skvělých muzikantů, kteří se více či méně nesmazatelně zapsali do hudební historie. A Mercury byl určitě v první pětce těch, kteří tu hudbu ovlivnili nejvíc, takže životopisnej film byl jen otázkou času. O tom jakej byl člověk, jaký vedl život a co ho ten život stálo, nemá smysl nějak rozebírat. Prostě každý génius ve svém oboru má nějaké ty své démony a úchylky. Těch muzikantů, kteří umřeli předčasně je nespočet a těch rockových určitě nejvíc, protože ty jejich bohémské životy mimo pódium, byly většinou docela masakr. Každopádně tady hodnotím film a ten mě hodně oslovil. Rami Maleka jsem poprvé viděl v mnou docela kriticky hodnoceném filmu Need for Speed.  Ale to nebyla ani hlavní role a ani tam nedostal moc prostoru. Přesto, že jeho svlíkající odchod z firmy pobavil. Nicméně tohle je úplně jinej level! Po tom co předvedl a jak se do role vžil, byl Oscar oprávněný. A taky si myslím, že ani samotný perfekcionista Mercury, by na jeho výkonu nic špatného nenašel. Dávám 100% za zpracování filmu, bez nudných pasáží, dobrou hudbu, takřka autentické záběry a takřka autenticky ztělesněného FM v podání Ramiho Maleka. ()

Hellknight12

Bol som na Tom v kine raz a nikdy viac za mňa strata času niečo mi na Tom filme nehorázne vadilo... Ale čo nwm... Ja som skoro pri Tom filme zaspal v kine a to sa mi nestáva ani pri tých najnutnejších a najhlbších filmov.. jediné čo mi na Tom filme nevadilo bol záverečný koncert... Čakal som to inak spracované... Celkové hodnotenie za mňa je 30%. ()

Nix

Nikdy jsem nebyl velký fanda Queen, ale díky tomuhle filmu jsem si doplnil vzdělání o jeden z nejlepších koncertů historie. Biografie není zas tak zaživná, ale stojí za to si počkat na konec. A Malek odvedl skvělou práci, já ho za to nebudu hanit, naopak, sošku si zasloužil. ()

john.h

Moc dobre, vtipne, prijemne, se spickovou hudbou (samozrejme) a i celkem dojemne. Bal jsem se, ze to bude jen muzikal, kterej nepoleze moc do Freddieho soukromi, ale obava nebyla na miste a clovek se o Freddiem a Queenech dozvi dost novych veci. Nechybely ani radne bukvicojdni scenky. Rami Malek mel tezkej ukol ztvarnit takovou legendu a musim rict, ze mi jeho xicht do teto role nesedl a trailery me nepresvedcily. Hned v uvodu ale Malek vyvrati veskere pochyby prijemnym vykonem, kterej divaka bavi kazdou minutu cim dal vic a nikdy nesklouzne na hranici parodie. Hned po projekci jsem si musel pustit koncert ve Wembley a on tu pusu mame vazne poslal! ()

hazdrova

ÁNO, ÁNO, ÁNO. Ay-yo, ay-yooooo. Erodidododoodo. All right! Freddie je legenda legiend. Som rada, že som vďaka tomuto filmu mohla spoznať aj ostatných členov kapely (Brian May ako cez kopirák). Rami Malek sa vám spočiatku ako Freddie na 100% nepozdáva, lebo Freddie je len jeden. Ku koncu filmu som si však uvedomila, že sa mi zliali do jeho osoby a musím povedať, že bravúrne predvádzal Freddieho pohyby na javisku a celé som mu to zožrala. Koncová scéna je taká veľkolepá, že sa vám chce strápniť v kine a začať tlieskať. Oceňujem aj zahrnutie homosexuálnej problematiky a vtipné scénky. Už teraz viem, že tento film uvidia aj moje deti. 5* ()

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (více)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě