Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Dawe2

Z výkonu Malka padá brada. Herecky i pěvecky. Škoda jen leckdy zbytečných životopisných nepřesností viz i zajímavosti. Ale za to jsem hvězdu ubrat nedokázal. Velký zážitek, skvělý obraz na plátně. ()

SamGee

Queen je známa rocková kapela, ktorá vyhrala množstvo ocenení a získala si srdcia divákov po celom svete svojimi legendárnymi pesničkami ako We Will Rock You, We Are the Champions alebo Bohemian Rhapsody. Príbeh o tejto kapele nebol sfilmovaný, až kým sa toho neujal režisér komiksových filmov X-Men Bryan Singer. Film rozpráva o úspechov a pádoch speváka Freddieho Mercuryho (Rami Malek) a jeho hudobnej skupiny. Na začiatku deja sú bezvýznamnou kapelou, avšak postupom času sa stávajú najväčšími hudobnými hviezdami na svete. Zatiaľ čo kapela získava popularitu, Mercury bojuje so svojou homosexualitou a má konflikty s kapelou. Je iba na ňom, aby prekonal svojich démonov a napravil vzťahy kým nebude príliš neskoro. Aj keď celá snímka je obyčajným životopisom, je doplnená o skvelé scény s hudobnými momentmi, ktoré dokážu vtiahnuť diváka do scény a ohúriť ich svojou veľkoleposťou. Platí to hlavne pri scéne vytvorenia pesničky Bohemian Rhapsody a koncertu Live Aid, ktoré sú zlatými vrcholmi filmu. Humorné scény s členmi kapely fungujú rovnako výborne ako srdcervúce momenty. Jediným negatívom v tomto filme je zobrazenie Freddieho temnej stránky. Podľa mňa by neuškodilo filmu, keby mal viac pohoršujúcich scén znázorňujúce jeho divoký životný štýl. Najväčší potlesk z hereckého obsadenia si zaslúži herec Rami Malek, ktorý dokázal zahrať Mercuryho vďaka svojej charizme a dokonale zachytiť jeho povahu. Herci hrajúcich členov kapely a ostatných postáv nezaostávali za Malekovým výkonom a podali slušný výkon. Pesničky od Queenu sú perfektne zakomponované do kontextu filmu, dostávajú sa ľahko pod kožu a okamžite vyvolávajú zimomriavky a nutkanie si zaspievať slávne hity. Kamera Newtona Thomasa Sigela zachytáva každý detail v celom filme a navodzuje správnu atmosféru. Bryanovi Singerovi sa podarilo natočiť film nielen o hudobnej kapele, ale aj o tom, že aké je ťažké zvládnuť nátlak v showbussinese a prekonávať veľké prekážky vo verejnom a súkromnom živote. Vďaka tejto téme, nesmrteľnej hudbe a ikonickej postave sa Bohemian Rhapsody stáva najlepším filmom roka, ktorý si určite zaslúži Oscara. Odporúčam ho vidieť tým, ktorí sú fanúšikmi Queenu alebo majú radi životopisné filmy o slávnych osobnostiach. Príbeh: 9/10, Herecké výkony: 9/10, Hudba: 10/10, Kamera: 9/10, Celkovo: 9/10. ()

Saxos

To by byl dojatej i sám Freddie. Po velmi dlouhé době jsem zažil, že diváci z hlediště kina začali odcházet až po kompletním dokončení závěrečných titulků. Zajímavé. To je to nejlepší hodnocení. Film se hodně točí kolem koncertu Live Aid z roku 1985 /doporučuji, ale v jednom zátahu to nedáte a stejně v těch 960 minutách není vše/. ()

kokofek

Nemůžu hodnotit jinak,než se připojit k vysokému hodnocení.Vnímám film jako poctu zpěvákovi,který uměl vstoupit do lidských srdcí a navždy v něm zanechat stopu.Nezajímá mě jestli je filmi zcela pravdivý,protože pravda je relativní a každý ji vnímá jinak.Nastíněné situace zcela odpovídají mé představě o pocitech člověka,který je odlišný a ví jak lidé odlišnosti vnímají.Děkuju ti Freddie! ()

Mainstage..

Full zážitek IMAX, Flóra.. kolik jich takovejch tady vlastně je, jakože kin? Nevím. Ale tohle?! Neskutečný. Člověk si vybírá, když má chuť si užít. Fredie to ale uměl každým coulem! Neskutečná jízda i pro absolutního ignoranta. Taková ta zlatá pí*ovina/socha by ho neměla minout. Výkon noo, nemám slov. Výpovědní hodnota mého komentáře asi nula, ale tohle bylo něco. Ufff.. dobrou noc. ()

Sunwheel

Dlho som premýšľal ako mám tento film hodnotiť. Nikdy som nebol skalný fanúšik Queen, aj keď ich výnimočnosť a vplyv na celú rockovú scénu som vnímal už od detstva. Poznal som asi všetky skladby, ktoré zazneli od nich vo filme, pretože ich počujete neustále všade okolo seba. Od filmu som čakal istú gradáciu, nejakú (alebo aj nejaké) love story, množstvo muziky, cit pre detail a nadšenie mladých ľudí pre rock and roll. A dočkal som sa všetkého! Jediné, čo mi vadilo na filme, som zistil až po pozretí zaujímavostí o ňom. Uveril som v kine všetkému! ()

Chaloupek

Je to strašně dobře udělaný film. Nebo možná dokonalý videoklip. Jako takový si určitě zaslouží zdejší hodnocení, ale.. Spousta věcí se nestala tak, jak nám film ukazuje a hlavní problém je v tom, co nám film neukazuje nebo neříká vůbec. Ale čtyři* si to zaslouží, protože nakroucené je to sakra dobře. ()

Rian_witcher

Rami Malek mě strašně štval v seriálu Mr Robot. Ovšem za ztvárnění Freddieho bych mu dal okamžitě Oskara. Film se opravdu snaží být především o skupině Queen jako o celku a výběr všech herců, a jejich fyzická proměna, se povedla dokonale. Decentní naznačení Freddieho homo-kokainovo večírků filmu neuškodilo. Naopak celek příběhu působil decentně a 85% scén (zvláště těch, kde zněla hudba Queen) bylo skvělých. Nejsem fanoušek Queen, ale nakonec jsem musel uznat, že úplně všechny užité skladby velice dobře znám. Cosi ve mě chtělo zpívat písně spolu s kapelou a zapomenout, že sedím v setmělém sále kina. ()

Paserak

Masterpiece! Probrečel jsem několik kapesníků a zavzpomínal i na koncert ve Wembley k uctění Freddieho památky. Kdo by dnes nevzpomenul na jedinečné vystoupení tehdy stoupajících Guns n´Roses? Pro nás, co jsme Freddieho odchod zažili silný film. Pro mladé cesta do středověku....ale takový je již život. Jdu dál poslouchat Who wants to live forever a The show must go no. ()

Leb_Halabala

Bohemian Rhapsody byl v kině fakt zážitek, řemeslně suprově provedenej, dynamickej film, každopádně je škoda, že si film vymejšlí, překrucuje pravdu a je nepřesný. Téměř démonizuje postavy, které už dávno nejsou mezi námi a nemůžou se obhájit. Celou historii kapely scvrkává na pár písniček. Prostě přidává drama tam, kde nebylo, třeba u koncertu Live Aid, před kterým Freddie ještě nebyl diagnostikován s AIDS nebo ''rozpadu'' kapely, kvůli sólovému albu, což se nikdy nestalo.. To je pro mě dost velký zklamání... ()

Ornaldinho

Jen absolutní cynik, ignorant nebo troll tomuto filmu nedá 5 hvězd. Pro mě asi nejsilnější filmový zážitek z kina (na Titaniku jsem v kině nebyl). ()

sebulba1981

To je poprvé,co upravuji komentář.Bohemian Rhapsody je vynikající a strhující film o životě nejlepšího zpěváka a showmana všech dob.Ano,sice by to měl být film o skupině Queen,ale producenti vypráví příběh z pohledu hlavního frontmana Freddieho Mercuryho.A tady musím vyzdvihnout výkon Ramiho Maleka,protože to, co předvedl na plátně, je neskutečně věrné zachycení Freddieho osobnosti.Jestli akademie neocení tento mimořádný herecký výkon,tak u mě ztratila váhu.Film jsem už viděl v kině třikrát a pořád nemám dost.A na závěr musím vyzdvihnout casting,protože všichni herci,co se účastnili natáčení tohoto projektu,jsou si věrně podobni originálním osobnostem,hlavně Gwilym Lee jako Brian May je k nerozeznání od skutečného Briana.Bohemian Rhapsody je rozhodně film roku. ()

Skylwalker42

Dobrá Syngerova režie a famózní Malek - 100 % Oscar? Ano, život Mercuryho se dá vycucnout na tři dalsi filmy, ale tohle mi naprosto stačilo. ()

kacer4

Typická šablóna from zero to hero zaručí dej bez prekvapení. Tulák s talentom prerazí s kapelou až na vrchol ale klesne požitím drog, no dá sa zase dokopy a končí ako víťaz. Tuto film nemohol rozhodne ťažiť. Zlatá baňa ale boli emócie, s ktorými sa tu pracovalo tak dobre, až som sa miestami držal na uzde. Veľmi dobrý film po dlhej dobe. ()

DaNvYto

Absolutní pecka, která bourá stropy v kinech stejně tak, jako Queeni bourali stropy na stadionech bez střechy! Byl jsem na tom již po třetí, věřím, že ne naposledy. Zhruba 2 měsíce od uvedení do kin stále na Queeny chodí plný dům. To jsem ještě nezažil. Rami & Oscar. ()

Fuksinka

Na tom filmu není nic nového, nic originálního. Vlastně nic, proč by měl mít tak extrémně vysoké hodnocení. Kromě duše. Malek vás dostane a vy si ho okamžitě zamilujete a prožíváte s ním všechno. Skvěle natočené, zahrané, napsané... Musím to vidět znovu. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě