Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

TomKey

Všem těm, co si stěžují, že: 1) Freddie není Freddie, 2) film není drsnější a akčnější, 3) dostatečně se nezabývá Freddieho excesy a homosexualitou - všem těmhle hnidopichům zřejmě unikla odpověď, kterou jim dal film sám. Ve scéně, kdy na tiskovce senzacechtiví novináři bombardují Freddieho otázkami na jeho orientaci a jeho excesy, se do chvilky ticha ozve Brian May: Prosím, mohli bychom mluvit o HUDBĚ? Protože tenhle film je především o hudbě, legendě a fenoménu jménem Queen. A z tohoto pohledu je odveden dokonale! Howgh! ()

Hrebo

Po vsech tech akcnich srackach, na ktere chodim cely rok je todle film, ktery me emocne uplne vyzdimal! Neskutecny zazitek! o soundtracku se snad nemusim ani psat, ale herecky vykon Maleka byl neskutecny nikdy bych neveril ze Mr.Robot dokaze takhle zahrat. V kine 2x jsem byl jen na temny rytir: povstal a todle je druhy adept! ()

pornohavo

Hodnotím po rozležani v hlave na druhý deň. Musím priznať že technika a vývoj dnes prinášajú neuveriteľne možnosti. Aby som sa cítil naozaj ako na koncerte Live Aid (ktorý vlastním v originál VHS kvalite) to si museli dať tvorcovia tohoto snímku naozaj záležať. Celý film je spracovaný výborne, krásne a akoby autentické zábery na vypredaný Wembley ale aj výkon a podoba hercov ma nútili byť v napätí celý film. No myslel som že už nikdy Freddie ani nikto jemu podobný nevystúpi a práve som ho videl takmer naživo v kine. Silný zážitok, fúú... Spadla mi sánka :) Geniálne, pan Singer ()

Milan.Nedwi

Ty 4 hvezdy davam za Ramiho neskutecny vykon, který si tu zlatou sošku právem zaslouží. Nicméně mě mrzí že ve filmu vidime jen málo z jeho burajého života a nelíbili se mi ty střihy. I tak nadprůměrný film a ztvárnění koncertu Live Aid fenomenální. ()

4EverCinema

QUEEN jsem poslouchal, ještě dříve nežli jsem rozuměl jedinému slovu z jejich písní. Neodradilo mě to, ba naopak. Doprovázeli mne po celý můj život a já si je zamiloval. Originalita kapely a unikátnost písní, které znám nazpaměť mě k nim táhla do sedačky kina i ve dne uvedení předpremiéry. A já se opět zamiloval a ne jen díky mé slabosti pro kvalitní filmy. Musím přiznat, že jsem byl na pochybách. Věřil jsem talentu Ramiho Maleka, již díky jeho ztvárnění Eliota v mém oblíbeném seriálu Mr. ROBOT, ale nevěřil jsem zpracování tak silného příběhu do filmu hned po prvním shlédnutí traileru. Díky bohu jsem byl zbaven všech pochybností, jakmile film začal. První minuty mě pevně sevřeli na místě a nepustily až do rozetmívačky a silné pocity zadostiučinění se mě stále ještě nepustily. Samozřejmě jdu do kina znovu a už z dálky vyhlížím s ohromnou nedočkavostí 4K BluRay Steelbook. Ozvěna monumentálnosti tohoto díla, se mi neustále drží v paměti. Rami si mě i spolu s celou moji rodinou opět získal. Nejlépe zvolený herec pro někoho tak nezapomenutelného, jako byl Freddie Mercury. Ostatní herci jako by z oka zbytku kapely vypadli. Velkolepá oslava, to je tento film a já si ho až do konce svých dní budu držet blízko u srdce. Skutečně to vypaluje díru do nebe a do duše. Bylo to krásně zpracované, scény vytříbené, herecké výkony vyladěné a hudba samozřejmě dokonalá do poslední sekundy. Není příliš filmů, Které si zaslouží tolik pozornosti v životě, tak krátkém, jako je ten lidský. Toto, je jeden z nich a já neměl důvodu, abych zadržoval slzy. Love of my Life. ()

Dr.Taby

Takže viděno poprvé a to byla rocková jízda. Viděné podruhé a byl to doják - už jsem věděl, jak to s Freddiem dopadne :-). Většinou, když vidíte takový film, tak vidíte někoho, kdo hraje a +/- zpívá, jako jeho živá předloha. Tady je prostě kouzlo dokonalé. Obsazení je prostě dokonalé, hudba strhující, jsou tam nějaké časové nejasnosti, ale jako celek to drží po hromadě. Škoda jen, že We will rock you nebylo zařazeno v rámci filmu do Live Aid. ()

j1c2

Úžasný film. Obrovská síla, zatlačilo mě to úplně do židle. Miluju filmy, kde mě pohltí tento silný pocit a už dlouho se mi to nestalo. Samozřejmě obrovskou roli hraje úžasná hudba skupiny Queen, ale zasazená do rámce životních událostí v tomto filmu je to teprve bomba. ()

Belda76

Vše již bylo níže napsáno. Za mě nejlepší hudební film, který jsem viděl - Rami Malek jedinečný. A posledních 20 minut byla FAKT PECKA!!! ()

Bublushka

Už když jsem se o tomto filmu dozvěděla, nějak jsem tušila, že to bude dost dobré a jak jsem v kině zjistila, opravdu jsem se nemýlila. Už dlouho jsem neviděla tak skvělý film, plný emocí, krásy a dojmů. Chytl mě vlastně už od začátku, když začala hrát oslňující hudba od Queenů a já se začala cítit dobře. Jak o tom tak přemýšlím, nevím vlastně co filmu vytknout. Každá minuta byla zábavná a bez chybičky. Bylo to celou dobu milé, krásné, ale ne zbytečně sentimentální, ale nádherně smutné jako život sám. Fredieho mi bylo postupem času tak líto a v podání Ramiho Maleka byl jak živý. Měla jsem pocit, že je na scéně opravdu sám Fredie, Malek ho ztvárnil bravurně a myslím, že předvedl dokonalý výkon hodný spousty cen. Ale to celé herecké obsazení, které bylo tak živé a uvěřitelné, až jsem měla pocit, že se dívám na samotnou kapelu. A podoba některých byla doslova až šokující. Některé scény pak byly tak silné, že jsem nejednou nezakryla slzy a stále mi je vnitřně trochu teskno když si vzpomenu na Fredieho osud a vše co ho obklopovalo. Díky filmu jsem si uvědomila jak krásný, skvělý, jedinečný a neopakovatelný člověk to byl. Samo vrstvení příběhu mi přišlo pěkné a nic tam nepřekáželo ani zbytečně nevyčnívalo. Velmi také oceňuji, že se ve filmu vlastně neobjevují žádné sexuální scény, které by se ve Fredieho příběhu nabízely a v dnešních filmech se objevují často, ale podle mě dost zbytečně. Zde vůbec nebyly a bylo to jen dobře. Stačil náznak, slova, pohled a bylo jasné, o co se jedná a co se děje. Tyto věci se dají podat vkusně a silně, jak je toho tento film důkazem. Malek v tomto ohledu ztvárnil Fredieho opravdu skvěle. Film mě těšil od začátku do konce a celou dobu jsem měla pocit, že jsem tam s nimi. A to hlavně na závěrečném koncertu k LiveAid, který byl podán tak, že jsem se cítila, jako bych tam taky byla, bušilo mi srdce a nadšeně jsem si užívala dokonalou show plnou emocí a krásy. O to víc jsem si díky tomuto filmu i této scéně uvědomila, co Queeni přinesli světu a to nejen díky Frediemu. Velkou míru měl jeho dokonalý hlas, ale také skvěle propracovaná hudba a image. Z filmu jsem odcházela nadšená a plná emocí i smutku a stále mi vězí v hlavě. Už teď vím, že se na něj ještě několikrát podívám. Je to film, který má potenciál stát se legendou (vždyť už teď je na ČSFD jako třetí nejlepší film, a to se u nových filmů moc nestává). Dlouho jsme neviděla tak skvělý film, u kterého bych cítila tolik emocí, smutku i radosti a nadšení. Je to opravdu dokonalá pocta Frediemu i samotné kapele Queen a myslím, že přesně takhle by se životopisné filmy měly dělat. Dlouho tu nebyla taková pecka a myslím, že také dlouho nebude. ()

somme

Naprosta spokojenost i dojatost, ..dojatost nad skvelosti tech nesmrtelnych songu, Malekovu vykonu, feelingu, vizualu i stastne ruky pri castingu i v maskerne. Skoda ze sem na Live Aid nemohla byt,musela to byt jizda.. ()

Kacenka_73

Absolutní pecka… chybělo jen vstát a zpívat s nimi… víc do komentáře nedám, protože ty emoce prostě slovy nepopíšu… ještě teď nedýchám… ♥ ()

Kaylar

Tenhle film je samozřejmě určitou "povinností" pro všechny fanoušky skupiny Queen a vlastně pro všechny fanoušky classic rocku. Myslím, že si všichni diváci příběh vychutnají a budu mít tak určitou možnost průniku do životního příběhu Freddieho Mercuryho a do historie skupiny. Drobné chronologické či jiné nepřesnosti asi odhalí jen nemnozí a dají se, myslím, akceptovat. ()

KKNovak129

Přiznám se, že se mi onen snímek na tolik líbil, že jsem jej v sále kina shlédla již dvakrát a to hned dva dny po sobě. Možná si někteří z Vás řeknou, že jsem šílenec, dobře přiznávám - hrdě se přiznávám k tomu, že jsem fanouškem kapely Queen, která je sice možná staromódní, ale pořád je jednou z nejlepších :) Co se týče samotných pocitů, emocí a vůbec prožitků u sledování, opět podotýkám, že bronzové místo mezi filmy si všichni tvůrci i herci zasloužili. Pochvalu si zaslouží opravdu všichni, není jediný člověk, kterému bych něco vyčítala, že na filmu pokazil. I když jsem se ze začátku bála, že Rami Malek nebude tím pravým Freddiem, jakého všichni známe, zaslouží si velkou pochvalu za svůj perfektní herecký výkon, díky němuž hodně lidí poznalo Mercuryho osobnost - přestože všechny písně byly přes playback originálních skladeb, nebylo to poznat, jeho rty jako by splývaly, v očích bylo vidět vzrušení, adrenalin a hlavně touha po slávě a obdivu, trefil dokonce i obličeje, grimasy, legrační vyzývavé pohyby. na jevišti. Krásně bylo vidět, jak se legenda rocku za ta léta měnila, jak byl nejdříve plný života, chtěl zkoušet a objevovat nové věci, potom se dočista pomátl ze své slávy a myslel jen na sebe, drogy, peníze, své kočky a sex, no a nakonec, jak se ho z ničeho nic zmocnila krutá nemoc a donutila jej se sebou něco dělat, dokud je ještě čas. Úžasný výkon ovšem podali i ostatní ‘členové Queen’: Gwilym Lee byl stále klidný, chytrý a vážný, do hry na sólovou elektrickou kytaru dal celé své srdce, přesně jako to dělal Brian May; Ben Hardy byl tím pravým náladovým hysterikem, velmi vtipným, zároveň však citlivým, někdy až agresivním, stejnak jako Roger Taylor; no a Joe (Joseph) Mazzello zůstával tím posledním členem, pátým kolem u vozu, baskytaristou Johnem Deaconem. O ostatních hercích nemůžu moc mluvit, jelikož o jejich rolích vím opravdu málo, ale i přesto věřím, že do hraní dali všechno. Ohledně mého vztahu k tvorbě Queen samotné... Pocity, to, jak se cítím pokaždé, kdy slyším jejich hudbu, se nedá jen tak popsat, slova se velmi těžko hledají. Ale zkusím to alespoň stručně, obecně: Každý úder bicí, konkrétně basového bubnu, mi připomíná bití srdce, proto je mi onen zvuk tolik příjemný, a pravděpodobně tím nejpříjemnějším ze všech. Každé sólo elektrické kytary mi připadá jako křik, když zavřu oči, představuju si někoho na velkém kopci, jak ze sebe z plna hrdla dostane ten dlouhý překrásný zpěv. Basová kytara, ta dodává nejen rytmus, ale také melodii, nutí vás si zpívat, dostane vás na jiné myšlenky. A zpěv? Jeho vzácný nádherný hlas ve mě budí adrenalin, vzrušení, nutí mě vstát z místa a začít tančit, dělat všelijaké šílenosti, probouzí ve mě optimismus, nekonečnou fantazii - probouzí ve mě jeho samotného. Když vnímáte melodii, málokdo vydrží nedupat nohou do rytmu, klepat si prsty jako by hrál na klavír, broukat si. Pokud ovšem vnímáte text skladeb, pokoušíte se porozumět každičkému slovu, často se stane, že nezadržíte slzy, jelikož si uvědomíte, za jakého stavu a podmínek je TI čtyři psali, skládali. Všichni hráli s těmi slovy, že ‘byli mimoni, kteří hráli pro ostatní mimoně’ (jak Rami Malek řekl v samotném filmu), nehráli kvůli slávy nebo penězům, psali, hráli a vystupovali tak, aby se vcítili do svých fanoušků, aby se navzájem lépe poznali. Mezi nejdojemnější scénky proto řadím ty, kde publikum zpívalo, spolupracovalo s hudebníky a pak scénku, kde Mercury odcházel z nemocnice kvůli vyšetření AIDS a jeho fanoušek, jenž ho v čekárně poznal, tiše zanotoval jednu z jeho oblíbených hlášek, načež mu Freddie pouze tiše odpověděl tím, že se otočil jeho směrem a onu melodii po něm zopakoval. Víc si myslím, že ani nemusím říkat. Jednoduše a stručně řečeno, film se velmi povedl! Pokud si chcete pobrečet, zazpívat, odreagovat se, něco nového se dozvědět, udělejte si jedno volné odpoledne čas na dvou a čtvrt hodinové představení a zajděte si do nejbližšího kina ;) () (méně) (více)

bavorak2

Ano je oslava Queenu jak vysita,ano je to oda na Mercuryho jako blazen,ale vydknout se tomu neda prakticky nic.takze 5hvezdicek a 95 %. ()

spawn87

Miluju životopisné hudební filmy a tenhle se jasně zařadil na první místo i proto, že sám jsem velkým fandou kapely Queen. Trochu jsem očekával, že film bude směřovat až do Freddieho smrti a zakončení bude vystavěné na písni Show must go on, kterou Freddie nahrával z posledních sil. Na to, že se Queen vyšvihla do širšího povědomí mezi roky 74-75 a tudíž do legendárního Live Aid v roce 85 uběhlo více jak deset let, ve filmu to působí jako by se jejich kariéra odehrála v rozmezí maximálně pár let. Chybí mi zde několik milníků, které ve filmu nenašly své místo. Např. sólová kariéra Rogera Taylora, spolupráce s Davidem Bowiem, Flash Gordon atd. Ale tak ono nacpat do 130 minut přes 20 dlouhých let života kapely a přes 20 krátkých let života, byť rozmanitého a bohatého člověka jakým byl právě Freddie Mercury, je nemožné. A co jsem tedy sledoval na plátně? 130 minut perfektních hereckých výkonů a nadupané muziky, které přesvědčí téměř každého, jaký že to byl formát ten zubatý chlapík s hlasem od boha a že Queen je jednou z největších kapel všech dob. 92% ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě