Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V roce 1977 se frustrovaný vyjednavač FBI Holden Ford dává dohromady s tajným agentem Billem Tenchem a začne studovat novou třídu vrahů. (Netflix)

Recenze (46)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ze všech knih Johna Douglase a Marka Olshakera jsem četl zrovna Mindhuntera (Lovce duší), takže jsem tentokrát věděl, do čeho jdu. Tím pádem jsem neočekával žádnou akční smršť, a proto jsem nemohl být zklamán. Už z první epizody je mi jasné, že se seriál o knižní předlohu jen občas jemně otře, ale pokud bude pokračovat v podobném duchu, nebudu si stěžovat. ()

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čekala jsem něco jineho... i tak to bylo zajímavé. Holden je divnej, jeho partak vypadá fajn, Debbie nesympatická (taková statická). Zajímavý střet starého zatvrzelého smýšlení (Už jako batoleti mu koukalo z očí, že je zatracenej úchyl, že jo chlapi.) s novým. Případ na konci brutální, doufám, že ho vyřeší. Určitě dám i další díly. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Byl jsem z mnoha směrů varován, že pilot stojí za hovno, ale poté se to údajně pořádně rozeběhne. Pilot z mého pohledu úplně za hovno nestál. Zřejmě mi jen chvíli potrvá než si na ústředního retarda trošku zvyknu. Na jednu stranu je fajn, že je naivním retardem, který vše teprve začíná zkoumat. Divák má tak příležitost nasednout do vlaku na první zastávce a zkoumat zároveň s ním. Neexistuje zde tedy žádný intelektuální rozdíl a divák bude všemu krásně rozumět a všechno postupně poodkrývat a nehrozí, že bude během sledování zmatený a tím pádem nasraný. Drtivá většina keců mi přišla vcelku zajímavá a určitě zde vidím obrovský potenciál a obrovskou šanci, že jsem narazil na další seriál, ze kterého budu nadšený. Zkoumat mysli lidí, jejichž pojetí a chápání světa se značně odlišuje od toho běžného, je vždy zábavné a zajímavé. Jediné, co mě na celém seriálu prozatím sere je to, že si ten borec našel tu nejméně sympatickou, maximálně otravnou a značně nehezkou dívku. Ať už si s ní povídá, nebo ji soustruží, tak v obou případech trpím. Doufám, že brzy zhyne. Na seznamovací díl, který měl být debilní to tedy rozhodně debilní nebylo. Při letmém nahlédnutí na percentuální diferenci ve zdejším hodnocení v rámci jednotlivých epizod, se bojím dát více než tři hvězdy, protože se obávám, že by mi 5hvězdičková škála nemusela u dalších dílů tak úplně postačovat. Takže hodně hezké tři kousky a těším se na další díl, který už by údajně debilní být neměl. ()

LachtanShows 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejlepší je rozkoukat co nejvíce seriálů přesně v období, kdy máte nejméně času. Potřeboval bych jeden vedlejší život, ve kterém bych jen 24/7 koukal na Netflix a i po měsících non-stop režimu bych měl stále co sledovat. Mezi ty, které bych určitě nepřehlédl, patří zajisté Mindhunter, tažný kůň současných VOD kriminálek, kterého jsem prostě musel zkusit a vůbec nelituju. ()

classic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začal som pozerať nový, kriminálny seriál MINDHUNTER ( tento názov by sa dal ľahko preložiť, ako “Myseľ Lovca” ) , pričom sa musím priznať, že ma seriály vo všeobecnosti, bohvieako neinteresujú, nezaujímajú, netrápia, pretože vskutku nepotrebujem vidieť všetky série Game of Thrones a cetera. Len nedávno som upieral zrak na mysterióznu, menšiu, osem epizódnu, celkom teda aj zaujímavú vec - 11.22.63, ktorú som po dokončení ohodnotil, ako zlatý, priemerný stred. A škoda toho, lebo tu panoval sprvoti tvorivý potenciál, ktorý sa začal pomaličky vytrácať. Preto som sa rozhodol, že nabudúce si vyberiem trochu viac starostlivejšie, do čoho sa pustím, ak sa pustím. Prilákala ma tentokrát značka, spočívajúca v jej MENE : / DAVID FINCHER patrí medzi mojich obľúbených režisérov, i keď ho doteraz nemám uvedeného v rebríčku TOP 10. Práve toto mi automaticky vysvetlilo, že tu mám právom očakávať, čosi naprosto fascinujúce, čo sa zaoberá témou, ktorú má tento tvorca, už skrátka v malíčku. Riešiť všelijakých beštiálnych VRAHOV, nie je nič, čo by bolo pre neho španielskou dedinou. Je to mix kultového thrilleru Se7en, kde už úvodné titulky sa naschvál podobajú práve tomuto napínavému filmu s Bradom Pittom a Morganom Freemanom ( takmer sú úvodné titulky podobné, ako vajce vajcu ), a ako druhý prvok by som uviedol legendárny ZODIAC, to znamená, že seriál je dobovým, RETRO štýlom, presne v tomto duchu, ale o dekádu starší, keď sa premietal strhujúci film - PSIE POPOLUDNIE, a áno, pozerajú ho tieto postavy, kde sa zaskvel excelentný AL PACINO. Je mi predstavovaný akýsi inštruktor a vyjednávač v jednej osobe, HOLDEN FORD, ktorého si môžem kľudne priradiť, zaradiť k Federal Bureau of Investigation. Zoznámi sa s iným detektívom Billom Tenchom, kde jeho herecký predstaviteľ, Holt McCallany, sa dobre pozná s tvorcom Davidom Fincherom. Chodia okolo horúcej kaše, a už veľa nechýba, aby boli zoči - voči, akémusi ľudskému monštru, ktoré sa také ale nenarodí, to sa v ňom postupne vytvára, pestuje...? ! Môže za to prostredie, v ktorom vyrastá... ? Napríklad, pozrite sa na Charlesa Mansona, a jeho šialenú sektu, s podtitulom : “FAMILY” , konečne už zomrel, ale tieto postavy, by ani na sekundu nezaváhali, a na mieste by mu venovali peknú guľku do čela s hákovým krížom, a toto inak šľachetné gesto, by mali úplne na háku, na saláme, v paži. Nemali by žiadne výčitky svedomia... Zasadenie deja do druhej polovice 70. rokov, 20. storočia, robí seriál sám o sebe, veľmi a viac = iniciatívnym, činorodým, aktívnym, čulým... Som zvedavý na nasledujúce epizódy, ktoré sa už určite viac intenzívnejšie zahryznú do mysle lovca, ak sa to vôbec dá ? Ak máte v obľube Davida Finchera, t. j. jeho filmy : Sedem a Zodiac, tak ste 100 % vítaní, je to na vlas podobné týmto, už kultovým veciam, ktoré opäť a účinne ožívajú... ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama