Když Gregův otec (Steve Zahn) synkovi pohrozí, že ho pošle do vojenské školy, pokud nepřestane tropit hlouposti, vypadá to na prázdniny pod psa! Neslavný je pro Grega hned úvod, když předstírá, že pracuje v nóbl společenském klubu, jehož členy jsou i Rowleyovi. Kempování s otcem mu na náladě také nepřidá, a aby toho nebylo málo, na scéně se objevuje nový čtyřnohý člen rodiny Heffleyových, který Gregovi v tomto zábavném filmu pro celou rodinu přichystá nejednu potíž! (oficiální text distributora)

Lukes15

Co se týče hodnocení je pro mě trojka nejrozporuplnější ze všech dílů. Určitě je to lepší než čtverka (2017), ale slabší než dvojka. Váhal jsem mezi 3* a 4*, nakonec jsem se sice přiklonil ke 3*, ale film to není vůbec špatný... Na odreagování úplně ideální. ()

JesterKruger

Naprostý Vrchol série. Nejlepší děj. Každopádně, pes od Hefflyů nedělá velkou roli ve filmu. Už jen Rodrickův koncert, nebo Rodrickova záchrana z bazénu, nebo lebkodrtič, mě nemohl nedovolit se šíleně rozesmát. Nejlepší díl série. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

zuzulend

Společně s jedničkou se mi tento díl líbí nejvíc.Dvojka taky nebyla špatná,ale nebavila mě jako tyto dva díly.3 možná byla i lepší,než jednička.Film měl říz,bavil mě a docela jsem se u filmu nasmála.,,dětští" herci předvedly obdivuhodné výkony.Je úsměvné pozorovat neobyčejný život,obyčejného chlapce,kterému komplikuje život jeho rodinka.Upřímně mu takový vzrušující život závidím. ()

Linduna

četla jsem všechny díly a viděla všechny filmy DIARY OF A WIMPY KID...knížka je samozejmě dost lepší, ale filmy se mi taky moc líbí. tento díl se mi ale líbí snad nejvíc, a to vše kvůli scéně, kde Devon Bostick paroduje Justina Biebera. písnička mnohem lepší než originál. stojí za to, se podívat! ()

pravda1

Toto je si najslabšia časť z tejto momentalnej trilógie.Oproti prvej a druhej časti to stratilo asi 70% humoru.Jednoducho nemastný neslaný rodinný film ktorý s každou novou časťou stráca dych. ()

hajner

Slabé a nevtipné, už som videl oveľa viac filmov s detskými hrdinami a oveľa vtipnejších keď už nič iné. ()

dejvik007

budu asi jeden z mála ale za mě tenhle díl byl ze série ten nejlepší,když to tak zhodnotíme 1,2,3 díl tak vlastně ano všechny jsou na podobný úrovni není nějaký extra lepší či horší ale mně se tenhle díl líbil začátkem jsem si říkal to bude nic moc ale po chvilce se to rozjelo neříkám že jsem se nějak zasmál ale spíš se mi celkově líbí ta atmosféra a všechno v tomhle filmě proto 5 hvězdiček ()