Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

Dont

Hodně se mi zamlouvalo herecké představení talentovaného Tye Sheridana, jsem moc zvědavý na jeho další herecký vývoj. Potěší účast i dalších již etablovaných hereckých osobností, Matthew McConaughey je opět vynikající, Sam Shepard, Michael Shannon, Sarah Paulson a Reese Witherspoon také skvěli, i když dostali mnohem menší prostor. Zejména u posledně jmenované Reese je to trochu zarážející, protože právě její Juniper je docela důležitá postava, o které jsme se určitě mohli (a asi i měli) dozvědět více. Spolu s výraznějším zapojením něžnější poloviny „osudového vztahu“, kolem kterého se příběh točí, jsem postrádal i větší údernost a náboj. Záměrně jsem v poslední větě použil slovo příběh, film jako takový se totiž točí spíše okolo vztahu Ellise a Muda, a především vypovídá o tom, jak charismatický cizinec ovlivňuje pohled dospívajícího kluka na svět. ()

Martpod

Co se Matt přestal honit za svalama, je jen málo rolí, který bych mu nesežrala. A obzvlášť tyhlety středoamerický vidlákoviny žeru i s navijákem. ()

fallangell

Uvaha nad tim, co vse dokaze vydrzet laska, co vse formuje mladeho cloveka a jak dlouho jde sundavat jeden clun ze stromu. Navic skvely vykon Matthewa McConaugheyho. ()

Frenegonda

Cigáro mezi zubama a ještě do toho cedí moudra. To je Mud! Pro dva čtrnáctiletý kluky je vzor chlapa jako blázen. A taky jo Rikitan od bobřích hochů by mohl závidět! Celou tu dobu jen a jen přípravy jak tu zatracenou loď dostat z toho stromu! Sakra Ellis má fakt koule a nebojí se! Nesnáší ale, když Rikitan - Mud hodí jen tak před palubu svou Juniper a využije k tomu Ellise. Robít na kusy modlu...byly to fakt jen kecy co Mud říkal? Nebo je to fakt chlap, za kteryho se stojí postavit a stát se třeba i zlodějem? ()

Eržik

Shit a Love. To jsou zde nejčastěji skloňovaná slova. A opravdu podchycují jednoduchost námětu, který je však perfektně zpracovaný. Film má zkrátka atmosféru a emoce. Dialogy krásně ladí a nic mi nepřijde jako přílišné vydírání jak tomu často u podobného žánru je. Postavy jsou jasně a skvěle zpracovány a zahrány a tím příběh dostává na síle. Mě navíc potěšil i pro mě vždy srandovní a roztomilý jižanský přízvuk. Ain't that right? Byly to fajn strávené dvě hodiny v kině. Láska je matoucí a bolavá, ale buď ji máme, nebo ji stejně hledáme.. Shit! ()

zbyshek

Zpočátku to vypadá jako pohodová klučičí bojovka na plátně. Ono je těžký vymyslet originální téma či námět. Tudíž je tu vždy nějaký film, který je filmu podobný. To znamená následné srovnávání. A proto už není zas tak zajímavé,se kterým námětem tvůrci přijdou, ale záleží na samotném zpracování. Toto drama si myslím je na vysoké úrovni. Nakonec se to chytá i závažných témat, což jsem nejdříve neočekával. Je jasné, že tohle není film pro děti. Já jsem rád, že už nejsem dítě a mohl jsem sledovat zajímavý příběh o vychytralém Mudovi, který hezky využije 2 mladé chlapce na cestě za svobodou. 65%. ()

M.i.k.e

výborně zahrané (jak ze strany McConaugheyho tak hlavně dětský herců) jižanské drama o hledání lásky,které by ale ve středové pasáži zasloužilo minimálně o půl hodinu zkrátit.Nevadí mi pomalé a rozvleklé filmy,ale nesmí mě v půlce začít uspávat...70% ()

Aljak

Príbeh to bol celkom zaujímavý, hoci sa to väčšinu deju točilo len okolo toho istého - až na to, že sa kúsok po kúsku akoby odkrýva pravá tvár niektorých ľudí. Z celého filmu sa mi však najviac páčilo to oddané správanie Ellisa a Necka, ktorí tak poslušne pomáhali Mudovi, aj keď si nemohli byť poriadne istí o tom, kto vlastne je a prečo to všetko robí. Aj keď všetko to bolo vlastne v mene Lásky... Idea toho filmu bola veľmi pekná, ale popravde som čakal oveľa viacej - možno by tomu prispelo aj zmenšiť rozsah a hlavne vniesť do toho trošku viac tajomstva alebo mystérie. Najsympatickejšou postavou celého filmu bol pre mňa určite Ellis, aj keď to jeho správanie bolo trošku naivné, to všetko zapríčinené jeho predstavou o Láske. ()

peiton

Po plytkom Magickom Mikeovy prichádza pre Matthew McConaughyho zase nie zrovna vydarený snímok o bojovníkovi za lásku,ktorá nestojí za to (ach opäť tie mrchy ženy)! Okrem toho,že to bolo o ničom sa celé točilo okolo jednej a tej istej problematiky,ktorá nestála za to,aby sa jej venovalo čo i len 5 minút navyše z môjho drahocenného času.Dávno sa mi nestalo,že som mala miestami až dosť časté nutkanie pohrať sa s myšou na počítači za účelom posunúť dej (no vytrvala som).Pýtam sa sama seba.A o čo by som prišla?V podstate vôbec o nič.Za celú tú nezmyselne dlhú minutáž som bohužiaľ nenatrafila ani na jedinú scénu ku ktorej by som sa časom rada vrátila.Hold smola.Musím sa priznať,ak by som nemala takú slabosť na M.McC...na ktorého sa môžem pozerať do konca dní a napriek tomu pohľad naňho ma neomrzí,(hoc bol po celý čas v jednej a tej istej košeli a roztrhaných džínach),asi by som to zabalila a celé vzdala.Sklamaná 30%. ()

Figu

Matthew McConaughey má poslední dobou opravdu parádní formu. Nic to ovšem nemění na jeho stále stejně opakující se slizké vizáži, která ho řadí mezi smetánku vedle Dana Nekonečného a Jirku Pomejeho. Nicméně on je krapet lepší, než zmiňovaní borci a točí i dramata s originálním názvem MUD (logicky jméno hlavní postavy). Píšu do závorky "logicky", protože další ze supr českých překladů mě smíchy rozsekal a pomalu na Danny the dog - Utrženého ze řetězu zapomínám. Na příběh o muži na útěku se pěkně kouká, chvílemi je to i zajímavá podívaná, musím ocenit herecký výkony obou klučinů, jenže se to vše tak nějak na můj vkus táhne a nudný stopáže střídají ještě nudnější.... Čekal jsem víc a hlavně jsem nečekal "Happy end". 55% ()

Martin741

Moja prva skusenost s reziserom Jeffom Nicholsom a hned podpriemerny film. Namet kamaratstva Mek Konagyho /Amistad,, Ponorka U 571/ s dvoma chlapcami je nezaujimava, MekKonagy mozno vie hrat, ale ten herec mne rozhodne nie je sympaticky a doteraz som si nezvykol na jeho "super genialne herecke vykony". Okrem neho tu hra vsak krasna Reese Witherspoon /Walk the Line 2005 a Americke Psycho/, na ktoru sa aspon dobre pozera. Tempo je rozvlacne, film straca na razantnosti a postupne zacina divaka dokonale nudit. K tomu ta sialena minutaz 131 minut, to je des- bes. 40 % ()

Havaj8

Náhodou, pro ty dva kluky to musí bejt prázdninový dobrodružství na celej život. Hlavně teda pro Ellise, ten toho stihl o něco víc než jeho kámoš. Navíc se ukázalo, jakej může bejt ve 14 letech slušnej ranař. Dokonce i Matthew v hlavní roli mě dost bavil, přesto že jeho postava byla chvílema matoucí a ne až tak výrazná. Reese Witherspoon před 8 lety sakra kus blondýny, dlouho sem s ní žádnej film neviděl. Určitě to není takový drama o Mudovi, jak sám název napovídá. Je to mnohem širokosáhlejší a nebejt těch kluků, tak si to ani omylem nedokážu představit. Výborný výkony obou. ()

MA.KI

S výjimkou z mého pohledu trochu přepísknutého závěru scénáristicky velmi chytré / minimalistické / civilní drama režiséra Jeffa Nicholse, jenž po Take Shelter natočil další pozornosti hodný snímek pro diváky, kteří u filmu a nad filmem rádi přemýšlejí. ~ Do jižanského prostředí v okolí Mississippi situovaný příběh o dvou čtrnáctiletých chlapcích, již jednoho dne na opuštěném ostrově s lodí v korunách stromů a jedovatými hady v tůni objeví tajemného Muda se záhadnou, zřejmě kriminální, minulostí, nabízí poměrně širokou paletu témat. Počínaje ošemetnou otázkou důvěry v druhého a odbourání předsudků, přes problematiku pomoci, ochoty (pomoci) a lhostejnosti až, řekl bych, ke stěžejní tematice snímku, kterou jsou různorodé MEZILIDSKÉ VZTAHY (láska muž – žena, rodič – dítě, přátelství), z nichž vyvěrají další nebo i již zmíněná témata. ~ Nejzajímavější postavou není kupodivu Mud, nýbrž jeden z chlapců – Ellis, jenž v rámci svého dospívání pomalu proplouvá do světa dospělých, do světa takového, jaký je doopravdy, do světa, v němž nic není černobílé a takové, jak se může zdát na první pohled, do světa, v němž je třeba zdravého úsudku… Ellisův idealistický, možná ještě tak trochu dětský, pohled na svět, na lidi i na jejich vztahy (na rozdíl od jeho kamaráda – racionalisty) naráží na objektivní realitu (rozvod rodičů, neopětovanou první lásku starší spolužačky apod.), nicméně tento bezelstný idealismus, schopnost empatie a obětování se pro druhého dává této postavě obrovskou hloubku a hodnotu. Režisér k jeho postavě říká, že "Ellis úporně hledá pěknou podobu fungující lásky, nejprve u svých rodičů, potom u nejlepšího přítele a nakonec i v postavě Muda. Chce vědět, zda a jak láska účinkuje. Zoufale potřebuje objevit nějaký příklad, který bez problémů FUNGUJE." ~ Většina stopáže naprosto bezkonkurenční, posledních 15 minut a zvlášť poslední záběr trochu zklamání, přesto jednoznačně doporučuji. Inteligentní film se skvěle napsanými postavami i skvěle hrajícími herci. ()

Nach

Mud v podání Matthew McConaugheyho si vás získá stejně, jako Ellisa s Neckboneaem. A ukáže vám strasti milování i zamilování. Možná i prvních lásek. Jeff Nichols přišel s osobitým příběhem, který za veškerým tím bahnem, vesnickým hrubiánstvím a chudinou skrývá pouto přátelství a odevzdanosti pro přátelství, které stojí nad zákony i hodnoty, které nejsou striktně dodržovány. Je to mírně artový film, který i v akční scéně na závěr si zachovává svou tvář. Nudnější pasáže má a nejspíše nebudu mít tendenci ho vidět znovu, ale svě čtyři hvězdy si odnese rozhodně. 75% ()

laik_60

ja neviem ako iní, ja som si ten film v jedno nedeľné popoludnie užil. výborný výkon chlapcov (najmä mladý Elis (hral ho sheridan) zaujal. No a ten sladkavý dobrý koniec na záver... neškodné... fakt neškodná oddychovka. :) ()

bourec

Filmek na jedno kouknutí,při kterym sem se překvapivě s ohledem na tempo a vyznění filmu ani nenudil.Dobře zahraný,dobře obsazený,prostě bez újmy koukatelný.60%. ()

C0r0ner

Už u Take Shelter jsem si říkal, že je Nichols skvělý režisér, akorát se mi netrefil tématem. Mud bylo o kousek lepší, ale pořád to není nic, co bych vyhledával. Příběh to byl sice zajímavý a neschematický, ale prostě mě to moc nechytlo. Hodně nahoru to ale zvedl výživný konec, který ve výsledku znamenal dobrý zážitek. 80% ()

Wormboy

Slovami klasika.... There is mud, mud on my nose! There is mud, mud on my hair! There is mud, mud on my hands! Mud, mud everywhere. MUD! a to bude jedina asociacia, ktora mi zostane po MUDe :) ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu