Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

campix

Jeff Nichols Mudem rozhodně zaujal. Asi si budu muset políčit i na jeho další počin Take Shelter. Nepochybně se ponese v podobně civilním duchu jako Mud. Hodně minimalisticky a pocitově pojaté drama ze zapadlých ostrůvků na řece MIssissippi, které si pro sebe krade kometa poslední doby Matthew McConaughey i přes to, že v záběru rozhodně není po většinu času. Hutné drama o lásce se solidně vygradovaným finále. ()

Juto

Tento film začínal skutočne silne ale postupne film spomalil tempo až do nudy.  V polovici filmu som čakal, čo sa stane a jednoducho sa to nikdy nestalo. Koniec sa poriadne vliekol. Sklamanie. 3/10 ()

Ondatra

Filmové drama, které má všechno. Nechybí tu pozitivní ale i negativní momenty, láska, rodina, přátelství, ale samozřejmě i nějaká ta akce, která vygraduje úplně na konci. Prostředí mi celý film trochu připomínalo seriál Outer Banks, což nebude jen tak. Jedním z hlavních postav jsou ještě k tomu děti, takže to tomu nahrává ještě víc. Matthew McConaughey odvádí skvělý výkon a Reese Witherspoon zase doplňuje film svojí krásou. Takhle se prostě dělají drama filmy! 9/10 ()

Dawon

Asi každý si v životě musí projít prvním zlomeným srdíčkem a díky tomu i chirurgickým odstranění jeho "růžových brýlí". Občas ale není jednoduché pochopit, že to s tou láskou nedopadne pokaždé tak, jak si to v hlavě namalujem. To nám dokazuje i mladý klučina Ellis, který je tak trošku beznadějný romantik a svých iluzí o životě se drží jako klíště i přesto, že se ho o ně opravdu usilovně snaží připravit téměř všichni v jeho okolí. No a když se do tohodle mixu přídá Matthew McConaghey, jakožto záhadný svalnatý uprchlík, tak je z toho ve finále velice příjemná podívaná, u které si člověk tu a tam zamudruje, jaké jsou ty baby občas svině. :-) Ikdž kdoví, třeba za to ty chuděrky ani nemůžou...nebo ano? ()

filmharmony

...tak tohle mě fakt bavilo... skvělý Tye a jeho Ellis, klobouk dolů... vynikající rytmus, pomalé, líné dialogy, muzika - miluji kolébavý rytmus filmu s těžko luštitelnou atmosférou, která se táhne jako asfalt... černý a poctivý... detailní vykreslení postav, přesto je u každé zachováno tajemství... ...no bravo... ()

dr.fish

Ti kluci byli fakt dobří a film tak precizně gradoval k finále, musím uznat, že takhle pomalé tempo a přesto jsem se nenudil ani chvíli, klobouk dolů. 80% ()

eisha3

Matthew McConaughey žije ve staré loďce na stromě někde na opuštěném ostrově, kouří jednu cigaretu za druhou, smrdí už od pohledu a od mládí miluje Reese Witherspoon, kvůli které zabil chlapa. A tak se skrývá a utíká před svou minulostí. Pak jsou tu dva malí kluci, kteří mu pomáhají znovu najít tuhle lásku jeho života a snaží se zjistit, co že to vlastně ta "láska" je. Tak a to je asi tak všechno. Film, co nemá konec. Tohle by se u něčeho, co si říká drama, asi nemělo stát. ()

vesper001

Je tomu pár týdnů, co mě Jeff Nichols dostal špičkovým schizothrillerem Take Shelter a tak není divu, že jsem se na jeho další počin třásla jak poník na kedlubnu. Děj Muda je čepován z jiného soudku, zůstalo ale pomalé tempo a jistota nechtěného a neodvratného. Na Matthewa s tím divným příjmením mám těžkou alergii a jen nerada připouštím, že se s rolí zmuchlaného robinsona popasoval dost dobře, Reese musí aktivovat ochranitelský pud v každém, kdo neprohrál chromozóm Y na automatech a vývoj mladistvých postav se ubíral přesně opačným směrem, než je běžné – od nesnesitelnosti k sympatiím. Marktwainovský příběh se zaobírá problematikou otcovství, pomstou, která sice dobře chutná, ale špatně z ní bývá mstiteli, touhou po dobrodružství a lásce a o ideálech a jejich koncích. Mimoto se divák také dozví, že žena byla stvořena podle zcela jiného projektu, než muž, a že nikdo nemá život napsaný úhledným písmem na rovných řádcích. Hvězdičku strhávám jen za zbytečnou předvídatelnost (člověk nemusí být vědec, aby odhadl, že když se kamera zálibně pase na stádu hrochů, někdo se ještě před titulky s hippem seznámí osobně) a za to, že mi nikdo nevysvětlil, jak se dá loď zaparkovat na stromě. ()

Radiq

Nó, tak hlavní postavy kluků, to byla filmová lahoda - takovou přirozenost jsem už dlouho neviděl, včetně sprostejch hlášek, co sypou z pusy jednu za druhou. Taky ostatní herci byli skvělí, samozřejmě s vyjímečným Matthewem McConaugheyem v čele. Ten příběh byl ale jak vyšitej z pera někoho, kdo píše scénáře pro americké nezávislé filmy... a zas tak moc mě nebral. Název Mud se možná vztahuje k hlavní postavě Muda, možná k lidskému bahnu (což by odpovídalo hned několika postavám) a nebo k tomu prostředí bahnité řeky, na které se snaží uživit solidní spodina společnosti. Asi o tom máme polemizovat, ale to mě většinou nebaví. Taky (bacha, spoiler!!!) ten konec, kdy v řece vidíme nějakou mrtvolu versus happy end s živým v odplouvající lodi, byla asi nějaká páka producentů nebo nevím, proč to tam bylo takhle mlživě zmlžené. A to nám z toho dělá poměrně průměr... vzhledem k realističnosti a uvěřitelnosti poněkud nadprůměr. ()

snared

Standardní popcorn s nevadícím McConaugheym a Witherspoonovou, který mohl být trošku kratší. Řemeslně (filmově) v cajku. Finální shooting dobrý, konec dobrý, všechno dobré. Na večerní čumendu s přítulkyní ideální. 3,5* Kdyby to vzniklo před pětadvaceti lety Neckbonea by hrál tutově River Phoenix. ()

Ogen

Film dost dobrý nad moje očekávání.... Sice spoustu keců a hodně by se dalo vystřihnout, ale bylo to dobrý příběh nepokulhával a jen plynul sám od sebe ()

Triple H

Konečne po dlhšom období niečo poriadne! Atmosféra amerického zapadákova na 100% - úplne som cítil teplo, komáre, ošuntelé bary a zvetrané pivo. Pekná kamera, veľmi dobrý scenár s veľmi dobre napísanými postavami a v neposlednom rade bez výnimky výborní herci. McConaughey je južan ako prasa - úlohy z tohto prostredia sú mu šité na mieru. Samozrejme si do filmu zase prepasíroval scénu bez trička. ;-) Len dve drobné výtky - prestrelkový záver mi veľmi nesadol a chýbal moment, ktorý by človeka fakt posadil na prdel. Inak ale veľká pohoda. ()

Doudis19

Příjemně poctivé drama s posledni dobou, čím dál lepším McConaugheym a dvojicí dětských herců s velkou budoucností. Jen ten konec je trošku moc akční a vyumělkovanej. ()

maxxxim

Jásne Der Jaaasne! Mňa tiež chytila oná scéna za srdiečko, chvíľami som mal pocit, že King odrazu navlhčí špongiu a ako parťák podá ďalšiemu, ktorý sa prihlási o slovo a takto by to pokračovalo, kým by sa všetci nevystriedali až by bola špongia celkom suchá a naopak končeky prstov účastníkov zájazdu zase trošku vlhké. Kto nechodil na náboženstvo, vie o čom hovorím... Alebo mohli zahrať už na inom mieste spomínaného rodáka z moravskosliezského pohraničia idúceho okolo a zvaného Pézsek Semelka s pleskaním tatránok po krku a naháňaním sa v kruhu za škriekotu a v tureckom sede podskakujúcich súčasne tlieskajúcich ostatných spolupracovníkov mexikánskeho výzoru a pôvodu, to by bola bžunda. Táto scénka tam nemala čo hľadať, ako by povedal niekto, mala pôsobiť impozantne, akože prišla do miestnosti autorita, no pôsobila skôr šokantne dávajúc divákovi priestor na vlastné úsudky ústiace potom do takýchto nespútaných predstáv, čo tiež nie je zlé :), keď si to tak vezmete. V celku to ale bola zábava, taký dobrodružnodobrodružný film. No, teraz ma napadlo, že tie scény, kde tie chlapčiská dávali trojté backflipy na motorke vyzneli trošku komicky, mohli do hlavných úloh obsadiť trošku starších kľukov, tak o rok či dva, inak v pohode. ()

chelseaman22

Natažená metráž slibuje jediné - pohled na to, jak se loď dostává z koruny stromu zpět na vodní hladinu. Pokud k této uvědomělé zápletce přidáte zbitou couru a dva chlapečky, kteří rádi brázdí vody Mississippi, tak dostane perkelt průměrné kvality, jehož nejsilnější stránkou je výskyt herecké persony v podobě Matthewa "Fishtróna" McConaughyho. 58% ()

Mirokukii

Lehce vleklá a velice dramatická podívaná, která i přes své tempo nepustí. Dva kluci, kamarádi pomáhající neznámému v nouzi, a bojující za cit, kterému ještě sami moc nerozumějí. Napětí, s nádechem romantiky a dobrodružství. ()

Qitek

Krásně napsané. Citlivě zrežírované i zahrané. Jeff Nichols opět servíruje malý a velmi příjemný filmový zážitek. ()

Honzek

Ellis a Neckbone jsou obyčejní kluci kterým táhne na patnáct a užívají si venkovského života. Jezdí na motorce, baví se o holkách a občas se projedou na lodi. Jednou dojedou až na ostrov, blízký jejich bydlišti a najdou tam muže jménem Mud. Ten se tam skrývá a poprosí chlapce o pomoc. Musím uznat, že je to velmi pěkná podívaná, kde jsou dobře napsané role a vynikající Matthew Mcconaughey v hlavní roli. Pěknou přírodu podkresluje příjemný soundtrack a děj plyne tak akorát bez větších chyb ve scénáři či režii. Za mě vřelé doporučení, který si tento snímek zcela určitě zaslouží, to je bez debat. ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu