Jednoho dne se hezké a sexy advokátce Claire Kubik naráz zhroutí celý svět. FBI spojí jejího muže Toma s vraždami nevinných civilistů během utajované vojenské operace před patnácti lety. S pomocí skvělého právníka, který pracoval u armády, bojuje Claire za očištění Tomova jména, ale dostává se čím dál blíž k vládnímu tajemství. Nyní riskuje kariéru - a dokonce i vlastní život - aby odhalila pravdu. (Bontonfilm)

Yardie

Takových slabších 60%. Přišlo mi to takové neuspořádané, resp. buď více krimi a vyšetřování a nebo spíše soudní drama. Byla to taková kombinace všeho a nebylo to uděláno pořádně. Děj je celkem předvídatelný, tady není nic objevného. Chybí mi zde i absence nějakého většího napětí. Celkově je to trošku slabší thriller, který ale postrádá napětí a preciznost provedení nebo alespoň důkladnější provedení. Je to takový film na jedno podívání, který nenadchne, ale ani neuškodí. Přidaná hodnota je Ashley Judd, na kterou se celkem pěkně kouká. Howgh! ()

Luqi

Súdnych procesov z prostredia armády tu už bolo habadej a tak sa to scenáristi pokúsili posunúť ďalej dvoma prvkami: veľmi výrazným nátlakom na obhajcov aj v podobe pokusov o vraždu, ktorého cieľom bolo vytvoriť napätie a druhá bol prekvapujúci záver kedy sa z nevinného nakoniec vykľul vrah.............. Bohužiaľ spojením týchto vecí logika dostala totálne na frak, čo u takéhoto žánru by sa stávať nemalo . .............. A keď už teda to prekvapenie na záver, načo preboha tá klišeovitá bitka a strieľanie, veď to sa dalo urobiť oveľa lepšie............... Nečakal som od toho veľa a ani som nedostal........... ()

Pepinec

Nebudu tady machrovat, jak jsem dopředu věděl, co se stane. Mně to totiž bylo jasné už před začátkem filmu, takže jsem v téhle soutěži určitě vítězem. Spíš napíšu to, že kdyby závěr neposlal do kytek logiku předešlého snažení přijít věcem na kloub, plácnul bych do hodnocení klidně hvězdy čtyři. Nesrovnávám totiž všechny filmy s Vykoupením nebo Kmotrem, takže si pak můžu užít třeba jen pouhý fakt, jací herci se tu sešli. ()

Morholt

Příběh sám je předvídatelný až běda, což korunuje závěrečný "zvrat", který divák tuší téměř od začátku, protože takhle jednoduché to být ani nemohlo. Absentuje též napětí, či vypjaté scény ze soudní síně. Přesto filmu nemohu upřít určité tempo a míru zábavnosti, za což patří díky především castingu. Nebýt tu taková herecká sestava, jakou měl režisérk dispozici, nejspíš bych film zařadil do bahna podprůměru, ale Freeman a spol. tu byli a to se počítá. 60% ()

Slavníkovec

Jednoho dne se hezké a sexy advokátce Claire Kubik (Ashley Judd) naráz zhroutí celý svět. FBI spojí jejího muže Toma (Jim Caviezel) s vraždami nevinných civilistů během utajované vojenské operace před patnácti lety. S pomocí důvtipného právníka (Morgan Freeman), který pracoval u armády, bojuje Claire za očištění Tomova jména, ale dostává se čím dál blíž k vládnímu tajemství. Nyní riskuje kariéru (a dokonce i vlastní život) aby odhalila pravdu. Těžký zločin - nudný thriller z prostředí vojenského soudu. Konec protáhli jen z hlediska komerční nudy. Dějový roviny, že by se v tom prase poznalo. Na to, že zde hrajou hvězdy 1. formátu, tak je to výkon leda tak imbecilních tvůrců. Prve jsem dal 3 teď už nemůžu říci nic jiného než, Kdo si JAG neoblíbil, ať nesleduje "Těžký zločin" ()

• V dřívějších verzích scénáře měla postava Ashley Judd vyučovat zákon na Univerzitě Harvard. (Jocker94)
  • Postavu Claire mala stvárniť Anne Heche, tá však ponuku odmietla, pretože sa jej zdalo, že by mala vo filme priveľa priestoru, čo jej nevyhovovalo kvôli tehotenstvu. (pancoyote)