Mladou a ambiciózní Sarah Moss (Brit Marling) najímá elitní soukromá tajná služba a ihned jí zadává nebezpečný úkol. Musí v utajení proniknout do anarchistické aktivistické skupiny s názvem "The East" a zúčastnit se útoků na šéfy korporací, kterým bez trestu procházejí zločiny proti lidskosti. Čím více ale aktivity skupiny rostou, tím více se život Sarah ocitá v ohrožení. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Ekologický snímek vypadající jako na objednávku hnutí Greenpeace a jím podobní. Ne že by nebyl na hlavním problému děje kus pravdy, ale celý průběh je tak naivní, že to snad nemohli myslet ani vážně. Je dost znát i přílišná levnost tohoto celého filmového projektu a je s podivem, že je to určeno do kin. Nejen nadměrná televisnost je do očí bijící a tak kdo u toho v kině neusnul, tak už snad neusne při ničem. Pokud příběh nemá ani stupeň nějakého napětí či něčeho co by dokázalo zaujmout, není o co stát a jedná se o naprostou ztrátu času. To už leckteré dokumenty o ekologii mají daleko větší šťávu než toto. ()

Charlie84

Je srandovní sledovat, jak East nas**l skoro všechny a každého něčím jiným. Já jsem teda z těch, kterým nesedl závěr. Pokud očekáváte hlubokomyslnou sondu do nitra dívčích a chlapeckých srdcí ekoteroristů, inu spíše ne. Ale všichni hezky hrajou, dobře se na to kouká, pohodově to uteče...prostě pohodový filmík. Anebo mi jen klesají nároky:). Každopádně Sound of my voice se mi líbil víc, přišlo mi, že Batmanglij věděl, co chce říct, jak to chce říct a nakonec to řekl - i když já to teda tak úplně nepobral. Tady se mu to trochu rozpadlo pod rukama. Ale jak říkám, na pohodovje večír, proč ne. ()

Hpatrik

Plakáty až béčkové kvality, navozují nepříliš vysoká očekávání, ve skutečnosti je to ale snímek, který určitě stojí za shlédnutí. Už jenom kvůli výbornému hereckému obsazení (Brit Marling k tomu psala taky scénář), zajímavému tématu, který minimálně donutí k zamyšlení a slušnému soundtracku. ()

Tamten

Dobré téma a rozumná zápletka, ale chybí tomu dramatičnost a napětí. I když člověk příliš neví kterým směrem se film či jednotlivé postavy budou dále ubírat, je mu to tak nějak jedno. ()

mira.l

Ojéje, to zase byl kus... To měla být nějaká reklama na Greenpeace nebo jinou podobnou skupinu hippíků?? Při prvních záběrech mi to připadalo jako jakési déja vu Případu Pelikán, ale dlouho to (bohužel) netrvalo. Od začátku mi to nedávalo smysl, nějak jsem nevěděl, ke komu vlastně Sarah patří, co vlastně dělá, proč se vydala, kam se vydala, a kam že se to vlastně vydala, když ne do Dubaje, co tam bude dělat, atakdále, atakdále... Parta (skoro)bezdomáčů, majících takový pěkný zvyk na utužování kolektivu, pokud do něj přibude někdo nový - na večeři se slušně oblect - do svěrací kazajky, se - jak to hezky říkaj Němci - von Zeit zu Zeit umeje a shodí ochlupení, a pak se vkrade na večírek smetánky jakési korporace, která vyrábí léky, které mají ne zrovna libé vedlejší účinky, jindy zase jedna z členek povedeného spolku vyhrožuje vlastnímu tátovi, který vlastní nějakou chemickou továrnu, na podobném večírku, něco mu píchne, pak se ho snaží hodit do sraček, které továrna vypouští, ovšem vše přeruší přijíždějící policajti. Pro zvýšení dramatičnosti je vzorná dcérečka postřelena, sama agentka (nebo co vlastně je) Sarah, když vidí třesoucí se ruce "doktora", chopí se skalpelu, chvíli se jí hrabe holýma rukama v břiše, ani přitom brvou nehne, kulku vytáhne, ale tak aby se neřeklo, tak zlobivou dcerku pošlem do studeného hrobu, tohle přece nemohla dát, no a ten závěr, tak ten už jsem nepobíral, částečně i proto, že jsem ani nechtěl, no tě prdel... Dobře, jedna hvězdička za základní myšlenku toho, že ne vše se na světě pro výdělky děje tak, jak by mělo, a ekologická zátěž planety je enormní, to se přece ví, a druhá, ač ta postava nebyla nijak extra sympatická, za Ellen Page, a víc ať po mně nikdo nechce. Ty dvě hodiny stačily bohatě jednou. ()

GTS_PUNK

Väčší film určený pre menšinové publikum posadnuté dostať riaditeľov nadnárodných korporácií na hranu. Na hranu, kde ich "vymáchajú" v ich vlastnej špine, prípadne im dajú ochutnať vlastnú medicínu. Tak ako to robia hlavné postavy The East - ekologickí aktivisti žijúci na odľahlom squate v okolí Pittsburghu, podnikajúci odtiaľ výpravy do domov, či na párty korporátnych bossov, ktorým chcú znepríjemniť život natoľko, nakoľko ako oni znepríjemňujú životy všetkým ostatným pri honbe za ziskom. Do skupiny je nasadená Sarah, agentka pracujúca práve pre jednu z takýchto korporácií. Časom, keď sa v skupine adaptuje však začína meniť svoj pohľad na vec a namiesto toho, aby na The East donášala, stojí na rázcestí a sama seba sa pýta, čo bude pre všetkých najlepšie. Mlčať a odvrátiť zrak alebo sa ozvať a čeliť následkom dúfajúc, že sa čosi zmení k lepšiemu? To zistí, ale divákovi na konci zostanú tieto otázky z časti nezodpovedané. The East bolo pre mňa sklamaním. Nie veľkým, ale sklamaním. Anarchistické skupiny sú sranda, robia obdivuhodné veci a určite sa v nich pohybuje množstvo zaujímavých ľudí s ešte zaujímavejšími príbehmi, ale The East touto skupinou rozhodne nie je. Po filme na ňu rýchlo zabudnete a pravdepodobne sa k nej nebudete chcieť vrátiť. Ale to nechám samozrejme na vás. ()

sawyer5200

The East je filmom od ktoreho som necakaval vela, myslel som ze to bude taky priemer nevidel som dokonca ani trailer viacmenej som sa prenho rozhodol iba preto ze v nom hra moja oblubena Brit ale to co som videl mi vyrazilo dych. Vyborna tema, ktora stoji za zamyslenie, skvele spracovanie a silny pribeh, ktory na mna zaposobil. Vykon hlavnej predstavitelky musim tiez samozrejme vyzdvihnut. Za posledny cas rozhodne najlepsi film aky som videl. ()

Zombiepod

V produkcii Ridleyho Scotta vznikol ďalší obsahovo nie tak úplne bežný triler, ktorý si do hľadáčika vzal tentoraz hipisáckych aktivistov a jednu infiltrovanú agentku. Svižný rozbeh a niekoľko napínavých scén už od začiatku, navyše role obsadené sympatickými a slušnými hercami. Jedinou chybou je, že East postupne nabieha na ničím neprekvapujúcu filmovú osnovu o moralizovaní, priatelstve, láske, a skončí presne podľa očakávaní. Za jedno pozretie však určite stojí, aktivisticky zameraným divákom určite aj za viac. ()

lord-artoo

Scénář filmu není nikterak originální natožpak prorocký, ale herecké výkony, atmosféra i hudba z něj činí poměrně zajímavou pokoukanou. ()

sWONDER

Výborná a potrebná téma, ale film na prd. Úplne to kazí, že väčšia časť je venovaná samotným aktivistom a nie danému problému. Pasáže kde sa niečo deje, ako-tak udržovali moju pozornosť, ale keď si riešili tie ich trápne rituály a hrali fľašu, som mal chuť grcať. Nedomyslené, rozhádzané a dosť nudné. Nebiť schopného záveru nedal by som ani tie dve. ()

pushover

Jako starej anarchista souhlasím s tím, že terorismus je jediná možnost jak bojovat s mezinárodníma korporacema, ale tenhle film je blbost. ()

TommyDiamond

Rozezléná skupina sqvoterů říkající si děti slunce (východ) bojuje alternativním způsobem proti velkým korporacím , které díky své ziskuchtivosti ničí přírodu a maří lidské životy. Myšlenka radikálů je sice kouzelná a kdo ví jak správná, ale takto bojovat proti někomu a mít ve znaku vepsáno oko za oko, tak to je v dnešním světě trochu barbarské... Film se mi líbil a slyším na to co nám tímto počinem chtějí filmaři řct. Malinko mě zaskočil konec celého příběhu. Myslel jsem, že to celé dopadne trochu jinak ()

lucky.loo

Brit Marling prokázala vynikající herecké i scénáristické schopnosti. Elen Page a Alexander Skarsgard také výborní. Brit jsem si všiml už v Another Earth, kde excelovala a tady mne také nezklamala. Příběh se sice místy malinko táhnul, možná výrazněji méně než 2 hodinová stopáž by filmu tentokráte spíše prospěla. Z mé strany ale celkově spokojenost. Hodnocení: 79% ()

marek29

Film je plochej asi jako 12ka, která si právě nahmatala mokrý prostěradlo, poprvé od toho co shodila plínky. Krom výše zmíněného popisku se tam za 2hod prakticky nic neudá.. Sem tam se parta usmolených mlaďochů po vzoru greenpeace vrhne do nějaké té "akce" ale jinak je film zdlouhavý až uspávající. Je to asi jako říkal verbal :D do toho se párkrát opláchnou a jednou si s hlavním hrdinou agentka v přestrojení zarajtuje.. jinak nic. Brit Marling mi tu připomínala Kate Winslet za mlada :D nevím proč. Průměrný film ()

jafuska

Velmi zajímavý a navíc zajímavý odkaz k nám lidem, pokud se nám nelíbí, co dělají lidé pokud je to špatně, a dělají něco hodně špatného tvrdě proti nim zasáhnout, aby nastala rovnováha dobra a nenávist byla potlačena, film se mi hodně líbil, protože ve filmu je hodně skryta pravda o nás samotných, jak my bychom se postavily kdyby jsme byli jako hlavní hrdinka? ()