Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Komedie, která popisuje jeden den ze života v holičství v jižní části Chicaga. Calvin (Ice Cube), který zdědil holičství po svém otci, v něm vidí pouze zátěž a ztrátu času. Teprve když ho prodá, začíná pomalu chápat otcův pohled a pokouší se holičství získat zpět. V hlavních rolích Ice Cube (Tři králové, Anakonda) a Anthony Anderson (Od kolébky k hrobu). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tentokrát budu trochu hodný a budu předpokládat, že až s dalšími díly to šlo úplně do kelu. Mohou mě ale mile překvapit. Ice Cube je v hlavní roli dobrý, Cedric nejméně otravný, jak jsem ho zažil, Eve je fajn, dějově je to také celkem ucházející. Nic skvělého, ale v rámci komedie s dramatickými a bratrskými prvky mi to na ten průměr stačí. ()

woody 

všechny recenze uživatele

Asi jsem byl v nějakém zvláštním duševním rozpoložení, měl špatný den nebo prostě je tenhle film povedený a mně se líbil. Pro českou komunitu (v USA to pár týdnů vévodilo žebříčkům) je to film nepochopitelný ale ne zas tak o moc jako ty raperské sračky(Myčka, Zkurvenej pátek). Určitě nejvíce mě pobavily plky staříků a pak také duo kriplů pokoušející se otevřít ukradený sejf.Zkrátka jako ze života :-) ()

Reklama

maverick10 

všechny recenze uživatele

Kdyby jsme pominuli, pro evropana nepochopitelny, ty nesmyslny negersky kecy, byla by to prijemna konverzacka o jednom holicstvi, ktere si zije vlastnim zivotem a ktere se stava utocistem skupiny lidi. Nekomu to pripada, ze se tu nic nedeje a ze je nuda. Me to tak ovsem nepripada. Kdyby z toho neudelali cernosskej film, kdyby upustili od cernosskejch kecu a kdyby to neskoncilo happyendem, myslim si ze by pocet hvezdicek nepochybne stoupnul. Ale je kolem toho bohuzel moc kdyby a to neni nikdy dobre. Ovsem kdyz se pres ta kdyby prenesu, vidim v tom neco naivne pekneho, neco hrejiveho co nekteri bohuzel pres ten chladny ghetovsky obal nevidi. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Terence Blanchard: 1. The Speech (Intro) - Cedric The Entertainer & Ice Cube ,2. Trade It All (Part 2) - Fabolous, P. Diddy & Jagged Edge ,3. Stingy - Ginuwine ,4. What's Come Over Me? - Glenn Lewis & Amel Larrieux ,5. Love Session - Ghostface Killah (feat. Ruff Endz) ,6. And We - P. Diddy, Black Rob, Big Azz, Ko-Kaine, G. Dep, Foxy Brown, Craig Mack & The Mighty Ha ,7. Could've Been You - 3lLW ,8. Baby Girl (Terri's Theme) - B2K ,9. Sneaky - Jhene (feat. Lil Fizz Of B2K) ,10. I See You - Best Man ,11. Better To Leave - Jordan Brown ,12. Baby, Baby, Baby - Collin ,13. Ben - Lil Kano ,14. Got To Give It Up (Part 1) - Marvin Gaye ,15. I'll Take You There - The Staple Singers ,16. Big Booty Girls (Outro) - Ice Cube, Michael Ealy, Leon Collier "Jam", Ray Thompson & Eric Lane , ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Jednotlivé scény sa kvalitou a humorom pohybovali v rozmedzí medzi 1* (dojáky) a 4* (dialógy), ale niektoré boli zaručeným receptom na smiech a urobili z tohto filmu "brutal" (yo!) pohodovú záležitosť, takže výsledok je približne 3*. Možno je to naozaj o tom, aký máte postoj k černošským komédiám všeobecne. Ja dobrý (yo!). Pamätáte sa na scény v holičstve z filmu Cesta do Ameriky? Eddie Murphy a Arsenio Hall v multiúlohách ufrfľaných dedkov prekárajúcich sa, ktorý boxer je najlepší na svete? - Barbershop vyzerá ako inšpirovaný práve týmito scénami, pretože tu podobní svojrázni "obyvatelia" holičstva tvoria základ príbehu a naservírujú vám tony černošského konverzačného humoru v ľahkom slangu. Fakt je, že Ice Cube nijaký extra výkon neodvádza, ale jeho herecké (ne)schopnosti aj nudnejšie pasáže filmu zdravo vyvažujú ostatní členovia posádky. Aj keď uznávam, že všetko, čo píše Lima v komentári, je skutočne pravda a skutočne ide o veľmi jednoduchý a prvoplánový príbeh (tradičný humor, trochu rapu a čierneho rasizmu, trochu napätia, nejakí gangstri, boj dobra so zlom a morálne poučovanie), dúfam, že tej bande černochov okolo o nič hlbšie nešlo a tak len splnili svoj "big plan" - yo, man! ()

Galerie (43)

Zajímavosti (3)

  • Jason Winston George měl původně místo role Kevina, hrát roli Rickyho Nashe, kterou nakonec hrál Michael Ealy. (Pumiiix)
  • Herci měsíc trénovali stříhaní vlasů a potřebné věci k rolím v kadeřnictví. Jediný Troy Garity měl předchozí zkušenosti. (Pumiiix)

Reklama

Reklama