Komedie, která popisuje jeden den ze života v holičství v jižní části Chicaga. Calvin (Ice Cube), který zdědil holičství po svém otci, v něm vidí pouze zátěž a ztrátu času. Teprve když ho prodá, začíná pomalu chápat otcův pohled a pokouší se holičství získat zpět. V hlavních rolích Ice Cube (Tři králové, Anakonda) a Anthony Anderson (Od kolébky k hrobu). (oficiální text distributora)

Lima

Ice Cube převezme po zemřelém otci holičství, kde zaměstnává své kámoše a má dilema, jestli ho má prodat. A víc vědět nepotřebujete, nic jinýho se tam neřeší. Cube označuje filmy z jeho produkční dílny jako "real nigger movies". Má recht. V Barbershop hrají výhradně černoští herci - od hlavního přestavitele až po kompars na ulici. Vyjímkou je jeden indický prodavač a jeden z holičů-běloch, ke kterému mají ostatní "bratři" nedůvěru. Tu se mu podaří prolomit až tehdy, když umně strojkem ostříhá jednoho z černých bratrů. Zní to docela pitomě, že? A ono je to pitomý. Cubeovi kámoši se celý film hádají, dělají na sebe různé vtípky. Naštěstí v porovnání s předchozím Cubeovým filmem NEXT FRIDAY ubylo fekálního humoru, dá se říct, že na minimum. Tenhle film snad můžou docenit pouze ve Státech, kde Barbershop byl chvíli na 1.místě TOP žebříčku návštěvnosti. ()

woody

Asi jsem byl v nějakém zvláštním duševním rozpoložení, měl špatný den nebo prostě je tenhle film povedený a mně se líbil. Pro českou komunitu (v USA to pár týdnů vévodilo žebříčkům) je to film nepochopitelný ale ne zas tak o moc jako ty raperské sračky(Myčka, Zkurvenej pátek). Určitě nejvíce mě pobavily plky staříků a pak také duo kriplů pokoušející se otevřít ukradený sejf.Zkrátka jako ze života :-) ()

Dever

Soundtrack Terence Blanchard: 1. The Speech (Intro) - Cedric The Entertainer & Ice Cube ,2. Trade It All (Part 2) - Fabolous, P. Diddy & Jagged Edge ,3. Stingy - Ginuwine ,4. What's Come Over Me? - Glenn Lewis & Amel Larrieux ,5. Love Session - Ghostface Killah (feat. Ruff Endz) ,6. And We - P. Diddy, Black Rob, Big Azz, Ko-Kaine, G. Dep, Foxy Brown, Craig Mack & The Mighty Ha ,7. Could've Been You - 3lLW ,8. Baby Girl (Terri's Theme) - B2K ,9. Sneaky - Jhene (feat. Lil Fizz Of B2K) ,10. I See You - Best Man ,11. Better To Leave - Jordan Brown ,12. Baby, Baby, Baby - Collin ,13. Ben - Lil Kano ,14. Got To Give It Up (Part 1) - Marvin Gaye ,15. I'll Take You There - The Staple Singers ,16. Big Booty Girls (Outro) - Ice Cube, Michael Ealy, Leon Collier "Jam", Ray Thompson & Eric Lane , ()

Djkoma

Nejde Holičství upřít snahu. Je dokonce dobře, že Tim Story natočil film, kde není tolik vidět jeho naprostá neschopnost a kde ho pravděpodobně zachraňují herci, kteří jsou občas vtipní. Cedric the Entertainer je osoba, která je v americe oblíbená, ale nějak mu nemohu přijít na chuť. Ice Cube je známý herec, který se potlouká mezi akčními filmy druhé třetí kvality(XXX 2) a podobnými konverzačními komediemi z čistě amerického prostředí s americkými probléme a vtipy. ()

Rex Mundi

Jednotlivé scény sa kvalitou a humorom pohybovali v rozmedzí medzi 1* (dojáky) a 4* (dialógy), ale niektoré boli zaručeným receptom na smiech a urobili z tohto filmu "brutal" (yo!) pohodovú záležitosť, takže výsledok je približne 3*. Možno je to naozaj o tom, aký máte postoj k černošským komédiám všeobecne. Ja dobrý (yo!). Pamätáte sa na scény v holičstve z filmu Cesta do Ameriky? Eddie Murphy a Arsenio Hall v multiúlohách ufrfľaných dedkov prekárajúcich sa, ktorý boxer je najlepší na svete? - Barbershop vyzerá ako inšpirovaný práve týmito scénami, pretože tu podobní svojrázni "obyvatelia" holičstva tvoria základ príbehu a naservírujú vám tony černošského konverzačného humoru v ľahkom slangu. Fakt je, že Ice Cube nijaký extra výkon neodvádza, ale jeho herecké (ne)schopnosti aj nudnejšie pasáže filmu zdravo vyvažujú ostatní členovia posádky. Aj keď uznávam, že všetko, čo píše Lima v komentári, je skutočne pravda a skutočne ide o veľmi jednoduchý a prvoplánový príbeh (tradičný humor, trochu rapu a čierneho rasizmu, trochu napätia, nejakí gangstri, boj dobra so zlom a morálne poučovanie), dúfam, že tej bande černochov okolo o nič hlbšie nešlo a tak len splnili svoj "big plan" - yo, man! ()

• Jason Winston George měl původně místo role Kevina, hrát roli Rickyho Nashe, kterou nakonec hrál Michael Ealy. (Pumiiix)
  • Herci měsíc trénovali stříhaní vlasů a potřebné věci k rolím v kadeřnictví. Jediný Troy Garity měl předchozí zkušenosti. (Pumiiix)