Holičství

Barbershop

Holičstvo

Komedie / Drama

USA, 2002, 102 min

Inteligentni a vtipna komedie, ktera se odehrava v nejsvatejsi ze vsech svatyn afro-americkych komunit - holicstvi. Pribeh je jednoduchy a predvidatelny, Ice Cube zdedil holicstvi v neprilis dobre ctvrti a stoji pred rozhodnutim zda pokracovat v rodinne tradici, nebo holicstvi prodat a jit si za svym snem - nahravacim studiem. Ve filmu je spousta sqeleho etnickeho humoru, ktery bohuzel zustane v nasich podminkach nepochopen a nedocenen. Must-see pro fanousky tohoto zanru.(4.10.2004)

• Lavinia

Pro nás zdlouhavá nudná sonda do života černé komunity, tzv. černý film, výjimka jeden běloch. Komorně se odehrává hlavně v holičském krámku, kde dřepí několik dědků nad šachy a kecají typicky černošsky celý film, kde zaměstnanci přiholují černé hlavy a kecají typicky černošsky celý film, kde majitel je znuděn holičskou profesí a rád by dělal něco jiného, ovšem naletí lichváři a pak se s tím musí poprat ... K vykloubení čelisti zíváním, asi tak záživné jako Slunce, seno pro amerického černocha.(6.8.2014)

Asi jsem byl v nějakém zvláštním duševním rozpoložení, měl špatný den nebo prostě je tenhle film povedený a mně se líbil. Pro českou komunitu (v USA to pár týdnů vévodilo žebříčkům) je to film nepochopitelný ale ne zas tak o moc jako ty raperské sračky(Myčka, Zkurvenej pátek). Určitě nejvíce mě pobavily plky staříků a pak také duo kriplů pokoušející se otevřít ukradený sejf.Zkrátka jako ze života :-)(19.11.2005)

Soundtrack Terence Blanchard: 1. The Speech (Intro) - Cedric The Entertainer & Ice Cube ,2. Trade It All (Part 2) - Fabolous, P. Diddy & Jagged Edge ,3. Stingy - Ginuwine ,4. What's Come Over Me? - Glenn Lewis & Amel Larrieux ,5. Love Session - Ghostface Killah (feat. Ruff Endz) ,6. And We - P. Diddy, Black Rob, Big Azz, Ko-Kaine, G. Dep, Foxy Brown, Craig Mack & The Mighty Ha ,7. Could've Been You - 3lLW ,8. Baby Girl (Terri's Theme) - B2K ,9. Sneaky - Jhene (feat. Lil Fizz Of B2K) ,10. I See You - Best Man ,11. Better To Leave - Jordan Brown ,12. Baby, Baby, Baby - Collin ,13. Ben - Lil Kano ,14. Got To Give It Up (Part 1) - Marvin Gaye ,15. I'll Take You There - The Staple Singers ,16. Big Booty Girls (Outro) - Ice Cube, Michael Ealy, Leon Collier "Jam", Ray Thompson & Eric Lane ,(5.5.2011)

Hoci nie som cieľová skupina, ktorej by sa táto komédia mala páčiť (černoch žijúci na predmestí živoriaci na úrovni minimálnej mzdy), tak sa mi nielenže prekvapujúco páčila, ale som sa aj skutočne pobavil. Rozhodne to považujem za lepšiu komédiu než tie rádoby americké srandičky, ktoré vsádzajú na úplne iný typ humoru. Čoskoro si dám s Ice Cubom ešte asi dačo ďalšie.(14.11.2011)

• - Jason Winston George měl původně místo role Kevina, hrát roli Rickyho Nashe, kterou nakonec hrál Michael Ealy. (Pumiiix)

• - Herci měsíc trénovali stříhaní vlasů a potřebné věci k rolím v kadeřnictví. Jediný Troy Garity měl předchozí zkušenosti. (Pumiiix)