poster

Holičství

 • USA

  Barbershop

 • Slovensko

  Holičstvo

Komedie / Drama

USA, 2002, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rex Mundi
  ***

  Jednotlivé scény sa kvalitou a humorom pohybovali v rozmedzí medzi 1* (dojáky) a 4* (dialógy), ale niektoré boli zaručeným receptom na smiech a urobili z tohto filmu "brutal" (yo!) pohodovú záležitosť, takže výsledok je približne 3*. Možno je to naozaj o tom, aký máte postoj k černošským komédiám všeobecne. Ja dobrý (yo!). Pamätáte sa na scény v holičstve z filmu Cesta do Ameriky? Eddie Murphy a Arsenio Hall v multiúlohách ufrfľaných dedkov prekárajúcich sa, ktorý boxer je najlepší na svete? - Barbershop vyzerá ako inšpirovaný práve týmito scénami, pretože tu podobní svojrázni "obyvatelia" holičstva tvoria základ príbehu a naservírujú vám tony černošského konverzačného humoru v ľahkom slangu. Fakt je, že Ice Cube nijaký extra výkon neodvádza, ale jeho herecké (ne)schopnosti aj nudnejšie pasáže filmu zdravo vyvažujú ostatní členovia posádky. Aj keď uznávam, že všetko, čo píše Lima v komentári, je skutočne pravda a skutočne ide o veľmi jednoduchý a prvoplánový príbeh (tradičný humor, trochu rapu a čierneho rasizmu, trochu napätia, nejakí gangstri, boj dobra so zlom a morálne poučovanie), dúfam, že tej bande černochov okolo o nič hlbšie nešlo a tak len splnili svoj "big plan" - yo, man!(16.5.2005)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Terence Blanchard: 1. The Speech (Intro) - Cedric The Entertainer & Ice Cube ,2. Trade It All (Part 2) - Fabolous, P. Diddy & Jagged Edge ,3. Stingy - Ginuwine ,4. What's Come Over Me? - Glenn Lewis & Amel Larrieux ,5. Love Session - Ghostface Killah (feat. Ruff Endz) ,6. And We - P. Diddy, Black Rob, Big Azz, Ko-Kaine, G. Dep, Foxy Brown, Craig Mack & The Mighty Ha ,7. Could've Been You - 3lLW ,8. Baby Girl (Terri's Theme) - B2K ,9. Sneaky - Jhene (feat. Lil Fizz Of B2K) ,10. I See You - Best Man ,11. Better To Leave - Jordan Brown ,12. Baby, Baby, Baby - Collin ,13. Ben - Lil Kano ,14. Got To Give It Up (Part 1) - Marvin Gaye ,15. I'll Take You There - The Staple Singers ,16. Big Booty Girls (Outro) - Ice Cube, Michael Ealy, Leon Collier "Jam", Ray Thompson & Eric Lane ,(5.5.2011)

 • Djkoma
  **

  Nejde Holičství upřít snahu. Je dokonce dobře, že Tim Story natočil film, kde není tolik vidět jeho naprostá neschopnost a kde ho pravděpodobně zachraňují herci, kteří jsou občas vtipní. Cedric the Entertainer je osoba, která je v americe oblíbená, ale nějak mu nemohu přijít na chuť. Ice Cube je známý herec, který se potlouká mezi akčními filmy druhé třetí kvality(XXX 2) a podobnými konverzačními komediemi z čistě amerického prostředí s americkými probléme a vtipy.(18.2.2007)

 • PlayBitch
  ****

  Inteligentni a vtipna komedie, ktera se odehrava v nejsvatejsi ze vsech svatyn afro-americkych komunit - holicstvi. Pribeh je jednoduchy a predvidatelny, Ice Cube zdedil holicstvi v neprilis dobre ctvrti a stoji pred rozhodnutim zda pokracovat v rodinne tradici, nebo holicstvi prodat a jit si za svym snem - nahravacim studiem. Ve filmu je spousta sqeleho etnickeho humoru, ktery bohuzel zustane v nasich podminkach nepochopen a nedocenen. Must-see pro fanousky tohoto zanru.(4.10.2004)

 • maverick10
  ***

  Kdyby jsme pominuli, pro evropana nepochopitelny, ty nesmyslny negersky kecy, byla by to prijemna konverzacka o jednom holicstvi, ktere si zije vlastnim zivotem a ktere se stava utocistem skupiny lidi. Nekomu to pripada, ze se tu nic nedeje a ze je nuda. Me to tak ovsem nepripada. Kdyby z toho neudelali cernosskej film, kdyby upustili od cernosskejch kecu a kdyby to neskoncilo happyendem, myslim si ze by pocet hvezdicek nepochybne stoupnul. Ale je kolem toho bohuzel moc kdyby a to neni nikdy dobre. Ovsem kdyz se pres ta kdyby prenesu, vidim v tom neco naivne pekneho, neco hrejiveho co nekteri bohuzel pres ten chladny ghetovsky obal nevidi.(24.2.2008)

 • - Jason Winston George měl původně místo role Kevina, hrát roli Rickyho Nashe, kterou nakonec hrál Michael Ealy. (Pumiiix)

 • - Herci měsíc trénovali stříhaní vlasů a potřebné věci k rolím v kadeřnictví. Jediný Troy Garity měl předchozí zkušenosti. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace