Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

Axineya

2 a půl hodiny nebytečné nudy, pokrytectví a psychického deptání... Ani Mansell to nezachránil. Jedna hvězdička za herecké výkony. Ale usínala jsem u toho celou dobu... ()

chewbac.Ca

1x * za výkon Jennifer Connelyove a 1x * za pěkný pohled na Emičku Wattsonovou jinak Darrene oproti černé labuti opravdu krok zpět! P.S. ty zhovadilé šutrovité golemy ti nezapomenu!!! ()

mata77

Tento film na mňa urobil nečakaný dojem. Má v sebe pridanú hodnotu, ktorá ho od biblických príbehov jednoznačne odlišuje. Atmosféra scén, tlačenie na environmentálnu strunu a poukazovanie na celkový charakter ľudstva, ktorý sa časom nemení a v ktorom sa "dobrý" jednotlivec stratí a kde nikto nie je dokonalý. Kvôli tomu, že mi Darren Aronofsky ponúkol toľko priestoru na premýšľanie, som hodnotenie trochu zdvihla. Na druhej strane, je celkom možné, že ak to uvidím druhýkrát, môj dojem sa otočí proti mne a ja si uvedomím, koľko gýčovitosti sa vprace do dvoch hodín filmu. ()

praethoria odpad!

katastrofa na plátne, keď v polke filmu bola postavená archa už som tušil, že bude zle nedobre a druhá polka bude na mori. no a tu sa dostavilo absolútne sklamanie v podobe psychopatického konania postáv, hodinu tam každý chcel každého zabiť, napr: Noe chcel zabiť dieťa ktr. sa malo narodiť priateľke jeho syna, noeho chcel zabiť jeho protivník ešte zo súše, noeho starší syn chcel zabiť noeho, lebo chcel zabiť jeho dieťa, noeho chel zabiť jeho mladší syn, ktorý začal pomáhať chlapíkovi, ktorí chcel zabiť noeho. pri konci noe zapálil lod v ktorej chceli utiecť jeho starší a jeho priateľka, potom sa strhla trma vrma a neoho nepriateľ zo súše, ktorý ho chcel zabiť sa o to pokúsil, taktiež aj jeho mladší syn, ktorý nakoniec zabil tohto chlapíka a k tomu sa priplietol jeho starší syn. pri konci chcel noe zabiť dve dcéry jeho staršieho syna, ktorý ho tiež chcel zabiť ...no asi takto sa tam všetci chceli zabíjať, úplná psychopatina, dej úplne zle a záverečné obrázky happy-endu na súši, ktorú nakoniec všetci našli bez toho aby sa tam pozabíjali dal bodku za touto filmovou katastrofou. bol som na 3D a nejako veľa efektov pre tento film tam nie je ....ZÁVER: ABSOLÚTNE NEODPORÚČAM TENTO FILM. STRATA ČASU,PEŇAZÍ,NERVOV. ()

Joostas odpad!

Tohle je bolestně obludná vykalkulovaná hovadina. Zde se už nedá hovořit o jakékoli sebereflexi. Pro koho to bylo natočeno? Věřící,nevěřící,školáky, seniory,adolescenty?Já se spíše domnívám,že jde o postmoderní karneval pomyjí z New Age a námořníka Pepka. ()

Jadro

Dlho očakávaný boblický projekt, ktorý hneď prekvapí veľmi priateľným spracovaním. Platí tu pravidlo : Vlk sýty, aj ovca celá. Len veľmi náročný divák nepochváli kompromis medzi vierou a scifi. Neviem si predstaviť v hlavnej úlohe iného herca ako je Russel. Len málo hercov dokáže tak dramaticky a účelovo stvárniť neústupnú postavu a to všetko na podmaze citovosti a spravodlivosti, aj keď to niekedy škrípe.. 5star! ()

Kackucka

Způsob zpracování filmu byl velmi originálím náhledem na biblickou potopu. Nicméně film byl podle mě spíše průměrný. ()

Domin1359

Od Noeho jsem čekal novej Oscarovej film, ale pro mě jednoznačný zklamání. Jak už psal Tosim, šel jsem na katastrofickej film, ale ten se mi nedostal. Ty 3* jsou za výkon Raye Winstona, hudbu a efekty. ()

elanista1

S pár pretáčaniami som to dopozeral...som prvý čo to dokázal? Nepozerateľná biblická hovadina, v ktorej sa len žvaní o ničom. Patrím k skupine, ktorí nevedia "what is going on here"..no nevydržal som to pozerať. A pritom tento film neberiem vôbec osobne, lebo biblia mi leží u zadku...len primitívne musím skonštatovať, že Noe je nuda. P.S.: Ak je to teda tak, že Adam a Eva mali troch synov, ako sa teda ľudstvo ďalej reprodukovalo? No napadá ma nejaké riešenie, ale žeby sme všetci boli produktami incestu, to mi do hlavy veľmi nejde. ()

TinoArts

Čakal som obyčajný blockbuster a nejaké historické apokalyptické fantasy, ale bolo to podstatne lepšie. Neskutočne dobré herecké výkony, trojica Russell, Jennifer, Emma boli tip-top, dlho som vo filme nevidel lepšie zvolené postavy. Vedľajší Anthony Hopkins tiež potešil, no ostatné postavy dosť nemastné-neslané, a obsadenie Logana mi vyslovene vadilo (vôbec sa tam nehodil). Ako človek, ktorý Bibliu nikdy nečítal a o podobné témy sa nezaujímam, mi určite veľa ušlo, no aj tak bol film nasiaknutý skrytými odkazmi, posolstvami, filozofickými úvahami a podobne. Vizuál krásny, to, že to malo cez 2 hodiny som ani nezaregistroval. Absolútne som nepochopil správanie Ham-a (hlavne na konci), a celkovo mi tam niečo chýbalo, bolo to nejaké "nekompletné". Kvôli tomu "iba" 80% ()

x_ander

Fanoušci Darrena Aronofskeho (mě nevyjímaje) mohli být při zhlédnutí jeho novinky Noah poměrně zaskočeni. Přece jen asi málokdo ze začátku čekal epický blockbuster se vším všudy. Ale i na psychoidní drama, které režisér tak rád točí, dojde. Přesto se Noah trápí jedním zásadním problémem. Rozhodně jím není ona epičnost a digitální mohutnost filmu. Problém je spíše v tom, že Aronofsky si nedokázal celý film ohlídat jako celek a výsledek je dost roztěkaný. Chvíli nám servíruje atmosférickou, až skoro post- (spíše pre-) apokalyptickou záležitost, pak výpravné fantasy, kde nechybí kamenní obři či "magie", místy dojde na ryze historický velkofilm a až v druhé půlce se všechno překlopí do hutného psychologického dramatu. Každá poloha filmu je sama o sobě skvěle natočená, ale pohromadě to působí rušivě. Jinak ale všechno šlape tak, jak má - skvělí herci (psychopatický Crowe, úžasná Emma Watson), Mansellova hudba, napětí, že by se dalo krájet... zkrátka Aronofsky natočil další výborný film, ale přesto se na jeho předchozí počiny Noah nechytá. ()

yatan odpad!

Nevadi mi ani tak skutocnost, ze Aronofsky zmenil kompletne ducha pribehu a natocil si film podla vlastneho videnia a citenia - ma na to pravo, ani fakt, ze je Noach nevyvazeny film a prepadava sa do klasickych akcnych klise, ktorym sa Aronofsky doteraz uspesne vyhybal, a priam si na tom zakladal. Vadi mi, ze Aronofsky je zbabelec. Vadi mi, ze v traileri sa za svoju "originalitu" hanbi, aby prilakal masy, ale potom ked uz nemozu vratit peniaze im vnucuje svoj bezduchy temny pohlad bez akychkolvek hodnot a krici pozrite aky som umelec, zmenim bibliu. Neni tam ten nadhlad ani letmy uskrn, (a ani ten umelecky stetec), aky ma Tarantino pri Inglorious Bastardes. Vadi mi, ze do toho traileru neda tych kamennych transformerov, ani neukaze Noaha ako psychicky labilneho ciernobieleho maniaka, lebo vie ze film by nezarobil ani na hercov. Nie tvari sa, ze jeho Noah je epicke stelesnenie biblickej klasiky, lebo vie ze prave tie hodnoty, ktorymi vo filme opovrhuje, v konecnom dosledku na film zarobia. Cameron sa aspon nehanbi za svoje mega klise a vsetci vedia do coho idu. Je Aronofky dobry reziser? Je to vyborny reziser! Ale je to zbabelec! ()

Styxo

Od tohto filmu som veru očakával ďaleko viac. Som však absolútne sklamaný ... Pre niekoho zaujímavé pojať Noemovu archu týmto - trochu iným spôsobom ... ale nič pre mňa ... ešte k tomu dáke kamenné potvory ... a ten súboj ku koncu, že kto si vlastne Noema podá je komický ... veru ani zaujímavé herecké obsadenie tomu moc nepomohlo ... tento film si znova asi už nepozriem ... veľké sklamanie ... ()

schluke

Zklamání rozhodně...absolutní podpásovka hned na začátku kdy vám sdělí, že Hermiona nemůže mít děti a líbá ji tam ještě k tomu nějakej dežo ze solárka. To pak člověk nemá ani chuť se koukat dál... Aronofsky se vůbec neměl pouštět do tohodle náboženského blábolu. ()

Daggeron

Sklamanie roka. Neviem, či som nemal po perfektnom traileri s monumentálnym hudobným sprievodom Kevina Rixa prehnané očakávania, ale nebavilo ma to. Kašlať na to, že sa to predlohy nedržalo ani náhodou, že biblický záchranca sveta bol vykreslený ako vrah alebo že dielo miestami pripomínalo fantastického Pána prsteňov. Nudil som sa. Cit pre obrazovú estetickosť Aronofskému uprieť nemožno. Potvrdil to najmä vo Fontáne, ktorá pre mňa osobne zostáva synonymom číreho audiovizuálneho orgazmu. V nej trojica Aronofsky, Mansell a Libatique nastavila latku tak vysoko, že sa ju len márne pokúša preliezť. Noah má tiež prekrásny vizuál. Úžasné prírodné scenérie, nádherné časozberné sekvencie, pekné digitálne efekty, skvelá výprava i výnimočné kamerové hrátky. Kým však niektoré filmy dokáže spraviť iba premakaný vizuál, tu výsledný dojem neodpustiteľne zráža obsahová stránka. Napriek nepremrštenej stopáži pôsobí rozťahane s množstvom hluchých a nudných pasáží. Že si režisér pôvodný materiál spracováva podľa vlastného gusta nie je problém, ale čo z toho, keď vyvoláva také rozporuplné pocity (strašne vyzerajúci padlí anjeli v podobe kamenných obrov, stavajúcich archu? wtf?). Scenár je mimoriadne skratkovitý a napriek perfektnému obsadeniu neumožňuje takmer žiadnej postave rozvinúť svoj potenciál. Crowe hral už aj lepšie a ku koncu je skôr odpornejší než by ste s ním mali sympatizovať, jeho synovia (najmä Lerman) nemožní, Connelly nevyužitá. A keď najlepší výkon podáva Emma Watson, tak to je už čo povedať. A nepriateľská armáda? Keď je na plátne v dokopy dvoch scénach a hlavný zloduch v podobe Raya Winstona sa v rámci snímku objavuje možno desať minút, asi niečo nie je v poriadku. Výsledkom je, že počas záverečných titulkov premýšľate, čo chcel režisér vlastne povedať a o čom ten film vlastne bol. Spracovanie biblického príbehu? Historický veľkofilm? Vojnová snímka s filozofickým presahom? Katastrofické dielo? Alebo snáď fantasy príbeh? Tak nejako sa objavuje z každého rožku trošku, ale ani jedno poriadne. A Mansellov vklad je až na niekoľko motívov kopírujúcich Fontánu minimálne pochybný. Mrzí ma to, ale u mňa len dve za vizuál. Aj to iba preto, že si nezaslúži byť v jednej skupine s filmami, ktoré som ohodnotil jednou. Na fakte, že ide o totálne nudnú zlátaninu, to nič nemení. Krásny obal bez ničoho s príliš mnoho WTF. Darren, veľké sklamanie. Keby som ostal len pri traileri, mal by som pozitívnejší dojem. Venuj sa radšej nízkorozpočtovým nekomerčným dielkam, tie ti idú najlepšie. ()

mkee

Biblia naruby. Vizuálne krásne, dejovo interesantné. Apokalypticky pripomínajúce the Book of Eli. Ibaže s jedným veľkým nadržancom a ufňukanou Hermionou. My im to ale prepáčime, veď nie je aj tak fenomenálna?! ()

harycek

Mám sice velmi bujnou fantazii , ale před tím kdo vytvořil "TOTO" smekám!!!!!!Akorát mě štve že z Noea vytvořil autor zapšklého fanatika s debilní ideou!!! ()

luciekout

divím se, že Russell do takového scénáristického šrotu šel... kdyby to režíroval Gibson, možná by se na to dalo koukat. Filmařská slátanina s účelem vydělat bez ambicí na kvalitní biják. ()

eMeMko

Že si Aronofsky biblický námět pojme po svém, se dalo celkem čekat. Ale takovýhle výsledek...no, darmo mluvit. Darrenovi tenhle materiál očividně velmi nesedl a sám režisér jakoby ani nevěděl, co tímto filmem chce sdělit. Stejně tak jako Russel Crowe vystřídá během filmu 5 účesů, snímek samotný stihne několikrát změnit žánr a způsob podání zážitku. Chvíli je to Bible slovo od slova, následně brutální akční film, slabé fantasy, psychologické drama a chvílemi i "dokument". Všechny tyto části na sebe podivně (ne)navazují, čemuž napomáhá dosti podivný střih. Herecké výkony jsou průměrné až podprůměrné. Výjimku tvoří Ray Winstone, jemuž role Tubal-caina sedla perfektně, a Emma Watson, která neumí hrát. Pro mě celkově se jedná o zatím největší filmové zklamání roku 2014. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu