Niektoré pasáže fascinujúce, ohromujúce a nádherne poburujúce, ako celok absurdný mix počítačových predvádzačiek, neškodnej rozprávky, kontroverzného šoku a prízemnej telenovely (zábavní „obri“ verzus psychopatický Crowe snažiaci sa prebodnúť veľkým nožom hlavu bábätka). Brutálne sa strihalo, alebo na to Darren proste kašľal? Neviem, výsledkom je ale chaos a blbosť (začne pršať a o chvíľu je celosvetová mega-povodeň; otec so synom sa tíško rozprávajú uprostred vyľudnenej planiny a zrazu zdvihnú hlavy a pár metrov od nich je veľká skupina ľudí a kamenných obrov; Noeho syn behom šiestich sekúnd zatratí otca a podľahne kúzlu cudzieho chlapa, ktorý mu dá zakrvácané sekero-kladivo). Vôbec netuším, čo z toho tvorcovia chceli mať. Zrejme niečo mega-vizionárske a neuveriteľne nadčasové, oproti čomu je 2001: Vesmírna odysea komorná komédia. Veľmi im to nevyšlo.(14.1.2017)

Biblický Noe mě už od počátku projektu připravoval na totální epično. Příběh samotný je vlastně ten nejpoctivější a nejzákladnější příběh všeho, ve kterém se promítá a proti sobě stojí čisté dobro a čisté zlo. To všechno si už několik let na nás chystal ten zřejmě nejzajímavější režisér současnosti - Darren Aronofsky. Čekali byste tedy něco jiného? Já nejspíš ne. A možná i právě proto jsem si na tenhle film musel prvních dvacet minut zvykat. Během toho jsem si stihl vzpomenout na články, kde jsem četl o tom, jak Darren měl s tímto filmem problémy, jak vydavatelství na něj tlačilo nebo jak mu plno scén proškrtalo. V tu chvíli jsem si ale na metaforické pojetí příběhu stihl zvyknout. Stihl jsem si také zvyknout na naprosto překrásnou islandskou krajinu, která jako kdyby připomínala měsíční krajinu. Také jsem si doslova začal užívat boží hudbu od režiséra dvorního skladatele - Clinta Mansella a určitě nesmím zapomenout ani na samotného Noa, tedy Russella Crowa. Všechno to začalo splývat a po nejistém začátku se rozjela ta největší příprava na tu největší světovou katastrofu, co se v dějinách lidstva kdy vůbec objevila. V posledních 40ti minutách to ještě k tomu naprosto parádně gradovalo, tak jak to v současnosti umí snad jenom právě Aronofsky. To, že je to vlastně ten nejklasičtější případ pomsty, zklamání a lidských vlastností jako takových, to mi zase tak nevadí. Užíval jsem si ty krásné záběry, jako když silueta Noeho stojí před úsvitem samotného Slunce, časosběrné sekvence nebo záběry příchodu celého zvířectva k arše. Na takové scény se prostě nezapomíná. Stejně tak, jako já nezapomenu na tento film. I když není dokonalý. Ale to ani samotný příběh této archy.(1.4.2014)

"Mezi křesťany je rozšířeno mnoho polopravd, omylů a mýtů o řízení světa," řekl jednoho dne režisér Aronofsky a třískl hněvivě rukou do stolu. "This... is... the... Girl," odpověděl mu ještě hrozivěji umanutý producent a po stole mu poslal fotku Logana Lermana, vyzvracel své kapučíno a odkvačil ukřivděně z místnosti. Bylo jasné, že nic nepůjde hladce. Nakonec se rozhodlo, že se Noe vlivem mořské nemoci postupně změní v jinou biblickou postavu, a bystřejší již tuší, ano, v Heroda, a bude chtít povraždit pár neviňátek. Aronofsky si naštěstí vydupal hepyend a tak se díky filmu dozvíme, že všichni pocházíme z Hermiony a dvou vycválaných švagříčků, což by ostatně vysvětlovalo, proč je ve světě tolik blbých lidí. A já se ptám: "Takhle jsi to chtěl, Noe?" Očekával jsem trikově bravurní epic fantasy na způsob vzhůru proti tradicím, a v podstatě jsem to dostal, jen škoda těch obrů z Hellboye. Slabší čtyři, ať nežeru... mech.(11.7.2014)

Tak ja nevim no, je to takovej divnej patvar. Mame tu jak drsny, temny a skvele vygradovany sceny, ale do toho tu jsou sceny jak vypadly z nejakyho popkornovyho velkofilmu, sem tam pak nejakej do oci bjici nesmysl, misty se film celkem tahne a zachranujou ho jen skvely herci. Jak kdyby chtel Aronofsky potesit vsechny a nacpal sem od vseho trochu, ve vysledku se na to sice pekne kouka, vizual je skvelej, ale misty jsem musel kroutit hlavou nad vsemoznejma kravinama a misty jsem se koukal na hodiny a prislo mi, ze film ma minimalne tri hodiny. Ale po pravde receno, cekal jsem, ze to bude takovyhle, takze nejak zklamanej rozhodne nejsem, vizual a herci to tahnou nad prumer, takze to nakonec slabsi 4* da.(12.7.2014)

Obrazový vizionářství Darrena je fantastický, příchod zvířatek do archy je fakt stylovej, už chyběl jen červenej koberec. Herecký výkony tentokrát hodím systémem škola : Russell Crowe - 2 ; Jennifer Connelly - 1; Emma Watson - 2 ( a to jen o ty krásný hnědý oči ) ; Ray Winstone - 1 a dál už mě to nebaví. No a teď to hlavní, film osobně. Trošku mě přišlo zvláštní prolínat naboženskou tématiku s psychologií v tomhle plavu. Filozofickej rozměr beru, na některý myšlenky směrem k lidstvu slyším i ze spaní. Rozumím tomu, že bez naboženství by to u tohoto příběhu nešlo, ale zase to prolnutí z Pánem prstenů (boj obříků ) tady opět plavu. No naštěstí jsem se neutopil a odnáším si tak poměrně silnej zážitek, který si potřebuju ujasnit druhou a možná i třetí projekcí.(26.3.2014)