Jako čekala jsem, že to nenatočí v souladu s předlohou o potopě světa, jak ji všichni známe, ale na druhou stranu jsem nečekala, že to bude až tak odlišné. O mně je celkem známo, že mi nevadí úprava filmového děje, nicméně jsou jistá základní fakta, kterých by se měli tvůrci držet. Na arše bylo celkem osm lidí a ne šest, jelikož každý z bratrů měl své manželky a božím plánem bylo! zaplnit Zemi znovu lidským rodem. Nevzpomínám si, že by archa měla kupříkladu černého pasažéra, ani si nevzpomínám na žádná kamenná obřiska a spoustu dalších scén, které si scénáristé jednoduše přibarvili, no. Ale jsem již v pokročilém věku, tudíž můžu trpět výpadky paměti a svézt to na Alzheimera. Nicméně herecké výkony byly skutečně povedené. Russell v roli Noa ... Noea ... Noha ... hmm, Noaha! fanatického křesťana, poučoval, že zabíjet a jíst maso se nesmí a běda jestli urveš kytku, přesto sám mydlil hlava nehlava své bratry, škrábající se do nitra archy a počas plavby měl psychický problém stran svého potomstva. Pečlivě nalíčené Hermioně to tady sice slušelo, ale svůj part naštěstí zahrála velmi dobře. Taky výprava byla povedená a spolu s hudebním doprovodem filmu uděluje významné plusové body. Každopádně na můj vkus příliš rozporuplné. Výstižně to ve svém komentáři napsal uživatel Karlas.(21.3.2015)

,,VIDĚL JSEM VODU. SMRT ZPŮSOBENOU VODOU. VIDĚL JSEM SMRT... A NOVÝ ŽIVOT. A JEŠTĚ NĚCO, CO MUSÍM UDĚLAT. NA CO MUSÍM PŘIJÍT...“ /// Biblickým tempem, nesourodým vyprávěním, zajímavým světem a parádníma CGI Aronofsky demonstruje, že LIDI JSOU ZLO. Noe není katastrofickej film (to musíte děti jinam). Spíš apokalyptická fantasy, ve který bych neměl na Noeho hledět jako na náboženskýho fanatika. On prostě věřil. A řešil dilema (a kurva se mu nedivím!), který zde vede k příběhovýmu psychothrilleru. Noe je akční, mokrej, poutavej, dramatickej a zvláštní. Ale nejsou takový všechny Aronofskyho filmy? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na poličce je Ježíškovi smutno. 2.) Nikdy jsem nepochopil, v čem jako spočívá ta velikost lidstva. 3.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(7.7.2014)

I osmého dne Lachtan zřel Noa a viděl, že to bylo dobré. Ale ne na tolik, jak by mohlo, ne tolik, jak by mělo. Je to sice dobré, ale jako Blockbuster to moc nefunguje a přes snahu o epické záběry se zdání velikosti vytvořilo jen na pár místech (například je tu hrozně málo záběrů na sídla zkaženého lidstva), jako dramatický a lehce artový film je to zase hrozně moc blbé a některé scény, které mají jasný (pseudo)filozofický podkres působí jen humorně, naštěstí ale v tom dobrém slova smyslu (borůvky, např.). Další mínus je hlavní padouch, sice vypadá dostatečně zlořádsky a jeho vous se už dávno snažím vypěstovat, ale za celý film neudělá ani JEDINOU ďábelskou věc, krom toho, že se snaží zachránit sebe a svůj lid a že požírá maso, u filmu, jehož námětem je smetení lidstva z povrchu zemského pro jeho zkaženost, úchylnost a všeobecné zatracení bych očekával něco poněkud démoničtějšího. Ovšem pořád je to dobrá pre-apokaliptická věc, jen neví, čím chce vlastně být a nedokáže vytěžit námět do dostatečné hloubky, dobře zahraná, řemeslně zvládnutá a zábavná, ale... PS: asi minutu po mém návratu z kina začalo pršet, vskutku vhodná tečka za celým filmem (o=´ (19.4.2014)

• Aaron.

I mistr Aronofsky se bohužel utnul. Stalo se přesně to, co jsem nechtěl, aby se stalo. Po sérii pěti-hvězdičkových filmů přišlo obrovské zklamání. Aronofskymu přeskočilo v hlavě a natočil 138 minut dlouhý film o ničem a říkám si, co ho vůbec vedlo k vybrání zrovna tohoto tématu k filmovému zpracování. Film plný klišé, špatných počítačových triků, scénáristických vyblitin a nudných momentů. Čekání na to, než ze sebe někdo vymáčkne větu, která za nic nestojí nebo je to věta, kterou jsem dávno čekal, bylo velice úmorné. Herecké výkony zachraňovali hodnocení, hlavně pak Ray Winstone. Nejlepší dva momenty, které nejvíc připomínaly Aronofskyho tvorbu určitě poznal každý a byly jediným světlým místem filmu.(31.3.2014)

Jsem opravdu rád, že je Aronofsky tak trošku blázen a Noeho nezpracoval konvenčním způsobem, jaký by si asi konzervativní křesťani přáli. Namísto toho nám naservíroval skoro až fantasy polo-schizofrenický příběh, volně inspirovaný biblí. Na řemeslnou stránku si stěžovat nemohu, náročná postprodukce je na filmu celkem dost znát, je to takové správně špinavé a zbytek zážitku dotváří celkem povedený vhodný soundtrack. Po příběhové stránce to už tak slavné není. Ačkoli se režisér vzepřel snahám přesného participování bible, některé sekvence zkrátka působí komicky. A proč to má sakra 130 minut čistýho času? Chápu, že některé dialogy ke smysluplnému příběhu museli ve střižně ponechat, ale tím pádem film ztrácí tempo a začne nudit. Líbilo se mi také rozpoložení hlavního hrdiny. A ačkoli film končí samozřejmě očekávaným způsobem, přece jenom to není podané úplně běžným způsobem...70%(26.3.2014)

• - Ačkoli se ve filmu objevuje mnoho zvířat, ve skutečnosti se žádné živé zvíře natáčení nezúčastnilo. Všechny zvířata jsou totiž počitačově animovaná legendární společností na vizuální efekty ILM. (CatcherBlock)

• - Herečka stvárňujúca mladú Ilu, Skylar Burke, má pupok narozdiel od Emmy Watson, ktorá hrá jej starší náprotivok, zašitý smerom von. Emma ho má zašitý smerom dnu. (Lukoh)

• - Příběh vyobrazující náboženské motivy se nesetkal s výtkami pouze v zemích nekřesťanských, nýbrž i v domácích Spojených státech. Předseda konzervativní křesťanské vysílací společnosti National Religious Broadcasters Jerry Johnson v únoru 2014 uvedl, že je třeba vysvětlit, že film je "fantazijním, nikoli doslovným převyprávěním Písma". Na to Paramount přistoupil a na skutečnost bere ohled v upoutávce. Ta nyní připouští, že jde o "uměleckou licenci". (Zdroj: Ihned.cz) (oje)