Jo tak tohle mě dostalo. Musím předem upozornit, že jsem nevěděl co od toho čekat. Nejsem fanouškem Aronofského starší tvorby z vyjímkou Wrestlera, ale tohle mi sedlo dokonale a pro mě zatím jasnej vrchol jeho tvorby a je mi úplně jedno co se tu píše v tý půlce vypatlaných komentářů tady který jsou tradičně úplně mimo. Už teď je mi jasný, že je to nejlepší film tvůrce a protože se to líbí mě, tak je to nenávratně odsouzeno do modrých čísel. On to totiž Noe bude mít těžký, protože diváci tady (potažmo ovce až na vyjímky) se tu rekrutují do tří skupin. Tou první jsou artoví hnidopiši kteří se tu vytrvale starají o cpaní patetických a psychedelických sraček do červených čísel. Zde prostě platí názor, že pokud je nějakej film tak hrozně divnej, že mu nikdo nerozumí, tak je to prostě art největší druh umění a hotovo. Proto nebudu nikdy oslavovat např Fontánu, protože to je přesně druh takovýho filmu. No pak tu máme druhou skupinu kulantně řečeno jednodušší diváky se slabostí pro vypatlaný naefektovaný blockbustery. Ani jedný z těchto skupin se to líbit nebude, protože Noe není ani jedním z toho. Tenhle film má hloubku a myšlenku (a to přímo kurevskou) najdou se tu i ty typicky blockbusterovský efekty takže film je vlastně něco mezi tím takový kompromis řekl bych a funguje to skvěle. I když to je film z myšlenkou, tak zase zpracování mi nepříjde nějak extrémně složitý prostě žádný nepochopitelný psychedelický píčoviny naopak děj je jasnej a srozumitelnej i pro člověka co je nevěřící, nikdy nečetl bibli a o potopě světa ví akorát to, že byla celá země pod vodou. No a především měl jsem strach aby to nebyla náboženská agitka a to není ani náhodou. Nic navíc v tomhle ohledu co by to rušilo tam není (díkybohu!) Takže ortodoxní křesťani budou klít jak čerti v pekle, že tam nebylo dost boha a pánbíčkářských keců. Noe se prostě nezavděčí a může se líbit jenom třetí skupině diváků a to jsou ti kteří můžou vidět jak hloupej film plnej gigantických efektů, tak i něco co má opravdu nějakou hloubku a hodnotí vyloženě jenom filmovou kvalitu bez předsudků. No a já klidně drze a sebejistě prohlašuji, že do téhle skupiny patřím, takže si všichni odpadkáři naserte. Dejte si radši Fontánu nebo podobnou rádoby hlubokomyslnou mrdku nebo si dejte 2012 či jinej primitivní vejplach od Emericha a jemu podobných žabařů o skutečný filmový kvalitě prostě víte kuloví, ale kupodivu už mě to na týhle databázi nepřekvapuje. No nic to jsem odbočil (holt mi to nedalo ať aspoň zase pár blbců naseru) teď ještě něco k filmu. Vizuál je každopádně luxusní to netřeba rozebírat. Měl jsem obavy z těch Noeho vizí, ale dostali mě do kolen byli fakt tak sugestivní, jak se tam topili a řvali ty lidi, že mi běhal mráz po zádech. Co se týče stavby archy a jejího zabydlování hltal jsem to maximálně souhlas z kolegou Enšpíglem nástup zvířátek to byla nádhera něco takovýho jsem prostě fakt ještě v žádným filmu neviděl. No nakonec tu máme i jednu epickou bitvu aby se neřeklo. Samotný potopě už se film moc nevěnuje, ale nevadí tohle prostě není další 2012 nebo něco podobnýho (opět zaplaťpámbu za ty dary). Jediný co bych vytknul je tradičně delší stopáž která ke konci trošičku nudí, protože vrchol filmu přijde někdy ve 100 minutě a ta poslední půlhodina už nikam výrazně negraduje. Trochu mi připomněla starší kousky režiséra a asi proto mi úplně nesedla. Na druhou stranu odehrává se v ní zase rozlousknutí té hlavní myšlenky celého filmu a tak to svůj smysl má. Jde, ale o jedinou vadu na kráse a navíc když pozoruji jakým směrem se zase vyvíjí to hodnocení tak už jenom z toho důvodu, tam střílím plnej počet a je po diskuzi prostě. Tohle byl zatím v tomhle roce maximální epic zážitek, kterej není úplně bez chyby, ale to maximální hodnocení si prostě zaslouží.95%(26.3.2014)

Jednou za čas příjde film jako Noe, u kterého cítím jak dokonale dokáže rozdělit fanouškovské tábory. Zatímco já vidím příběh, který je zpracován na Hollywoodské poměry dosti netradiční formou, kdy divák nedokáže předem odhadnout provedení scén, šablony neexistují, dialogy jsou pro postavy naprosto logické a skvěle padnoucí a tomu celému vládne režisér, který svou vizí dokáže hravě do kapsy strčit 99,9% svých kolegů. Jiní lidé vidí, nepochopitelně složitý dementní příběh, který není ani pravděpodobný a kterému chybí výbuchy, sex a třeba i Džastyn Bíbr. Zkrátka nedostávají přesně to co je dneska COOL.... Já s filmem neprožil sebemenší problém, stále mě nutil k zamyšlení nad sebou samým a jak bych se zachoval vlastně já. Poskytl mě dostatečný prostor pro úvahy a já za tuto skvělou možnost děkuji. V kině se jedná o opravdu veliký zážitek. Náboženskou agitku, která se mě tolik hnusí, jsem nezaznamenal. 80%(22.4.2014)

Přijde mi jako hrozná škoda vysmát se tomu jako digitálnímu eko/ezoguláši! Mě Aronofsky utáhl na podmanivé, atmosférické fantasy, která se, samozřejmě v mezích blockbusteru s kamenými transformery se svítícíma očima, pokouší i o drama vyplývající - ať už to zní jakkoliv bizarně - z praktických aspektů toho, když jste vyvolenej a jste přesvědčenej, že musíte bejt krutej. Jak úspěšně se to pokouší, na tom se dva lidi neshodnou... Já ale oceňuju, že to není tupá náboženská agitka, popřípadě biblickej Emmerich. Noe je svůj, s diváky to bude mít těžký, já na palubu ale každopádně chci. 70%(26.3.2014)

Noe a Potopa světa. Jedna z velmi známých pasáží ze starozákonní Bible je nám naservírována ve zcela vizuálně propracované a epické filmové verzi, která asi nemá a dlouho nebude mít obdoby. Hned, jakmile jsem se dozvěděl, že jde do kin film na toto téma (což bylo, přiznám se, teprve týden před tím, než film vstoupil do českých kin), jsem věděl, že tenhle film chci vidět. A to především z toho důvodu, že jsem ho chtěl porovnat s dvoudílnou TV verzí tohoto příběhu z roku 1999 s Jonem Voightem v hlavní roli, který, ač jsem ho viděl před více než 10 lety, mi stále rotuje v hlavě a stále jsem ve zpomínkách schopen se rozpomenout na řadu scén z toho filmu a do detailu je popsat, což svědčí o tom, že toto téma je pro mě nějakým způsobem zajímavé. A ač jsem byl u této velkolepé podívané mnohokrát zklamán rozdílnou interpretací oproti Bibli (nejvíce mi vadilo, že v biblické verzi, na rozdíl od filmu, na archu každého ze synů Noemových doprovodila i jeho partnerka), ve výsledku jsem si film maximálně užil a má velká očekávání byla tímto filmem z velké části naplněna. Některé změny oproti Bibli však byly i k lepšímu. Mám teď na mysli padlé anděly, tzv. Posly, kteří byli úžasným doplňkem celého příběhu, byli perfektně ztvárněni a celému filmu dodali na atraktivitě. Jejich mise, jejich příběh, jejich pomoc Noemovi a jeho rodině a jejich konečná odměna od samotného Stvořitele, to vše mě dokázalo ohromně zaujmout a za tento nápad tvůrcům tleskám. Dějově byl film zvládnutý téměř perfektně, ani na okamžik jsem se nenudil, celé jsem si to užíval, a to včetně hereckých výkonů, obzvláště Russel Crowe byl hodně přesvědčivý a často i velice děsivý, opravdu z něj šel strach. Ale přesvědčivé bylo i herectví Emmy Watson, Logana Lermana a dalších, kteří své role zvládli s bravurou. A Anthony Hopkins, ten vysloveně potěšil. Přiznám se, že Darrena Aronofskyho jsem dosud jako režiséra nijak blíže neznal, ze všech jeho filmů jsem dosud viděl pouze Requiem za sen, a to už je cca. 10 let, co jsem ten film viděl, takže jsem blíže nepátral, kdo to vlastně režíroval, a neměl jsem tak se jménem režiséra spojena žádná vysoká očekávání, a ono je to možná dobře. Ve výsledku jsem tedy velmi spokojený, film jsem si užil a v mých očích je o něco kvalitnější, než 15 let starý dvoudílný film. Ale jelikož mu nemůžu odpustit nepřesnosti oproti Bibli, uděluji pouze čtyři hvězdy, ale třeba časem změním názor a tu jednu hvězdu přidám.(13.4.2014)

Komiksová předloha (od stejných autorů jako scénář) se mi líbila více především proto, že svět, v němž se celý příběh odehrává, je v ní mnohem zajímavější - je to vlastně klasická postapokalyptická krajina se zbytky různých měst, továren, vraky strojů a podobně. Ve filmu zůstalo jen u náznaků, ani Babylonská věž se do něj nedostala, a zajímalo by mě, co Aronofského s Handelem vedlo k tomu, aby se v adaptaci od vlastního původního díla tak odklonili. Jinak ale Noe není vyloženě špatný, ačkoliv pro mě Darren Aronofsky i nadále zůstává režisérem jednoho jediného výtečného filmu (ano, Fontány). Russelu Croweovi fanatická poloha velmi sedla.(6.7.2016)

• - Režisér Darren Aronofsky se dostal do konfliktu se studiem Paramount, když odmítl upravit film podle jejich přání. Aronofsky totiž pojal příběh Noaha netradičně a celý příběh si upravil "podle sebe", na což nereagovalo cílené publikum dobře. Blíže nespecifikovaný zdroj prozradil toto: "Darren není stvořen pro studiové filmy. Je velmi lhostejný. Nezajímá ho názor Paramountu." Paramount toto tvrzení popřelo. (deadman93)

• - Russel Crowe kvůli roli Noaha přibral 8 kilogramů. (filmsim)

• - Protože má film podpořit ochranu přírody, Darren Aronofsky zakázal používat na place plastové lahve na vodu. Vše, co herci používali, bylo recyklované nebo recyklovatelné. (Weasley)