Externí recenze k filmu (25)

 • Abchistory.cz

  "Z filmu budou rozhodně zklamáni všichni milovníci klasických biblických filmových dramat. Všichni, kteří od filmu Noe budou očekávat poctivý velkofilm a la Desatero přikázání (1956). Těžištěm Aronofskyho filmu Noe jsou vizuální počítačové efekty a hrubě zkreslený původní příběh i jeho postavy. Film…" (více)

 • Abysszine.com (Tomáš Jůn) ***

  "Při součtu všech kladů a záporů mi vychází lehký nadprůměr, kdy dominuje fakt, jaký vztah máte zrovna k náboženství a nemyslím tím jen křesťanství, protože tenhle film s ním nemá nic společného. Noe mě osobně spíše nakrknul ve svém pokrouceném provedení a ještě k tomu s fantasy prvky. Ani ta…" (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Fikční svět, který Aronofsky stvořil, drží pohromadě vizuálně, vnitřně je ovšem plný rozporů. Nedaří se mi skousnout dělení světa na vyvolené - hodné, nevýbojné vegetariány ctící přírodní zákony a zatracence - zlé, násilnické, masožravé antropocentristy." (více)

 • BudejckaDrbna.cz (Václav Votruba) ****

  "Zní to jako nesourodý koktejl, ale jelikož jsem z kina po delší době odcházel opravdu nadšený, povedlo se. V době, kdy se v takových snímcích hraje spíše na vizuální efekty, než na herecké výkony, kdy kult herců pomalu upadá, kdy se zapnutí mozku nepožaduje, to pro mě bylo příjemné osvěžení..." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Sila filmu totiž spočíva v detailoch a nie v jeho (predstieranej) epike. Práca s hercami, skvelá kamera a pozorná réžia nám pripomínajú to, čo robí Aronofského skvelým režisérom. Rozprávanie filmu je úsporné, čo hercom dáva mnoho príležitostí vyniknúť. Potešil aj skvelý soundtrack od britského…" (více)

 • Cinepur.cz (Vít Schmarc)

  "Každému dává Noe trochu, ale nikomu pořádně. Zkrátka, jde o Darrenovu smířlivou vizi Organizace Spojených Náboženství a rozporný, leč přinejmenším komerčně úspěšný pokus nalézt funkční model stravitelného „biblického“ blockbusteru pro 21. století." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Na Noemovi se toho dá najít hodně nedodělaného, nemá cenu jej vynášet do nebes. Stvořiteli je ale třeba děkovat za jeho filosofickou rovinu a základní myšlenku, že lidstvo má snad naději do budoucna, navzdory svým mnohým chybám. Nemusíte věřit v nic nadpřirozeného, stačí, když se jím necháte…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Robert Pavelka) **

  "Podle jistých nadsázek byl Noe prvním dálkovým plavcem, hrdinou, biblickou postavou, která unikla hněvu Božímu. Pokud se podíváme na nový velkofilm Darrena Aronofskyho, nutně si položíme otázku, zda na něj ještě nečeká také Hněv filmový." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Filip Klouda) ***

  "Noe sice není jen tezovitou biblickou adaptací, roztažení krátkého příběhu na dvě a čtvrt hodiny se ale Aronofskymu příliš nevyplatilo. Jeho nejnovější film působí nataženě a scenáristicky dost nedotaženě, od blamáže ho zachraňují bezchybní herci a epické měřítko." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ****

  "Ďalšie silné scény sa objavujú až ku koncu, kde sa otvára psycho okienko režiséra. Napätie, plač, bezmocnosť, surová a bezcitná stránka človeka. Chvíľami budete na strane Noema a Stvoriteľa, chvíľami na strane dobrých ľudí. Táto psychologická intimita však, vzhľadom na povinné biblicko-epické prvé…" (více)

 • Filmaniak.cz (Iveta Hajlichová) **

  "I přes výrazně vyšší rozpočet, než s jakým je Aronofsky zvyklý pracovat, působí Noe jako podivný paskvil, který těžko hledá vlastní tvář. Mísí se v něm touha po obrazové originalitě a tendence moderních blockbusterů, takže ve výsledku opravdu není moc na co se dívat. A když už film nevypráví ani…" (více)

 • Filmografie.cz

  "Aronofsky s biblickou tematikou naložil po svém, snahy o filozofické přesahy můžou působit vedle nápadných formálních hrátek naroubovaně, ale právě díky nim a rozporuplným postavám se z Noema stává víc než z nějakého důvodu očekávaný tupý hollywoodský blockbuster." (více)

 • Filmovyguru.blogspot.cz/ ***

  "Když bych měl celkově zhodnotit film, musím sáhnout k průměrné známce, kterou si Noe vyslouží právě díky nejednotnosti filmu. Jako celek prostě Noe neobstál. P.S. Když už vyrazíte do kina, tak si užijte velké plátno, které filmu sluší. Jak je to ale s 3D verzí nevím, viděl jsem pouze verzi bez…" (více)

 • Filmpress.sk (Andrea Vozárová)

  "V konečnom dôsledku hodnotím tento film pozitívne. Je veľmi zaujímavé na sebe sledovať, ako sa počas rozdielnych situácií prikláňate, buď na stranu kladnej alebo zápornej osoby. Na konci som si však uvedomila, že bolo aj napriek tomu stále viac momentov, keď by som stála na strane Noeho. A na koho…" (více)

 • Filmserver.cz (Markéta Jindřichová) ***

  "Snímku se pravděpodobně dostane poměrně rozporuplného přijetí. Pro fanoušky akčních filmů bude příběh příliš zdlouhavý a málo dramatický, bez dostatečné dávky propracovaných digitálních efektů. Pro skalní zastánce věrného adaptování Bible bude možná takové míchání motivů a volné nakládání s dějem…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Nevšední podoba filmu je jeho největší výhodou a jisté plus mu přičítám za to, jak moc vybočuje z žánru, ve kterém se pohybuje. Jeho tempo sice postupně slábne (závěr je už vyloženě rozvleklý) a v kontextu Aronofskyho tvorby jde spíš o slabší kus, zároveň jde ale o kus natolik kuriózní a bizarní,…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Tvůrce plně využívá potenciál svých herců, které jako obvykle, a to i s ohledem na žánr, posouvá k syrovému prožitku. Pozoruhodné je ani ne tak dělení na plémě Kainovo a plémě Šétovo, jako spíš rozdíl mezi mužskou a ženskou podstatou. Většinu zla tu totiž vidíme páchat z rukou mužů, a to včetně…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ***

  "Pod tíhou vln Aronofsky udělá z Noeho umanutého šílence, jenž v útrobách lodi prožívá drastické rodinné drámo. Komorní, občas až divadelně stylizované, ale i přesvědčivě spojující většinu nadhozených motivů a vrstev a tavící je v mrazivý thriller o slabosti i zkaženosti člověka, o synech a otcích,…" (více)

 • NaFilmu.cz (Jana Trnková) ***

  "Noe doplácí na roztříštěnost a velkolepost projektu. Samostatné části jsou více či méně dobré, ale jako celek nefungují moc dobře. Ačkoli se jedná o známý příběh, je vyprávěn z nové perspektivy a nabízí hodně podnětů k diskuzi. Určitě to stojí za zhlédnutí, ale že odejdete z kina 100% spokojení…" (více)

 • Obrazor.cz (Filip Šára) ***

  "Uvěřitelnou depresivní atmosféru dostaneme až v závěru, rovněž vizuální styl Fontány (2006) také nebyl překonán. Ze všeho, co bylo výše zmíněno, vychází jeden zásadní problém, a to problém kompromisu. Buď zůstal Aronofsky na půli cesty, nebo z ní sjel, případně se na ni ani nedostal." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) **

  "Darrenovi Aronofskemu se jeho biblický výlet na Island moc nepovedl. Očekávaný velkofilm se totiž docela rychle přetavil ve velmi mrzkou fantasy, která nabízí kromě náboženské propagandy pouze mizerné digitální triky, slabý scénář, nevyrovnané herecké výkony a těžké sebevykrádání páně Clinta…" (více)

 • Opynion.blogspot.cz (Ondřej Selner) ***

  "Noe je film, který se pohybuje na hranici kýče - jednou vás dojme lidumilným posláním, podruhé zas překvapí scénou, hereckým výkonem, který jakoby vypadl z béčkového akčňáku, nikdy ale nezklame. Je to zajímavá směsice, kterou budete milovat nebo nenávidět, obdivovat fantazii tvůrců nebo kroutit…" (více)

 • Soucitně.cz

  "Jak už bylo řečeno, veganský imperativ je umně propleten s ostatními tématy a není jediným poselstvím filmu, nicméně nad ostatními převažuje. Mnoho recenzentů zmiňuje zřejmou paralelu s naší klimatickou krizí a potřebou jednat ekologicky a celé téma "být hodný ke zvířátkům" snižují na pouhý příklad…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ***

  "Noe je zajímavý film. Vyplatí se ho vidět, vyplatí se o něm diskutovat. Z mého pohledu je problematický nejednoznačnými odbočkami a prapodivně mixovaným vizuálem, které mi tu prostě vadí. Nejzajímavější bude sledovat, jak si s Daronofskyho interpretací poradí věřící veřejnost. Poznámka: Archa byla…" (více)

 • 25fps.cz (Jaroslav Stuchlý) **

  "Zkusme se na věc podívat blíže právě z biblického hlediska. Ponechme stranou fakt, že už v úvodu je tradičně chybně zobrazen had v roli pokušitele. Tuto podobu totiž zvíře dostalo až za trest (1. Mojžíšova, 3, 16). Kdyby Satan sváděl Evu k porušení Božích přikázání skrze hada v té podobě, v jaké…" (více)