Bývalý zločinec Jacob Sternwood je donucen opustit svůj islandský úkryt a vrátit se do Londýna, kde se jeho syn zapletl do zpackaného loupežného přepadení. Detektiv Max Lewinsky ihned ucítí šanci, jak muže, kterého dlouhá léta neúspěšně pronásledoval, konečně dopadnout. Když se ale ocitnou tváří v tvář, začnou odhalovat mohutné spiknutí, které může stát oba protivníky život. (Bontonfilm)

Trailer

Xmilden

Mírně nadhodnocená akční kriminálka, která dokáže zaujmout úvodem jako vystřiženým například z Inception a akčními přestřelkami. Překvapilo mě, že z poměrně hodně zajímavých herců jakými jsou Strong s McAvoyem charisma netryská na všechny strany. Film se tváří mnohem ambiciózněji než ve skutečnosti je. 50% ()

Marsik

I přes přiměřenou stopáž 90-ti minut si film nedokáže diváka moc získat. Navíc McAvoy je takový zvláštní herec, který mě osobně sympatický není. Mark Strong je ovšem jiný kafe. Charismatický herec, který jako jediný upoutává ve filmu divákovu pozornost. Silné chvíle střídají ty slabé, ovšem těch slabých je bohužel víc. Na britské poměry sice celkem slušná záležitost se zajímavě pojatou akcí, ale zkrátka ten pověstný americký tah na branku to prostě postrádá. Zároveň ale nevylučuji v budoucnu opáčko. Jinak český překlad je tragický (Chceš pěstí?), to se fakt směju. 66% ()

Moena

Ale jo, budu trochu benevolentnější. Film je to modřejší než šmoula, ale Creevy má kliku, že modrá je moje oblíbená barva. Zvláštní pojetí tohohle english thrilleru je vidět hned v úvodu, kde probíhá honička naprosto nepochopitelně v naprosto vylidněných ulicích Londýna. Akce je dostatek, jen mě na konci neskutečně rozladilo to trapný klišé "povinná kulka pro všechny hrdiny". Odpusťte několik logických lapsů a dostane pár slušně napsaných postav, kterým kraluje pan herec Strong-pokerface. ()

BMW12

Řekl bych takový béčkový akčňák. Chvílemi to bylo dobrý, ale jinak nic moc, spíše tedy nic než moc. James McAvoy si tady zahrál policajta blázna, kdysi v dávné době ho Mark Strong postřelil do kolene a Jamesovi z toho hráblo. Až natolik, že se pak právě s Markem Strongem spojil proti ostatním. Prostě příběh nic moc, i když možná, kdyby to režíroval nějaký lepší režisér, tak by to bylo fajn, ale takhle se to moc nepovedlo. ()

verbal

Vítejte v punči! Při prvním vizuálním ohledání vypadá docela slušně. Lesklý, sytě červený a láká. Problém ale nastává už při nalévání. Děsně se lepí k naběračce a táhne se jak tchýnin chrchel. I tak ochutnáte a zjistíte, že neobsahuje žádné výjimečné přísady a dokonce do něj zapomněli přidat i rum! Navíc poměrně rychle odhalíte, že do toho namíchali jen pár obyčejných, potlučených jablek, nějakou tu špačky oklovanou třešeň a několik plátků shnilého ananasu ze spodku bedny z Tesca. A tak vcelku otráveně usrkáváte a snažíte se rychle polykat, abyste neurazili a nedělali po každém doušku kyselé xichty. Pak si na tu pachuť trochu zvyknete a na dně mísy je to i trochu sladké. Nicméně i tak vám to po dopití zanechá na patře ocas. Nemytý! Marek Silný je sice pan herec a sympaťák, ale je krutě vytlačován slizkým Mekevojem, kterého dokonce ignoroval i Pítr, když hledal do Hobitka nějaké hnusné skřety. Holt rolí neurotických, nesympatických žokejů je jako šafránu a tak to vypadá, že bude i nadále skvrnit všechny možné akčňáky. A ten kreaturivní translátor, co tomu tak inventivně počeštil název, by potřeboval nejen pěstí, ale nejlépe s rozběhem nakopat do koulí. ()

• Některé interierové a exteriérové scény byly natáčeny v London College of Communication v Londýně. Scény z tiskových prohlášení byly natáčeny v londýnském City of Westminster College's Paddington Green Campus. (chelseaman22)
  • Automobil, kterým jezdí hlavní hrdina ve filmu, je Alfa Romeo 159. (rainman93)
  • Keď si Max (James McAvoy) doťahá vodu z kolena, poslednýkrát si potiahne z cigarety, ktorá je očividne dofajčená. Keď ju ale hodí do hrnca s vodou, je vyfajčená iba asi do polovice. (sWONDER)