Chceš pěstí?

Welcome to the Punch

Čas pomsty

Akční / Thriller / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2013, 99 min

Achjo. Moje pocity po filmu jsou naprosto smíšené, protože film má velké zápory, za to však ještě větší klady. Budu nejdřív pozitivní: Tak nejvíc chválím modrý filtr, lépe řečeno stylově natočeno, kamera je luxusní, nehází sebou, při akčních scénách drží s děním, takže se nedá říct, že by si kameraman někam odskočil. I samotná akce je super, hodně realistická, kulky padají, je tu jeden bullet-time záběr, alá Max Payne. Hudba je parádní, pro film ideální, zejména na konci jednoznačně top! McAvoy a Strong, skvělá chemie, Strong je frajer, často tasí hlášky // "Udělej s ním něco, nebo se neznám!" McAvoy v roli Lewinskyho mně naprosto ohromil, oba hráli naprosto realisticky, chovali se přirozeně, něco podobného jsem dlouho neviděl. Film, spíš akce má spoustu vychytávek, sympatická přítelkyně Lewinskyho, dost dobrý záporáci, tedy ty, kteří si šli zastřílet, proti Strongovi a Jamesovi. Příběh tohoto tipu mám velmi rád, krásnej Londýn, sem tam hlášky, dobrej výběr zbraní, přebijí se, dojdou náboje do kulometu, jde na řadu brokovnice, přesně, jako podle realistické šablony, jak to mám rád! Film však trpí obrovskýma nevýhodama: Mám spoustu otázek, po skončení filmu, takže si přeju pokračování. Co se stalo s Lewinskym?! Co kámoš Stronga?! No a co Strong?! Na konci je neuvěřitelně otevřený konec, možná je to škoda, ale pokud se pracuje na dvojce, je se nač těšit. Další věc, která mi tady vadila, tak, že akce je málo na můj vkus, odehrává se jenom ve tmě, navíc je krátká a pořád se střílí. Náznaky fightů jsou, ale je jich málo. To "překvapení", respektive; Hlavní záporák filmu mně ani nějak nepřekvapil, konec je prokličkovaný, ztrácel jsem se, nevěděl jsem, vo co go, kdo střílí koho. Nevěřte obsahu, že se jedná o velkou korporaci, konec měl být akčnější, jednu politickou scénu jsem přetočil, i to kecání mně dost vadilo. Potom mně vadí stopáž! 100 minut není taková hrůza, jenže ono se spíš kecá, než střílí a skáče, bral bych tak 120 minut s větším obsahem akčních scén + fighty, naháněčky, navíc se McAvoy se Strongem dají do kupy, až 20 minut, před koncem. Škoda, jsem malinko zklamán, snad bude pokračování, film by si ho zasloužil. Tak doufám! Dávám 7/10(31.5.2013)

Zase jedno velký překvapení,který je i hodně opomíjený.Já za sebe ale múžu film jenom pochválit.Už začátek je dost silnej.Parádní hudební doprovod,bankovní loupež,honička.Všechno natočený na vysoký úrovni.A pak se rozjede příběh,kterej je emočně docela chladnej,ale zase se budu opakovat,protože v současný debilní komiksový době je tohle takový obstarožní pohlazení na duši a předkrm před dvojicí filmů s velkym duem S+S,a na to sem natěšenej.Pochvala,a to velká.80%.(1.6.2013)

Celkem tradiční britská kriminálka s vynikající hlavní dvojicí (McAvoy ještě nikdy nebyl drsnější) a několika zajímavými akčními scénami, ovšem scénářem tak jednoduchým a průhledným, až mě to samotného šokovalo. Ovšem i díky tak rutinní kriminálce jsem si uvědomil dvě podstatné věci:1.) Nechápu, jak můžou být hollywoodská studia tak slepá. Marně hledají několik let ideálního herce na postavu legendárního Hitmana a nakonec obsadí totálně nehodícího se Paula Walkera, když tento film jasně dokazuje, že tím pravým a jediným kandidátem je Mark Strong. Sakra, vždyť má na sobě chvilku i ty samý hadry! 2.) Čeští překladatelé jsou fakt na pěst. 60%(30.4.2013)

Ďakujem pár užívateľom, že znížili moje očakávania na nulu. Keby si to pozriem ako fasa film, asi by som bol nasratý. Tak som dúfal, že to nebude až taký prúser. A nebol. Stronga mám rád a tento film na tom nič nezmení. McAvoya nemusím a do akčných rolí sa nehodí. Ale postupne som ho začal akceptovať a pár scén mal viac než solídnych. Niektoré akčné scény sú vydarené niektoré menej. Atmosféru to má solídnu. Britský prístup my vždy sedel. A body hore dvíha výborný Johnny Harris. Creevy zvládol natočiť obstojný film s kvalitnými hercami. Nič viac. Nič menej. Keďže už som natrojhviezdičkovaný práve tomuto počinu prilepším. 70%, 4*.(25.5.2013)

Řekl bych takový béčkový akčňák. Chvílemi to bylo dobrý, ale jinak nic moc, spíše tedy nic než moc. James McAvoy si tady zahrál policajta blázna, kdysi v dávné době ho Mark Strong postřelil do kolene a Jamesovi z toho hráblo. Až natolik, že se pak právě s Markem Strongem spojil proti ostatním. Prostě příběh nic moc, i když možná, kdyby to režíroval nějaký lepší režisér, tak by to bylo fajn, ale takhle se to moc nepovedlo.(28.1.2015)

• - Automobil, kterým jezdí hlavní hrdina ve filmu, je Alfa Romeo 159. (rainman93)

• - Jacob Sternwood (Mark Strong) nosí hodinky značky Omega Speedmaster Triple. (dyfur)

• - Některé interierové a exteriérové scény byly natáčeny v London College of Communication v Londýně. Scény z tiskových prohlášení byly natáčeny v londýnském City of Westminster College's Paddington Green Campus. (chelseaman22)