Chceš pěstí?

• Nizozemsko

Welcome to the Punch

Akční / Thriller / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2013, 99 min

,,VÍŠ CO? CHYCENÍ STERNWOODA MINULOST NEZMĚNÍ.“ … ,,MUSÍ!“...... /// Příběh o detektivovi posedlým kriminálníkem a jedný (velký) boudě (majitelé psů se zklidněj, vo žádnýho Mazlíka tady nejde…). Stylová úvodní podívaná naláká, a i pak v několika pasážích rejža ukazuje, že pro Timura a jeho partu má slabost. A McAvoy mu patolízalsky přicmrndává. Potěšilo mě i obsazení známejch ,,malejch“ herců. Bohužel tím filmová vyvoněnost končí. Příběh zrovna moc objevnejma věcma nehýří, spíš je to taková blbina, snažící se zaujmout zajímavě udělanou akcí, který bohužel není dost na to, aby to byl dobrej akční film. Těžko říct – myslím, že na takovej všední večer, když není do koho píchnout…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ke štěstí mi stačí, když McAvoy a prázdný nábojnice lítaj zpomaleně vzduchem. 2.) Nemám do koho píchnout. 3.) Thx za titule ,,Sagittario“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(11.4.2013)

Motocyklistické synchronní manýry v úvodní loupeži, zpomalené záběry na kráčející postavy, vylétávající prazdné nábojnice doplňující baletní sestavy střelců a prolínání dobra se zlem mezi Policistou a Zločincem. Režijní metodiky Johna Woo se zde lahodně mixují a oprašují do typického hongkongského trademarku i příběhu, který ovšem už tu byl podobněji mnohokrát. Mark Strong díky své fysiognomii ztvárňuje dalšího výrazného gangstera, kterému věřím vše co dělá. Film povyšuje naprosto uhrančivá a geniální hudba Harryho Escotta, čímž si tento chlapík zřejmě otevřel dveře dokořán pro další a zejména větší filmové projekty.(12.4.2013)

Už z obsadenia je jasné, kto bude na konci tým "prekvapivým" zlodušským mozgom v pozadí... ale to je asi tak všetko, čo sa týka mojich výhrad. Poctivá, s chuťou natočená akčná kriminálka - nadupaná, gradujúca, herecky hutná, vizuálne vymaznaná, s akčnými scénami, ktoré sú efektné a pritom nie samoúčelné. Drsné, chlapské, moje gusto.(9.4.2013)

Pokud bych měla hodnotit herecké výkony, přesně vybranou hudbu a především skvělý, hodně moderní vizuál, bylo by mé známkování velmi příznivé. Problém je, že na mně film působí značně odtažitým dojmem, takže i když je tu znát snaha tvůrců o nějaký ten dramatický přesah, v konečném důsledku to zkrátka nefunguje. Osobně nejsem fanda přílišného sentimentu, ale když je mi po většinu stopáže jedno, jak která postava dopadne, je něco špatně. Vlastně jsem se přistihla, že více než sledování děje po celou dobu s neosobním odstupem obdivuji jednotlivé stylové scény ( tedy kromě té zpomalené matrixovské přestřelky u babičky v bytě, to působilo spíš směšně ) a záběry. Toho zmařeného potenciálu je mi líto, ale přinejmenším za tu úchvatnou scenérii polární záře si to alespoň slabší tři hvězdičky zaslouží.(7.5.2013)

Zelené podsvětlení příběhu a hodební doprovod navozuje celkem deprimující atmosféru. CITÁT - Drž se dál od toho svinstva............ Je to zamotané, ponuré a smutné. CITÁT - Proč jsi mě tentokrát nezabil??!!! Konec je ovšem dobrý. Nějak jsem nepochopil ten čupr český překlad názvu, za to bych dal někomu pěstí.(2.10.2013)

• - Automobil, kterým jezdí hlavní hrdina ve filmu, je Alfa Romeo 159. (rainman93)

• - Některé interierové a exteriérové scény byly natáčeny v London College of Communication v Londýně. Scény z tiskových prohlášení byly natáčeny v londýnském City of Westminster College's Paddington Green Campus. (chelseaman22)

• - Alternatívnymi názvami snímky boli Punch 119 či Betrayer. (MikaelSVK)