Chceš pěstí?

Welcome to the Punch

Čas pomsty

Akční / Thriller / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2013, 99 min

Když pominu neskutečně pitomý český název a neskutečně pitomou pseudointelektuální elitu národa československého, chodícího na tento server, tak dostanu vynikající thriller se skvělým obsazením a stylovou akcí. Vrtkavá je inteligence a proto je tenhle opravdu dobrý film podhodnocený jako děravé holinky. Ale co, srát na ty kecy. Fakt dobrej filmek, kterej jsem si užil.(18.5.2013)

Milý český distributore dej si sám pěstí. Kdo sakra vymyslel ten překlad? Nemá to ani nic společného s filmem a evokuje to céčkové blbosti, které dávají na TV Barrandov. Punch lokace, která právě hodně souvisí s filmem a jeho závěrem. Film mě hodně překvapil. Žánrový akční thriller s pěkným vizuálem (zelený filtr), který si libuje ve velkých scénách. Pokud tu někdo předhazuje Nelítostný souboj, pak by se měl vzpamatovat. Tohle nemá dvojici Niro-Pacino a samotný příběh je také jiný. McAvoy-Strong si sedí dobře a jejich nesourodá dvojice tvrdý polda-starý kriminálník také šlape dobře. Nejprve si jdou po krku, aby pak nakonec museli spolupracovat. To je rozhodně jiné než Heat od Manna. Velkým plus filmu je jeho délka. Já se bavil a celou dobu vydržel až do konce. Hodnocení OST: Vkusný a tvořící náladu. 7/10(11.6.2013)

• Mrkvič

Vzor tuctovky. Až na jednu nádherně vypiplanou zpomalenou scénu přestřelky si z filmu rozhodně nic neodnesu. Možná ještě tak burácivý závěr s pohledem na Jamese McAvoye, kdy jsem si říkal "tak teď je konec? proč sakra tolik důrazu?". Začátek ještě působil trochu svěže, ale později a hlavně na konci už je to jedno velké klišé za druhým. A to tak nerad používám klišé :) I ty vychvalované přestřelky mi přišly, že mají sestupnou úroveň. Ta na úplný závěr snad musela být sestříhána během pár minut. Jen na herce nelze říct nic špatného, ale bohužel v té nudě a nelogičnosti je to k ničemu.(26.6.2013)

• stuntmanMIKE

ajajaaaj... a tak mam rad anglicke krimi thrillery a tak mam rad Marka Stronga a bohuzial... neda sa svietit... co clovek zmoze ked scenar a rezia v jednej osobe stoji za hovno ? Strasna nuda.... je to zdlhave a vlecie sa to ako semeno po koberci. Kym sa clovek ako tak dostane cez kopec dristov ubehne hodina. Dalsim problemom je, ze podstatne casti deja nie su nejak vyrazne a potom, ked pride (nie zla) pointa, tak to clovek nejde pospajat. Do toho sa primiesa par dementnych kravin, ktore racionalnemu cloveku nicia IQ a nezachrani to ani dost dobre obsadenie. Dvomi slovami - nevyrazna nuda. 50% Neda mi este nespomenut bravurny preklad distributorov, ktory ma tak daleko od originalu ako maloco. Punch totiz je uder po anglicky, ale konkretne v tomto pripade ide o nazov jedneho doku.(5.5.2013)

• dubinak

Tak tomuhle se opravdu dá říkat totální slabota. Bohužel musím říct, že to byla tak naprosto dějově černá díra, že se tu ani McAvoyův výkon neskýtal tak výrazně a byla jsem spíš zklamaná, jakou nevýraznou a nudnou roli na něj tentokrát ušili, protože když si tam za celý film alespoň dvakrát zařve bolestí, je vidět, že to umí, ale reřisér mu k tomu nedal moc šancí. Ostatní herci byli dost béčkoví a nesympatičtí. Vizuálně to pro mě žádná špička nebyla, i když snaha vidět byla, mám ale už v této záležitosti pár jiných favoritů, kteří by tuto modrošedou zářivou parádu hravě převálcovali. Tento snímek nenabízí vlastně vůbec nic, jen nefalšovanou nudu, zmatenost ve scénáří, nepřehledný děj a úplně postrádá jakoukoliv více zapamatovatelnou akci, která by mohla něčím zaujmout. Vůbec nic tam nejede na sto procent, zápletka zcela upadá. Člověk by si ani nevšiml, že se tam něco obrátilo o 360 stupňů, protože to všechno plyne takovým nezaujatým, odfláknutým způsobem. Neopomenu ještě podotknout, že by si zasloužil pěstí ten, kdo překládal název a k dabingu, jenž jsem k mé smůle musela snášet, jsem málem potřebovala pytlík na zvracení, protože jsem to jinak nesehnala.(8.9.2013)

• - Keď si Max (James McAvoy) doťahá vodu z kolena, poslednýkrát si potiahne z cigarety, ktorá je očividne dofajčená. Keď ju ale hodí do hrnca s vodou, je vyfajčená iba asi do polovice. (sWONDER)

• - Jacob Sternwood (Mark Strong) nosí hodinky značky Omega Speedmaster Triple. (dyfur)

• - Některé interierové a exteriérové scény byly natáčeny v London College of Communication v Londýně. Scény z tiskových prohlášení byly natáčeny v londýnském City of Westminster College's Paddington Green Campus. (chelseaman22)