Chceš pěstí?

Čas pomsty

Akční / Thriller / Krimi / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2013, 99 min

• klerik

Vizuál fajn, obsadenie perfektné, ale... Ide o skvelú ukážku neschopnosti rozprávať príbeh. Z prsta vycucaný príbeh rozprávaný akože tak, že postupne odhaľuje pointu. V skutočnosti však ide o riadnu supiditu tváriacu sa ako inteligentný triler (pretože divák nemá šancu premýšľať nad rozuzlením). Finále, kde hrdina všetko zrekapituluje (aj to, na čo sám nemohol prísť) je vyslovene trápne. Veľká škoda. Pri štandardnom poňatí, mohlo ísť o solídne akčné béčko. Vznikol však len tupý film s nelogickým konaním postáv. Je to o to smutnejšie, že tam boli náznaky fakt kultových scén (prestrelka u babičky). Smutné...(1.7.2014)

I přes přiměřenou stopáž 90-ti minut si film nedokáže diváka moc získat. Navíc McAvoy je takový zvláštní herec, který mě osobně sympatický není. Mark Strong je ovšem jiný kafe. Charismatický herec, který jako jediný upoutává ve filmu divákovu pozornost. Silné chvíle střídají ty slabé, ovšem těch slabých je bohužel víc. Na britské poměry sice celkem slušná záležitost se zajímavě pojatou akcí, ale zkrátka ten pověstný americký tah na branku to prostě postrádá. Zároveň ale nevylučuji v budoucnu opáčko. Jinak český překlad je tragický (Chceš pěstí?), to se fakt směju. 66%(21.5.2013)

• playboxguest

Akční scény pěkné, přehledné, ale to je tak všechno, v čem vidím klad filmu. Záporák sympatičtější, než všichni klaďasové, v čele s děsně nudným hrdinou, kterýmu se rozklepou kolena při každý zmínce o výskytu záporáka, filtr stíhá filtr (což při 1080p vlastně vypadá i docela dobře), děj se vleče a s vyjímkou zmíněných akčních scén mě vlastně ani nezajímal a bylo mi celkem fukajs, jak to celý dopadne a kdo koho sejme. 40% PS: Ještě včera to tu mělo jen originální název a najednou... Kterej koumák tohle zase vymyslel?!(9.4.2013)

Solídne budované napätie, istí herci, niekoľko skvelých nápadov (hlavne čo sa réžie týka) a kopa scenáristických failov, ktoré podrážajú nohy inak vynikajúcej akčnej kriminálke.Nový Neľútostný súboj to neni, na to je tam moc vysvetľovania, zvratov a predsa len sme tu o ligu nižšie, no furt omnoho lepšie než som čakal. 85%(10.4.2013)

Slušná moderní kriminálka s notnou dávkou akce, která jednodušší příběh, schovává za slušné vizuální zpracování. Rozhodně se nejedná o nový "Nelítostný souboj", (navíc polda a bandita se zde musí chtě nechtě spojit) ale přesto film dokáže zaujmout a slušně pobavit. Škoda jen, že se film za celou dobu více nerozjede (akce moc není a i přes efektní zpomalovačky, přestřelky příliš nevytrhnou) a přes "třetí" rychlostní stupeň se za celou dobu nedostane a nedokáže pořádně vykreslit ani charaktery postav. Více přitvrdit a lépe pracovat s postavami a mohli jsme tu mít překvapení letošního roku. Takhle zůstává "jen" slušný průměr. P.S. český název absolutně ignoruje to co originální a vlastně i jedna ze zápletek filmu představuje a dokazuje, že česká distributor nepracuje ani se slovníkem, natož hlavou. Podobný přehmat se jen tak nevidí. Co by na něj řekl Franta Fuka??(5.4.2013)

• - Některé interierové a exteriérové scény byly natáčeny v London College of Communication v Londýně. Scény z tiskových prohlášení byly natáčeny v londýnském City of Westminster College's Paddington Green Campus. (chelseaman22)

• - Alternatívnymi názvami snímky boli Punch 119 či Betrayer. (MikaelSVK)

• - Automobil, kterým jezdí hlavní hrdina ve filmu, je Alfa Romeo 159. (rainman93)