Patroxi

Hrozně zajímavý film ze začátku filmu jsem se ztrácel, ale všechno se vyjasnilo a ukázalo na pravou míru vážně dobrý děj. Dlouho sem neviděl takto zajímavý a kvalitní film jakožto novinku u mě má 5 hvězdiček ! ()

Dataminer

Pozvolný rozjezd, následné odhalení neuvěřitelného, kompikace a pak emocionální a emotivní zakončení příběhu. Moc pěkného příběhu. Přiznám se, že během filmu jsem přemýšlel, jak autoři tento příběh zakončí. A alespoň dle mého se jim to povedlo výtečně. ()

Jurcekk

tieto divné love story... páčil sa mi záver. kazan bola aspon na chvilu kočka... ale figuru ma super. Dano je spravne nesympatický... všetko ako má byť. Takže asi je to tým, že mi nesedí práca dayton+faris,rovnako ako mi nesedela v little miss sunshine. ale film si určite nechám. V chlieviku love story mu bude dobre. Restless sa mi páčilo viac. Elvis a anabelle to nesiaha ani po kolená. Veľmi pekná hudba. Francúzske pesničky sú super. ()

Sihaaja

Když romantický film, je tenhle něco, co bych si představovala. Díky zajímavé, fantaskní zápletce nejde jen o plytké milostné scény mající za cíl levně vydolovat z diváka (nebo spíše divačky) laciné emoce. Navíc prvek fantaskna, na kterém příběh stojí, není samoúčelný, poukazuje na některé více či méně příjemné aspekty každého milostného vztahu. Film jsem zhlédla v rámci OKO naslepo a výborně jsem se bavila, pak jsem navíc zjistila, že se jedná o stejné tvůrce jako u Little Miss Sunshine, takže není divu, že mě nadchnul i tento jejich film. Přestože mě mnoho hereček jen tak nezaujme, většinou spíš naopak, Zoe Kazan coby Ruby se mi zdála velice uvěřitelná. ()

pradous

Mělo to dobrý momenty, ale na jednom gagu se film postavit nedá - představitelka hlavní ženské role Kazan byla pro mě zklamáním. Paul Dano je předurčen hrát navždy loosery..... ()

Matt2626

Z tak originálneho námetu, ktorý sa nerodí každý deň sa podarilo "úplácať" veľmi priemerný snímok s nekonzistentnou dejovou líniou. A mne osobne maximálne nesympatická Zoe Kazan aj s jej hereckým výkonom (úprimne Paul Dano nebol o veľa lepší) bol už len vrchol ľadovca. ()

koci

Pro mě zklamání. Zoe Kazan si pro sebe napsala prima začátek, dobrou scénu vyvrcholení (která se však měla odehrát mnohem dřív) a děsný, předěsný závěr. Děj vprostřed filmu jen demonstroval, že si scenáristka s nápadem nevěděla rady. A jako bonus prapodivný nešvar indie filmů: uprostřed stopáže se sebereme a vyrazíme na návštěvu k příbuzným (proč ?!). ()

Welsiot

Scéna, kdy se Paul Dano plně pustí do ovládání Zoe Kazan a snaží se jí přesvědčit, že udělá vše co napíše, je brilantní! 80% ()

Djflash

To Vám byl jeden mladý, nadějný spisovatel, o kterém všichni věděli, že je velmi talentováný. On sám však tento pocit nesdílel a vedl dosti samotářský život. Jeho jediným skutečným přítelem byl čtyřnohý domácí mazlíček a svěřoval se pouze dvěma lidem a to svému psychologovi či staršímu bratrovi. Jak už to u spisovatelů bývá nejlepší lékem proti samotě je většinou v tomto případě psaní. A ani náš hlavní hrdina není výjimkou, a tak začne psát knihu o dívce jménem Ruby Sparks. A přitom ani on sám zatím netuší co se dá všechno zažít při psaní pouhé knižky. Inu brzy to zjisti a od základu mu to změní celý jeho dosavadní život. O tomto snímku jsem nevěděl zhola nic a nechal jsem sám sebe překvapit o čem to vlastně bude pojednávat. Musím říci, že film mě zajal hned od prvních minut a to natolik že jsem ani zprvu nechtěl věřit, že těch 100 minut uplynulo tak rychle.Co bych tedy předvším chtěl vyzdvihnout je přdevším hudba, která je jedním slovem dokonalá a skvěle dotváří atmosferu. Originalitu námětu potažmo i scenáře zde nelze upřít. Některé věci týkající se přímo děje jsou tu a tam řešeny netradičním způsobem, a to je možná jeden z důvodů, který dělá snímek zajimavým. Myslím že konec filmu zde nebyl uplně vhodně zvolen, i kdýž je trochu odlišný oproroti většině amerických romantickych komedii či dramat. Herecké obsazení i výkony hercu jsou velmi kvalitní a přirozené. Ruby Sparx je taková romantická fantasy hříčka o životě lásce a především lidské fantazii, která občas dokáže opravdové divy. ()

montel

Calvin (Paul Dano) je mladý ale již velmi úspěšný spisovatel bestselleru, od kterého se očekává další knižní bomba. Calvin ale momentálně nemá žádné nápady a tak se spíše věnuje svému psovi a posilovně. Když se mu po několik nocí zdá o krásné dívce Ruby (Zoe Kazan) rozhodne se, že další knihu napíše právě o ní. Calvin však zažije šok, když se jednoho rána vzbudí a Ruby najde u sebe doma. Aby zjistil, že není blázen a že jí nevidí pouze on, představí jí svému okolí i rodině. Ruby je však opravdu skutečná a Calvin se do ní zamiluje. Při psaní knihy však zjistí, že se Ruby mění podle toho co Calvin napíše a zjistí, že Ruby je skutečně stvořená jeho fantazií...Tak námět je skutečně výborný a film mohl být adept na komedii roku. Pokud se totiž do filmu přidá kapánek sci-fi (podobně jako v Méďovi), tak se na tom můžou tvůrci i herci doslova vyřádit. Potenciál je však vydatně nevyužitý a i když film nenudí a celkem to odsejpá, chybí tomu větší dávka vtipu. Ale i tak slušná porce zábavy. 60% ()

2sistem

Musel jsem upustit od logického myšlení nad příběhem, abych si skvěle vychutnal tuhle komedii, ale musím uznat, že se mi nápad i příběh líbili. Jen přemýšlím nad tím koncem, jestli měl dostat druhou šanci..?! ()

Epco

Film trpiaci všetkými kladmi a aj zápormi nezávislých produkcií. Zaujímavý nápad, ktorému síce chvíľku trvá kým sa vynorí na povrch. A potom to príde, teda vlastne nepríde nič, žiadna práca s týmto nápadom, dostaví sa klasická konverzačka počas ktorej si hlavný hrdina opätovne neuvedomuje to čo je jasné všetkým naokolo a to svoju odtrhnutosť o reálneho sveta. Skrz na skrz priemer a 4* film dostáva výlučne za záverečnú scénu precitnutia, ktoré má skoro hororové parametre. ()

klaranapoli

Skvělej film, kterej mě naprosto nadchnul. Žádnej klasickej romanťák kde už víš dopředu co se stane a jak to skončí. Prostě fakt se to povedlo :) Nemám co bych tomu vytkla. ()

medveed

Zajimavý nápad pro romantickou komedii, který bohužel vyčerpal sám sebe cca po 40-ti minutách filmu. Prostřední pasáž chvílemi až zavání nudou (a nezachrání to ani Antonio Banderas), ale v závěru příběh opět popadne dech a vtáhne diváka do děje. 70% ()

BlackVelvet

Tak nevim, napad mne na rozdil od nekterych zase tak originalni neprisel (tak napriklad srovnani s Pygmalionem, ci s Stranger than Finction, a nebo koneckoncu s Adaptation) a na komedii mne to prislo ke konci spis dost drama (stekajici Ruby, docela sila). Myslim, ze i kdyz to neni originalni az zas tak, tak jako variace podobnych pribehu to zas tak spatne nebylo, jen se z toho dalo vyzdimat mnohem vice. Nektere dialogy nejsou ani zas tak zajiamve, ani vtipne. Prvek fantasy mne vubec nevadi, a ackoliv jeste zkousnu, ze se nam nijak nevysvetli jak se Ruby zhmotnila, tak by mozna stalo za to vysvetlit, proc se zavrenim knihy nezmizela a za rok se vesele zase potkali, aniz Ruby by si neco pamatovala. Myslim, ze i fantasy musi mic nejakou vnitrni logiku, jinak je prilis jednoduche vlastne napsat cokoliv. ()

Morely

Nuda, aneb jak zprasit zajímavý nápad. Nevím co říct víc. Začátek super, roztomilý, fantaskní a zábavný, prostředek nudný a založený na vývoji vztahu mezi ústřední dvojicí, konec hutný a nutící z diváka emoce. No, říkejte mi jak chcete, ale mě tahle kombinace vůbec nesedla. Čekala jsem prostě víc, trochu komedie, trochu něčeho nového ale dostalo se mi jen průměru. Škoda. Ale herci byli sympatičtí. ()

revere

Dobře obsazený snímek neříká to nic světoborného, ale také nic zbytečného. A činí tak zajímavou formou. Velmi romantické, vcelku zábavné a trocha psychologie navrch. ()

flouny8 odpad!

Jedna z nejošklivějších hereček Hollywoodu si usmyslela, že umí psát scénáře a střihla si i hlavní roli. Hrozné kravina, šílený dialogy, hlemýždí tempo a neskutečné nuda. Totální sračka vhodná tak maximálně pro ženy v přechodu a místní kleopatru. ()

datel13

Nevtiravej kalifornskej Pygmalion s neokoukanymi herci, mezi zanry a podle me ne romantak, jak naznacil kamarad, který mi tento zajimavy film doporucil. Hlavni hrdina, precitlively blbecek se zakriknutym psem, si vycaruje roztomilou slunickarku, se kterou je ale spokojen jen do doby, kdy je presne takova, „jakou si ji napsal“. To je zajimava napln, hlavni trouba se pak chova majetnicky, vedomy si svoji moci – prestoze o „zenskych v podstate nic nevi“, jak spravne poznamena jeho normalnejsi bracha. Film tak kratce před svým zaverem obsahuje i dost mrazive momenty. Cekal jsem trochu jiny konec, resp. trochu jine vysvetleni pribehu (= spisovatel zadnou Ruby nepotkal, a v tvurcich krecich si to vsechno vymyslel). Zajimavy pribeh, krasny vizual i hudba. Roztomily pes i buchta v roli Ruby. A hvezda American Pie - „Jimuv tata“ v roli psychologa!! 85 %? ()