Illy

Tvůrci MMS (kterou mám velmi rád) mě trochu zklamali. Takovej ten milouškej filmešek, kterej ale ničím nepřekvapí a trošku zanudí (to je slovo, co?). 55% ()

JK-Stinger

Zajímavý námět, celkem pěkné zpracování, ale hlavní hrdina krajně nesympatický. Průměrná romanťárna, která neurazí, ale ani nijak výrazně nezaujme. ()

Florfila

Úžasný film. Krásný! Od začátku až dokonce jsem koukala s otevřenými ústy a čekala jak to nakonec dopadne. A i když tam byla nereálnost, bylo to přesně tak reálné jako sám život. Někdy to bylo moc smutné a někdy napjatě šťastné. Herecky naprosto dokonalé. Dano byl skvělý a uvěřitelný. "Můžu si s tebou dělat co chci. Můžu tě donutit, abys dělala přesně to, co chci já." Tenhle film je ztělesněním toho, co si všichni přejeme. Aby se naše představy zhmotnily. Ale co potom s nimi? Co s nimi, když se to opravdu stane? Možná, že právě naše představy nám pomohou najít sama sebe, smířit se se sebou, aby to ta další představa mohla přežít. A krásný soundtrack. ()

embecka

Ja som z toho bola trochu rozpačitá... Brilantná myšlienka o tom, ako si "vymyslieť" svojho priateľa (skoro ako keď som spoznala toho svojho, tiež som si chvíľu myslela, že to je priam zázrak, a že je ako keby som si ho vysnívala). Ale. Neviem celkom dobre vysvetliť, prečo mi to medzi nimi nehralo, prečo som sa nevedela celkom dobre stotožniť s priebehom akéhosi vzniku ich vzťahu. Navyše scéna odhalenia pravdy pred samotnou Ruby vo mne zvalcovala pomerne ťažkopádnejšie postavenú vežu romantiky. A znova, ako mnoho týchto trojhviezdičkových filmov - potenciál to malo, a aký! Len opäť zostalo len pri tom potenciáli. ()

scartino

Do první třetiny jsem si říkal, že se koukám na jeden z mála filmů tohoto žánru, co by se mi mohl fakt líbit. Zdání ovšem někdy velmi klame. Jelikož v půlce filmu se něco zlomilo a přišlo mi, jako bych se díval zcela na odlišný film, ten nádech a potenciál který to v sobě mělo, jako by to bylo najednou všechno pryč. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak je to něco jako, kdyby cukrář začal péct výborný dort a dokončil ho tím, že se na něj královsky vysral a zanechal akorát po sobě spoustu hoven.(Narážím zde na závěrečný proslov, který mě donutil napsat další skvostný komentář.) Horší závěr už snad nemohl být. Mír a zdar. ()

Jaroslaf

oživlý sen každého spisovatele .) Nebo spíš noční můra...? Každopádně kdybych si vysnil dívku snů, určitě by nevypadala jako Zoe Kazan. Vždyť mohla být P-ER-F-E-K-T-N-Í. po všech stránkách. Nevím co producenty vedlo obsadit scénáristku i do hlavní role, mno moc často se to nevidí. Asi věc vkusu. Přesto se mi myšlenka filmu velice líbila. Vzhled hlavní hrdinky a závěr jsou jen takové nepříjemné přešlapy .) ()

Greg25

Ten námět je úplně super a film by byl taky, kdybyste ho pocitově nezařadili, že trval daleko přes dvě hodiny. Netrval. Pointa na konci je poněkud diskutabilní (spíš to působí, že tvůrci nevěděli, jak to zakončit). Zajímavá atmosféra, skvělý filmový plakát, skvělá ústřední dvojice Zoe Kazan - Paul Dano. Skvělý námět. A řemeslně dobrý film, jen prostě pocitově je poněkud delší, což je pravděpodobně zapříčiněno pomalejším rozjezdem a dáváním důraz na všechny scény, které jsou nějakým způsobem dramatické/konfliktní (ty se odehrávají takřka v reálném čase a je jich tu možná až moc). Jen o trošičku víc dynamiky by tomu prospělo. Komedii určitě nečekejte. Vztahové drama s variací na téma, proč vztahy (ne)vycházejí. 70% ()

honelnik

Svojim malym milym sposobom v podstate absolutne nezaujimave, uplne rovnako rozkosne ako Little Miss Sunshine, na ktoru sme nahadzali par oskarov a uz si nikto nepamata o com bola...Napriek tomu je to ale velmi prijmena vztahovka, Paul Dano je skvely, jeho nosata muza Zoe tiez ujde a zopar scen je tiez az velmi neprijemne vygradovanych. Taky ten....one....dejt muvi. ()

xxSmoldaxx

Krásné, originální, nenucené. Stojí mě to vždy pár dlouhých měsíců hledání, ale jednou za čas mé oko spočine na snímku, který mě dokáže pobavit ve všech směrech, v jakých romantická fantasy komedie může. 81% ()

Meteorista

Ruby Sparks si to možná nezaslouží, ale já jí to dopřeju (pojmenování filmu je po hlavní, vypsané postavě - a to doslova) . Příběh možná není z nejoriginálnějších, je však úžasně a něžně zpracován a převyprávěn tak pohodářsky, jak jen to jde. Hlavně je to zase jeden z těch filmů, který prostě chytí za srdce a donutí přemejšlet... ()

zahadum

Niečo ako Kaufmanová Adaptácia .... ináč povedané..... taký " sandbox " alias hra na boha....originálny a veľmi vtipný film ktorých je málo...držím palce Zoe aby jej fantázia a nápady boli rovnako úspešné ako toto formou malé ale obsahovo bohaté dielo. ()

RickyFitts

Zoe je k sezrani a jeste k tomu to prej cely napsala ona...! no dobre, dobre, ten scenar by moh bejt lepsi, ale je to cely mily, Paul Dano je proste dobrej... a tak... ()

Mona-Lisa

Ruby Sparks = chytrý nápad pro zápletku a především neškrobená hlavní dvojice. Celá rovnice na mě fungovala tak do 3/4 filmu, poté mi vše přišlo, jak po plískanici, ne-li tornádu. Chápu, že takový je život, bla, bla, ale jednoduše po počátečním svěžím pinknutí do nosu (teda spíše do oka) a nažhavením všech smyslů, jak se to dál vyklube, se dostavilo zklamání a při konfrontační scéně se strojem a Ruby mi bylo až špatně od žaludku. Třeba po druhém zhlédnutí a jiném rozpoložení hvězdy zvednu, uvidíme... ()

Matli

Hvězdička navíc za tu myšlenku, má představivost jela na plné obrátky, mít tak ten psací stroj :-) Jinak v postatě lehce nadprůměrné od hereckých výkonů až po celkové zpracování filmu. Tento film určitě nespadne do zapomnění. 68% ()

warrenur

Prijemna romanticka komedia s milou Zoe a celkom zaujimavym napadom, pretvarania toho, co date na papier, do reality a priehrstia vztahovych prekaraciek a "pravd". ()

ladno

Áno, ako tu už bolo napísané, nápad a námet z Horšie to už nebude bol trochu obšľahnutý, uznávam. Na druhú stranu, bol úplne inak spracovaný, dostalo sa mu nových rozmerov a autorom tohto filmu sa podarilo tak vytvoriť predsa niečo nové, originálne. Veľmi slušne zvládnutá romantická, komediálna i dramatická zložka, ktoré spolu vytvorili veľmi dobrý a oddychový film, ktorý ani chvíľku nenudí. Vo výsledku to bol veľmi pekný večer s veľmi pekným filmom. Ja som spokojný. Hodnotenie: 95%. ()

studo

Neskutočný filmový zážitok. Úplný vrchol a pád jednej lásky, kde moment, keď im vzťah začal škriepiť a on začal riešiť, či niečo dopíše alebo nie a následky toho... Najlepší romantický film práve od 500 Days of Summer ()

Gaia.M

Bála jsem se, co z tohohle filmu vyleze, ale byla jsem příjemně překvapena. Je to typ filmu, které mám ráda. Je zajímavý, netradiční. Je jiný. A je skvělý. ()

Puddle

Pěkná a nápaditá pohádka o jednom předčasně dospělém hipsterovi (no kdo dneska píše na stroji?), který si z prstu vycucá něco jako svou vlastní Summer. Celé se to nese v takovém pohodovém letním duchu, proto jsem asi v půlce snímku nabyl dojmu, že to tak pohodově i skončí a kde nic tu nic, nápad zůstane „nevyždímán“, ale závěr byl náhodou našlapanější než motorovka Antonia Banderase, kterého jsem v tomhle filmu spolehlivě nepoznal. ()