Vasyl

Málo komediální, velice romantický, a i přesto že to je film pro holky, se mi to dost líbilo. Normálně takový filmy nesleduju, ale tohle mě zaujalo, sehnal jsem, a v rámci žánru, z toho co jsem viděl (jo, málo), je to špička. Akorát ten Dano prostě není romantickej typ, s tím ksichtem by měl hrát úchyláky a psychouše a nebalit zajímavý zrzky v parku. ()

Dearon

Neže by to Paul Dano hral zle, to nie, ale mňa Zoe Kazan úplne očarila. V každej jednej scéne moju pozornosť strhla výhradne na seba. Velmi vydarený film na jednej strane plný krásy, šťastia a lásky a na druhej smútku, melanchólie a až chorobnej snahy udržať si niečo, na čo (už) nemáme právo. Temné a násilne vyvrcholenie vzťahu som nečakal, ale vobec mi nevadilo, bolo až dokonalé, a dalo filmu úplne iný rozmer. Koniec bol už len takou čerešňičkou na torte, čo by to bola predsa romantika bez šťastného konca. ()

wandall

"Kurevsky zajímavě příjemný snímek" a dlouho sem neměl takový pocit po dodívání se...+ výborně zahrané,natočené i ozvučené;)btw hlavní hrdina je dvojník Martina Erata (hokejista - pozn.autora;)Hmm,no nic,idu si pustit svoju oblíbenou vánoční pohádku : "ALIENS" ()

Cerebrum

Postmoderní pohádky tohohle typu mám obvykle rád, Ruby Sparks však dojíždí na neskutečnou schématičnost. Nejsem z Delf a přece jsem věděl už od začátku, jak se tahle story bude vyvíjet. Navíc Paul Dano je mi silně nesympatický a cukrbliky Zoe Kazan mě také neberou. Otravnější soundtrack už jsem dlouho neslyšel. Film trvá necelé dvě hodiny, já nad ním strávil celé odpoledne. Zakončení je vysloveně amorální s nebezpečným poselstvím. Možná jsem měl přehnaná očekávání. ()

Adrii

Nádherný film... Hercům role opravdu sedly a slušely a byly "v nich" velmi věrohodní.. Na celý film se krásně dívalo.. Romantický film, jak má být... Zasmála jsem se, poplakala si a věřila v jejich lásku... Deset minut před koncem jsem myslela, že film skončí, ale upřímně.. Kdyby skončil, dam asi hvězdičky jenom 4, protože film by nebyl tak romantický a to čemu jsem celý film věřila, by skončilo... ()

BohušdK

Paul Dano si pamatuju se Sexbomby od vedle a zloděje životů a myslím si, že to není špatný herec, což potvrdil i v tohoto filmu.**** ()

Muff

Nebylo to úplně špatné, ale v první polovině jsem myslel, že usnu, jak to bylo natahované, v druhé se děj trochu rozjel a měl dokonce i nějakou myšlenku. Pointa filmu je hezká, ale myslím, že trochu přetáhli stopáž. Tohle se dalo zpracovat jako jeden díl nějakého povídkového seriálu, ne jako celovečerní film. ()

Facerr

Dlouho jsem okolo Ruby Sparks přejížděl myší, až se stalo, že jsem si jí nakonec bez jakýchkoliv očekávání opravdu pustil. Chvilku mi trvalo zvyknout si na to, že mě čeká klasický romantický příběh o obrýlený (po stránce milostnýho života) Popelce v kalhotech, která konečně našla svojí lásku. Když jsem si zvyk, tak přišel šok - něco, co se hned tak nevidí a co rozštíplo mý předsudky vůči romantickým komediím, fantasy nefantasy. Opravdu originální nápad, ze kterýho by se sice dalo vytřískat víc, ale to by zase ubralo na hodnocení u "střízlivějších" filmových znalců a kritiků a navíc.... by z toho bylo slušný péčko:) ()

Luccy007

75% Jsem spíše realista, a proto také vyhledávám raději reálné děje filmů. I přes to byl příběh o smyšlené dívce Ruby zajímavý. U filmu jsem se vůbec nenudila. P. Dano mě znovu přesvědčil, že role (bláznivých) podivínů mu sedí nejlépe.. Zajímavé téma, i když ne zas tak úplně originální nápad. Emočně působivé! ()

lobo87

Výborný, možno až geniálny nápad s ústrednou zápletkou bol trošku ubitý žánrovou nevyhranenosťou. Počiatočná krásna, pozitívna atmosféra sa postupne vytrácala a scéna demonštrácie spisovateľových možností hraničila s thrillerom. Hlavne za prvú polovicu si film zaslúži 4*. Zoe je čarovná a Paul Dano (aka John Lennon) taktiež výborný. Filmu by však svedčalo viac romantiky a vtipu, ale naopak, zatlačiť na pílu v štýle Ex Machina... 70% ()

Trumper

Když to vydržíte až do poslední dvacetiminutovky, možná si řeknete, že nešlo o ztracených 100 minut vašeho času. /55% ()

Karlos8

Tohle byl opravdu krásný sen, takový ten, který procítíte, dokáže se do něj vcítit, vnímáte ho a přejete si, aby nikdy neskončil. Jenže vám se začne chtít na záchod a je po snu, přičemž vám zbudou jen nesmazatelné vzpomínky. Většinou sny nedávají smysl a nikdy se reálně neuskuteční, ovšem Paul Dano jak ho neznáme, je doslova spisovatelský čaroděj a mág dohromady. Přeci jenom napsat si svou vlastní přítelkyni podle uvážení a podle snů, to chce kus odvahy. Problém nastane ve chvíli, kdy je skutečná. Je milá, usměvavá, hravá, jenže nic netrvá věčně ani láska k jedné slečně. Přijdou problémy, ponorka a vy se rozmýšlíte nad kouzleným šuplíčkem, ve kterém je ukryta ta největší radost. Měníte si ji podle uvážení, děláte s ní, co chcete podle uvážení. Možná hádám správně, že podobnou schopnost by chtěl mít alespoň jednou za život každý z nás. My se ale musíme spokojit s nevšední realitou, která je také zajímavá jako život sám o sobě, akorát není tak jednoduchý, jak se zprvu může zdát. ()

Drozdo57

Prijemný romantický film ktorý je metaforou Calvinovho objavovania samého seba a premeny vo vyzretého človeka. Neznášam Paula Dana, nikdy mi nebol sympatický, ale tu som ho toleroval. Zoe je ale opäť super, mám strašne rád, ako v každom filme, kde hrá pôsobí veľmi prirodzeno a zatiaľ ma ešte nesklamala. Celkovo sa mi film páčil, ale nehcem ho prehnane hodnotiť, pretože ide o ľahší priemer. Na príjemný večer s priateľkou je to ale ako stvorené. ()

hrumsrt

Dlouholetí režisérští kamarádi Jonathan Dayton a Valerie Faris se po úspěchu s Malou Miss Sunshine vracejí s další nezávislou drobnůstkou. A jak bych právě Miss Sunshine moc nepochválil a rozhodně pro mě nejde o nějaký pamětný zážitek, tak Ruby Sparks je výstřel přímo do srdíčka... Spisovatel Calvin je v životní krizi, nepochopitelně se mu rozpadl dlouholetý vztah a v psaní zrovna úplně neví, o čem psát. Když tu ho napadne psát o tom, co chce nejvíc, o perfektně nedokonalé holce jménem Ruby, kterou dokáže tak živě a detailně podat, až se mu zdá, že se její osoba zhmotnila úplně. A to není jen představa v hlavě, ale Ruby se z ničeho nic objeví uprostřed jeho domu a vypadá to, že schizofrenie začíná pracovat na plné obrátky. Jenže co když zjistí, že Ruby vidí vlastně i všichni ostatní, copak se dá tahle šance nevyužít.. Ruby Sparks je vynikající nápaditá pohádka pro všechny snílky, které výborně dokáže jak pracovat jak s představami, tak i s tím, co ve vztahu vlastně nechceme, ale potřebujeme.. Tvůrci námět vytěžili na maximum a podařilo se! Paul Dano tyhle zasněný kluky ani nemusí hrát, Zoe Kazan je zase perfektní coby obyčejně fajn holka snů, a tenhle i ve skutečnosti tvořený manželský pár dokáže dávat přirozeného herectví úplně jinou rovinu.. Na poli romantických komedií velmi fajn, ale s existencionálním přesahem už skoro nemá konkurenci.. Těžko se popisuje něco, co v jistém smyslu žijete (jen bez té schizofrenie). Instantní pohlazení mojí naivní duše, na které nedám dopustit! 95% ()

meatball

Po Little Miss Sunshine další originální příběh, tentokrát o oživlé můze. No kdo by to nechtěl! Ač by to mohlo zavánět přirovnáním k Forsterovu Stranger Than Fiction, není tomu tak. Snímek si jde si svou vlastní cestou a vyjímečně se doplňují. Žádná hluchá místa, opět boží Coogan a Paul Dano mi vyjímečně nelezl na nervy. ()

rigby

Sci-fi nebo schizofrenie? Po počátečním zmatku, ve kterém mi chvíli trvalo se zorientovat, však nastalo jedno velké bezvětří. Dlouho se vlastně nic neděje, aby to pak skončilo tak, jak asi každý předem očekával. Dokonce i samotný závěr filmu je sladce hollywoodský a nepřekvapivý. Ale jinak se na to kouká docela příjemně a má to i jakousi hlavu a patu. ()

Ruadek

Maximálně silný a přitom zcela prostý příběh lásky. Se vší svou trefeností, jakou tomu tvůrci dali. Se vším tím štěstím a smutkem. Naivitou a dospělostí. Pro mne velice silný zážitek, podobný (500) Days of Summer. ***** ()

retrix

Romanticky ani komediálně mně tento film až tak dalece nepřipadal. Spíše na mě působil psychologicky. Začátek filmu byl nudný, uprostřed filmu se děj začíná rozvíjet. Jediné na co jsem během filmu čekal, jaká bude pointa. Ta nakonec vypadla jako jedna nejtuctovější z nejtuctovitějších, čekal jsem, že bude nečekaná, ale scénař vyklopil tu zcela očividně se nevíce podbízející, slabota. ()