Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

• slovenský

Lovelace: Pravdivá spoveď kráľovnej porna

Životopisný / Drama

USA, 2013, 92 min

Linda, Linda - chudiatko naivné, aj keď poriadne zmanipulované. Tá vzorná výchova ju očividne na krutý svet nepripravila a hneď prvému mužovi pekne zobkala z ruky ako nejaká sliepočka. Veď aj tak dopadla, Chuck si z nech spravil svoju figúrku, ktorou si pekne zarábal a Linda sa mohla "tešiť" akurát tak zo svojej nadobudnutej popularity... Ale teraz k filmu a samotnému príbehu: očakával som o niečo viacej dynamické dielo, ktoré ešte viac poodhalí špinavé praktiky začiatku pornopriemyslu - teraz nemám namysli viac nahoty, ale trošku viac rozvinúť ten príbeh, alebo ten vytúžený očistec, ktorý si Linda vysnívala. Amanda však opäť dokázala zažiariť (vlastne takmer ako vždy) - jej výkon by bol hodný aj 5 hviezdičiek. Ale samotný film ako taký bohužiaľ až taký pútavý nebol, a pre mňa je miernym sklamaním. Námet zo skutočného života sa dočkal len priemerného spracovania.(22.8.2013)

Slušná Amanda Seyfried, slizký Peter Sarsgaard, ležérní James Franco, k nepoznání Sharon Stone, výborný Robert Patrick. Jenže ne každý osud někoho alespoň trochu známého může být strhující podívanou. Je sice pravda, že coby loutka řízená násilnickým manželem uplatňujícím nepříjemné sexuální praktiky si Linda musela prožít své, nosné téma však filmu chybí. Přehlídka domácího násilí je sice místy „šokující“, neúspěšné návraty do náručí rodičů „melodramatické“ a její boj za lepší příští „povznášející“, hořký příběh hlavní aktérky prvního legálně distribuovaného pornofilmu Hluboké hrdlo z roku 1972 ale nakonec nestrhne. Film líčí hlavně první fázi jejího života, kdy se vymanila ze sevření násilnického manžela. Jenže skutečně vypráví jen to, co se tvůrcům hodí do repertoáru. Mlčí o tom, jak hýřivý životní styl Linda měla ještě předtím (těhotenství, jiné tvrdé porno) a na plátně ji představuje jako okatou nevinnou školačku, co jen měla smůlu na chlapa. Tohle kroucení obrazu o zneužívané ženě by tolik nevadilo, kdybychom opravdu nesledovali striktně jen pohled z jedné strany. Návrat na začátek příběhu a aktualizování/odhalování nedořečeného (a bez pozlátka) je fajn a určitě pozvedává film o nějaký ten stupínek výš. Nic na tom ale nemění fakt, že ve výsledku na něho i kvůli jeho chladnému vyznění zapomeneme velmi rychle!!(12.8.2013)

Když si tedy často dělám srandu z toho, kdo se kam profeloval, tak to prostě musíte brát s nadsázkou a je jasné, že si robím humor. U tohoto filmu je to zřetelně a doslova jasné, kdo se kam prokouřil. Lovelace poznamenána křesťanským životem jde raději šukat a kouřit cizí chlapy než aby seděla doma při své prudérní matce a zapšklém fotrovi. Potom je tady sympatický Chuck, kterému bych mrdnul těžkým heverem po hlavě a nechal ho pomalu vykrvácet za to, že prodává tak nebohou, a dobře sající zrůdu. Místo, aby si vážil toho, co doma má, tak se tím chlubí u kdejakého pornoproducenta. Buď to tak opravdu celé bylo nebo tady USA chystá další konspirační teorii o své první pornoprůmyslové pornoherečce. Určitě ta nehoda při které zemřela nebyla náhoda, myslím, že to bylo spiknutí všech pornorežisérských gurů, nadopovaných nějakým ketaminem stříknutým s viagrou, kteří pracovali pro americkou vládu. A místo toho, aby Linda vykecala, kde je uložený Zlatý Dildo a spisy k tajným Lewinským hrátkám, tak byla zabita při autonehodě. Tak co, konspirátoři? Kdo z vás mi to objasní?(11.8.2013)

Myslím si, že by si film zasloužil delší a "hlubší" děj...Takhle mi to přijde pomalu jen jako část, kterou Linda Lovelace opravdu zažila. Přijde mi to takové neúplné, jen takový malý poznatek o jejím životě a když už se nám Amanda takhle odhalila, mělo to stát za to. Nechutný Sarsgaard - fuj - to mi asi chvilku potrvá, než si ho s tím jeho knírkem a slizounským pohledem vymlátím z hlavy, ale Franco jako Heff :D - to mě pobavilo :D :D A výborná Sharon Stone, kdy jsem si pořád nebyla jistá, zdali je to ona či ne - výborná změna :) Je to jen ale taková malá ukázka místo filmu :( Takže jsem z toho byla zklamaná :( Skutečné záběry z tehdejší doby, prolínání reality a její vzpomínky - to všechno se mi líbilo, ale bylo toho málo :( Jo ale výborná hláška Lindy Lovelace - Omlouvám se, pokazila jsem to? :D :D(16.3.2014)

Bylo to bohužel zoufale obyčejný, plný klišé (alespoň na konci si mohli odpustit ty housle, obraz sám splnil vrchovatě povinnou dávku patosu). A vlastně ani nevidím důvod proč takový film natočit. Kromě toho vyprávět něčí osud. Ale proč takhle přiměřeně, nudně a konvenčně, obzvlášť s přihlédnutím k hlavní postavě a prostředí.(21.10.2013)

• - Autobiografia Lindy Lovelace, ktorú napísala spoločne s novinárom Mikom McGradym, s pôvodným názvom "Ordeal" vyšla prvýkrát v roku 1980. Na českom trhu sa objavila ako "Otrokyně Hlubokého hrdla". (MFJD)

• - Během scény zasazené do roku 1970 se dvě postavy baví o filmu Francouzská spojka (1971). Ten byl ale vydaný až v roce 1971. (Cheeker)

• - Původně byla do role Gloria Steinem obsazena Demi Moore, musela však odstoupit z důvodu hospitalizace kvůli podvýživě. Jako její náhradnici tvůrci zvažovali Mary-Louise Parker. Nakonec byla týden před skončením natáčení obsazena Sarah Jessica Parker. (squella)