Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

Trailer 1

kingik

Až příliš cudně a jednotvárně pojaté životopisné drama o pornohvězdě s tragickým osudem. Linda Lovelace dosáhla vrcholu v zavrhované branži plné podivných existencí. Stala se slavnou pro svoji schopnost hluboké felace, podle níž byl pojmenovaný i její jediný a nejznámější pornosnímek "Hluboké hrdlo", který se stal nejvýdělečnějším ve své historii. Film staví na okaté Amandě Seyfried, na jejích (odhalených) prsách a také na postavách kolem ní. Od problémového manžela Chucka, až přes piroteskní figurky z porno branže, mladého Hugh Hefnera a konče jejími úzkoprsími rodiči. Film se postupně stává mírně nepřehledným, když nedodržuje osu časové chronologie a přeskakuje od jedné životní události ke druhé, aby se pak vrátil zase na začátek. Ne vše úplně uspokojivě zakončí, něco si divák musí i domyslet, a když už s tím je srozuměn, tak film mu teprve ukáže, jak události probíhaly, a to na mně působilo natahovaně, když bylo zřejmé, že si Lindin manžel na ní vybíjí svoji frustraci. Objevily se také přehmaty kolem Lindina věku, protože v roce 1970, kdy se film začíná odehrávat, by jí muselo být 24 let a nikoliv 21 let! K postavě, kterou Amanda Seyfried hraje můžou být výtky v tom ohledu, že na pihovaté holce nic tak extra sexy není, a kdo ví, proč se stala tak populární. V sedmdesátých letech však bylo měřítko krásy jinde a koneckonců vzhled nebyl to, co jí proslavilo. Co se však odpustit nedá je plné oproštění filmu od jakékoliv explicitnosti. Linda zase neměla tak mimořádně pestrý a zajímavý životní příběh a nějaký peprný záběr by film jen okořenil. Na druhé zhlédnutí film bude působit sterilně, a bez pořádné pikantérie i nudně. Pro dobrý výkon Amandy Seyfried a spol., věrné zachycení atmosféry sedmdesátých let, a několik působivých scén, se film vyplatí vidět, ale na to, že to bylo o životě pornohvězdy, která později paradoxně proti pornografii bojovala, je to nevzrušivé. Mé hodnocení: 60% ()

Aljak

Linda, Linda - chudiatko naivné, aj keď poriadne zmanipulované. Tá vzorná výchova ju očividne na krutý svet nepripravila a hneď prvému mužovi pekne zobkala z ruky ako nejaká sliepočka. Veď aj tak dopadla, Chuck si z nech spravil svoju figúrku, ktorou si pekne zarábal a Linda sa mohla "tešiť" akurát tak zo svojej nadobudnutej popularity... Ale teraz k filmu a samotnému príbehu: očakával som o niečo viacej dynamické dielo, ktoré ešte viac poodhalí špinavé praktiky začiatku pornopriemyslu - teraz nemám namysli viac nahoty, ale trošku viac rozvinúť ten príbeh, alebo ten vytúžený očistec, ktorý si Linda vysnívala. Amanda však opäť dokázala zažiariť (vlastne takmer ako vždy) - jej výkon by bol hodný aj 5 hviezdičiek. Ale samotný film ako taký bohužiaľ až taký pútavý nebol, a pre mňa je miernym sklamaním. Námet zo skutočného života sa dočkal len priemerného spracovania. ()

Aluska88

Myslela jsem, že na panenkovsky vypadající Amandu Seyfried, k níž prostě plavá hříva neodmyslitelně patří, si coby brunetku nezvyknu. Jakmile se však objevila na scéně, rozpoznala jsem, že i jako tmavovláska je stejně pořád nádherná a sluší jí to úplně stejně. Do role legendární pornohvězdy, Lindy Lovelace se Amanda hodila skvěle a stejně přesvědčivě ji také ztvárnila. I když samotným pojetím se snímek nevytáhne z průměru, především herecké obsazení z něj dělá vysoce kvalitní "materiál", který zpracovává počátky, vzestup, i pád dívky, kterou proslavilo Hluboké hrdlo. Zejména Peter Sarsgaard v roli Chucka předvedl tradičně výborný výkon coby "silly bastard." Všimla jsem si, že jednu z vedlejších rolí si střihla také Sharon Stone, ale během sledování jsem úplně zapomněla, že tam hraje. Až pak při závěrečných titulcích jsem si uvědomila, koho, že to tam ztvárnila:) Jednalo se pravděpodobně o její životní výkon:) ()

Mrkvič

Rozkuřovačka Linda ve skutečnosti asi nebyla až taková oběť a chudinka, jak se jí film snaží vykreslit. Ve filmu není snad ani slůvkem zmíněn kterýkoliv jiný pornografický počin. Prostě, kdo chce kam, pomožte mu tam. S lety ale získala rozum, nadhled a životní odvahu? A tak začala bojovat proti pornografii a domácímu násilí. Pro spoustu američanů chválihodné a tak po smrti skutečné Lindy vznikl tento film. Ten chtěl naznačit různé pohledy, ale koncepčně se mu to dle mého moc nepodařilo. ()

lamps

Jen zběžné pročtení biografie Lindy Lovelace kdekoli na internetu vám dá přesnější obrázek o jejím životě než tenhle dost zjednodušený televizní pohled. Jediné, o co se může vyprávění skutečně opřít, určitě není jeho matoucí a nahodilá časová struktura, nýbrž solidní dobová atmosféra a hodně dobré herecké výkony. Jinak je to klišé na klišé, při jejich sledování vám nebude smutno z osudů hlavní postavy, ale spíše z ignorování řady kontroverzních skutečností. Alespoň jako fanoušek Amandy jsem si to částečně užil.. 45% ()

• Autobiografia Lindy Lovelace, ktorú napísala spoločne s novinárom Mikom McGradym, s pôvodným názvom "Ordeal" vyšla prvýkrát v roku 1980. Na českom trhu sa objavila ako "Otrokyně Hlubokého hrdla". (MFJD)
  • V souvislosti s rolí Chucka Traynora byl běhěm předprodukce spojován James Franco. (Conspi)