Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

Lovelace: Pravdivá spoveď kráľovnej porna

Lovelace

Životopisný / Drama

USA, 2013, 92 min

Velké zklamání.. Na příběhu se dal postavit silný film, ale bohužel toto životopisné vyprávění žádnou větší přidanou hodnotu nemá. Režijně nezvládnutý film, který rozhodně vypadá jako z televizní produkce spíše, než film do kina. Amanda Seyfried je super herečka do rozjásaných filmů, ale do takhle zásadních dramatických rolí ještě nedozrála. Chyběla mi tu přesvědčivost a větší dávka emocí. Příběh je mělký a povrchní, nezabíhá hlouběji do motivů a rozpoložení hlavních postav. Na to, že se tu Amanda svlékla do kalhotek mi přišla její nahota plně nevyužita - v podstatě jen na pár scének s manželem se "královna porna" neodhalila a náznaky "pornoherecké tvorby" byly opravdu velmi střídmě naznačeny (nechápu tak omezený přístup od 15 let).. Hezký retro film, který vlažně z rychlíku zachycuje pornoprůmysl 70. let. I toho domácího násilí moc neukázali.. Všechno jen v náznacích. Linda Lovelace by jistě postrádala naturálnost a větší osvětovost.(2.11.2013)

V mých očích předčilo očekávání, ale stále je to takový slabší nemastný neslaný průměr. Linda se dobře "prodává" vyobrazená jako velká oběť, ale film se možná až příliš drží od stinné stránky porno průmyslu a trochu se bojí cokoliv ukázat či vůbec naznačit. Natočené je to příliš ploše a dost mi vadily přeskakující zkratky z roku na rok, občas moc zbytečné. Plus je ale pro Lovelace opravdu slušné obsazení, z něhož slušně těží.(7.6.2016)

Bylo to bohužel zoufale obyčejný, plný klišé (alespoň na konci si mohli odpustit ty housle, obraz sám splnil vrchovatě povinnou dávku patosu). A vlastně ani nevidím důvod proč takový film natočit. Kromě toho vyprávět něčí osud. Ale proč takhle přiměřeně, nudně a konvenčně, obzvlášť s přihlédnutím k hlavní postavě a prostředí.(21.10.2013)

Herecké výkony se rozhodně ale vyzdvihnout musí, protože bez nich by to byl snímek na odpis. Amanda Seyfried byla už zmiňována, i když ve srovnání s Lindou je přece jen krásnější. Vedle ní nejde opomenout Petera Sarsgaarda, který je prostě démonický. Velkým překvapením byl ale výkon Sharon Stone, Lindina matka, kterou, přiznám se, jsem nepoznal. Zahrála ale skvěle a vlastně není o nic méně démonická. Skvěle se prezentoval i Robert Patrick, který zase sem tam sbírá zajímavé role. V hercích bych mohl pokračovat dále - James Franco, Chris Noth, Hank Azaria nebo Juno Temple. Někteří v méně tradičních rolích, ale v o to zajímavějších výkonech. Ty výkony za zhlédnutí stojí, příběh sám o sobě zase tolik neoslní, ale některé ženy si možní víc začnou vážit svých partnerů. Anebo od nich konečně utečou... Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/09/lovelace-pravdiva-zpoved-kralovny-porna.html(1.9.2013)

Nejedná se o žádnou velkou erotiku natož pornografii, film v první půlce až naivně, ale zároveň docela vtipně popisuje zrození legendy filmů pro dospělé Lindy Lovelace, druhá půlka je vystřízlivění z „nejlepší práce na světě“, jak ji definuje jeden z aktérů. Pravdou je, že Amanda Seyfried je s těma jejíma hlubokýma očima a pihami do téhle role až moc hezká. V jejím podání mě osud „nedobrovolné“ pornohvězdy ke konci nečekaně dojal, proto zaokrouhlím hodnocení nahoru na čtyři hvězdy. Ve filmu se sešlo až nečekaně mnoho známých tváří, zejména s ohledem na to, že řada z nich dostala jen naprosté minimum prostoru.(13.8.2013)

• - S filmem byla spojována Kate Hudson i Olivia Wilde, která účast odmítla na základě pracovní vytíženosti. (Conspi)

• - Původně byla do role Gloria Steinem obsazena Demi Moore, musela však odstoupit z důvodu hospitalizace kvůli podvýživě. Jako její náhradnici tvůrci zvažovali Mary-Louise Parker. Nakonec byla týden před skončením natáčení obsazena Sarah Jessica Parker. (squella)

• - Během scény zasazené do roku 1970 se dvě postavy baví o filmu Francouzská spojka (1971). Ten byl ale vydaný až v roce 1971. (Cheeker)