Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

Lovelace: Pravdivá spoveď kráľovnej porna

Životopisný / Drama

USA, 2013, 92 min

• lamps

Jen zběžné pročtení biografie Lindy Lovelace kdekoli na internetu vám dá přesnější obrázek o jejím životě než tenhle dost zjednodušený televizní pohled. Jediné, o co se může vyprávění skutečně opřít, určitě není jeho matoucí a nahodilá časová struktura, nýbrž solidní dobová atmosféra a hodně dobré herecké výkony. Jinak je to klišé na klišé, při jejich sledování vám nebude smutno z osudů hlavní postavy, ale spíše z ignorování řady kontroverzních skutečností. Alespoň jako fanoušek Amandy jsem si to částečně užil.. 45%(15.9.2019)

Amanda Seyfried chce ukázat že zvládne i komplikované postavy. V případě Lindy Lovelace jí to celkem divák i věří. Příběh se mohl držet víc faktů a možná by tak stál víc za to. Já od Pravdivé zpovědi královny porna tolik nečekala, ale určitě mě potěšila přítomnost pánů Franco, Sarsgaard (kterého po většinu ve filmu upřímně nesnáším), Noth, Patrick. Nadhnula mě dávka flashbacků, místy však flashbecky dokázali diváka pěkně zmást.(27.8.2013)

Epstein a Friedman se snažili zřejmě co nejvíce napodobit kultovní Boogie Nights, což se jim docela povedlo. Kult Andersona se s tímto nedá srovnávat, ale jde o podobně vyprávěný příběh z podobného prostředí. Franco měl fakt velkou roli to se mu musí nechat. Seyfried alespoň tímto filmem dokázala, že se nemusí stále zaobírat jenom béčkovými blbinkami. Nyní nastává její posun dál. Sám osobě je film na životopisný pojmut až výborně. Vypráví to do detailů, při kterých víme o této hvězdě vše. Trhák to zrovna není, ale uspokojení zde určitě z mé strany bylo.(22.9.2013)

• dopitak

Naprosto zbytečná záležitost, která těží jen ze jmen, o kterých má vyprávět. Není šokující (jak by mainstream snažící se vyprávět o životě prostitutky a pornoherečky taky mohl být), je jenom špinavý. Problém podle mě je, že v podobných typech filmů si tvůrci můžou pod nálepku "podle životních osudů XY" schovat cokoliv a vždycky to projde. Je docela dobře, že obsadili Amandu, protože skutečná Linda taky nebyla žádná kráska. Franco na druhém místě seznamu má za úkol jen natáhnout divačky, jelikož jeho pár štěků by zahrál jakejkoliv ochotník v nezapadlejší hollywoodský čtvrti. Peter Sarsgaard změněný k a Sharon Stone zestárlá k nepoznání. Filmu dost uškodilo, že staví vše na podstatu prvního filmového deep throat, ale samotnou praktiku ukázat nemůže a běhá kolem ní jako pes kolem horký kaše.(14.9.2013)

Myslím si, že by si film zasloužil delší a "hlubší" děj...Takhle mi to přijde pomalu jen jako část, kterou Linda Lovelace opravdu zažila. Přijde mi to takové neúplné, jen takový malý poznatek o jejím životě a když už se nám Amanda takhle odhalila, mělo to stát za to. Nechutný Sarsgaard - fuj - to mi asi chvilku potrvá, než si ho s tím jeho knírkem a slizounským pohledem vymlátím z hlavy, ale Franco jako Heff :D - to mě pobavilo :D :D A výborná Sharon Stone, kdy jsem si pořád nebyla jistá, zdali je to ona či ne - výborná změna :) Je to jen ale taková malá ukázka místo filmu :( Takže jsem z toho byla zklamaná :( Skutečné záběry z tehdejší doby, prolínání reality a její vzpomínky - to všechno se mi líbilo, ale bylo toho málo :( Jo ale výborná hláška Lindy Lovelace - Omlouvám se, pokazila jsem to? :D :D(16.3.2014)

• - Na simulaci scén orálního sexu se používaly nanuky. (Cheeker)

• - Autobiografia Lindy Lovelace, ktorú napísala spoločne s novinárom Mikom McGradym, s pôvodným názvom "Ordeal" vyšla prvýkrát v roku 1980. Na českom trhu sa objavila ako "Otrokyně Hlubokého hrdla". (MFJD)

• - S filmem byla spojována Kate Hudson i Olivia Wilde, která účast odmítla na základě pracovní vytíženosti. (Conspi)