Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

• slovenský

Lovelace: Pravdivá spoveď kráľovnej porna

Životopisný / Drama

USA, 2013, 92 min

Jedna hvězda za atmosféru a soundtrack, druhá za Amandu, třetí za masky - samotná proměna Seyfriedky z blonďaté elfice na pihovatou pornohvězdu stojí za to, ale to, co maskéři udělali ze Sharon Stone, je naprostý masakr. Bravo. Jinak jde ovšem o standardní "biopic", který tak nějak prošumí bez vážnějších následků.(16.8.2013)

Svým způsobem zajímavý film, o tom žádná. Samozřejmě zvláště pro mužské publikum. K tomu přispívala sličná Amanda Seyfried, kterou jsem v této roli rozhodně nečekal. Ale jak jinak, byl jsem mile překvapen. Nuže, shrnul bych to jako slušné, dobové drama se zajímavým příběhem. Našlo se tam pár věcí, které bych vytkl, ale ne tolik, že bych musel dávat horší známku, než průměrnou. 50%.(3.4.2014)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $356,582Tržby Celosvetovo $1,585,582▐ Herecky slušne zahrané, decentne nasnímané aby to moc nepobúrilo, len príbeh namiesto toho aby tvoril silnú drámu plnú skutočne šokujúcich odhalení sa skôr snaží miestam zľahka zabávať, potom to nedokáže nabrať správne tendenciu drámy. /videl v kine: 60%/(8.8.2013)

Nejedná se o žádnou velkou erotiku natož pornografii, film v první půlce až naivně, ale zároveň docela vtipně popisuje zrození legendy filmů pro dospělé Lindy Lovelace, druhá půlka je vystřízlivění z „nejlepší práce na světě“, jak ji definuje jeden z aktérů. Pravdou je, že Amanda Seyfried je s těma jejíma hlubokýma očima a pihami do téhle role až moc hezká. V jejím podání mě osud „nedobrovolné“ pornohvězdy ke konci nečekaně dojal, proto zaokrouhlím hodnocení nahoru na čtyři hvězdy. Ve filmu se sešlo až nečekaně mnoho známých tváří, zejména s ohledem na to, že řada z nich dostala jen naprosté minimum prostoru.(13.8.2013)

Udělám výjimku a sepíšu si koment k tříhvězdičkovému filmu - Ani nevím, co se čeká od filmu, který je nadepsán "zpověď královny porna". Tohle moc ne. Byl to takový lehce vlažný příběh o lehce vlažné polykačce. Nebýt pár facek a náznaku nějaké sprostoty, asi bych dala ještě o hvězdu méně. Nikam jsme se nedostali. Nic jsme se nenaučili. Amanda je mladá a sladká, to je bezesporu, ale celý film neutáhne. Chytnout to tak nějakou šťavnatou pointu, náboj .. mohla to být trefa do černého. Nakonec proč by 92 minut mělo definovat celý život?(17.3.2017)

• - V souvislosti s rolí Chucka Traynora byl běhěm předprodukce spojován James Franco. (Conspi)

• - Autobiografia Lindy Lovelace, ktorú napísala spoločne s novinárom Mikom McGradym, s pôvodným názvom "Ordeal" vyšla prvýkrát v roku 1980. Na českom trhu sa objavila ako "Otrokyně Hlubokého hrdla". (MFJD)

• - S filmem byla spojována Kate Hudson i Olivia Wilde, která účast odmítla na základě pracovní vytíženosti. (Conspi)