Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $356,582Tržby Celosvetovo $1,585,582▐ Herecky slušne zahrané, decentne nasnímané aby to moc nepobúrilo, len príbeh namiesto toho aby tvoril silnú drámu plnú skutočne šokujúcich odhalení sa skôr snaží miestam zľahka zabávať, potom to nedokáže nabrať správne tendenciu drámy. /videl v kine: 60%/ ()

Gilmour93

Dvojice Seyfried, Sarsgaard velmi přesvědčivá, nicméně autoři nezapřeli svůj dokumentární cech a přiznávám, že jsem měl s jejich způsoby vystavění příběhu docela problém. Co se týká obsahu, jaksi se třeba zapomnělo na Lindinu „kynologickou“ prvotinu a tak bych u distribučního názvu vypustil to adjektivum, či ho alespoň nahradil slovem „učesaná“. Snahu ukázat královnu felace v tom nejlepším světle lze pochopit, ale v biografii je objektivita vždycky to nejcennější.. Dvě věci jsou však nabíledni. Za vším hledej výchovu rodičů a se vší úctou ke kapacitě Lindina hrdla - tak velkého čuráka, jakým byl její první manžel, by tam nikdy nedostala.. A mimochodem, Sharon Stone byla k nepoznání. Kdyby v tomto stavu předvedla svou nejproslavenější scénu, základním instinktem detektiva Currana by bylo odvrácení zraku... ()

Aluska88

Myslela jsem, že na panenkovsky vypadající Amandu Seyfried, k níž prostě plavá hříva neodmyslitelně patří, si coby brunetku nezvyknu. Jakmile se však objevila na scéně, rozpoznala jsem, že i jako tmavovláska je stejně pořád nádherná a sluší jí to úplně stejně. Do role legendární pornohvězdy, Lindy Lovelace se Amanda hodila skvěle a stejně přesvědčivě ji také ztvárnila. I když samotným pojetím se snímek nevytáhne z průměru, především herecké obsazení z něj dělá vysoce kvalitní "materiál", který zpracovává počátky, vzestup, i pád dívky, kterou proslavilo Hluboké hrdlo. Zejména Peter Sarsgaard v roli Chucka předvedl tradičně výborný výkon coby "silly bastard." Všimla jsem si, že jednu z vedlejších rolí si střihla také Sharon Stone, ale během sledování jsem úplně zapomněla, že tam hraje. Až pak při závěrečných titulcích jsem si uvědomila, koho, že to tam ztvárnila:) Jednalo se pravděpodobně o její životní výkon:) ()

Mertax

Vzhledem k atraktivnímu námětu jde paradoxně o značně krotký film. Erotika zde působí poněkud mdle - a to jsem samozřejmě nečekala, že tvůrci nám ukážou hlubokou felaci. Seyfried však dokázala věrohodně zahrát Lindino osobní inferno (domácí násilií) stejně jako její touhu stát se skrz porno skutečnou herečkou. Nesporným kladem Amandy jsou také plné rty, jež se pro tuto roli hodí víc než jakoukoli jinou…/// Dvojí flashbacky (zdánlivě štastné a aktualizované) pozvedají film z průměru, ale někdy jsou scény matoucí - není zcela jasné, co se odehrálo před čím. Pokud jde o technické aspekty filmu (a nemyslím teď přehlídku bobrů a kotlet v Hlubokém hrdle), je třeba ocenit jeho autentický retro vzhled. Kulisy, těsné kalhoty, směšně barevné vzory na tričkách a natupírované účesy jsou významnými pomocníky při ponoru do filmu. Do toho hrají hudební fláky let 70. a člověk se tak rychle ocitá o desítky let zpátky. Rekonstrukce tehdejšího natáčení Hrdla však působí až příliš velkolepě – přece jenom se jednalo o amatérský film, byť s autorskými ambicemi./// Škoda, že scenárista se více nezabývá "posthrdelní" érou Lindy a vynechává také několik zcela zásadních informací, mezi které patří např. to, že Lovelace natočila porno už před Hrdlem, a to dokonce velmi nechutné i na dnešní poměry. Obraz o zneužívané ženě se tak trochu rozpadá... Aby ne, když film vznikal s požehnáním Lindiných potomků. [Kino] ()

verbal

Čas od času tato databáze v bolestech potratí uživatele, který svým přebujelým egem vysoce převyšuje místní sebestředné a přechytřelé entity a směle tak aspiruje tak na titul Kardinálního kokota (Falus Cardinalis). Uherský harmonikář a zneuznaný vizionář soudruh Ocino tak přispěl svým hovnem do stoky originální snahou, jak udělat z komentářů k filmům uniformně nalajnované, sterilní zvratky a dokonce ve své bezbřehé aroganci vytvořil soubor pravidel, kterými se nadále hodlám bezvýhradně řídit a bečet tak se stádem. Ve své diskuzi Ako okokotmentovať film nepokrytě a s hroší kůží vyžilého bači dementoruje s ocinovským nadhledem nezletilé e-mentály a se vztyčeným oštiepkom jim jde hrdě příkladem. Jak sám tvrdí, chcel byť žurnalistom, avšak někde se mu kariéra zhroutila a tak se rozhodl byť iba kokotom. Nicméně "Ocinovo paradigma aka Kokotovo devatero" je natolik lákavé, že už patrně nikdy nebudu komentovat jinak! ******* 1. Poentu filmu som pochopil takto: Fajčenie kokotov spôsobuje orgasmus. 2. Pozitívne stránky diela vidím v tom, že som sa veľmi poučil a teraz viem, že nabudúce môžem smelo vopchať kikine kokota až na mandle. 3. Tak nie, vo filme je veľmi negatívna chyba. Vyskúšal som to a ta krava mi pozvracala guľe. 4. Ako relevantnú zauímavosť dodávam, že na mňa potom revala, či som jebnutý, či čo, že sa málom udusila a nabudúce už takéto kokotiny robiť nebude. 5. Možno to bude tým, že to nebola škaredá, šilhavá fľundra, čo vyzerá ako občesrtvenie pre sociálno nezaopatrených, aku tuná Linda! Tou Amandou z toho urobili ozajstnú rozprávku. 6. No, najebem tomu tri so zdôvodnením, že to bolo celkom dobré, ale nepáčilo sa mi, ako zo zvyčajnej, hnusnej šlapky urobili sexy Matku Terezu. Dúfam, že obodovanie dostatočne úzko súvisí s komentárom a moj veľký guru Ocino bude spokojný! 7. Nezávislo som svoj komentár teraz spracoval, porovnal ho s ostatnými použivaťeľami a musím konstatovať, že je popiči dobrý a ako jediný tu korešponduje s pravidlami toho dementa! Dúfam, že terad konečne budem veľmi populárny a budem mať bodov pokokot! 8. Žialbohu si teraz nespomenem na žiadneho použivaťeľa, ktorého komentár k danému filmu ma pri porovnávaní s mojím komentárom nejakým spôsobom zaujal, a uznám za vhodné a znova konštatujem len to, že moj komentár je najviac popiči. 9. Teraz počkám, čo na to moj veľký vzor, ale myslím, že neuznám za vhodné svoj komentár akýmkoľvek spôsobom aktualizovať, aj keby mal ten maďarský yntelechtuán nejaké kokotské výhrady. **** UPDATE: Použivaťeľ Ocino šel patrně do sebe, uvědomil si svůj kokotismus a spáchal komplexní virtuální harakiri. Chest jeho památce a děkuji za pobavení! ()

• Původně byla do role Gloria Steinem obsazena Demi Moore, musela však odstoupit z důvodu hospitalizace kvůli podvýživě. Jako její náhradnici tvůrci zvažovali Mary-Louise Parker. Nakonec byla týden před skončením natáčení obsazena Sarah Jessica Parker. (squella)
  • Během scény zasazené do roku 1970 se dvě postavy baví o filmu Francouzská spojka (1971). Ten byl ale vydaný až v roce 1971. (Cheeker)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. ledna 2013 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)