Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna

• slovenský

Lovelace: Pravdivá spoveď kráľovnej porna

Životopisný / Drama

USA, 2013, 92 min

Film mnohých témat, paralel a možných výpovědí, který se smrskl na pouhý "dojemný" příběh hlavní protagonistky jako oběti. Zkrátka další zploštění zajímavého životního příběhu, jenž sice ozvláštňuje atypická vyprávěcí struktura, ale ve výsledku jde o zcela konvenční a ničím vybočující biografické drama s tradičně dobře zachycenou dobou pomocí kostýmů a rekvizit. V nich se ale neodehrává nic jiného, než jednotvárná story. Snad plánované Inferno půjde více "do hloubky".(17.8.2013)

Ani zdaleka tak úderný náhled do porno průmyslu, jakým byly třeba Boogie nights, spíš obvyklé drama na téma "tvrdá ruka manžela ze mě udělala štětku", které ničím nepřekvapí, jen je provedené v celkem líbivém vizuálu tehdějších let. Film má perfektní stopáž na to, aby řekl, co říct chce (film o filmu a po filmu k Deep throat) a nestihl zbytečně nudit, takže jo, dá se vydržet, ale zároveň jsem ráda, že vyběhl hd rip na netu dřív než samotný film v našem kině (ach, jaká to ironie, ale vzhledem k release dates koukám, že za to vyjímečně ani tak nemůže naše zlatá česká distribuce jako přímo ta světová), protože na kino to fakt není. A pokud máte rádi péčko tak jako já (tzn. hodně), moc si ho tady neužijete, přece jenom je to fakt spíš drámíčko o holce, co je v metané zvyklá ztvárňovat spíš ten gumový kroužek než samotné koště. A Sharon Stone mi tady zase jednou připomněla, jak je ten čas neúprosný i vůči někomu, kdo dřív trhal rekordy se sexy bobrem (narozdíl od Mela Gibsona). Nic víc, nic míň. Mé očekávání bylo o něco výš. 60%(20.8.2013)

• hygienik

SPOILER! Dnes všetky pornografické médiá ukončili svoju činnosť po tom, čo uverejnili toto komuniké: Dychvyrážajúca úprimnosť svedectva Lindy Lovelace nám otvorila oči a my vidíme, koľko zla je obsiahnutého v pornopriemysle. Drogy, násilie, psychycké traumy. Všetci to ľutujeme a ukončujeme túto bohapustú zlobu! ---------------Pornografický priemysel je zlo. Ale tento príbeh ukazuje len jeden príbeh a jednu stranu mince. Je nepopierateľné, že si tú situáciu hlavná hrdinka zavinila čiastočne sama svojou submisivitou. Tak ako jej muž aj mnoho iných mužov v konzervatívnych pomeroch, používa proti ženám násilie. Domáce násilie však existuje úplne nezávisle na pornopriemysle. Väčším problémom než to, že Linda Lovelace pracovala v pornopriemysle bol podľa mňa fakt, že si vzala násilníka. Ešte mám v čerstvej pamäti prípady českých vysokoškoláčok, ktoré vedome a dobrovoľne točili porno a potom si pochvalovali, že je to najlepšie platená brigáda, akú kedy mali. Tento film bol až doočívolajúca výchovná propaganda, až taká výrazná, že som jej neuveril.(8.8.2013)

• Anrie

Nijak zvlášť dobře udělaný životopisný snímek, který by stál ještě víc za houby, kdyby v něm nehrála Amanda Seyfried. Normálně filmy, co jsou podle skutečných událostí trošku vyzdvihnu, i když třeba není zrovna co, ale tady se obávám, že krom opět nechutného Sarsgaarda a už zmíněné Amandě, která si díky tomuto odvážnému kroku, zajistila mnoho nabídek na daleko lepší role, tak nebylo nic víc koukatelného. Příběh je nepopiratelně zajímavý, smutný a stojí za zfilmování. Proto se domnívám, že toto byla trošku chyba a se scénářem se mělo počkat, dokud nebude přinejmenším dobrý.(5.5.2014)

V mých očích předčilo očekávání, ale stále je to takový slabší nemastný neslaný průměr. Linda se dobře "prodává" vyobrazená jako velká oběť, ale film se možná až příliš drží od stinné stránky porno průmyslu a trochu se bojí cokoliv ukázat či vůbec naznačit. Natočené je to příliš ploše a dost mi vadily přeskakující zkratky z roku na rok, občas moc zbytečné. Plus je ale pro Lovelace opravdu slušné obsazení, z něhož slušně těží.(7.6.2016)

• - Na simulaci scén orálního sexu se používaly nanuky. (Cheeker)

• - Původně byla do role Gloria Steinem obsazena Demi Moore, musela však odstoupit z důvodu hospitalizace kvůli podvýživě. Jako její náhradnici tvůrci zvažovali Mary-Louise Parker. Nakonec byla týden před skončením natáčení obsazena Sarah Jessica Parker. (squella)

• - Autobiografia Lindy Lovelace, ktorú napísala spoločne s novinárom Mikom McGradym, s pôvodným názvom "Ordeal" vyšla prvýkrát v roku 1980. Na českom trhu sa objavila ako "Otrokyně Hlubokého hrdla". (MFJD)