Biografický příběh zaznamenává zrod první pornohvězdy – neznámé Lindy Lovelace, která mimochodem za účinkování v tomto filmu inkasovala směšných 1 250 dolarů. Naivní děvče, vychované ve věřící rodině, se nechá úplně uhranout charismatickým Chuckem Traynerem, který se po objevení jejího „neskutečného talentu na orální sex" stane jejím manželem, manažerem i pasákem... (oficiální text distributora)

Aluska88

Myslela jsem, že na panenkovsky vypadající Amandu Seyfried, k níž prostě plavá hříva neodmyslitelně patří, si coby brunetku nezvyknu. Jakmile se však objevila na scéně, rozpoznala jsem, že i jako tmavovláska je stejně pořád nádherná a sluší jí to úplně stejně. Do role legendární pornohvězdy, Lindy Lovelace se Amanda hodila skvěle a stejně přesvědčivě ji také ztvárnila. I když samotným pojetím se snímek nevytáhne z průměru, především herecké obsazení z něj dělá vysoce kvalitní "materiál", který zpracovává počátky, vzestup, i pád dívky, kterou proslavilo Hluboké hrdlo. Zejména Peter Sarsgaard v roli Chucka předvedl tradičně výborný výkon coby "silly bastard." Všimla jsem si, že jednu z vedlejších rolí si střihla také Sharon Stone, ale během sledování jsem úplně zapomněla, že tam hraje. Až pak při závěrečných titulcích jsem si uvědomila, koho, že to tam ztvárnila:) Jednalo se pravděpodobně o její životní výkon:) ()

noriaki

Nebýt kouzelné a film od filmu lepší Amandy Seyfried, tak tomu nedám ani ty tři hvězdy. Takhle se přece snímky s pobuřujícím námětem netočí. Scénář jeho potenciál úplně promrhal a režiséři neudělali nic, aby z něho vyškrtali víc než jiskřičku atmosféry. Přitom zpočátku rozjeli slušnou sbírku náznaků, že mě čeká thrilleroidní adrenalinová jízda. Druhá výtka přímo vychází z té první. Když už se produkce rozhodla natočit uměřený hraný životopis, tak měla odkývat něco nestranného a ne vyzobat pasáže které se jí hodí do obrazu a o zbytku taktně pomlčet. Lovelace tak obsahuje to nejhorší z obou světů. Jak nezúčastněnost a nevýraznost dokumentu, tak pokřivený subjektivní pohled dramatu. ()

hous.enka

Věřím, e Linda Lovelace je zajímavá postava americké (porno) historie, ale tenhle film ji neuchopil příliš šťastně. Nejde o absenci příběhu, ale spíš o to, že se film rozpadá na tři části, které se vlastně v základní ose opakují a divák se následně dovídá to, co v předchozí části tušil. Takže v první části je tu sexy kudrnatá Linda, co by pro muže svých snů udělala (ooooooooh ooooopravdu) cokoli, ve druhé je to chudinka, které vlastně každý ubližuje, a ve třetí je to už jen zneužitá troska, co se snaží profilovat v rodinném životě. Sorry, je mi to málo. Ta schematičnost a klouzání po povrchu mě štvaly. Štvala mě Linda samotná a její hloupost, kterou vydávala za naivitu a bezelstnost. A tenhle vousatej Chuck s pejzama fakt nebyl charismatickej, brrr. ()

mcb

Film mnohých témat, paralel a možných výpovědí, který se smrskl na pouhý "dojemný" příběh hlavní protagonistky jako oběti. Zkrátka další zploštění zajímavého životního příběhu, jenž sice ozvláštňuje atypická vyprávěcí struktura, ale ve výsledku jde o zcela konvenční a ničím vybočující biografické drama s tradičně dobře zachycenou dobou pomocí kostýmů a rekvizit. V nich se ale neodehrává nic jiného, než jednotvárná story. Snad plánované Inferno půjde více "do hloubky". ()

nirvanafan

Dlouho jsem Lovelace odkládala kvůli místnímu masivnímu trojkování. Zábavným životopisem s přesnou Amandou Seyfried jsem ale nakonec byla nečekaně potěšena. Herecké výkony jednoznačně táhnou film nahoru stejně jako retro atmosféra a v neposlední řadě zajímavá struktura vyprávění, kdy zprvu sledujeme hvězdnou kariéru po boku milovaného muže, abychom se teprve v druhé půli dozvěděli, jakým peklem musela Linda ve skutečnosti projít. Nepřesnosti z Lindiny biografie bych příliš neřešila. Jedná se sice o životopis, ale pořád je to film. Rozhodně netrpím iluzí o tom, že jiné "based on true stories" jsou na tom o mnoho lépe. Za sebe musím ocenit, že oproti řadě životopisů, u kterých bych si nejraději ohryzala i prsty u nohou, kdybych toho byla fyzicky schopna, se na Lovelace kouká zcela bez potíží a vyvolá i v případě tohoto typu filmu tolik potřebné emoce. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 22. ledna 2013 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Na simulaci scén orálního sexu se používaly nanuky. (Cheeker)