Ledová archa

Snowpiercer, Le Transperceneige

• Austrálie

Sci-Fi / Drama / Thriller / Akční

USA / Jižní Korea / Francie / Česko, 2013, 126 min

Hehe, světlo na konci tunelu. Některé věci bych si představovala jinak, ale i navzdory tomu jsem zase v lásce. Asi by se to dalo shrnout tak, že bych byla raději, kdyby režisér ještě víc kašlal na všechno a na všechny a frčel si ještě víc svou flow co se surrealismu týče. Můj asi nejoblíbenější moment byl, když Chris vyhrožoval Tildě nožíkem ("You can fucking die, that's what you can do.) a jeho hlas najednou tak krásně, něžně selhal a změknul u slova die. Na film jsem se pro umocnění zážitku dívala ve vlaku a skoro bych si přála mít nějak zaznamenaný výraz paní, která seděla naproti mně a byla tak nedobrovolným svědkem mého expresivního prožívání tance seker. A jak nemám ráda, když se ve filmech kouří, tak tady obě ty cigarety stály sakra za to. K čertu, odpouštím všechny nedostatky! Jeden z nejkrásnějších filmů, jaké kdy byly vyrobeny.(26.5.2016)

Skvělá postapokaliptická oddechovka. Svižné tempo, dobrá kamera , solidní herci .. Na večer po práci s pivem v ruce jako dělaný..:-D(29.9.2018)

Jako vlak super, v té přední sekci bych se s ním pár dní někam na dovču projel, samozřejmě sjetý Kronolem. Jinak film docela nuda, nějak mě to nazaujalo. Pár zajímavých scén, zavřete dveře v češtině, ale to je tak všechno.(21.10.2018)

Bioshock ve vlaku. 'nuff said(3.11.2018)

• DanielW94cz

No,podle popisu mě to více než zaujalo,říkal jsem ty jo,tak to musím vidět.Začátek byl zajímavý a hodně,v polovině filmu jsem si začal říkat co to je za blbost,a na konci filmu jsem si říkal,ten kdo to vymyslel měl v kebuli zřejmě pěkný guláš.Smysl děje v polovině filmu žádný,vůbec to nedávalo smysl.Asi to někteří jedinci pochopili,já se asi řadím k lidem co ne.Nevím no,divný film,jako za zhlédnutí asi stojí.(3.11.2018)

Film išiel veľmi dobre takmer celý príbeh. Ale podľa mňa to mohli skončiť s tým že teraz si vodcom vlaku ty(15.11.2018)

70 %(23.12.2018)

• hesonic

Tezko se veri, ze tohle se libi 67% Jako lidi jsme opravdu primitivni tvorove, nakonec to je i hlavni motiv filmu. Pripomnelo mi to hlasku z Terminatora 2: "Mate to v sobe, sami sebe nicit...". Problem je, ze ten film jakoby vypraveli a tocili dva lide. Prvnich 90% jeden a zaver druhy. Pointa filmu neni nova, je opsana z Matrixu jen zasazena do jneho prostredi.(29.12.2018)

Myslím si, že z námětu se dalo vytřískat trochu více. Zadní vagony měli pěkně stísněnou atmosféru, až mi to připomnělo knižní a herní sérii Metro, jak ale hrdinové postupovali, tak to bylo takové divnější a divnější. Natočený je to poměrně pěkně, herecký obsazení to má výtečná, zejména Swinton a Harris, kterýho jsme jako hlavního záporáka opravdu nečekal, ale zahrál to výborně. Dále bych vyzvednul skvělou scénu, kdy Evansova postava mluví o začátcích ve vlaku, škoda že těch prokreslujících scén jeho charakteru tam není více a nejsou dříve. Myslím, že tohle je jeden z těch filmů, kteří většina odsoudí jako lepší průměr, ale někteří ho budou vynášet do nebes. Já jsem v první skupině, přesto film za shlédnutí určitě stojí. 65%(24.4.2019)

1 10 19 28 34 35 36 37 následující >>