• hirnlego

Martyrs reloaded.(14.4.2013)

• verbal

Magnuskův Opus Porcus jde konečně do prdele. Tedy doufejme. Než se mi zase bude mít potřebu nějaký, klasickým vzděláním postižený, latiník zatahat za šulínka v poště, podotýkám, že jsem si vědom nesprávného skloňování, ale zato se mi to príma rýmuje! Takže zdvořile žádám, abyste nechali obě ruce na peřině, hnědopichové! Ale popořadě! Jednička mi přišla jako zjevení, protože konečně měl někdo koule bez příkras ukázat distribuci kofol v celé její mahagonové kráse! Pak ale jako by Olmer přišel se svou Troškou do mlýna, naduté prasátko ještě víc zpychlo a začalo vyrábět Vandasovsko-Sládkovská, tendenční amatérská porna pro skinheady, která budou nepochybně zakrátko ozdobou nedělní přílohy Blesku. A to je docela škoda, protože když jednička prošla pod nikdy nespícím radarem všech těch Kocábů, Džamil, Uhlů, a ostatní "altruistické" pakáže, co jen číhá ve svých árijských čtvrtích, aby se mohla zviditelnit hrdinným bojem za lidská práva, a neskončila pod záštitou (slovní základ zachcat) Samkové kňučením ve Strassburgu, dalo se s trochou yntelechtu pokračovat kulantním mementem, které by konečně alespoň trochu zburcovalo mlčící většinu. Viz. dokonalá scéna, jak smutný učitel přivádí to svinstvo ze zrušené zvláštní školy do třídy plné kultivovaných, blonďatých holčiček! Velmi fašistické, hned bych se pod to podepsal! Ovšem se zbytkem jdi na koncert Orlíku nebo do hajzlu, Tomáši, a já, jakož i většina soudných diváků, doufáme, že se tvého vepřového bohatýra nebude týkat nejbližší amnestie a už o tobě víckrát neuslyšíme!(20.1.2013)

Bál jsem se, že bez znalosti druhého dílu, který jsem neviděl, se budu ve filmu těžko orientovat, ale naštěstí jsem se ve filmu orientoval i přesto, že jsem viděl pouze první díl celé série. Ale nyní k filmu samotnému. Jsem nadšený a zděšený zároveň. Nadšený jsem z toho, že se v Česku zničehonic zjevil člověk, který neabsolvoval žádnou filmařskou školu, který pro natáčení svých filmů nepotřebuje příspěvky od státu, a který se nebál pustit do tématu, které je v českém filmu velmi opomíjené, totiž problém soužití s romským etnikem. Tomáš Magnusek si zasluhuje mé uznání za to, co dokázal, i za svou odvahu pustit se do takto kontroverzního tématu. A z čeho jsem zděšený, to zase není tak těžké uhodnout. Partička nezletilých parchantů si v klidu znásilní a zabije atraktivní slečnu, a místo toho, aby se člověku, který společnost zbavil těchto potencionálně nebezpečných lidí (bůhví, kolika lidem by v budoucnu ještě ublížili), dostalo uznání, tak je perzekuován a jsou tlaky z těch nejvyšších míst, aby dostat exemplární trest, nebo si v zahraničí na nás budou ukazovat, jací že to jsou ti Češi rasisti. Ale upřímně bych chtěl vidět toho ministra nebo státní zástupkyni, kdyby jim takhle nějaký nezletilý a před zákonem tím pádem nepostižitelný parchant zabil dítě nebo někoho jiného z rodiny a nic by se mu za to nestalo. Prostě tenhle film a vlastně vyvrcholení celého příběhu vzbuzuje takové smutné pocity beznaděje a vyvolává otázky, na které asi neexistují uspokojivé a správné odpovědi. Každopádně film, a vlastně celá trilogie, je nesmírně zajímavý a hodně mu pomohly i herecké výkony. Ilona Svobodová s Tomášem Töpferem takřka beze slov rozehráli své herecké party dokonale a úplně mi stačilo sledovat jejich výrazy a mimiku abych pochopil, co ty jejich postavy prožívají. Další herecká jména, jako jsou například Rudolf Hrušínský nebo Jan Tříska, už jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu. Třetí díl hodnotím, stejně jako díl první, čtyřmi hvězdičkami.(3.5.2013)

• Pepinec

Že má Magnusek co říct? Sorry, ale mít názor na problematiku vraždících Romů není zrovna těžké. A že se Magnusek svůj názor nebojí říct nahlas? Jo, možná by byl frajer, kdyby svolal tiskovku, napsal článek do novin, uspořádal festival nebo držel tak dva tři měsíce hladovku, ale že se pokusil natočit film (to pokusil je hodně důležité slovo), který svým působením na diváka připomíná slepici zmateně pobíhající po dvorečku, je maximálně tak osel. Hodnotit zamýšlený obsah, nějaká hvězda by se jistě našla. Jenže tady nejsme v autosalonu, nýbrž na filmové databázi a skoro se mně chce napsat, že tu Bastardí trojka ani nemá co dělat. Jejda - já to napsal. Tak to mám asi taky názor...(1.4.2013)

• mchnk

Vrchol amatérizmu, který kdy mohl spatřit světlo světa českých kin, a který lze bez jakékoli nadsázky přiřadit k Troškovým komediálním tragédiím. Jenže toto mělo být kriminální drama. Drama o tématu, které trápí Česko již desítky let. Že je předtím ty soudruzi uměli držet na uzdě...no nic. Nejstupidnější trilogie všech dob, má vše. Plno sponzorů, naprosto směšný vývoj, neskutečně odfláknutou režii (závěrečná scéna druhého dílu, je výsměch divákovi, po stránce režie) kdejakej známej xicht, ať už kdy hrál, nebo ne a samozřejmě je také plná, a to doslova, samotného tvůrce, který jestli režíroval tak, jak hrál, tak se skutečně není co divit a lecos se tím vysvětluje, a možná i promíjí. On to myslel dobře, ale ve finále to na něj bylo asi trochu moc. Opravdu čumět stále dokola na extrémně vulgární cikány, nebo jejich světlejší kopie, je více než ubíjející, pro děti, či slabomyslné jedince, inspirující a také podbízející. Ano, samozřejmě, k oficiálně zakázaným myšlenkám o rozdílech rasy, které stejně všichni cítíme podle situace, ať chceme, nebo ne. Chápu, že vulgarismy patří k cikánovi asi jako cigáro, či hromada dětí, ale postavit na tom skoro základy filmu, je opravdu zoufalé. Samotný kriminální příběh, jestli se to tak dá nazvat, spíše pokus, zastírají i ti nadávající spratci. Také dost pochybuji, že podobné existence, ať už hnědé, či bílé, by se do podobné školy vůbec dostali. No jo no, ne jen amatérizmus, ale i T. Magnusek musí dosahovat vrcholu, protože protlačit TOHLE do českých kin, je na jednu stranu obdivuhodné, na druhou ovšem, je to na více než jednu facku.(4.6.2013)

• - Okresní soud není věcně příslušný k rozhodování o trestném činu vraždy v prvním stupni, vecně příslušný je vždy Krajský soud. (Rattus Rattus)

• - Poté, co učitel Majer (Tomáš Magnusek) vystupuje z auta a objezd je zablokován policisty, na hlavě Majer nic nemá, ale v okamžiku, kdy k němu přijede vůz s policisty, v odrazu ve skle auta jlze vidět, že má na hlavě čepici, kterou se maskoval na hřbitově. (lardko)

• - Ve scéně, kdy šéfredaktorovi přijde sms s textem "Podívej se na net", je jasně vidět, že se nejedná o otevřený internetový prohlížeč, ale pouhý „screenshot“. (BuNnYftw)