• mchnk

Vrchol amatérizmu, který kdy mohl spatřit světlo světa českých kin, a který lze bez jakékoli nadsázky přiřadit k Troškovým komediálním tragédiím. Jenže toto mělo být kriminální drama. Drama o tématu, které trápí Česko již desítky let. Že je předtím ty soudruzi uměli držet na uzdě...no nic. Nejstupidnější trilogie všech dob, má vše. Plno sponzorů, naprosto směšný vývoj, neskutečně odfláknutou režii (závěrečná scéna druhého dílu, je výsměch divákovi, po stránce režie) kdejakej známej xicht, ať už kdy hrál, nebo ne a samozřejmě je také plná, a to doslova, samotného tvůrce, který jestli režíroval tak, jak hrál, tak se skutečně není co divit a lecos se tím vysvětluje, a možná i promíjí. On to myslel dobře, ale ve finále to na něj bylo asi trochu moc. Opravdu čumět stále dokola na extrémně vulgární cikány, nebo jejich světlejší kopie, je více než ubíjející, pro děti, či slabomyslné jedince, inspirující a také podbízející. Ano, samozřejmě, k oficiálně zakázaným myšlenkám o rozdílech rasy, které stejně všichni cítíme podle situace, ať chceme, nebo ne. Chápu, že vulgarismy patří k cikánovi asi jako cigáro, či hromada dětí, ale postavit na tom skoro základy filmu, je opravdu zoufalé. Samotný kriminální příběh, jestli se to tak dá nazvat, spíše pokus, zastírají i ti nadávající spratci. Také dost pochybuji, že podobné existence, ať už hnědé, či bílé, by se do podobné školy vůbec dostali. No jo no, ne jen amatérizmus, ale i T. Magnusek musí dosahovat vrcholu, protože protlačit TOHLE do českých kin, je na jednu stranu obdivuhodné, na druhou ovšem, je to na více než jednu facku.(4.6.2013)

I když je třetí (a zároveň nejrasističtější) díl série natočen stejně amatérsky jako díl předchozí, působí o poznání lépe. Sépiové flashbacky jsou průser, absence bondovského boje s mafií naopak prospěla. Herci už nepůsobí tak toporně, některé scény mají sílu (např. často kritizovaný příchod problémových "dětí" mezi děti neproblémové). A špatný konec samozřejmě potěšil. "Nejnáckovější film"? Vy jste asi podobné sousedy nikdy neměli, že? Zkuste si to, a pak se teprve můžeme bavit.;-)(1.4.2013)

• Gilmour93

Heil Magnusek? Vždyť by ani neprošel futry Reichstagu.. K té amatérské, nemotorné slátanině mám jen jedno: účelu nelze dosáhnout kreténskými prostředky. K některým místním komentům bych podotkl, že ještě horší, než nácek, je pokrytecký liberál. U toho prvního alespoň člověk ví, na čem je.. A teď, pane Magnomastek, za ty „Oči černé jděte spát“ šup do pekla za Hermannem Göringem. Možná vás dají do i jednoho kotle, ale Lucifer jistě zná Archimédův zákon a bude chtít šetřit vodou..(2.4.2013)

Samozřejmě je to hodně špatně natočený stejně jako díl předtím, ale v tomhle případě to na mě působí o dost lépe. Překvapivě se mi líbila spíše druhá část filmu z prostředí soudu. Hodně to vypovídá o naší společnosti. O tom kam to spěje dál a že už to bude asi jen horší. Souhlasím s tím, že u nás se hraje jen na to jak vypadáme v Evropě a aby jsme nebyli rasisté. Takže cikáni budou vždy zvýhodňováni (nemyslím přímo tento případ). Scéna se zpívajícími holčičkami na mě docela zapůsobila. V tomhle mají vyrůstat naše děti?? Paní starostka (Kateřina Brožová) to řekla přesně.(1.2.2013)

• Langy10

Jednička byla taková komedie, že jsem se docela i zasmál těm kecům, dvojka slabší a trojka? Absolutní sra*ka s prominutím! /plně zbytečně vyhozené peníze za kino. Nusa, nuda a jen samá nuda! A když už to tak nejvíc posr*li, tak tam dali celkem asi 3 obrý hlášky, jinak zbytečnost, sice pravdivý, ale jinak naprostá hovadina! Řešení učitele, kterej sice zavraždil ty žáky, ale podle spravedlnosti měli být ty žáci už dávno mrtví... 10%(20.9.2012)

• - Ve filmu si zahrál roli jedno z vězňů známý raper El Nino, který nazpíval společně s Eliškou Bučkovou k filmu i píseň s názvem "Při mě stůj". (boul)

• - Ve filmu si zahráli hned dva čeští senátoři. Kromě Tomáš Töpfera také Petr Pakosta. (DecentFellow)

• - Okresní soud není věcně příslušný k rozhodování o trestném činu vraždy v prvním stupni, vecně příslušný je vždy Krajský soud. (Rattus Rattus)