• Isherwood

Myšlenkové podhoubí, prolezlé tou nejpokleslejší populistickou metastázou, která zabíjí myšlenkové potenciály českého diváka ještě zhoubněji, než Troškovy komedie, dostává spolu s absolutně anti-cool filmařinou téměř až bizarní nádech, kde se prvoplánově lační po vulgárních hláškách a explicitním vyjádření se ke všemu, co se kolem nás děje; herecké hvězdy druhé zase kladou otázku, ve které kapse se na tohle najdou prachy.(12.6.2013)

• verbal

Magnuskův Opus Porcus jde konečně do prdele. Tedy doufejme. Než se mi zase bude mít potřebu nějaký, klasickým vzděláním postižený, latiník zatahat za šulínka v poště, podotýkám, že jsem si vědom nesprávného skloňování, ale zato se mi to príma rýmuje! Takže zdvořile žádám, abyste nechali obě ruce na peřině, hnědopichové! Ale popořadě! Jednička mi přišla jako zjevení, protože konečně měl někdo koule bez příkras ukázat distribuci kofol v celé její mahagonové kráse! Pak ale jako by Olmer přišel se svou Troškou do mlýna, naduté prasátko ještě víc zpychlo a začalo vyrábět Vandasovsko-Sládkovská, tendenční amatérská porna pro skinheady, která budou nepochybně zakrátko ozdobou nedělní přílohy Blesku. A to je docela škoda, protože když jednička prošla pod nikdy nespícím radarem všech těch Kocábů, Džamil, Uhlů, a ostatní "altruistické" pakáže, co jen číhá ve svých árijských čtvrtích, aby se mohla zviditelnit hrdinným bojem za lidská práva, a neskončila pod záštitou (slovní základ zachcat) Samkové kňučením ve Strassburgu, dalo se s trochou yntelechtu pokračovat kulantním mementem, které by konečně alespoň trochu zburcovalo mlčící většinu. Viz. dokonalá scéna, jak smutný učitel přivádí to svinstvo ze zrušené zvláštní školy do třídy plné kultivovaných, blonďatých holčiček! Velmi fašistické, hned bych se pod to podepsal! Ovšem se zbytkem jdi na koncert Orlíku nebo do hajzlu, Tomáši, a já, jakož i většina soudných diváků, doufáme, že se tvého vepřového bohatýra nebude týkat nejbližší amnestie a už o tobě víckrát neuslyšíme!(20.1.2013)

• Malarkey

Viděl jsem jedničku a byl jsem z toho v šoku, pak se z něj pár let vzpamatovával a pak jsem v televizi viděl trojku. No a myslím, že to stačilo. Obrázek jsem si udělal. Magnusek je magor, natočil to jak Novácká produkce Gympl, teda hrozně. Každopádně musím říct, že v těch šesti hodinách kompletní trilogie Bastardů je myšlenka, u které určitě stojí za to zapřemýšlet. Nedokážu objektivně říct, jestli Magnusek mluví až tak moc ze svých vlastních zkušeností nebo brutálně přehání. Teta na zvláštní škole pracuje a takhle extrémní to tam určitě není. Rasistický to je úplně šíleně, ale nemůžu říct, že bych s něcím nesouhlasil. Ono je těžký soudit jinak, když žijete v Mladé Boleslavi a cigány vidíte na každým kroku a tejden co tejden slyšíte, kde se servali, co kde ukradli nebo komu co provedli. Podle mě s Bastardy zašel až do úplnýho extrému, tím pádem ale nechápu to, že mu tam ti cigáni vůbec hráli a že na konci u titulek hráli cigánský písničky. To celý to rasistický počínání celou trilogií vlastně úplně otáčí. No…viděl jsem si to, udělal jsem si názor a už to znovu vidět nemusím.(3.4.2013)

• pand

Čekal jsem epické završení trilogie bastardi, a trailery slibovali zakončení jako batman. Teď vážně, jednička my přišla velice průměrná, ale dalo se na ní dívat, jako na film, který si spletl pouze kino s televizí. od dvojky jsem nic nečekla, a příjemně mě překvapila, že celkem fungovala, a od jedničky byl vidět pokrok. U závěru této,,trilogie,, jsem nečekal kdovíjaký zázrak, pouze to že aspoň udrží ,,kvality,, druhého dílo. Bohužel se nestalo a dokonce tato část, byla horší než první pokračování...(20.9.2012)

• blackrain

Je to marnost. Je to marnost a ještě jednou marnost. Celé to martirium se dalo docela klidně splácnout do jednoho filmu a nepatlat se v tom pořád. Chápu ale, že jde o závažné téma, které je potřeba řešit. U některých herců jsem si říkala, jak je možné, že sem vlezli. Nejzajímavější z celého filmu byly hrátky s kamerou. Na začátku jsem si díky kameře připadala jako na horské dráze. To byl fajn nápad, ale už viděný i někde jinde.(7.12.2012)

• - Ve filmu si zahráli hned dva čeští senátoři. Kromě Tomáš Töpfera také Petr Pakosta. (DecentFellow)

• - Poté, co učitel Majer (Tomáš Magnusek) vystupuje z auta a objezd je zablokován policisty, na hlavě Majer nic nemá, ale v okamžiku, kdy k němu přijede vůz s policisty, v odrazu ve skle auta jlze vidět, že má na hlavě čepici, kterou se maskoval na hřbitově. (lardko)

• - Přípravy na natočení třetího filmu série byly oznámeny již pár týdnů před premiérou druhého pokračování. (slatkac)