• Ruut

Z technického hlediska asi nejkvalitnější díl série. Ale pro mě i zdaleka nejnudnější. Napotřetí pitvat to samé téma nefunguje ani trochu, nezaujme. Ale vem Bastardy trojku čert - těším se na Jedlíky, které Tomáš Magnusek doufám natočí přesně tak, jak to cítí a nebude se snažit dělat úlitby většinovému publiku (aby schytal menší kritiku)jako to udělal právě tady. Tomáši točte si po svým, je to originální a má to svý kouzlo - ale na tyhle vážně míněný "rádoby epický spektákly" s rozpočtem ve výši běžné české reklamy na prací prášek ale opravdu už kašlete ...(20.9.2012)

• kaylin

Jak se Magnuskovi daří, že do svých filmů dostává takové herecké hvězdy? Přišlo mi, že se tady objevilo minimálně 50 % herců, kteří něco znamenají, kteří mají jméno. To, že kvalita je klesající, to je věc druhá, ale není to dáno hereckými výkony, jen scénářem, který už rozvařily ty celkem dobré těstoviny, které se uvěřily v první filmu. Pořád se řeší to samé a už je třeba jenom odpovědět na otázku, co bude s Majerem. Nějaké další příběhy jsou jen na efekt, stejně jako nezbytná vulgarita a odpornost těch fakanů, která je ale tak nějak už vyčpělá.(25.11.2013)

• pand

Čekal jsem epické završení trilogie bastardi, a trailery slibovali zakončení jako batman. Teď vážně, jednička my přišla velice průměrná, ale dalo se na ní dívat, jako na film, který si spletl pouze kino s televizí. od dvojky jsem nic nečekla, a příjemně mě překvapila, že celkem fungovala, a od jedničky byl vidět pokrok. U závěru této,,trilogie,, jsem nečekal kdovíjaký zázrak, pouze to že aspoň udrží ,,kvality,, druhého dílo. Bohužel se nestalo a dokonce tato část, byla horší než první pokračování...(20.9.2012)

Samozřejmě je to hodně špatně natočený stejně jako díl předtím, ale v tomhle případě to na mě působí o dost lépe. Překvapivě se mi líbila spíše druhá část filmu z prostředí soudu. Hodně to vypovídá o naší společnosti. O tom kam to spěje dál a že už to bude asi jen horší. Souhlasím s tím, že u nás se hraje jen na to jak vypadáme v Evropě a aby jsme nebyli rasisté. Takže cikáni budou vždy zvýhodňováni (nemyslím přímo tento případ). Scéna se zpívajícími holčičkami na mě docela zapůsobila. V tomhle mají vyrůstat naše děti?? Paní starostka (Kateřina Brožová) to řekla přesně.(1.2.2013)

Jsem stejně jako ostatní kritici člověk nesmírně tolerantní k úplně všem svým spoluobčanům a slovo xenofobie nemá v mém slovníku místo, mohl bych se tedy omezit na pouhý nápis SRAČKA a poté se uchýlit do ústraní. Vždyť takové výjevy, jako je příchod dvou milých, romských chlapců do třídy plné blonďatých holčiček je snem každého českého rodiče. Škarohlídi sice tvrdí, že je Mein Kampf nezfilmovatelná látka, Tomáš Mangustek to ale dokázal! Literární předlohu převedl v epos, kde černá je opravdu černá a dobro je po zásluze potrestáno. Protože si na předchozích filmech řádně nahrabal, došlo tentokrát i na tak rozmáchlé a velkolepé scény, jako je příjezd dvou žlutých autobusů, nebo dramatické pronásledování Mondea Čenským na kruhovém objezdu. Jen škoda, že se za celou dobu odehrají přibližně dvě až tři věci, takže většinu filmu divákovi nezbývá než napjatě čekat, zda Vlastimil Zavřel vyslyší výzvy svých žáků a vykouří ségře čuráka. Při pohledu na zdejší hodnocení je mi skoro stydno dát něco jiného než odpad, ale: přestože demence, Tomáši, v tomto případě již opustila hranice naší dimenze, za odvahu ti naperu za pět a už jdi konečně do prdele!(29.12.2012)

• - Nina Divíšková a Pavel Landovský si zahráli manžele už ve filmu Nestyda (2008) (funhouse)

• - Ve scéně, kdy šéfredaktorovi přijde sms s textem "Podívej se na net", je jasně vidět, že se nejedná o otevřený internetový prohlížeč, ale pouhý „screenshot“. (BuNnYftw)

• - Přípravy na natočení třetího filmu série byly oznámeny již pár týdnů před premiérou druhého pokračování. (slatkac)